Siedem razy eks

2023-06-28
2023-06-28
Olga Siara

Misja siedem byłych miłości

Książka ogólnie jest spoko. Jednak nie miałam zachwytu. Przeczytałam i już. Nie pozostawiła we mnie jakiś większych emocji... Napisana jest w lekki sposób, czyta się ją nawet szybko 😉

Esther Adams, czyli główna bohaterka książki, ma prawie trzydzieści lat, świetną pracę, którą lubi oraz dwie najlepsze przyjaciółki - Louise i Bibi - z którymi wynajmuje mieszkanie. Do pełni szczęścia brakuje jej "tego jedynego".
Siedząc pewnego wieczoru z przyjaciółkami w barze, trafia na artykuł w Cosmour, w którym napisane jest, że każda kobieta przechodzi przez siedem związków w swoim życiu, a jeden z nich to TEN na zawsze!
I tak Esther dopasowała swoich były do kategorii związków: Pierwsza Miłość - Alistair, Wypadek przy Pracy - Carl Hurst, Facet na zakładkę - Will Akuffo, Niewykorzystana szansa - Paul D'Silva, Seks-przyjaźń - Alex Shelley, Drań - Rich Lowe, Poważny związek - Idris Abara.
I tak rozpoczyna się misja odszukania wszystkich eksów i odnalezienia tej prawdziwej i jedynej miłości.
Esther poprzez spotkania z byłymi robi sobie od razu terapię (chociaż początkowo nie zdaje sobie z tego sprawy),rozlicza się z przeszłością, która czasami bywała niełatwa...

Jak zakończy się jej misja? Czy przyjaciółki będą wspierać Esther do końca? Czy odnajdzie swoją PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ?
Tego Wam nie powiem 😜 ale możecie się dowiedzieć czytając książkę ;)

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Bohaterki, niby trzydziestolatki, ale momentami są tak infantylne, że aż męczące. Książka lekka, w sam raz na jeden wieczór, ale nie ma co oczekiwać po niej nie wiadomo jakich emocji.

Poszukiwanie miłości nie zawsze jest łatwe i chociaż każdy Ci powie "nigdy nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" czy "co było to minęło" to co jeśli jedna z Twoich poprzednich miłości to właśnie TA JEDYNA. I chociaż sama nie mam odwagi żeby zrobić taka wycieczkę w przeszłość 😂 to z chęcią zobaczę jak ktoś inny to robi, a przez inny mam na myśli Esther 😜

Esther dobiega właśnie 30-tki i wszystko byłoby świetnie, bo przecież ma świetna pracę, mieszka z najlepszymi przyjaciółki, jednak czegoś jej brakuje, a mianowicie ten bajkowej drugiej połówki. Świat randek stracił swój urok gdy raz po raz trafiasz na dziwnych typów. Świat Esther zmienia się w sekundzie, gdy pijane z przyjaciółkami znajdują artykuł, nie gdzie indziej a w piśmie z poradami dla kobiet, Cosmour (bardzo ciekawa nazwa 😂😂)

Według zamieszczonego tam artykułu każda kobieta doświadcza w życiu siedmiu typowych związków a pośród nich podobno zawsze znajduje się Prawdziwa Miłość. Dlatego też Esther zakasa rękawy postanawia odnowić stare znajomości. Postanawia poszukać miłości jej życia wśród zgniłych jabłek jej przeszłości, ale chyba nikt nie spodziewał się tego co wydarzyło się po drodze 🙈.

To nie jest typowy romans. To historia o poszukiwaniu miłości. Ta książka to plasterek na serduszko dla każdej osoby, która była w koszmarnych związkach ale od czasu do czasu nachodzi ją myśl "a może on się zmienił? A może to była miłość mojego życia? ". Myślę, że większość z nas coś takiego ma i ta książka właśnie o tym opowiada, o szukaniu prawdziwej siebie, o kobiecej przyjaźni i o tym, że czasami lepiej być singlem niż męczyć się z jakimś frajerem 😜
Fajna lekka lektura napisana z poczuciem humoru, ale z której można też wyciągnąć fajne wnioski. Naprawdę miło się ją czytało, chociaż miałam czasami ochotę potrząsnąć główną bohaterką 😂

Esther...

Esther Adams jest przed trzydziestką, ma dobrą pracę i zgrane grono przyjaciółek. Wspólnie z Bibi i Lue wynajmuje mieszkanie w Londynie. Jedyne co jej nie wychodzi to randkowanie.

Pewnego dnia gdy dziewczyny bawią się w pubie Pod Puchatym (parchatym) Łabędziem Esther znajduje artykuł w starym czasopiśmie. Uznaje tezę autorki za prawdę objawioną i wyrusza na misję.

