Purpurowa sieć

Okładka książki Purpurowa sieć Carmen Mola
Okładka książki Purpurowa sieć
Carmen Mola Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Inspektor Blanco (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Inspektor Blanco (tom 2)
La Red Púrpura
Sonia Draga
2023-05-31
2023-05-31
Magdalena Olejnik

Okrutna. Odsłania minikawałeczek tego, co można znaleźć w dark necie.
Świetnie napisana fabuła, niczego nie ma tam ponad miarę. Jest niczym garnitur skrojony przez najlepszego krawca na świecie.
Bardzo polecam fanom mocnych, aczkolwiek dobrych kryminałów. W gwarze młodzieżowej "ryje beret na b. długi czas" i nic nie pozostaje takie samo.

Okrutna. Odsłania minikawałeczek tego, co można znaleźć w dark necie.

Tę książkę oceniam najsłabiej w serii ale tylko i wyłącznie dlatego, że temat był dla mnie zbyt okrutny. Choć prawdziwy

Bez dwóch zdań - jest to seria wyjątkowa. To seria , którą kocham. Nie musi już nic udowadniać, ponieważ są to najlepsze czarne kryminały, jakie dane mi było przeczytać. Zbilansowana, dynamicznie prowadzona linia fabuły.

Czytając „Purpurową Sieć” czułem się tak, jakbym siedział w kinie i oglądał idealnie skrojony serial. Jesteś wypruty emocjonalnie? Jeśli nie to się przygotuj.

„Cygańska Narzeczona” - staje się kluczowa, aby móc rozpocząć przygodę z „Purpurową Siecią”. Carmen Mola wchodzi bez pardonu i wyrównuje, co niewyrównane, a to jest bolesne i przerażające. Nie byłem oszczędzany od samego początku. Poruszy nie tylko Elenę Blanco.

Momentami nie mogłem wytrzymać emocjonalnie, a jednocześnie nie wierzyłem w to, co mogę odkryć, a co dodatkowo ukrywa w swoich szponach zła Purpurowa Sieć? Doszło do tego, że każdy z bohaterów został splątany w sieć, z której może ich uwolnić szefowa Blanco!

Mola ciekawie rozwinął każdego z członków swojej brygady, jednak niezwyciężona, najlepsza jest Elena. Postać momentami nie do zniesienia, aby za moment w napięciu śledzić w co ona znów się pakuje - czy i wy mielibyście na tyle odwagi? Robi to dla sprawy, czy już dla syna?

To już nie był urokliwy spacer specyficzną scenerią i uliczkami Madrytu i zaułków. To brudna, zła Hiszpania, która odsłania handlarzy narkotyków, narkomanów, adwokatów i drugie oblicze internetu.

Blanco jest na skraju, ale musi dojść prawdy i odnaleźć Lucasa. Ona jest niepewna jutra! Cześć mamo!

▪️Serię mam przyjemność poznać we współpracy z Wydawnictwo Sonia Draga.

Jeszcze lepsza niż pierwsza część. Wartka akcja, żadnych zbędnych wątków. Zakończenie....takiego oczekiwałam, bo inne było by płytkie i ckliwe.

Jak dobrze było wrócić do twórczości Carmen Mola. Hipnotyzująca okładka z jeszcze bardziej wciągająca i wstrząsającą treścią.

Mamy tutaj mistrzowsko wykreowaną intrygę, która prowadzi nas w najmroczniejsze zakamarki dark web, tortur, zab0jstw relacjonowanych na żywo, nielegalnych walk na śmierć i życie.

Autorzy tak umiejętnie żonglują faktami i wyprowadzają nas w pole, że do ostatnich stron nawet na chwilę nie przyszło mi do głowy kto będzie odpowiedzialny za te wszystkie okropieństwa, o których możemy tutaj przeczytać. Na koniec wszystko się zgadza, elementy układanki wskakują na swoje miejsce. Nie ma tutaj żadnych niedopowiedzeń, niewyjaśnionych wątków. Wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe.

Niesamowicie wykreowani bohaterowie. Członkowie elitarnej jednostki policyjnej BAC. Czytając wręcz czujemy na własnej skórze tą niesamowicie głęboka więź jaką ich łączy. Pomimo nieporozumień i różnych zdań, w krytycznych sytuacjach są w stanie skoczyć za sobą w ogień.

Przez książkę się płynie. Nawet nie wiem kiedy ją przeczytałam. Cudownie wyciągnęła mnie z zastoju czytelniczego i już obok mnie czeka kolejna, „Mała”.

Fanom mocnych wrażeń polecam ją z całą odpowiedzialnością.

Autorzy tak umiejętnie żonglują faktami i wyprowadzają nas w pole, że...

W przeciwieństwie do pierwszej części, która była małym niewypałem, ta akurat się firmie autorskiej udała. "Purpurowa sieć" to naprawdę dobry kryminał. Żywy, wartki, mocny. Historia dynamiczna, pełna tajemnic, trzymająca w napięciu do samego końca.

Zespół śledczych po wielu miesiącach żmudnych poszukiwań nareszcie trafia na trop Purpurowej sieci, zajmującej się między innymi bestialskimi relacjami live, na których dochodzi do brutalnych walk, okaleczeń oraz tortur zakończonych śmiercią ich ofiar. Inspektor Elena Blanco pragnie z całych sił odnaleźć organizatorów grupy przestępczej nie tylko ze względu na zawodowe sprawy, ale także dlatego, że przyświeca jej w tym osobisty cel. Jakie granice będzie musiała przekroczyć tym razem inspektor Blanco?
Skąd Purpurowa sieć pozyskuje młode dziewczyny poddawane torturom? I kto stoi na czele tej grupy?

#purpurowasieć to kontynuacja serii, której początek znajdziecie w książce "Cygańska narzeczona". Tym razem zespół BAC na czele z Eleną Blanco podejmują się trudnego śledztwa, które na nie jednym z nich odbije piętno na lata. Fabuła książki jest bardzo intrygująca, pełna zwrotów akcji oraz obfitująca w szereg podejrzanych osób i uwierzcie mi: nie sposób trafnie wytypować organizatora tej szajki! Oprócz głównego motywu przestępstw w sieci trafimy tutaj również na temat narkomanii i hazardu oraz ich bolesnych skutków. Bardzo mi się podobała ukazana tutaj relacja rodzica do dziecka, które zbłądziło i tego jak trudno czasem zaakceptować i wybaczyć pewne zachowania. To czym totalnie zachwyciła mnie Purpurowa sieć to zakończenie pewnego wątku, związanego właśnie z rodzicielstwem, którego choć odrobinę się spodziewałam to jednak nie mogłam do końca uwierzyć w to, że autorzy zaserwowali nam aż taki finał 🔥 Szczegółów Wam nie zdradzę 😉 sami musicie sięgnąć po tą serię 😜

Zacznę od tego że niespodziewałam się że ta książka tak mnie wciągnie,żałuję tylko że nie wiedziałam że jest to druga część serii z inspektor Eleną Blanco. Ale nadrobię zdobędę jakoś pierwszą i następne.
Chyba nie za bardzo mnie poniesie jeśli napiszę że jest to bardzo dobry kryminał i za razem thriller psychologiczny.
Elena to bardzo doświadczona, dociekliwa i bezkompromisowa policjantka, która pracuje w elitarnej jednostce policji.
Śledztwo które prowadzi ściśle wiąże się z jej przeszłością. Organizacja ,którą obwinia o porwanie swojego syna po raz kolejny staje na jej drodze. Ale pani inspektor nie zamierza im tym razem odpuścić.doskonale wie że ludzie którzy tworzą "purpurową sieć " są wszędzie, są zdolni do wszystkiego, mają ogromną kasę i "wielbicieli" w każdej możliwej płaszczyźnie życia.Oni wiedzą jak nie dopuścić do rozmontowania tak dochodowej organizacji.I nie ma takich policjantów,których nie da się powstrzymać.
Wszystko to kwestia użycia odpowiednich narzędzi.
Niemal do samego końca nie byłam w stanie wpaść na to ,kto tam pociąga za wszystkie sznurki.Dlatego tym bardziej ostatnie rozdziały wbiły mnie w fotel.polecam zdecydowanie .Seria godna uwagi.

Elena to bardzo doświadczona, dociekliwa i...

Zawsze powtarzam, że druga część cyklu to taki sprawdzian dla autora ( w tym przypadku autorów, bo Carmen Mola to pseudonim literacki wspólnie piszących trzech hiszpańskich autorów) albo ostatecznie mnie do siebie przekona albo to jego koniec ;)
Pierwsza część "Cygańska narzeczona" zaskoczyła mnie i zachwyciła. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc od drugiej części oczekiwałam jeszcze więcej. To była naprawdę bardzo dobra książka, ale nie przeskoczyła pierwszej. Utrzymany jest równy poziom.

Inspektor Elena Blanco wraz z ekipą wkracza do domu z pozoru zwyczajnej rodziny. Policjanci wchodzą akurat w momencie kiedy nastolatek ogląda transmisję na żywo tortur młodej dziewczyny. Akcja ta ma doprowadzić do rozbicia "Purpurowej sieci" odpowiadającej za wcześniejsze zbrodnie również udostępnione w Internecie. Członkowie ekipy Eleny nie wiedzą jednak jednego. W organizacji najprawdopodniej działa uprowadzony w dzieciństwie syn Eleny.

Historia jest bardzo dynamiczna i naszpikowana tajemnicami. Zdarzają się tutaj okrutne i pełne przemocy opisy, ale napisane jednak z wyczuciem i smakiem. Bez tego cała historia stałaby się po prostu pozbawiona autentyczności. Czasami zło trzeba nazwać po imieniu i nie obowiązują żadne półśrodki.

Nie ukrywam, że trochę mnie w tej części Elena wkurzała, nie do końca spodobało mi się również zakończenie niektórych wątków. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że książka wzbudza emocje i czyta się ją świetnie.

emocje logiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

"Purpurowa sieć" to druga książka z kryminalnej serii z inspektor Eleną Blanco na czele.
Wydarzenia opisane w książce mają miejsce krótko po historii opisanej w pierwszej książce, czyli "Cygańskiej narzeczonej". Specjalny zespół śledczych pod dowództwem Eleny Blanco wpada na trop zorganizowanej grupy przestępczej, która aktywnie działa w deep webie. Udaje im się namierzyć komputer, który odbiera na żywo transmisję z tortur młodej dziewczyny. Na miejscu okazuje się, że za możliwość obejrzenia krwawych scen zapłacił nastolatek.
Niedługo potem ciało dziewczyny z nagrań zostaje odnalezione. Śledczy orientują się, że jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Niedługo przyjdzie im się przekonać, że macki "Purpurowej sieci" sięgają głębiej, niż mogliby pomyśleć w najgorszych snach.
Dla Eleny Blanco sprawa jest o tyle trudna, że wiąże się z prywatną, traumatyczną sprawą, której przez lata nie udało jej się rozwiązać.
Polecam czytelnikom o mocnych nerwach.

• Kryminał