Rozgrywka

Okładka książki Rozgrywka Magda Stachula
Okładka książki Rozgrywka
Magda Stachula Wydawnictwo: Purple Book Seria: Grey Book kryminał, sensacja, thriller
Grey Book
Purple Book
2022-09-01
2022-09-01

Jestem zawiedziona. Po książce Pani Magdy spodziewałam się czegoś więcej, rozwoju akcji, budowania napięcia czy wywoływania jakichś emocji. Tymczasem tego zabrakło. Postacie mgliste, fabuła oparta na standardowym motywie zabójstwa. Drętwe śledztwo i całkowicie przewidywalne rozwiązanie. Ale powieść czytało się bardzo szybko ( zajęło mi to dwie godzinki),i lekko. Kryminały nie są chyba najmocniejszą stroną autorki. Ale może mnie jeszcze zadziwi. Czytałam lepsze teksty Pani Stachuli i na takie dalej liczę.

Moje pierwsze spotkanie z książkami Magdy Stachuli i czuję ogromny niedosyt, niedosty a raczej zupełny brak emocji w książce. Wszystko opisane płasko, zero budowania napięcia. Książka na jeden wieczór i do zapomnienia.

Nie chce mi się wierzyć, że tą książkę napisała tak wybitna autorka jaką jest Magda Stachula. Mam wrażenie, że napisał ją ktoś inny a pisarka tylko firmuje ją swoim nazwiskiem, jako że jest popularna...

Krótka powieść kryminalno-obyczajowa, będąca bezpośrednim zakończeniem i rozwiązaniem zagadki zawartej w powieści Stalker tejże Autorki. Przedstawia także morderstwo w stadninie koni w Kraszczadach (góry w okolicach Krasnegostawu) i pokazuje, co ludzie są w stanie zrobić z miłości.

Weronika Herman ostatnio sporo przeżyła. Porwanie, trudne śledztwo zostawiło po sobie ślad, który zagłuszy jedynie spokój. Aspirant postanawia więc wraz z synkiem wyjechać daleko od miasta, aby odpocząć, ale czy faktycznie zasłużony urlop okaże się tym, czego kobieta oczekiwała?

Chyba jednak praca ją lubi, ponieważ na miejscu, w stadninie koni dochodzi do morderstwa młodej kobiety. W związku z tym, mające się odbyć rozgrywki zostają odwołane. Herman nie potrafi w takim wypadku usiedzieć z założonymi rękami i postanawia wziąć udział w śledztwie. Co z tego wyniknie oraz czy zbrodnia okaże się samobójstwem czy jednak morderstwem? Sprawdźcie sami.

Pytań w tej opowieści jest mnóstwo, a same śledztwo skomplikowane ze względu na brak dowodów i świadków zdarzenia. Czy Herman uda się poznać prawdę i doprowadzić do rozwiązania zagadki kryminalnej?

Dzięki doświadczeniu Magdy Stachuli historia zwalnia i nabieram tempa we właściwym czasie. Czytelnicy więc nie mają kiedy się znudzić, ponieważ autorka z niezwykłą starannością opracowała szczegóły zbrodni. Dodała Herman trochę ludzkich odruchów, ponieważ na moment przynieśliśmy się do jej prywatnego życia. Jednak na szczęście nie na długo, ponieważ prowadzone śledztwo odciągnęło nas od wątku obyczajowego, aby wprowadzić dość płynnie w świat kryminalnych zbrodni.

Obie te części: obyczajowa i kryminalna mają jednak swój urok. Odsłaniają umiejętności pisarskie autorki, która widać, że potrafi się odnaleźć w gatunkach nie będących jej pierwotną formą tworzenia powieści. Razem z bohaterką czujemy strach, niepewność, ale też ulgę oraz coś w rodzaju szczęścia, że coś się wreszcie skończyło. Warstwa kryminalna odsłania zaś ekscytację, ciekawość i w końcu spełnienie objawiające się w rozwiązaniu zagadki. Tutaj więc nie ma słabych punktów. Są jedynie zagadki i piętrzące się niewiadome, co daje niezłą frajdę w odkrywaniu sekretów.

Odpowiedź na podstawowe pytanie: "co tak naprawdę się stało?" wydaje się na tyle skomplikowana, że nikt nie zna sprawcy do końca. W tym kryminale jest więc wszystko: kłótnie, tajemnice, intrygi, ogromne pieniądze. Napięcie czuć do ostatniej strony. Autorka zdawała się wystawić wszystkich na próbę. Steruje emocjami, nie pozwala poznać prawdy zbyt szybko, co przemawia na korzyść tej historii. Widać, iż Stachula szybko pojęła, gdzie należy skierować uwagę, aby wprowadzić w błąd najbardziej uważnego czytelnika.

Z niecierpliwością będę oczekiwać na dalsze losy Weroniki Herman. Jestem ciekawa, co ją jeszcze spotka i czy kobieta zdoła sobie wybaczyć grzechy przeszłości.

Dziś przeczytałam kolejną część przygód Weroniki Herman. Takie sobie czytanie. Na pewno szybkie. Klasyczny kryminał , Znów zupełnie inna odsłona Autorki. Tylko nie do końca rozumiem, dlaczego "rozgrywka" i cytat na okładce: " szaleństwo nie zna granic". Plus za umieszczenie akcji w malowniczych Kraszczadach.

Kontynuacja losów policjantki Weroniki Herman odkrywa kolejne wątki z jej życia. Kobieta próbuje odreagować po porwaniu, ale wpada na trop kolejnego morderstwa. Angażuje się w sprawę. Akcja toczy się szybko, kolejne fakty wychodzą na jaw, coraz więcej podejrzanych. Książka idealna na jeden wieczór, ciekawa zbrodnia, momenty trzymające w napięciu. Liczyłam na większe uporządkowanie życia bohaterki. Czekam na kontynuację. Polecam

Bardzo fajnie i szybko czytało mi się tą książkę. Historia mnie wciągnęła i zaciekawiły mnie losy głównej bohaterki. Fajny przerywnik pomiędzy innymi książkami.

Książka krótka, ale konkretna. Czasami mniej znaczy więcej. Tutaj przez to mamy do czynienia z konkretną, szybką akcją, która sprawia że nie można się nudzić przy czytaniu. Pomysł na fabułę? Ciekawy. Ogólnie dobrze mi się czytało tą książkę, co prawda wyścigi konne to nie jest coś co mnie jakoś szczególnie interesuje, ale fajnie było o tym poczytać. Zbrodnia, śledztwo, nieznany motyw... znajdziecie to z pewnością w książce, także śmiało sięgajcie i czytajcie. :)

Najsłabsza z i tak kiepskiego cyklu... Lubię autorkę, ale jednak nie jest to uwielbienie bezgraniczne... Czekam na prawdziwy szał przy kolejnej książce.

• Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Rozgrywka