Postanawia jeszcze raz spotkać się ze swoimi eks partnerami. Wydaje jej się, że skoro obecnie tak słabo jej idzie flirtowanie to warto jeszcze raz przyjrzeć się byłym miłościom. Nie przyszło jej do głowy, że skoro nie wyszło jej z aż siedmioma eks i teraz teraz nie bardzo się udaje to przyczyna może leżeć w jej podejściu do związków.

Kobieta jest tak zdesperowana, że olewa pracę i nie zwraca uwagi na zawirowania w życiu przyjaciółek. Oczekuje, że wszyscy dookoła zaangażują się w jej wielką misję szukania miłości. To ją zaślepia a wokół dzieje się wiele.

Lue i Bibi wciąż szukają dobrej pracy. Są na innym etapie niż Esther. Ona ma już wszystko z wyjątkiem faceta. Czy naprawdę zmiana statusu na "w związku" jest taka ważna?

Na niektórych z jej byłych szkoda czasu, inni są już zajęci a nazwanie Carla draniem to naprawdę mało. Mogłabym wymienić całą litanię niecenzuralnych słów na określenie jego zachowania.

Esther potrzebuje czasu, by wyciągnąć właściwe wnioski. Czasu oraz przypadkowego spotkania. Na tle jej eksów najbardziej zaskoczył mnie wybór Alex, przez który przekreśliła piękną przyjaźń. Może czasem warto wrócić, by coś sobie wyjaśnić, ale tylko tyle. Uważam, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody. Rozstajemy się z pewnymi ludźmi nie bez powodu, tylko czasem trzeba sobie te powody przypomnieć.

Książka jest lekko napisana, czyta się przyjemnie, choć bez większego zachwytu. Bohaterowie nie mieli tego czegoś, przez co zapadliby w pamięć na dłużej. Powieść jest dobra, ale bez fajerwerków.

Książka słaba, nawet biorąc pod uwagę fakt, że miała być zwykłym rozrywkowym czytadłem. Główna bohaterka bardzo często wydawała mi się po prostu głupia.

„Siedem razy eks” autorstwa Lucy Vine to zapowiedź nostalgicznej podróży, stającej u progu trzydziestych urodzin Easter.
Autorka zabiera czytelnika do Londynu i mieszkania, które Easter dzieli z przyjaciółkami Lou i Bibi. Dziewczyna wiodąc z pozoru szczęśliwe życie zdaje sobie w pewnym momencie sprawę, że za chwilę skończy 30 lat, a jej życie uczuciowe zalega kurzem. Odnajdując artykuł, w starym wydaniu jednego z magazynów, o tym, że każda kobieta przeżywa w swoim życiu siedem archetypowych relacji, Easter widzi w nim siebie i swoje poprzednie związki. Postanawia iść tym tropem, odnawiając każdą z relacji, która wpasowuje się w przedstawiony schemat. Na nowo przeżywa swoją pierwszą miłość, wypadek przy pracy, faceta na zakładkę, seks-przyjaźń, niewykorzystaną szansę, drania i poważny związek. Wyrusza w podróż w przeszłość, próbując znaleźć tego jedynego. Życie jednak plecie różne scenariusze, które niekoniecznie pokrywają się z naszymi planami czy pragnieniami.
Przeżywając każdy związek na nowo razem z główną bohaterką poznajemy również jej przyjaciółki, które potrafią równie mocno zaskoczyć czy rozśmieszyć jak Easter.
Przyznam, że czytając opis książki i opinie świetnych autorek, które umieszczone są na okładce, liczyłam na komedie romantyczną, która nie pozwoli mi na odłożenie książki. Trochę się jednak rozczarowałam, cała historia jest naprawdę świetnie napisana, można bez problemu utożsamić się z główną bohaterką, poczuć jej emocje, jednak całości brakuje tego czegoś, ‘vib-u’, który wciągnąłby mnie od pierwszych stron. Dopiero końcówka i moment zderzenia się Easter z samą sobą wprawił mnie w lekkie pobudzenie.
Bardzo podobało się ukazanie przez autorkę podróży do odnalezienia siebie, podróży w głąb siebie i dostrzeżenia tego co jest dla nas najważniejsze, wykorzystując do tego dosłowną podróż w przeszłość. Easter dzięki temu patrzyła jakby z góry na każdą ze swoich minionych relacji. Zaczynała dostrzegać to czego nie widziała jako młoda dziewczyna czy jako już dwudziestoparoletnie młoda kobieta. Poznała swoich byłych parterów na nowo, ale przede wszystkim poznała samą siebie. Pozwoliła sobie na bycie sobą i przewartościowanie tego co najważniejsze w jej życiu.
Pomimo tego, ze było wiele momentów, w których jej zachowanie czy postawa potrafiły totalnie zdenerwować, to ostatecznie Easter jest osoba, z którą może utożsamić się każda z nas, każda która chce poznać siebie, albo po prostu spojrzeć na swoje życie i powiedzieć, że to wszystko jest nie tak, bo moje prawdziwe szczęście i miłość są obok mnie. Musze tylko naprawdę to wszystko zobaczyć.
„Siedem razy eks” to powieść, która niesie ze sobą przesłanie, a przy tym pozwala na przeżywanie wielu emocji i dostrzeżenie ich w sobie samym.

