Teenage Dirtbag

Okładka książki Teenage Dirtbag Ronnie Bennett
Okładka książki Teenage Dirtbag
Ronnie Bennett Wydawnictwo: Flow books Cykl: Teenage Dirtbag (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Teenage Dirtbag (tom 1)
Teenage Dirtbag
Flow books
2023-06-28
2023-06-28
2021-03-07
Fleanr
ya young adult literatura młodzieżowa wattpad one direction

/ współpraca reklamowa / @flow_books

🩰𓈒⋆⑅˚₊୨୧
Już od pewnego czasu chciałam przeczytać tę historię i w końcu miałam okazję to z robić i nie żałuję, bo naprawdę wciągnęłam się w tą historię i mi się podobała.

Na początku szybko mi się czytało i bardzo spodobał mi się wątek tego, że nasza główna bohaterka przyjeżdża do całkiem innego kraju na wakacje do babci i poznaje tam chłopaka, który jest jej całkowitym przeciwieństwem.

W pewnym momencie miałam wrażenie, że co chwila czytam to samo, czyli na zmianę imprezy i sceny zbliżeń jednak później było coraz lepiej i nie mogłam się oderwać, a na koniec poleciały łzy.

Książka była pisana około 10 lat temu co mi ani trochę nie przeszkadzało, a wręcz poczułam klimat tamtych czasów i czytało mi się to naprawdę bardzo przyjemnie.

4/5 ✩

vic :*

/ współpraca reklamowa / @flow_books

🩰𓈒⋆⑅˚₊୨୧

Rey i Nate, tak różni, że pasują do siebie idealnie, cóż jest jedna przeciwniczka tej relacji, ale ich nic nie powstrzyma, żeby być razem, choć obydwoje mają swoje tajemnice, to zaufali sobie nawzajem i choć mają tylko wakacje to wiele razem mogą przeżyć

jedno jest pewne na pewno nie będziecie się nudzić, choć związek bad boya i i tej "brzydszej" powielany był już wielokrotnie, to jednak książkę dobrze się czyta.

TEENAGE DIRTBAG
@ronniebennett
@flow_books

Przeżyliście kiedykolwiek wakacyjną miłość? Pamiętacie to uczucie?

Renee oraz Nate to dwoje nastolatków, którzy są swoim totalnym przeciwieństwem. On przystojny, zbuntowany, ona młodziutka, niedoświadczona, świętoszkowata.I jak to się mówi że przeciwieństwa się przyciągają, tak też było w ich przypadku. W momencie kiedy ich relacja oraz uczucie którym się odbarzyli rozkwitła, oni musieli się rozstać. Ale nie dlatego że chcieli, ale dlatego że nie mieli wyboru.

Aż 10 milionów wyświetleń na WATTPADZIE. I już wiem dlaczego aż tyle 😁.

Jest to historia, która pomimo iż na początku mnie nie porwała, miałam wrażenie że nasza bohaterka jest jak małe dziecko, tak z czasem nie mogłam się od niej oderwać. Z ogromną przyjemnością czytałam o rodzącym się uczuciu. Dwojga młodych ludzi, borykajacych się z dość poważnymi problemami. Autorka poruszyła tutaj temat zaburzeń takich jak bulimia oraz samookaleczenia. Czy dwoje, tak młodych i tak już dużo doświadczonych przez życie ludzi, jest w stanie stworzyć coś trwałego?
"Benefit with frends" troszke mi tu nie pasował, a może to ja już jestem za stara, aby czytać takie historie 🙈
Ale dzięki temu że styl autorki jest bardzo lekki i przyjemny, a bohaterowie których stworzyła, są dobrze wykreowani i wyraziści, to wszystko sprawiło że z ogromną przyjemnością sięgnę po kontynuację i poznam dalsze losy naszych bohaterów.

TEENAGE DIRTBAG
@ronniebennett
@flow_books

Przeżyliście kiedykolwiek wakacyjną miłość? Pamiętacie to uczucie?

