Okładka książki Kim jesteś? Paweł Leśniak
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Kim jesteś?
Paweł Leśniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą Cykl: Podkomisarz Irena Adamczuk (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Podkomisarz Irena Adamczuk (tom 1)
Wydawnictwo Nocą
2023-04-19
2023-04-19

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 1490 napisanych opinii 1169

Książka jest bardzo średnia. Wiedziałam od początku co było dalej. Fabuła też średnia. Przeczytałam, ale z wrażeniem by już dobrnąć do końca i wziąć coś innego. Nie będę kontynuować czytania książek autora.

„Kim jesteś?” to książka, która inspirowana prawdziwymi wydarzeniami zatrważa, zaskakuje i która wywołuje sugestywne odczucia czytelnicze. To powieść nieszablonowa w której trudno doszukiwać się oczywistych rozwiązań czy typowych rozwikłań sieci poplątanych zagadek kryminalnych. To historia, która już od samego początku porywa czytelnika w wir wydarzeń serwując mu szokujące zwroty akcji, wyraziście wyczuwalny niepokój i chaos wrażeń.

Rok 1996, w okolicach Nowego Sącza zamordowany zostaje młody mężczyzna. Cała otoczka morderstwa wskazuje na powrót zabójcy sprzed lat, który mimo zakrojonych na szeroką skalę działań nigdy nie został schwytany… Jako wsparcie z krakowskiej Komendy Wojewódzkiej do tej sprawy zostaje oddelegowany Michał Ptak, który dał się poznać z nieustępliwej i lawirującej na pograniczu prawa strony. I tutaj czytelnik musi przygotować się na całą lawinę wydarzeń, których poznanie zagwarantuje mu obserwowanie pracy policji z nieco innej strony…
Autor porywa czytelnika w wir wydarzeń i ujmuje go aż do ostatniej przeczytanej strony. Szokuje i zaskakuje. Pozwala czytelnikowi na snucie domysłów, na samodzielne poszukiwanie rozwiązań, podsycając gęstą już atmosferę kolejnymi zwrotami akcji.

„Kim jesteś?” niewątpliwie przeraża i szokuje, łącząc ze sobą elementy kryminału z thrillerem psychologicznym. Nie brakuje tutaj dobrze wykreowanych postaci, nie brakuje emocji, a nade wszystko aury tajemniczości, która determinuje czytelnika, aby przekonać się o tym, jaki finał zaserwował nam autor.

Świetny kryminał. Z szybką akcją i dobrym zakończeniem!!! Od razu biorę się za czytanie drugiego tomu :-)

Mega dobra lektura !! Ciekawa fabuła , super wykreowani bohaterowie , bardzo dobre zakończenie

Fajna książeczka, warto przeczytać.

Fajna książeczka, warto przeczytać.

mocna, nietypowa książka. Jedyny minus, to jak już tu ktoś inny napisał, epatowanie przemocą. Owszem, w kryminałach ona jest, ale po co aż tak pastwić się nad przemocowymi szczegółami ? Poza tym, bardzo dobry research i ciekawa postać autora. Myślę, że w przyszlości to będzie jedna z prawdziwych gwiazd polskiej literatury. Tylko naprawdę mniej przemocy, wystarczy ogólnie ją zarysować, bez takich szczegółów okrucieństwa.

W Nowym Sączu dochodzi do brutalnego zabójstwa, jak się okazuje seryjny morderca grasuje, morderca, który piętnaście lat temu nie został schwytany. Policja podejrzewa, że czeka ich bardzo trudna sprawa do rozwiązania i potrzebują wsparcia na już, towarzyszy im coraz większy niepokój. Komendant wojewódzki policji w Krakowie postanawia wysłać do nich komisarza Michała Ptaka, pomimo, że został on zawieszony dyscyplinarnie, wybiera właśnie jego.
Michał podczas podróży do Nowego Sącza ulega wypadkowi, jednak na drodze pojawia się On z pomocą, lecz nie taką jakiej się spodziewał, ginie na miejscu.
Tajemniczy mężczyzna przejmuje jego dokumenty, samochód i wyrusza do miejsca w którym miał znaleźć się komisarz, postanawia przejąć jego tożsamość.
Tak właśnie "Michał" nawiązuje współpracę z Ireną Adamczuk, która jest referentem operacyjno-dochodzeniowym, jednak czy kobieta podjęła dobrą decyzję? Dręczą ją wyrzuty sumienia a także zaczyna podejrzewać, że coś jest nie tak.
No właśnie...
Kim jesteś?

