Toksyczne układy

Okładka książki Toksyczne układy Katarzyna Wolwowicz
Okładka książki Toksyczne układy
Katarzyna Wolwowicz Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Komisarz Olga Balicka (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Olga Balicka (tom 3)
Zwierciadło
2023-04-12
2023-04-12

Ach te układy, układy i różne układziki. Wszędzie można je spotkać. Tym razem natkną się na nich komisarze Olga Balicka i Kornel Murecki. Kolejne śledztwo wprowadzi ich w meandry firmy medycznej i narazi na niebezpieczeństwo nie tylko ich samych ale także ich bliskich. Oboje nie wierzą w przypadki i łączą dwa śledztwa w sprawach wydawałoby się zupełnie od siebie niezależnych. A jednak mieli rację. Co wykaże śledztwo? Do czego posunie się firma a by zachować własne tajemnice? Ile osób straci życie? Kim jest prokurator Kalina Talarek i dlaczego próbuje zrujnować życie Kornelowi? Czy w prywatnym życiu Olgi i Kornela, którzy są małżeństwem, zapanuje wreszcie spokój? Książkę czyta się szybko i przynosi odpowiedzi na wszystkie pytania. Mnie się podobała.

Jestem pod wrażeniem, z każdym kolejnym tomem zachwycam się coraz bardziej. Bardzo podoba mi się nieprzewidywalność akcji, która bez przerwy mknie do przodu w idealnym tempie oraz fakt, że bohaterowie są jak najbardziej na miejscu, każdy z nich dodaje od siebie czegoś innego, a równie potrzebnego do całej układanki.

Świetna jak dwie wcześniejsze części cyklu.

Świetna jak dwie wcześniejsze części cyklu.

Kolejna część serii o komisarz Oldze Balickiej za mną. Wątki obyczajowe rozwijają się dość ciekawie, poznajemy życie prywatne wszystkich członków grupy śledczej. Zagrożona ciąża Olgi zakończyła się szczęśliwie, jest żoną Kornela, wszystko idzie ku dobremu- i nagle ten dziwny wątek z panią prokurator. Przyznam, że byłam bardzo ciekawa genezy tej przykrej sytuacji i jej rozwiązanie wydało mi się zbyt proste- szkoda.

Afera z firmą farmaceutyczną, nowym lekiem, przemytem zakazanych substancji- to było interesujące i wciągające, dodatkowym smaczkiem jest dość dramatyczna sytuacja, w jakiej znajdują się bohaterowie i ich bliscy.

Polubiłam tę serię. Zabieram się za kolejną część.

Książkę tą porzuciłam po 100 stronach mocno rozczarowana wątkiem farmaceutycznym, który totalnie mnie wynudził. Po pierwszych dwóch tomach miałam ogromny apetyt na całą serię... Wczoraj wróciłam do tej książki tylko dlatego, że ciekawią mnie kolejne tomy serii, a przecież nie ma opcji, żebym sięgnęła po kolejną bez zapoznania się z tą porzuconą! Rozumiecie prawda? 😉. Z satysfakcją stwierdzam, że mimo tematyki nie w moim guście, okazało się, że po tych 100 stronach książka wciągnęła mnie i co prawda nie tak jak poprzednie ale przyznaję było kilka "wow" i "ale jak to"! Ostatecznie jestem na tak

Dobrze się czyta....chociaż niektóre wątki zbędne.

Dobrze się czyta....chociaż niektóre wątki zbędne.

Brak budowania napięcia., brak opisu uczuć między głównymi bohaterami , Olga jakoś bardzo szybko wierzy we wszystko Kornelowi ,za idealny ten związek , fabuła średnia i to przeskoczenie na samym początku do momentu jak Olga i Kornel są już po ślubie , nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia . Poprzednie części bardziej mi się podobały i mam nadzieję że kolejne będą lepsze .

Rewelacyjna

Rewelacyjna

Całkiem udane kolejne spotkanie z Olgą. Jedyny minus to zakończenie które w mojej ocenie trochę zbyt banalne. Tyle wysiłku aby rozwiązać sprawy i wszystko wyjaśniło się w tak prosty sposób? Jakby autorka już za dużo stron napisala i trzeba kończyć.

Tradycyjnie już mocne 7,5. Kolejna odsłona działań komisarz Balickiej i jej ekipy bardzo udana. Podoba mi się dobór tematów i sposób ich ujęcia, podoba mi się metoda wprowadzania nowych postaci, bardzo dobre jest prowadzenie akcji z umuejetnym połączeniem z prywatnym życiem bohaterów. Jest napięcie, są emocje, są ludzkie słabości i dramaty i te elementy harmonizują ze sobą, co tworzy świetną całość. Polecam 👍

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023