Współpraca recenzencka z wydawnictwem FlowBooks. Renee Delilah Parker gdy dowiaduje się, że jej matka wysyła ją na drugi koniec świata ma w głowie tylko jeden plan - zanudzić się w domu dziadków na smierć. Jej kuzynka ma na jej przyjazd inne postanowienie. Robi wszystko aby dziewczyna nie żałowała ani jednej sekundy w Mullingar.

Naprzeciwko ich mieszka jeden z najpopularniejszych ludzi w tym mieście. Chłopak z nadszarpniętą reputacją. Babcia nie jednokrotnie wspomina dziewczynom ile niebezpieczeństw ciągnie się za sąsiadami mieszkających furtkę dalej.

ᴄᴢʏ ɴᴀᴘʀᴀᴡᴅᴇ̨ ᴍᴜsɪsᴢ ʙʏᴄ́ ᴛᴀᴋɪᴍ ᴅᴜᴘᴋɪᴇᴍ? ᴘᴏᴡɪᴇᴅᴢ ᴘʀᴀᴡᴅᴇ̨, ᴄᴢᴇᴍᴜ ᴍɪ ᴘᴏᴍᴀɢᴀsᴢ?

Ich relacja na samym początku budzi dużo kontrowersji. Nate pod postacią zbuntowanego chłopaka jest niemal znany na każdej ulicy i posiada kontakty o których nie jedna osoba może marzyć.

- ᴀ ᴋᴛᴏ ᴘᴏᴡɪᴇᴅᴢɪᴀᴌ, ᴢ̇ᴇ ᴡᴀᴋᴀᴄʏᴊɴᴇ ᴍɪᴌᴏśᴄɪ ɴɪᴇ ᴍᴏɢᴀ̨ ᴘʀᴢᴇᴛʀᴡᴀᴄ́.
- ɴɪᴋᴛ ɴɪᴇ ᴍᴜsɪᴀᴌ, ᴛᴀᴋ ᴘᴏ ᴘʀᴏsᴛᴜ ᴊᴜᴢ̇ ᴊᴇsᴛ.

Historia nie tylko w przenośni wyjęta z wattpad’a. Dla mnie książka powinna na nim pozostać, nie była zła, jednak nie porwała mojego serca na papierze. Ona - ułożona świętoszka, nie mająca kontaktu z płcią przeciwną, nie może przyjąć do wiadomości, że jej myśli zawsze prowadzą do zbuntowanego chłopaka. Wątki wyjęte z typowej młodzieżówki. Podobało mi się poprowadzenie akcji i co prawda czułam czasami śladowy niedosyt, to nie raz potrafiłam się wzruszyć.

ᴊᴀᴋ ᴍᴏᴢ̇ᴇsᴢ ɴɪᴇ ᴡɪᴅᴢɪᴇᴄ́, ᴢ̇ᴇ ᴊᴇsᴛᴇś ᴘɪᴇ̨ᴋɴᴀ?

Jestem wdzięczna, że autorka umieściła w swojej książce tematy, z którymi nie jedna osoba zmierza się na co dzień. Każdy z nas zmierza się z trudnościami każdego dnia, nie jesteście przez to dziwni.

Jestem ogromnie ciekawa jak potoczą się dalsze losy dwóch młodych ludzi, którzy od początku wiedzieli, że z końcem lata ich relacja się skończy. Ona wyjedzie daleko stąd, a on pozostanie poszukiwać własnego siebie. Dla nich kiedyś lato musiało się skończyć, ale czy nigdy nie utracą wspomnień? A może będą one zbyt przesiąknięte tęsknotą…
@kochajacaczytac

Naprzeciwko ich mieszka jeden z...

„Teenage dirtbag” to powieść o której słyszałam już jakiś czas temu, jednak nie miałam okazji po nią sięgnąć. Ale jak tylko nadarzyła się okazja bez wahania postanowiłam poznać tę historię, którą pokochały tysiące czytelniczek!

