Jak wykiwać Hollywood

2023-06-14
2023-06-14
2022-06-14
Aleksandra Dzierżawska
FAKE DATING slow burn age gap grumpy sunshine Uzależnienie Alkoholizm Żałoba Depresja

Próbuję zrozumieć mój problem z „Jak wykiwać Hollywood”. Dlaczego? Czytałam ją z długimi przerwami ponad pół roku, chociaż jej fabuła była bez zarzutu i początkowo byłam zachwycona historią osadzoną w świecie celebrytów. Warto zaznaczyć, że autorka jest znawczynią tematu i stąd wykreowała swoim bohaterom kariery na tyle dobrze opisane, że czułam jakbym czytała o prawdziwych aktorach książkę z elementami biograficznymi. Dodatkowo polubiłam Grey i Ethana, bo byli ludzcy ze swoimi niedoskonałościami i wątpliwościami, a ich zachowanie sprawiało, że czułam, jakbym czytała o realnych osobach.

Wydaje mi się, że dużym minusem książki (albo ja jestem problemem) jest narracja trzecioosobowa. Przez nią, chociaż dużo dowiadujemy się o charakterach i historii głównych bohaterów z opisów ich zachowań i doświadczeń, trudno ich w pełni poznać. To wpływa też w zaangażowanie w śledzeniu ich losów. Drugim minusem było to, że początek był obiecujący – dostałam i humor i emocje, a nagle akcja zwolniła i skoncentrowała się na wątpliwościach głównych bohaterów.

Uważam przy tym, że marketing „Jak wykiwać Hollywood” nie pasuje do charakteru, a wręcz gatunku książki. I mówię tu i o edycji polskiej jak i o oryginale. Dostajemy kolorową, wesołą okładkę, która skrywa bardziej dramat obyczajowy niż romans. Poruszane tematy to między innymi: depresja, uzależnienia, terapia, opieka na dziećmi po rozwodzie i trudne relacje z rodzicami.

JAK WYKIWAĆ HOLLYWOOD - AVA WILDER
🤎Moja ocena: 9/10

Początkowo miałam problem żeby wgryźć się w tę książkę, ale to tylko ze względu na narrację, bo niestety występuje tu trzecioosobowa. Pod względem samej fabuły byłam kupiona już od samego początku, bo haloooo! Mamy tu motyw fake dating, a ja go po prostu kocham!

🎬Nie jest to lekka i słodka książka. Znaczy… Ona jest na swój sposób słodka, ma swoje urocze momenty, ale jednak ma też swoje ciężkie i smutne chwile. Jest… Nie wiem jak to określić, ale nie przepełnia jej szczęście i słodkie momenty od pierwszej do ostatniej strony. Mimo wszystko mocno kibicowałam bohaterom i obserwowałam ich rozwijającą się relacje z bijącym sercem. Pomimo ich różnicy wieku!

🎬”Jak wykiwać Hollywood” pokazuje nam tak już wspomniałam ciemną stronę sławy. Ethan był wykreowany tak realistycznie, a jego problemy… Czułam taki ciężar na sercu czytając o tym z czym zmaga się bohater. Jasne, nie mówię, że nie miał na to wpływu, bo jakiś na pewno miał, ale wiadomo… Było mi go tak szkoda, tak mnie jakoś wewnętrznie przytłoczyło to, z czym się zmagał.

🎬Autorka porusza tutaj ważniejsze tematy jakimi jest depresja i alkoholizm. Pokazała nam jak ciężko jest walczyć z demonami przeszłości i stoczyć bitwę o lepsze jutro. Uwielbiam książki, które poruszają ważniejsze tematy i wielki szacunek dla autorki za ich poruszenie!

🎬„Jak wykiwać Hollywood” nie jest lekka i cudowną historią, nie jest to lekki romans. Trzeba przygotować się na odrobinę bólu i smutku, ale jednocześnie będzie to historia idealna na lato. Muszę przyznać, że pierwsza część książki nie zwiastowała tego, że będzie tak… Trudno. Myślę, że nie da Wam tak łatwo o sobie zapomnieć. Moim zdaniem jest to pozycja obowiązkowa dla każdej fanki romansów i jedna z lepszych pozycji, jakie w tym roku czytałam.

JAK WYKIWAĆ HOLLYWOOD - AVA WILDER
🤎Moja ocena: 9/10

🎬Nie jest to lekka i słodka książka. Znaczy… Ona jest na...

Muszę przyznać, że moja dobra passa z wydawnictwem Flow Books dalej trwa i jeszcze żadna książka przez nich wydana mnie nie zawiodła! Bardzo mnie cieszy, że te książki wpadają w mój gust czytelniczy.

"Jak wykiwać Hollywood" to książka, która okazała się być bardzo wartościową komedią romantyczną i nie przeszkadzała mi nawet narracja trzecioosobowa, której tak nie znoszę. Tę historię wyróżnia przede wszystkim motyw aranżowanego związku oraz fakt, że akcja potrafi w jednym momencie przewrócić się do góry nogami, wprawiając czytelnika w osłupienie. \
Znalazłam w tej powieści naprawdę wartościowe cytaty, które otuliły moje czytelnicze serce niczym ciepły kocyk w jesienny wieczór. Mimo, że książka porusza naprawdę trudne tematy i ukazuje ciemną stronę sławy, to potrafi nie tylko wzruszyć czytelnika, ale także wprawić go w romantyczny nastrój.

Historia Grey i Ethana to nie tylko aranżowany związek, by oszukać najbliższych. Ich fake dating miał za zadanie oszukać cały świat! Dwójka znanych aktorów, która musi wykorzystać swoje umiejętności aktorskie, tak by każde z nich mogło czerpać z tego korzyści. Tylko czy ich gra aktorska zdobędzie wyżyny? Czy uda im się przekonać cały świat do swojej miłości?

Jeśli macie ochotę na romans to ta książka jest dla Was. Jeśli lubicie, kiedy ma drugie bardzo ważne dno, to ta powieść jest zdecydowanie dla Was! To burzliwa historia pełna emocji, bólu i ciemnej strony show biznesu. To książka, podczas której będziecie się śmiać, płakać i wzdychać! Polecam!

(bookstagram : @booksie.boxx )

"Jak wykiwać Hollywood jest jak twoja ulubiona komedia romantyczna, przy której wypłakujesz oczy ze wzruszenia i zaśmiewasz się do rozpuku"
Nie wiem jak inni, ale ja Książki Avy Wilder nie nazwałabym komedią romantyczną. Nie zaśmiałam się ani razu, za to wypłakałam morze łez 😅😭
Jak wykiwać Hollywood to poruszająca historia o relacjach, żałobie i uzależnieniach. Ona, młoda dziewczyna, która walczy o swoję miejsce w niesprawiedliwym świecie Hollywood. On, starszy, wielki gwiazdor, któremu kariera podupadła. Ich historia to dla mnie bardziej romans z elementami dramatu? Melodramat? Jakbym miała do czegoś porównać tą powieść, to byłby to film "Narodziny Gwiazdy" z Lady Gagą. Tylko z innym zakończeniem.
Czytając recenzje innych spotkałam się z zarzutami, że temat alkoholizmu był nieprawidłowo poruszony. Hm... nie zgodzę się z tym. Autorka pokazała jak Ethan sam siebie oszukiwał, że nie ma problemu. Pokazała jak nałóg wpłynął na jego poprzednie relacje i jak wpływał na jego związek z główną bohaterkę. Dla mnie nie było to poruszone po macoszemu. Widziałam również śmieszne pretensje, bo Grey, główna bohaterka nic nie mówiła Ethanowi w sprawie jego problemu 🤨 Czytajcie uważniej drodzy czytelnicy.
Jak wykiwać Hollywood, to była piękna i smutna historia. Czytając najbardziej przywiązałam się do postaci Ethana, który był lepiej wykreowany od Grey . Szkoda, że na koniec nie dostaliśmy bardziej przedstawionej jego walki z nałogiem. Ale to może jednak lepiej dla mojego biednego serduszka? I tak wystarczająco łez wylałam 😅😅
Polecam wam tę książkę. Ale przygotujcie paczkę chusteczek albo dwie! A sama z chęcią sięgnęłam bym po jakąś kolejną pozycję od autorki. ☺️

(bookstagram : @booksie.boxx )

Jak wykiwać Hollywood to poruszająca historia o relacjach,...

Czy zdarza się Wam zapomnieć o jakiejś książce?
Chcecie ją przeczytać, a nagle pojawia się milion innych pozycji i finalnie czytacie je, a nie tę, którą planowaliście.

