Przebierańcy

Cykl: Felix Castor (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Dead Men’s Boots
egzorcysta, demony, nieumarli, Castor

Brutalne morderstwo na King’s Cross wygląda dokładnie jak zbrodnia nieżyjącej od dziesięcioleci amerykańskiej seryjnej morderczyni. Człowiek rozsądny trzymałby się jak najdalej od podobnego bagna, ale Castor nie słynie z rozsądku. I jak zwykle pakuje się w kłopoty…

veinylover | 2019-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Cały ten cykl książek jest całkiem obiecującym pomysłem mogącym nieść całkiem interesujący potencjał. Tak się wydawało w tomie pierwszym, a mroczny klimat i rozwijająca się coraz szybciej akcja dawała nadzieję, że następne tomy będą trzymać poziom.
Niestety nie trzymają.
Trochę lepiej tutaj, niż w tomie drugim, ale tom trzeci jest jeszcze swobodniejszym bajdurzeniem, w którym już nic nie trzyma się kupy.
Zobaczmy to na przykładzie sukkubki, której postać mogła być jedną z najbardziej interesujących i intrygujących, a co z niej zrobił autor w tomie drugim i trzecim?
Zaczęło się całkiem ekscytująco w tomie pierwszym, gdy sukkubka zeżarła pewnego gangstera w całości bądź w kawałkach i do tego żywcem. Dosłownie, wprowadziła gościa z jego skórą, mięsem, kośćmi do swego układu pokarmowego, a do tego trawieniu podlegało nie tylko ciało, ale mniej czy bardziej zdefiniowana dusza. Po prostu gość został zeżarty tak, że przestał istnieć na każdym poziomie, na jakim tylko możliwe jest...

Hana | 2019-03-07
Na półkach: Przeczytane, Carey Mike
Przeczytana: 07 marca 2019

Pogromca Felix Castor, człowiek w wojskowym szynelu z fletem za pazuchą znowu w akcji. Fix nigdy nie nauczy się milczenia. Kłapie dziobem tam gdzie powinien przemilczeć. To się na nim mści. Ciągnie się przed sądem sprawa opieki nad Rafim. Castor wspiera starania Pen Bruckner. Czy sąd przyzna opiekę Pen? Dodatkowo Fixa zajmuje Myriam Kate, która co prawda nie żyje, ale ktoś zabija tak jak ona,(więc może to jednak ona) i samobójstwo przyjaciela. Bardzo zajęty jest. Efekty paranormalne są. Stwory nie z tego świata są. Żarty, żarciki i szybkie riposty też. Krwawe walki pomiędzy potworami i ludźmi są. Żartobliwy styl autor zachował co zapisuję mu na plus. Lubię Fixa, ale nie aż tak, by nań polować. Pewnie tom czwarty przeczytam jak mnie zaatakuje zza regału w bibliotece. Przypadkiem.

8_oclock | 2015-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Książka wygląda na tanie czytadło, kupione z rozpaczy przed wejściem do pociągu. Tanie w przenośni, bo - wydana w 2009 - kosztuje 35 zł. Nic dziwnego, że kupiłam je w 2015 w przecenie, i to pod wpływem opinii na LC. Na okładce postać na tle krzyża trzyma płomień i czaszkę, ale niczego takiego w książce nie było. Treść mi się podobała, bardziej, niż ostatnie kryminały Becketta, a jest to także rodzaj kryminału. Akcja toczy się w Londynie, w którym - zdarza się - pałętają się zmarli, policja współpracuje z egzorcystami, a grupki demonstrantów pikietują w obronie praw duchów. Podoba mi się język powieści, tempo, postaci, brak romansu i nie dopada mnie zdziwienie, czemu książka się nie kończy, skoro nie ma o czym pisać.

Kryanka | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Gdybym miała taką skłonność do pakowania się w kłopoty i zadzierania z dużo potężniejszymi przeciwnikami jak Castor, to przynajmniej starałabym się ich dodatkowo nie drażnić słownymi zaczepkami. Niezdolność narratora do uczenia się, zwłaszcza na własnych błędach, zaczyna mnie już drażnić. Psuje wrażenie, że główny bohater jest w sumie błyskotliwym detektywem od spraw paranormalnych. Fabuła jak zwykle ciekawa, choć poznawszy styl autora rozpoznaję z wyprzedzeniem przynajmniej niektóre czarne charaktery.

deerman22 | 2017-02-24

Kolejne przygody pana Constantina! Przepraszam, nie, to jednak nadal Castor.

Potwór Frankensteina tak nieudolnie stworzony, że sypiący się na naszych oczach. Ten tom nawet już nie symuluje faktu, że stara się być czymś więcej. Nadal usilnie nie rozwija postaci, bo uważa, że są świetne- a w myśl przysłowia- po co zmieniać to co dobre! Więc nadal poruszamy się w przestrzeni jednego wymiaru gdzie do mniej więcej połowy pan Castor błądzi jak dziecko we mgle, by potem fabuła dostała przysłowiowego kopa i ruszyła niczym maszyna po szynach gubiąc po drodze kawałki by dojechać do stacji finałowej jako drezyna.