Renne, a właściwie Rey po zakończeniu roku szkolnego zostaje wysłana do Irlandii do dziadków. Mieszka tam gburowaty dziadek, opiekuńcza babcia i rozwiązła kuzynka. Dziewczyna na początku jest wkurzona, że musi tam jechać. Jednak nie spodziewa się, że to będzie cudowne lato i nie będzie chciała stamtąd wyjeżdżać.

„Teenage dirtbag” to powieść z tych, które się kocha i nienawidzi jednocześnie. Z jednej strony czytało mi się ją bardzo dobrze i z niecierpliwością przerzucałam strony, a jej przeczytanie zajęło mi 2 dni! Jednak z drugiej zaś strony ta książka przypominała mi bardziej erotyk, gdyż sceny łóżkowe były tutaj co chwila.

Rey to bohaterka, którą polubiłam już od początku. Dziewczyna wydaje się miła, ułożona. Jej świat to Instagram, gdzie dzieli się informacjami z życia. Oprócz słabszych ocen raczej nie sprawia problemów.
Nate to typowy bad boy. Chłopak wytatuowany, jeżdżący motocyklem, co wieczór sprowadzający do siebie inne dziewczyny. Prowadzi imprezowy styl życia. Nie zależy mu na edukacji, a na zdobywaniu dziewczyn.
Czy tych dwoje coś może połączyć? Dowiecie się czytając „Teenage dirtbag”.

Ta powieść idealnie oddaje wakacyjny vibe. Grupa przyjaciół, imprezy, pikniki, wspólne spędzanie czasu. Coś o czym każdy nastolatek marzy. I właśnie za ten klimat pokochałam tę historię. Ponadto kiedy poznajemy Nate bliżej odkrywamy dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej, co sprawia, że zaczynamy zupełnie inaczej postrzegać jego postać.

„Teenage dirtbag” to książka z ciekawą fabułą i bohaterami. Autorka ma bardzo lekkie pióro, co sprawia, że powieść czyta się naprawdę bardzo przyjemnie. Jednak trzeba się przyzwyczaić do jej specyfiki (między innymi częstego seksu nastolatków). Jednak jak już zatopimy się w jej klimat to ciężko nam się z niego wydostać, a zakończenie sprawiło, że u mnie polały się łzy, dlatego z przyjemnością sięgam po kontynuację, czyli „The one that got away”!

☀️ „𝐓𝐞𝐞𝐧𝐚𝐠𝐞 𝐃𝐢𝐫𝐭𝐛𝐚𝐠” -𝐑𝐨𝐧𝐧𝐢𝐞 𝐁𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭☀️

⭐️ 5/5

O „Teenage Dirtbag” obiło mi się o uszy już wcześniej, jednak nie było okazji aby móc poznać historię Rey i Nate’a. Dzięki uprzejmości wydawnictwa @ , w końcu się to zmieniło, za co jestem ogromnie wdzięczna!

Jest to typ książki, której potrzebowałam aktualnie do przeczytania - wciągającej, luźnej i takiej, od której nie mogłam się oderwać. „Teenage dirtbag” idealnie wpasowała się w mój gust czytelniczy, dlatego też oceniłam ją na 5 gwiazdek! ( zasłużenie!!)

W książce znajduje się sporo trudnych i ciężkich tematów, które z perspektywy czasu wydają się normą w codziennym życiu. Również nie brakuje tutaj większych lub mniejszych przeciwności, z którymi bohaterowie muszą się zmierzyć, ale na pewno to w pewien sposób wzmacniają ich relację, nawet jeśli sami nie zdają sobie sprawy - to takie było moje wrażenie.
Jest to historia o poznawaniu samego siebie i swojego miejsca, co jest ważne w życiu młodego człowieka.