MOŻLIWY SPOILER

Pochłonęłam tę książkę w dwa dni. Szczególnie polecam ją słuchaczkom „ja i moje przyjaciółki idiotki”, znajdą w niej podobny rodzaj idiotkowego ukojenia.

Bardzo lekka pozycja, która wielokrotnie mnie rozbawiła. 400 stron lekkiego pióra, szczególnie podobała mi się łatwość w przeklinaniu. Niektórzy z Was piszą o irytującej głównej postaci - bo jest dziecinna, nieodpowiedzialna, zdesperowana. Ale targają nią rozterki, które rozpozna każda kobieta, która przeszła przez jakieś nieudane związki. Poza tym, czy główna postać zawsze musi być taka idealna? Nie lepiej właśnie widzieć kogoś ludzko nieidealnego, kto być może rozwinie się (albo nie) na kolejnych stronach?

Zawiodło mnie jedynie zakończenie. Nic się nie zapowiadało, że to właśnie tak zakończy się historia Esther. No i znowu, jakby były takie sygnały wcześniej, to może zepsułoby to ekscytację w oczekiwaniu na rozwiązanie całego tematu, niemniej mam wrażenie, że zakończenie zostało napisane na zasadzie „o! Z tym jeszcze nie spróbowałam związku!”. Poza tym było ono lekko słodko-pierdzące.

MOŻLIWY SPOILER

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

“A jeśli któryś z nich był Tym Jedynym?”

Wyobraź sobie, że ten zupełnie obcy Ci mężczyzna stojący przed Tobą mógłby okazać się osobą, przy której wreszcie będziesz sobą. Przy której nie musiałabyś się silić, żeby być ułożoną i opanowaną. Pomyśl tylko, że mogłabyś być przy nim najgorszą wersją siebie, której tak bardzo nienawidzisz w sobie, a on jako jedyny człowiek na tym świecie nie miałby nic przeciwko takiemu zachowaniu. Jakbyś się poczuła, gdyby Cię tak po prostu przytulił tak bez powodu, a Twój sflaczały brzuch i obwisłe cycki sprawiłyby, że pragnąłby Cię z każdym dniem jeszcze bardziej… Cudownie, prawda? Tego właśnie pragniesz? A może to Twój Jedyny?

28 czerwca nakładem Wydawnictwa Insignis miała miejsce premiera powieści romantyczno-obyczajowej. Jej tytuł to “Siedem razy eks”, autorką jest Lucy Vine.

Lucy Vine jest londyńską autorką powieści obyczajowych, romansów. Jej książki zostały przetłumaczone na 16 języków. Jedna z jej twórczości - “Hot Mess” niebawem doczeka się swojej ekranizacji. Vine była dwukrotnie nominowana do nagrody Comedy Women In Print. natomiast jej teksty ukazały się w wielu poczytnych czasopismach.

Dwudziestoośmioletnia Esther ma prawie wszystko, czego jej potrzeba do szczęścia - dobrą pracę, którą lubi, dwie przyjaciółki Bibi i Louise, z którymi dzieli mieszkanie, i na które zawsze może liczyć. Brakuje jej tylko drugiej połówki. Znudzona i przygnębiona życiem w pojedynkę i kolejnymi beznadziejnymi spotkaniami z nieznajomymi mężczyznami znajduje receptę na miłość.

Według artykułu, który znajduje w pewnym czasopiśmie dowiaduje się, że istnieje aż siedem rodzajów relacji, wśród których zawsze znajdzie się Ten Jedyny - pierwsza miłość, wypadek przy pracy, facet na zakładkę, seks-przyjaźń, niewykorzystana szansa, drań, poważny związek. Chwilę później kobieta dochodzi do wniosku, że przecież wszystkie te relacje ma już za sobą. Postanawia odnowić stare kontakty i wyrusza w prawdziwą sercową odyseję, która nauczy ją wiele o niej samej… i być może pomoże jej odnaleźć miłość życia!

