Mrok

Okładka książki Mrok Katarzyna Wolwowicz
Okładka książki Mrok
Katarzyna Wolwowicz Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Komisarz Olga Balicka (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Olga Balicka (tom 5)
Zwierciadło
2024-01-24
2024-01-24

Bardzo dobra i chyba najbardziej intrygująca fabuła ze wszystkich dotychczasowych części z komisarz Olgą Balicką.
Nie mogę doczekać się szóstej części pt. „Części zamienne”.

Nie mogę doczekać się szóstej części pt. „Części zamienne”.

Bardzo dokładnie przemyślana historia, a zakończenie zupełnie niespodziewane. Gorąco polecam całą serię!

Troszkę słabsza od poprzednich książek, przesunięcie akcji do Albanii nie przysłużyło się dobrze- momentami absurdalne.

Książkę uważam za dobrą, troszeczkę dłużej przy niej siedziałam, wydaje mi się, że poprzednie części były dużo lepsze. Fakt że wątek w Polsce i Albanii fajnie połączony ale czegoś mi tu brakowało! Polecam i tak mimo wszystko, aby poznać zakończenie całej serii :)

Po zapoznaniu się z kolejną częścią serii o komisarz Oldze Balickiej, utrzymuję, że autorka z każdą kolejną powieścią coraz bardziej zaskakuje i wciąż utrzymuje uwagę czytelnika.

Tym razem akcja osadzona jest w dwóch miejscach- w Polsce i w Albanii. Śledztwo, jakie nieformalnie prowadzą Olga z Kornelem w Albanii okazuje się łączyć z tym prowadzonym od dłuższego czasu w Polsce. Finał wydarzeń, w których bierze udział Olga wraz z mężem na pewno nie spodoba się niejednemu czytelnikowi. Zakończenie wręcz wymusza zapoznanie się z kolejnym tomem serii, gdyż jest zarazem początkiem kolejnego.

Jeśli uda mi się zdobyć kolejny tom na pewno po niego sięgnę.

"Mrok", autor: Katarzyna Wolwowicz.

Prezentowany tytuł jest piątym tomem cyklu o komisarz Oldze Balickiej. Dla przypomnienia, poprzednie książki z tej serii to: "Niewinne ofiary", "Fałszywe tropy", "Toksyczne układy" oraz "Bursa".

Olga i Kornel lecą do Albanii. Nie będą jednak mieli spokojnego wypoczynku. W tym tomie będziemy mieli wątek albańskiej mafii, która postanawia zabić jednego z ważniejszych polityków oraz wątek zaginięcia. Bez wątpienia będzie się tu trochę działo...Czy te dwie sprawy są ze sobą powiązane? Czy Olga odzyska swoje dobre imię po tym co się stało?

Jeśli jesteście ciekawi tej historii to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍 Polecam jednak czytanie serii od początku, jeśli nie mieliście okazji się z nią wcześniej zapoznać 👍

#współpracarecenzencka

"Mrok", autor: Katarzyna Wolwowicz.

“Mrok” to piąta odsłona serii z komisarz Olgą Balicką, która dostarcza solidnej dawki zagadek i napięcia. Książka łączy w sobie intrygującą fabułę, ciekawe postacie i wartką akcję. Niektóre wątki trochę naciągane, ale ogólnie jest to pozycja, którą można polecić wszystkim, którzy lubią zagadki kryminalne.

Bardzo sprawnie napisane, świetne portrety psychologiczne postaci, jednak od swojej ulubionej pisarki oczekuję więcej. Stąd moja ocena, niższa niż zazwyczaj. Gdyby nie postać Olgi byłoby jeszcze gorzej. Wątek albański nie przypadł mi do gustu.

Sama nie wiem co napisać o tej książce. Z jednej strony podobała mi się, czasem czułam się wciągnięta w fabułę, ale innym razem moja uwaga uciekała i chciałam książkę skończyć jak najszybciej. Wątek albański mnie nie przekonuje, był trochę potraktowany po łebkach, jakby trzeba było go szybko zakończyć. Nie miałam jakoś ochoty czytać o albańskiej mafii.
Autorka miała dość ciekawy pomysł, choć to wszystko dość mało wiarygodne niestety i nie do końca mnie przekonuje.
Kolejny tom pewnie przeczytam, zobaczymy co tam się wydarzy.

Autorka miała dość...

Co tu się wydarzyło! Tym razem autorka trochę popłynęła z intrygą i myślałam sobie - to nie może się udać, chyba trzeba było zakończyć serię wcześniej. Ale dzięki temu, że ta część była zupełnie inna od poprzednich czytało się z niecierpliwością. I mamy słodko-gorzkie zakończenie. To w czytaniu lubię najbardziej - kiedy dostaję nieoczywiste emocje, nawet te złe.

• Przeczytane 2024
  • Audiobooki