Przebierańcy

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Cykl: Felix Castor (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Dead Men’s Boots
egzorcysta, demony, nieumarli, Castor

Brutalne morderstwo na King’s Cross wygląda dokładnie jak zbrodnia nieżyjącej od dziesięcioleci amerykańskiej seryjnej morderczyni. Człowiek rozsądny trzymałby się jak najdalej od podobnego bagna, ale Castor nie słynie z rozsądku. I jak zwykle pakuje się w kłopoty…

8_oclock | 2015-04-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Książka wygląda na tanie czytadło, kupione z rozpaczy przed wejściem do pociągu. Tanie w przenośni, bo - wydana w 2009 - kosztuje 35 zł. Nic dziwnego, że kupiłam je w 2015 w przecenie, i to pod wpływem opinii na LC. Na okładce postać na tle krzyża trzyma płomień i czaszkę, ale niczego takiego w książce nie było. Treść mi się podobała, bardziej, niż ostatnie kryminały Becketta, a jest to także rodzaj kryminału. Akcja toczy się w Londynie, w którym - zdarza się - pałętają się zmarli, policja współpracuje z egzorcystami, a grupki demonstrantów pikietują w obronie praw duchów. Podoba mi się język powieści, tempo, postaci, brak romansu i nie dopada mnie zdziwienie, czemu książka się nie kończy, skoro nie ma o czym pisać.

Iga | 2011-06-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 05 czerwca 2011

To już moje czwarte podejście do twórczości Mike’a Carey’a, chociaż „Przebierańcy” są dopiero trzecim tomem opowieści o Feliksie Castorze. Niestety zaczęłam niefortunnie od czwartej, według mnie najgorszej, z części – „Krew nie woda”, ale odkąd postanowiłam, że zapoznam się z poprzednimi i przeczytałam pierwszą, zakochałam się w całej tej serii, a najbardziej w głównym bohaterze.

Tym razem Feliks zostaje wplątany w coś jeszcze niebezpieczniejszego, niż zdarzało mu się do tej pory. Jego kolega po fachu, John, popełnia samobójstwo we własnym domu, a jego duch nawiedza miejsce zamieszkania. Jednocześnie zgłasza się do niego kobieta, której mąż trafił do więzienia za zabójstwo, którego według niej dokonał duch nieżyjącej od wielu lat sławnej seryjnej morderczyni. Feliks zaczyna podejrzewać, że obie te sprawy coś łączy. Ale co?

Na początku wydawało mi się, że jeśli ostatnia z napisanych do tej pory części jest najgorsza, seria musi iść w złym kierunku i każda kolejna będzie mi się...

DżejEr | 2014-09-01
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 września 2014

Kolejny tom o Castorze trzyma poziom. W dodatku intryga, którą autor wymyślił w Przebierańcach wymagała zapewnie nie lada wysiłku. Światnie wykrowana postać głownego bohatera - Felix we własnej osobie. Już nie mogę doczekać się, aż sięgnę po kolejną część. Gorąco polecam fanom dobrego urban fantasy z świetnie dopracowaną stroną kryminalną.

Marcin Badtke | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna dobry kryminał w dorobku autora. Doprawiony duchami,zombie i demonami. Nie będę się powtarzał i pisał o fajnych dialogach,klimatycznym Londynie i ciekawych postaciach. Napiszę, że w tej części podobało mi się, że postaci o które potykał się na swej drodze Fix w poprzednich tomach nie znikają razem z ich zakończeniem. Pojawiły się również w tym, a to co uczynił im wcześniej ma swoje konsekwencje obecnie. Nie podobało mi się (choć z drugiej strony rozumiem pogoń autora za mamoną), że jedną z głównych postaci uczynił Amerykanką i część akcji przeniósł do USA. Ten tani ukłon w stronę Hollywood nie wnosi niczego dobrego do fabuły. Z drugiej strony jej nie psuje. Niecierpliwie czekam aż w nowszych tomach pojawią się, jakże modni obecnie, Rosjanie i Chińczycy. No chyba, że przygody Castora nie cieszą się szczególną popularnością w tych krajach ;-)

Mad | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Careya i powiem, że jestem miło zaskoczony. Kawał porządnego pisania. Dość ciekawa choć trochę pogmatwana historia z duchami na pierwszym planie. Bardzo swobodny język i cała masa barwnych porównań, które mogą pewnie irytować na dłuższą metę, ale mi się akurat podobały. Główny bohater bardzo charakterystyczny i dający się lubić. W sumie wszystko czego można oczekiwać od lekkiej lektury na jesienne popołudnia. Ogólnie polecam!

Aleksandra | 2014-03-17
Przeczytana: 13 marca 2014

Pozycja trzyma poziom poprzedniczek.
Jeżeli czyta się tomy po kolei to niektóre opisy można sobie darować, bo zdecydowanie cykl napisany jest tak,że spokojnie można go czytać na wyrywki.
Fabuła zaskakuje i trzyma w napięciu. Felix dalej ma wielki dystans do siebie i tego, co go spotyka.
Polecam

Moty | 2012-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Książka trzyma poziom poprzedniczek. Castor po raz kolejny wplątuję się w intrygę która nie pozwala czytelnikowi oderwać się aż do ostatniej strony.

ughfudoi | 2013-09-09
Przeczytana: 28 września 2013

No dobra, skurwiele, sami zaczęliście.
Zatańczmy.

Nevire | 2012-11-23
Przeczytana: 01 lutego 2013

Znacznie lepsza od pozostałych części.

Fenrir | 2010-12-07
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Jak na razie najlepsza część.