To nie jest zła książka, jednak wiele brakuje jej do dobrej. Przeciętna kontynuacja niezłej serii. Mamy zapowiedź czegoś większego na następne tomy, mamy jakieś posunięcie postaci, jednak mam wrażenie tylko kosmetyczne. Z braku laku można czytać.

BlueCarmen | 2014-09-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 września 2014

Kolejny tom o Castorze trzyma poziom. W dodatku intryga, którą autor wymyślił w Przebierańcach wymagała zapewnie nie lada wysiłku. Światnie wykrowana postać głownego bohatera - Felix we własnej osobie. Już nie mogę doczekać się, aż sięgnę po kolejną część. Gorąco polecam fanom dobrego urban fantasy z świetnie dopracowaną stroną kryminalną.

Iga | 2011-06-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 05 czerwca 2011

To już moje czwarte podejście do twórczości Mike’a Carey’a, chociaż „Przebierańcy” są dopiero trzecim tomem opowieści o Feliksie Castorze. Niestety zaczęłam niefortunnie od czwartej, według mnie najgorszej, z części – „Krew nie woda”, ale odkąd postanowiłam, że zapoznam się z poprzednimi i przeczytałam pierwszą, zakochałam się w całej tej serii, a najbardziej w głównym bohaterze.

Tym razem Feliks zostaje wplątany w coś jeszcze niebezpieczniejszego, niż zdarzało mu się do tej pory. Jego kolega po fachu, John, popełnia samobójstwo we własnym domu, a jego duch nawiedza miejsce zamieszkania. Jednocześnie zgłasza się do niego kobieta, której mąż trafił do więzienia za zabójstwo, którego według niej dokonał duch nieżyjącej od wielu lat sławnej seryjnej morderczyni. Feliks zaczyna podejrzewać, że obie te sprawy coś łączy. Ale co?

Na początku wydawało mi się, że jeśli ostatnia z napisanych do tej pory części jest najgorsza, seria musi iść w złym kierunku i każda kolejna będzie mi się...

Anna | 2018-04-03
Przeczytana: 06 lutego 2018

Po walce z satanistyczną sektą Felix Castor zasłużył sobie na długi odpoczynek. Jednak niespodziewane samobójstwo jego przyjaciela niesie za sobą zbyt wiele zagadek, które należy rozwikłać. Dlaczego Johan tuż przed śmiercią zmieni swój testament i zamiast pochowania u boku siostry wybrał kremację, zajmując z tym samym swoją żonę? Może ze względu na tajemnicze ostatnie zlecenie jakie prowadził? Tego Castor musi się dowiedzieć. Tak samo jak tego, dlaczego brutalne morderstwo w jednym z podrzędnych moteli przypomina zbrodnie nieżyjącej od kilkudziesięciu lat Myriam Kate.
A w międzyczasie egzorcysta musi pomóc wygrać Pen Bruckner sprawę sądową o przyznanie jej praw do opieki nad jego przyjacielem Rafim, w ciele którego na stałe zamieszkał demon Asmodeusz. W przeciwnym razie skończy on jako obiekt badań psychiatrycznych i nie tylko.
Te trzy sprawy są ze sobą jakoś powiązane - to fakt który dodatkowo utwierdzają próby zamordowania Feliksa.

,,Przebierańcy'' to niewątpliwie dobra książka,...

Marcin Badtke | 2013-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna dobry kryminał w dorobku autora. Doprawiony duchami,zombie i demonami. Nie będę się powtarzał i pisał o fajnych dialogach,klimatycznym Londynie i ciekawych postaciach. Napiszę, że w tej części podobało mi się, że postaci o które potykał się na swej drodze Fix w poprzednich tomach nie znikają razem z ich zakończeniem. Pojawiły się również w tym, a to co uczynił im wcześniej ma swoje konsekwencje obecnie. Nie podobało mi się (choć z drugiej strony rozumiem pogoń autora za mamoną), że jedną z głównych postaci uczynił Amerykanką i część akcji przeniósł do USA. Ten tani ukłon w stronę Hollywood nie wnosi niczego dobrego do fabuły. Z drugiej strony jej nie psuje. Niecierpliwie czekam aż w nowszych tomach pojawią się, jakże modni obecnie, Rosjanie i Chińczycy. No chyba, że przygody Castora nie cieszą się szczególną popularnością w tych krajach ;-)

Mad | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Careya i powiem, że jestem miło zaskoczony. Kawał porządnego pisania. Dość ciekawa choć trochę pogmatwana historia z duchami na pierwszym planie. Bardzo swobodny język i cała masa barwnych porównań, które mogą pewnie irytować na dłuższą metę, ale mi się akurat podobały. Główny bohater bardzo charakterystyczny i dający się lubić. W sumie wszystko czego można oczekiwać od lekkiej lektury na jesienne popołudnia. Ogólnie polecam!