Główni bohaterowie to Rey i Nate. Rey to dziewczyna, która nie sprawia większych problemów, ale ze względu na swoje Słabe oceny zostaje wysłana na wakacje do babci. Podczas tamtejszego pobytu Rey poznaje Nate’a, który nie jest tak grzeczny jak dziewczyna- prowadzi imprezowy styl życia, nie zależy mu na szkole, chce zdobywać dziewczyny. Jednak, zagłębiając się coraz dalej w historię, czytelnik dowiaduje się, co kieruje zachowaniem chłopaka.

Główne motywy, które możecie tu spotkać:
🌹 bad boy& good girl
🌹 wakacje
🌹imprezy
🌹 enemies to lovers!!
🌹grupa znajomych
🌹 współczesne problemy młodego pokolenia

„Teenage Dirtbag” to książka z ciekawą fabułą i dobrze wykreowanymi bohaterami. Styl pisania autorki jest lekki i przyjemny, co sprawia że książkę czyta się bardzo szybko, co jest dużym plusem! Zakończenie książki powoduje, że czeka się z niecierpliwością na kolejny tom i dalsze losy bohaterów! Czas spędzony przy tej powieści oceniam pozytywnie, bardzo dobrze mi się ją czytało, a to jest dla mnie najważniejsze!

☀️ „𝐓𝐞𝐞𝐧𝐚𝐠𝐞 𝐃𝐢𝐫𝐭𝐛𝐚𝐠” -𝐑𝐨𝐧𝐧𝐢𝐞 𝐁𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭☀️

⭐️ 5/5

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑻𝒆𝒆𝒏𝒂𝒈𝒆 𝑫𝒊𝒓𝒕𝒃𝒂𝒈"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @ronniebennett94
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @flow_books
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 16+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

❀ Pomimo nie małej ilości stron, tą książkę przeczytałam w kilka godzin. Wcześniej wiele słyszałam o niej pozytywnych opinii, stąd miałam duże oczekiwania. Książka całkowicie spełniła moje oczekiwania, a nawet była lepsza niż się spodziewałam. Pokochałam tą historię od pierwszej strony! 🥺🤍

❀ Czytając świetnie się bawiłam, a lektura była bardzo przyjemna. Styl pisania autorki jest niesamowity, jestem zachwycona! 😍 Nie zabrakło także humoru w dialogach. Oderwałam się od rzeczywistości i poczułam smak wakacji. Nie sądziłam, że aż tak bardzo potrzebuję przeczytać tą książkę. Totalnie się w nią wciągnęłam, nie mogłam się oderwać od czytania. Idealnie wpasowała się w mój gust czytelniczy. Poczułam ogromny sentyment do tej historii 🥺🤍

❀ W książce pojawiają się motywy tj.: enemies to lovers, bad boy & good girl, wakacje i imprezy, klimat Wattpada oraz grupa znajomych.

❀ Klimat tej książki jest niesamowity! Dosłownie poczułam wakacje - na ten czas to idealna historia. Fabuła jest bardzo ciekawa i wciągająca. Niczego mi tutaj nie brakowało. Książkę czyta się bardzo szybko.

❀ Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, nawet ci drugoplanowi. Ich charaktery są naprawdę różnorodne i ciekawe. Pokochałam dosłownie wszystkich. Relacja Rey i Nate'a jest wspaniała ta dwójka idealnie do siebie pasuje. Nie mogłam się doczekać, kiedy będą razem, a chemia między nimi ciągle rosła ❤️‍🔥

❀ Autorka porusza wiele trudnych i ciężkich tematów, które były naprawdę dobrze napisane. Są to: zaburzenia odżywiania, samookaleczanie i odkrywanie samego siebie. W książce pojawia się wiele spicy scen, jednak całkiem dobrze się je czyta i nie są one cringowe.