"Kim jesteś?" to świetny kryminał z elementami thrillera, a zarazem jedna z lepszych przeczytanych przeze mnie książek! Mówię wam, co tu się działo! 🤯 Autor zaintrygował mnie swoim pomysłem na fabułę, jest nietuzinkowa.
Została tak genialnie poprowadzona, że od pierwszych stron zostałam wciągnięta w wir zaskakujących wydarzeń.
Oczywiście najbardziej byłam ciekawa tego Kim Jest nasz główny bohater i uwierzcie mi, oderwać się od tej lektury nie jest łatwo, ze względu na tę zagadkę, to przede wszystkim. Oprócz tego seryjny morderca i tajemnicza chatka w lesie pobudziła moją wyobraźnię na maksa.
Momentami zastanawiałam się też nad pochopnymi decyzjami Ireny i ogólnie nad jej zachowaniem, ale widocznie tak miało być, bo nie powiem że nie, ale polubiłam ją bardzo.

Historia pełna emocji, brutalna, przerażająca a przede wszystkim szokująca!
A zakończenie... brak słów!
Czytajcie! 🔥❤️

Moje pierwsza książka tego autora i jak najbardziej pozytywnie. Bardzo dobrze, szybko się czyta, bardzo ciekawy pomysł, dodatkowo nakręca fakt że historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. POLCEAM.

Jest rok 1996 r., gdy niedaleko Nowego Sącza zostaje odnaleziony zamordowany młody mężczyzna. Pierwsze oględziny wskazują na powrót seryjnego mordercy, który uniknął schwytania ponad piętnaście lat wcześniej. Do sprawy w ramach pomocy zostaje wyznaczony komisarz Michał Ptak z Komendy Wojewódzkiej z Krakowa, znany z działania na pograniczu uprawnień. Pomimo starań komendy śledztwo szybko się komplikuje, a motywy działania przyjezdnego komisarza z Krakowa zaczynają być podejrzane...
"Kim jesteś?" to książka, która łączy elementy kryminału, thrilleru psychologicznego i literatury obyczajowej. Autor doskonale potrafi budować atmosferę tajemniczości i niepewności. Liczne zwroty akcji i zaskakujące momenty powodują, iż lektura wciąga. Co zasługuje na uwagę to interesujące i wielowymiarowe postaci. Alicja, główna bohaterka, ma głębokie i realistyczne problemy, z którymi musi się zmierzyć, co sprawia, że czytelnik łatwo może się z nią utożsamić. Postać komisarza Ptaka jest wyrazista ale i pełna sprzeczności. Jego niekonwencjonalne metody i walka o prawdę sprawiają, że staje się on interesującym bohaterem zwłaszcza, iż działa często na granicy swoich uprawnień, co budzi wątpliwości co do jego intencji.
Jedyną małą wadą tej książki jest momentami przewidywalność niektórych wydarzeń. Czasami bez problemu możemy odgadnąć, jaki będzie dalszy obrót akcji, co nieco zmniejsza napięcie, jakie wzbudza powieść.
Podsumowując, "Kim jesteś?" to znakomity thriller psychologiczny, który wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Autor potrafi zaskakiwać czytelnika i budować aurę tajemniczości, co sprawia, że książka jest niezwykle interesująca. Polecam ją wszystkim miłośnikom gatunku kryminału i thrillerów.

Niby zaskakujące, niby wszystko według schematów gatunku, ale mnie nie porwało. Może to za sprawą opisów krwawych tortur. Epatowanie okrucieństwem uważam, że jeden z największych grzechów pisarzy, jakby sądzili, że nie potrafią przyciągnąć niczym innym. Do tego postaci są dosyć nijakie, bez wyrazu, jakby autor nie mógł się zdecydował, czy mają być "dobrzy" czy "źli". Jeśli chciał im przydać niejednoznaczności, tego mrocznego odcienia, jaki jest pewnie w każdym z nas w większym lub mniejszym stopniu - to mu się nie udało. Ale dam na pewno Pawłowi Leśniakowi kolejną szansę, bo to chyba jeden z ciekawszych obrazów polskiej policji. Dodatkowy punkt za research.

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał