Cygańska narzeczona

Okładka książki Cygańska narzeczona Carmen Mola Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Cygańska narzeczona
Carmen Mola Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Inspektor Blanco (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Inspektor Blanco (tom 1)
Magdalena Olejnik

Wyróżniona opinia i

Cygańska narzeczona

przeczytanych książek 603 napisanych opinii 330

Jedna z lepszych książek jakie mi wpadły ostatnio w ręce. Klasyczny kryminał rozwiązywany przez zespół śledczych, którzy mają swoje wady i zalety a mierzą się z przeciwnościami losu. Główna bohaterka - Elena Blanco sama przeszła osobistą tragedię. Kilkanaście lat wcześniej ktoś porwał jej syna. Chłopiec nie odnalazł się do dziś. Od pierwszego tomu wiadomo, że będzie to klamra łącząca serię.
Książka ma swoje makabryczne opisy - choć nie leje się z niej krew. Są rzeczy, które potrafią człowieka obrzydzić bardziej. Autorki sięgają po szczyt wyrafinowania. Tu nie mamy do czynienia z jakimś tam morderstwem. Z miejsca widać, że morderca musiał być bardzo pokrzywdzony przez los.
Lubię kryminały napisane przez hiszpańskich autorów. Jeszcze mi się nie zdarzyło bym trafiła na jakiś gniot napisany przez autora z tego kraju.
Serdecznie polecam całą serię.

Pomysł zacny, ale wykonanie.... czytając miałam wrażenie jakby ktoś paznokciem po tablicy skrobał. Nie ma napięcia, nie ma więzi z bohaterami, którzy są nijacy, bo nie została nakreślona ich charakterystyka. Końcowe sceny są wydumane (jedziesz do domu potencjalnej ofiary podejrzewając, że morderca tam już jest i zamiast się rozejrzeć dzwonisz do drzwi?). Z braku laku dobrnęłam do końca. Wcześniej czytałam 3 cześć cyklu, która jest na pewno napisana lepiej. Przede mną środkowy tom, ale bardzo żałuję, że to te dwie książki pojechały ze mną na wakacje.

Te serię zaczęłam dość nietypowo jak na mnie bo od drugiej części. .Ale łatwo to do goniłam bez straty dla całej historii i jej głównej bohaterki Eleny Blanco.
Pierwsza część to naprawdę mocny kryminał,pomysł na zbrodnie, Trio hiszpańskich autorów,zaserwowało nam z górnej półki. Jeszcze nie spotkałam się z tak wymyślnym morderstwem.
Bardzo wciągające śledztwo prowadzone przez inspektor Blanco .Kobietę ,która straciła wszystko co najcenniejsze dla niej poza nadzieją.kobietę, która bierze co i jak i kiedy chce.Niestety zapominając przy tym o szacunku do siebie.
Ale to nie przeszkadza być jej charyzmatyczną policjantką i doskonałą śledczą.
Warto sięgnąć po tę serię .polecam.

Bardzo wciągające śledztwo...

Bardzo wciągająca historia. Trzyma w napięciu. Wraz z policjantami rozwiązujemy przerażającą sprawę. Polecam i czekam na ciąg dalszy.

Bardzo polecam. Bardzo mocna i bardzo dobra pozycja. Może się śnić, koszmarnie...aczkolwiek, ciężko ją odłożyć na bok.

Hiszpańska policja odnajduje zwłoki młodej kobiety, która prawdopodobnie wracała że swojego wieczoru panieńskiego. Jej rysy twarzy sugerują, że jest pochodzenia romskiego a na miejscu zdarzenia brak jakichkolwiek dokumentów, zatem w kręgu śledczych nadają jej przydomek cygańskiej narzeczonej. Zabójca tym razem był bezlitosny i zaserwował powolną i brutalną śmierć dokonując trepanacji czaszki na żywym człowieku i wprowadzając do mózgu larwy, które zaczynają swoją ucztę. Tuż po tym jak policja poznaje tożsamość ofiary okazuje się, że 7 lat temu w podobny sposób zginęła jej siostra , jednak oprawca od dawna odsiaduje wyrok w więzieniu. Czyżby inspektor Elena Blanco, prowadząca śledztwo, miała do czynienia z naśladowcą? A może przed laty został skazany niewinny człowiek?

Och! Moi Drodzy! Cóż to była za wybitna lektura! Intrygujący wstęp, okrutna zbrodnia, mieszanie szyków i takie zwroty akcji, że nie sposób oderwać się od lektury! Myślałam, że jestem taka mądra i oczytana, że mój trop jeden lub drugi okaże się trafnym, a tymczasem totalnie nie przewidziałam takiego zakończenia 😱
Kilka razy w książce pojawia się fragment opisu traumatycznych przeżyć małego chłopca co również bardzo mi się podobało, bo początkowo nie można domyślić się o kogo w ogóle chodzi a to też nadaje pewnej tajemniczości.
Dużym plusem są tutaj również bohaterowie, szczególnie postać inspektor Blanco, która również skrywa pewne sekrety, dzięki czemu czytelnik manewruje tak naprawdę pomiędzy dwoma zagadkami. No i to zakończenie nawiązujące do kolejnego tomu... Och, jak dobrze, że ja już mam na regale "Purpurową sieć" bo chyba nie potrafiłabym tak spokojnie czekać na drugą część książki

Akcja rozgrywa się w Madrycie. Historia książki rozpoczyna się od wieczoru panieńskiego Susany. Dziewczyna nie czuje się komfortowo na imprezie, którą zaaranżowały dla niej przyjaciółki. Co więcej, jej koleżanka wychodzi wcześniej. Susana szybko idzie w jej ślady, kończy imprezę i udaje się do swojego mieszkania. Widzi drzwi wejściowe, jednak już nigdy więcej nie będzie jej dane ich przekroczyć.

Rano jej ciało znajduje dozorca obiektu rekreacyjnego. Widok jest makabryczny, ponieważ ofiara została uśmiercona w wynaturzony sposób. W jej mózgu znalezione zostały larwy, jednak nie będę wdawać się w szczegóły - sami przeczytajcie, na jak chory pomysł wpadł oprawca.
Sprawę szybko przejmuje Elena Blanco ze specjalnego oddziału śledczego.

"Cygańska narzeczona" to historia mówiąca o trudnych relacjach, zerwanych więzach, poczuciu winy i chorej sprawiedliwości.
Mamy tu przedstawioną naprawdę ciekawą intrygę kryminalną.

To się nazywa kryminał! Wciąga i trzyma w swoich szponach do samego końca! Polecam.

Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Trzy gwiazdki dla trzech autorów tego dzieła. Dla każdego po jednej . Omijać szerokim łukiem.

Świetna. Jedna z lepszych ksiazek jakie przeczytałam w ostatnim czasie . Fajna akcja , momentami brutalna . Chętnie sięgam po części druga . Polecam