“Siedem razy eks” autorstwa Lucy Vine, to powieść natury psychologiczno-społecznej. Opowiada o przemyślanych decyzjach, a także o tych podjętych pod wpływem chwili, a także o konsekwencjach, jakie trzeba ponieść za swoje czyny.

Książka już od pierwszych stron spodobała mi się, poprawiła mi humor swoim pozytywnym wydźwiękiem. Przedstawia perypetie trzech młodych kobiet, które dzieli wiele - każda z nich jest inna, każda ma swoje życie, swoje problemy, łączy jedno - są najlepszymi przyjaciółkami, razem tworzą idealne trio.

Fabuła jest bardzo dynamiczna, przepełniona nagłymi zwrotami, dzięki czemu książka trzyma w napięciu, zaciekawieniu, bawi do łez, nie da się przy niej nudzić. Poprowadzona została w narracji pierwszoosobowej oczami prawie trzydziestoletniej Esther, czyli kluczowej postaci.

Napisana bardzo lekkim, żartobliwym piórem, które czyta się jednym tchem. Jak zaczęłam, tak miałam problem, żeby skończyć czytać, gdyby nie inne czynności do zrobienia, to z pewnością siedziałabym nad książką aż do jej ostatniej strony.

Postaciami są najzwyklejsi, z bagażami doświadczeń ludzie - kobiety i mężczyźni. Zostali bardzo dobrze nakreśleni pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Posiadają nietuzinkowe charaktery, które potrafią zaskakiwać na każdym kroku. Z nimi nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jednak jedno jest pewne - będzie fajnie.

Podsumowując: “Siedem razy eks” Lucy Vine to humorystyczna, zwariowana powieść, opowiadająca perypetie trzech przyjaciółek, które wspólnymi siłami pomagają jednej z nich znaleźć miłość swojego życia. Dzieje się w niej bardzo dużo, zaraża optymizmem, zmusza do myślenia, rozbawia do łez, uzależnia. Z pewnością jest też idealną propozycją na poprawę humoru, czy zimne, nudne wieczory. Świetnie się bawiłam czytając książkę. Polecam.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

“A jeśli któryś z nich był Tym Jedynym?”

Esther ma prawie trzydzieści lat, dobrą pracę, którą lubi i dwie przyjaciółki, lojalne i zawsze chętne do pomocy. Brakuje jej tylko jednego - mężczyzny, o którym mogłaby powiedzieć, że to ten jedyny, ten na całe życie. Ma dość życia singielki, ale kolejne nieudane randki sprawiają, że z coraz większym strachem myśli o swoim życiu osobistym. Kiedy w kobiecym magazynie znajduje artykuł poświęcony damsko-męskim relacjom, który sugeruje, że istnieje siedem archetypów związków w życiu każdej kobiety i to pośród nich należy szukać prawdziwej miłości.
Esther robi przegląd swoich miłosnych relacji, dopasowując je do konkretnych kategorii - pierwsza miłość, wypadek przy pracy, facet na zakładkę, seks-przyjaźń, niewykorzystana szansa, drań i poważny związek. Z perspektywy czasu przygląda się tamtym związkom i próbuje zrozumieć, dlaczego się rozpadły. By mieć pewność, że nie przeoczyła czegoś ważnego, postanawia odświeżyć dawne znajomości. Czy wśród byłych chłopaków naprawdę znajdzie tego jedynego? Czego dowie się o sobie? Co przegapiła?

(cd recenzji na fb)

"Siedem razy eks" autor: Lucy Vine

Główna bohaterka czyli Esther dobiega już trzydziestki. Kobieta mieszka z dwoma współlokatorkami czyli Bibi i Louise. Esther nie ma swojej "drugiej połówki" co niestety ją martwi. Randki jedna po drugiej okazują się być porażką. Kobieta znajduje stary numer pewnego magazynu w którym jest artykuł o tym iż, każda kobieta doświadcza w swoim życiu siedmiu archetypowych relacji. Wśród tych relacji podobno znajduje się też prawdziwa miłość. Główna bohaterka postanawia odezwać się do siedmiu swoich byłych partnerów... Krok który podejmuje nauczy ją wiele o niej samej. Jednak czy przyniesie jej miłość?

Jesteście ciekawi jak zakończy się ta historia? Czy Esther naprawdę przegapiła swoją prawdziwą miłość? Czy może jednak odezwanie się do byłych było błędem? Jeśli chcecie znać odpowiedzi na powyższe pytania to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 😍👍

Myślę, że książka może spodobać się fankom Bridget Jones 👍

#wspólpracarecenzencka