❀ Ta historia bardzo mi się spodobała i całkowicie przypadła mi do gustu. Dosłownie ją pokochałam! 😍 Napewno do niej wrócę i tak szybko o niej nie zapomnę. Poczułam do niej ogromny sentyment 🥺 Nie mogę się doczekać czytania drugiego tomu 🤭🤍

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑻𝒆𝒆𝒏𝒂𝒈𝒆 𝑫𝒊𝒓𝒕𝒃𝒂𝒈"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @ronniebennett94
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @flow_books
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 16+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

☀️"𝑻𝒆𝒆𝒏𝒂𝒈𝒆 𝒅𝒊𝒓𝒕𝒃𝒂𝒈" 𝑹𝒐𝒏𝒏𝒊𝒆 𝑩𝒆𝒏𝒏𝒆𝒕𝒕

[współpraca reklamowa]

Recenzja:
"Teenage dirtbag" to książka wciągająca od pierwszych stron. Jako, że akcja dzieje się w wakacje, sama podczas czytania odczuwałam letni vibe. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to zwyczajna książka - wakacyjny romans, imprezy, nastolatkowie, ale w trakcie czytania okazuje się, że zostały poruszone również trudne tematy, takie jak zaburzenia odżywiania czy samookaleczanie. Większość bohaterów tej książki przypadła mi do gustu, Rey  mega polubiłam, była to dziewczyna niby nieśmiała, ale też nie do końca, walczącą z własnymi trudnościami, ale czasami niektóre jej zachowania działały mi na nerwy.🤣 Podobnie było z głównym bohaterem, który również zmaga się własnymi problemami. Jego postać jest stworzona na wzór takiego typowego bad boya - tatuaże, kolczyki, ciągle obraca się w towarzystwie dziewczyn. Jednak kiedy ta dwójka do siebie się zbliży, możemy zrozumieć niektóre ich zachowania, które wynikają względem czegoś. Mimo wszystko książkę czytało mi się przyjemnie i nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejny tom, bo takiego zakończenia się nie spodziewałam. Polecam! ❤️

☀️"𝑻𝒆𝒆𝒏𝒂𝒈𝒆 𝒅𝒊𝒓𝒕𝒃𝒂𝒈" 𝑹𝒐𝒏𝒏𝒊𝒆 𝑩𝒆𝒏𝒏𝒆𝒕𝒕

[współpraca reklamowa]

Recenzja:

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo FlowBooks

Z „Teenage dirtbag” spotkałam się już dosyć dawno temu, ale jakoś nigdy nie złożyło się, abym po tą historię końcowo sięgnęła. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa FlowBooks mam przyjemność w końcu poznać losy Rey i Nate’a.
Nie tak miały wyglądać wakacje Renee. Planowała spędzić całe lato z nosem w telefonie. Jej matka jednak miała inne plany wobec tego. Postanowiła bowiem wysłać ją do dziadków w Mullingar. Szesnastolatka nie spodziewała się, że w te wakacje tak wiele się wydarzy. Ze doświadczy czegoś, czego nawet sobie nie wyobrażała. A przede wszystkim tego, że wytatuowany chłopak, z mnóstwem kolczyków oraz cóż… dość ciekawej reputacji , przed którym ostrzegała ją babcia stanie się dla niej kimś wyjątkowym.
Ale czy to wszystko okaże się prawdziwe? Czy relacja między ułożoną dziewczyną, a zbuntowanym chłopakiem ma szansę przetrwać? Co się stanie kiedy wakacje dobiegną końca?
Szczerze mówiąc, ostatnio staram się podchodzić do książek bez większych oczekiwań. Po prostu biorę to co dany autor mi oferuje i w trakcie stwierdzam, czy dana historia wpisuje się w moje upodobania czy też nie. Podobnie więc było i w tym przypadku. Jesteście ciekawi czy „Teenage dirtbag” mi się spodobała? Zapraszam do dalszej części recenzji.
Sama historia naprawdę mnie urzekła. Mimo, że występuję tutaj dość popularny (szczególnie jak na czasy, w których ta historia po raz pierwszy wyszła na światło dzienne) motyw „zły chłopak i grzeczna dziewczyna” to muszę przyznać, że w żadnym stopniu nie sprawiło to, że fabuła stała się dla mnie nudna. Być może momentami stawało się to wszystko troszkę zbyt monotonne, ale nadal autorce udało się sprawić, aby czytelnik był ciekawy dalszych wydarzeń.
Jeśli miałabym cokolwiek więcej powiedzieć na temat relacji pomiędzy Rey a Nate’em , to na pewno to, że była to relacja całkiem specyficzna. Bo przecież na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że są oni od siebie tak bardzo różni. No jak taka ułożona dziewczyna z zasadami mogłaby znaleźć wspólny język z chłopakiem, którego opisują imprezy, jazda motocyklem i … dziewczyny, z którymi często sypia? A jednak. To przeciwieństwa być może sprawiły, że stali się sobie bliżsi, że byli w stanie zrozumieć siebie nawzajem z zupełnie innej perspektywy.
W „Teenage dirtbag” bohaterzy udowadniają, że nie warto wierzyć w stereotypy. Bo wiecie co, tak, ci „wytatuowani chuligani” też mają uczucia. Często są bardziej uczuciowi niż mogłoby się wydawać. Zarówno Renee i Nate pokazują, że każdy z nas nosi na plecach swój własny bagaż doświadczeń, których przecież nie widać na pierwszy rzut oka. A nie każdy przecież potrafi się uzewnętrznić. Nie, kiedy nie ufa się w 100% nawet samemu sobie. Nie każdy też jest w stanie dostrzec wszelkie blizny i trudności, z którymi ktoś się zmaga. I choć otaczać się możemy mnóstwem osób, całe to mnóstwo osób być może nie potrafi dostrzec demonów, które czają się tuż za naszymi plecami i są nieodłącznym elementem życia.
Ta historia jest wręcz przepełniona trudnymi tematami. Bohaterowie zmagają się zarówno z mniejszymi jak i większymi przeciwnościami. I radzą sobie z nimi jak tylko mogą. Choć jak możemy zaobserwować czasem przegrywają te wewnętrzne walki. Oprócz s@mook@lecz@ni@ i z@burzeń odżywi@nia mamy tutaj do czynienia także z odkrywaniem samego siebie i swojej orientacji, co uważam jest równie ważne w całej tej historii i przyznam, że ten wątek mógłby zostać bardziej rozwinięty.
Sposób pisania autorki jest raczej prosty, co na pewno można zaliczyć na plus, gdyż książkę, która ma około 470 stron pochłania się na dwa razy (u mnie ze względu na brak czasu odbyło się to na trzy razy). Czy książkę polecam? Myślę, że śmiało mogę polecić ten tytuł, szczególnie tym osobom, które lubią ‘wattpadowe’ historie. Ale najważniejsze pytanie, jakie chciałabym sobie zadać po przeczytaniu danej książki to: czy było warto i czy ta historia zostanie ze mną za dłużej? Sądzę, że na pewno. Aktualnie biorę się za czytanie drugiego tomu i nie mogę się doczekać jak potoczyły się dalsze losy tych bohaterów.
Czytajcie „Teenage dirtbag”!

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo FlowBooks

[Współpraca Reklamowa-@flow_books ]

💜 Teenage dirtbag
💜 @flow_books

4,8/5⭐

RECENZJA:
Książka od samego początku bardzo mi się spodobała, jak zaczęłam ją czytać nie mogłam się od niej oderwać. Przeczytałam ją naprawdę bardzo szybko bo praktycznie w jeden dzień. Wciągająca i ciekawa historia bohaterów, w książce pojawia się jeden z moich ulubionych wątków czyli enemies to lovers. Niestety końcówka mnie rozwaliła, i już się nie mogę doczekać aż sięgnę po drugą część. ❤️

[Współpraca Reklamowa-@flow_books ]

💜 Teenage dirtbag