U mnie taką książką jest „Jak wykiwać Hollywood”, którą kupiłam zaraz po czerwcowej premierze, a jej czas nadszedł właśnie teraz.

Mamy Grey Brooks, która po zakończonym serialu, w którym była gwiazdą, nie dostaje kolejnych propozycji ról. Nasza bohaterka zaczyna się obawiać, że jej pięć minut minęło i nim zacznie panikować, dostaje dość zaskakującą propozycję.
Ethan Atkins parę lat temu był jednym z najbardziej pożądanych aktorów, teraz jednak zmaga się problemami osobistymi. Ma za sobą trudny rozwód, wciąż nie pogodził się ze śmiercią najlepszego przyjaciela, a jego jedynym towarzyszem został kieliszek. Udawany związek z młodziutką Grey ma być dla niego powrotem na salony, pytaniem jest, czy Ethan w ogóle chce powrotu.

Ta historia z niepozorną okładką i opisem skrywa w sobie dość spory ładunek emocjonalny. Jesteśmy świadkami jak dwoje zupełnie różnych ludzi, odnajduje w sobie coś, czego nawet nie wiedzieli, że potrzebują.

Przyznam, że czuję się tak, jakbym nie do końca poznała w pełni Grey. Przez historię Ethana, to właśnie on wydaje mi się bliższy. Podobał mi się sposób, w jaki przebiegała ich relacja. Chociaż na początku byłam troszeczkę sceptycznie nastawiona. Pomysł wrzucania młodej kobiety do aranżowanego związku ze starszym od siebie, zmagającym się z problemem alkoholowym mężczyzną, był dla mnie dość kontrowersyjny. Bo ja wiem, że jak ktoś sam nie chce pomocy, to się po nią nie zgłosi i że to jest trudny i czasami długi proces, ale Ethan pozostawał w relacji z byłą żoną, która wiedziała o jego problemach, a nie reagowała.

„Jak wykiwać Hollywood” pokazuje drugą stronę sławy. Mamy bohatera, który odszedł w zapomnienie i zmaga się z własnymi demonami. Mamy bohaterkę, która zostanie gwiazdą skandalu i to na niej skupi się lincz, chociaż miała w tym wszystkim partnera.

Żałuję i to bardzo, że tak długo czekałam z przeczytaniem tej historii. Jest napisana w taki sposób, że czujemy ten celebrycki klimat, który od niej bije. Wciągnęła mnie niemiłosiernie i skończyłam ją w kilka godzin.

Czy zdarza się Wam zapomnieć o jakiejś książce?

Mamy Grey Brooks, która po zakończonym serialu, w którym była gwiazdą, nie...

Ciekawa fabuła, do tego jest wesoła i zabawna. Ciekawy romans z przekazem

Ciekawa fabuła, do tego jest wesoła i zabawna. Ciekawy romans z przekazem

📖🐲
Według mnie bardzo dobra, bo pokazuje pełnowymiarowe postacie ludzi, którzy mogliby żyć w rzeczywistym świecie, a nie aktora, który jest przystojny i bezczelny oraz aktorkę, która jest piękna i zadziorna, a cała fabuła sprowadza się do wychwalania swoich ciał oraz uprawiania seksu w kolejnych sceneriach. Jeżeli ktoś szuka płytkiego erotyka na jeden wieczór, to raczej tutaj zawiedzie się głębią przeżyć i brakiem prostych rozwiązań naprawdę poważnych problemów, jakim jest alkoholizm, depresja, czy nieprzepracowana żałoba. Ja natomiast cenię książki, które poświęcają odpowiednio dużo czasu takim sprawom i pokazują, że wymaga to przede wszystkim czasu i wcale nie jest łatwe. Jeżeli więc lubicie poczytać o całym spektrum przeżyć zakochanych w sobie ludzi w niełatwym związku, to śmiało możecie się za nią zabrać. A jeżeli szukacie kolejnych 50 twarzy Grey 😉, to ta powieść raczej Was znudzi i niepotrzebnie zafrasuje.

📖🐲

Grey Brooks to młoda aktorka, której kariera stanęła chwilowo w miejscu. Jej agentka wymyśliła dla niej propozycję, która ma pomóc w rozwinięciu jej kariery. Zaproponowała jej udawany związek z bardzo znanym aktorem czyli Ethanem Atkinsem, którego Grey była wielką fanką. Między nimi była różnica wieku oraz charakterów. Ona była ułożona i unikała skandali, a on po tragicznych wydarzeniach nie zbyt przejmował się opinią na swój temat. Oczywiście udawany związek nie był łatwy i przyniósł inny bieg wydarzeń niż wszyscy zakładali. Czy skandal może zmienić życie na lepsze czy raczej tylko na gorsze?

Ta książka to romans z różnicą wieku, skandalem w tle i bohaterami, którzy wspólnie mogą zmienić swoją przyszłość. Wiele osób uważa, że ciężkie tematy takie jak alkoholizm są w tej książce pomijane. Fakt, ten problem nie jest rozwiązywany tak jak powinien, ale mimo wszystko ta książka pokazuje skutki tego alkoholizmu. Dla mnie była ona świetną rozrywką z niebanalną historią. Fajnie było zagłębić się w świat Hollywood i zobaczyć to drugie dno, czyli ciemne kulisy sławy takich znanych aktorów jak Grey i Ethan. Bardzo podobało mi się jak Ethan stopniowo odkrywał się przed Grey i drobnymi gestami pokazywał, że nie jest mu obojętna. Piękne było też to, że Grey poszła za głosem serca i pomimo tego wielkiego skandalu zauważyła jak silne uczucie łączy ją z pogubionym Ethanem.
Autorka tej książki trzyma nas w niepewności przez większość historii co powoduje ogromny uśmiech czytając zakończenie tej świetnej historii.

Ta książka jak dla mnie była rewelacyjna i świetnie się przy niej bawiłam!

Nie dajcie się zwieść okładce, która może sugerować Wam, że jest to książka dedykowana nastolatkom itd. Zawartość, bywa momentami tak pikantna, że nie jeden czytelnik, będzie mógł poczuć rumieńce na swojej twarzy, dostajemy życie (w) Hollywood w szybkiej pigułce.

Tła ( Hollywood) na którym żyją nasi bohaterowie, Grey oraz Ethan, nie dostaniecie zbytnio wiele, jeżeli chodzi o pewne pikantne szczegóły, jak to się tam żyję „między nimi – celebrytami”. Grey oraz Ethan, zostają parą na podstawie kontraktu ich menagerów, oboje potrzebują przebudzić się na salonach, a ich połączenie dla świata medialnego oraz opinii publicznej, wydaję się najbardziej cenne dla obu stron. On, wydaję się pewnym siebie facetem, wie co odbicie w lustrze pokazuję ona grzeczna, poukładana dziewczyna, która w głębi serca chyba sama siebie jeszcze może zaskoczyć. W sumie udawana relacja, dla dwójki aktorów, nie powinny być czubkiem góry?

Każde z nich ma za sobą życiowo-miłosne doświadczenia, ona złamane serce on śmierć przyjaciela, rozwód i dwójkę dzieci, czy coś między nimi się przebudzi, to już musicie sami ocenić, sięgając po książkę, którą czyta się w miarę szybko. Czy bezboleśnie, jak wszędzie, życie pisze scenariusze, nie zawsze kolorowe, ludzie mawiają, że podobno nie rzuca nam na barki tyle ile byśmy sami nie mogli udźwignąć?

Książka warta uwagi, końcówka może zaskoczyć niektórych niedowiarków wb powieści. Myślę, że z dodatkiem kocyka i rozgrzewającej herbatki, spełni oczekiwania.

Ja właśnie skończyłam "Jak wykiwać Hollywood", które tylko z pozoru wygląda na lekkie romansidło, ale bynajmniej nie jest to jego wada.

Grey i Ethana dzieli różnica wieku, więc jeśli lubicie ten motyw w książkach, dodatkowo w połączeniu z fake dating, z pewnością Wam się spodoba.

Czytając ją drażniła mnie tylko jedna rzecz. Poruszany jest tutaj wątek alkoholizmu, z którym zmaga się główny bohater. Właściwie od samego początku widać, że Ethan ma poważny problem, a Grey momentami zdawała się tego nie dostrzegać i dawała mu okazję (lub wręcz zachęcała) do sięgnięcia po procenty. Może się czepiam, ale dość mocno mnie to raziło.

• Jednotomówki
  • Po angielsku