W ogrodzie czarownicy. Jak stworzyć i uprawiać magiczny roślinny zakątek

Okładka książki W ogrodzie czarownicy. Jak stworzyć i uprawiać magiczny roślinny zakątek Arin Murphy-Hiscock
Arin Murphy-Hiscock Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
The Green Withes Garden. Your Complete Guide to Creating and Cultivating a Magical Garden Space
Wydawnictwo Kobiece
2023-03-22
2023-03-22
Patrycja Zarawska

Dziś mała polecajka książki idealnej dla wszystkich miłośników roślin. 🌿🌺🌳 "W ogrodzie czarownicy" Arin Murphy-Hiscock to niezwykły, magiczny niezbędnik każdej zielonej wiedźmy! 🧙‍♀️

Autorka w swojej książce przedstawia, jak żyć w zgodzie z przyrodą, jak z nią współpracować i jak czerpać z nieskończonych darów, jakie nam oferuje. 🌱😌 Daje liczne i wartościowe wskazówki, jak stworzyć własny ogród i uprawiać w nim magiczne składniki. ✨️🍀 Lektura dostarcza mnóstwa ciekawostek oraz porad, które z powodzeniem można wykorzystać we własnym ogrodzie. 👍 Dzięki praktycznym sztuczkom można udoskonalić już istniejący zielony kącik przyrody lub od nowa stworzyć miejsce, w którego zaciszu będzie można rozkoszować się obcowaniem z przyrodą. ☘️🌹

Ci z Was, którzy nie posiadają własnego ogrodu, również z powodzeniem mogą sięgnąć po tę lekturę. 😊 Znajdują się w niej bowiem informacje dotyczące uprawy roślin doniczkowych. 🪴 Zielony parapet również może być naszym małym, magicznym, zakątkiem przyrody! 😍🌿

W książce znajdują się przepisy na wykorzystanie ziół, kwiatów i grzybów w kuchni, 🥗🍴 jak również właściwości wymienionych roślin pomagające w leczeniu dolegliwości i chorób. 🩺🩹 Lektura napisana jest w lekki, przystępny i ciekawy sposób, dlatego informacje w niej zawarte łatwo wchodzą do głowy. ☺️ No i te piękne, przyciągające uwagę ilustracje i grafiki! To wydanie to coś cudownego❗️😍

Ta książka to wspaniała okazja na rozpoczęcie budowania dobrych relacji ze światem natury i potraktowania go w bardziej mistyczny sposób. 🍀😌 Dzięki wiedzy, którą przekazuje nam autorka, można łatwo nauczyć się obcowania z energią roślin oraz poczuć szacunek dla natury. 😊 Tak jak❓️ Czujecie się zachęceni do stworzenia własnej, zielonej oazy spokoju❓️😉

Arin Murphy-Hiscook jest znana dosyć niepochlebnie z napisania książki Green Witch.W tej lekturze ta sama autorka pokazuje jak może wyglądać ścieżka tzw zielonej czarownicy, czyli osoby ściśle związanej z naturą i zmianami które w niej zachodzą.
Wita nas okładka ukazująca piękno dzikiej przyrody w najlepszym wydaniu.Moc kwitnących roślin, grzybów oraz owadów.A co znajdziemy w środku?Już od pierwszych stron po sposobie wypowiadania się widać, że Arin wzięła do serca rady czytelników dotyczące jej książek.Zamiast ścisłych reguł daje podpowiedzi.Opisy nie są tak chaotyczne, informacje dosyć zwięzłe, przyjemne dla oka czcionki i ładna szata graficzna.W dużym skrócie, autorka opowiada ze swojego punktu widzenia jak można wzbogacić więź z naturą za pomocą ogrodnictwa i obserwacji życia roślin.Styl pisania jest bardzo prosty, łatwo można zrozumieć co chciała przekazać pisarka.
Dobrym tematem poruszony w tej książce, która skierowana jest do młodszych czytelników, stawiających pierwsze kroki w czarostwie jest ekoświadomość.Dowiemy się jak zwracać uwagę na kupowane produkty by być ekologicznym i wykorzystywać to, co mamy pod ręką np robiąc kompost lub kiełkować warzywa z resztek.
Przydatne informacje dla osób chcących zacząć hobbystycznie z ogrodnictwem.Na co zwrócić uwagę.Stworzenie własnoręcznie naturalnej przestrzeni może dostarczyć wiedzy ogólnej o przyrodzie a także miejsca dla siebie.W dzisiejszych zabieganych mocno czasach jest to remedium na stres i codzienne rozterki.A wszystko to okraszone odrobiną magii.
Ciekawostką może być opisany w tej pozycji ogród astrologiczny.Do informacji dodane zostały ilustracje i rozpisane konotacje roślin z planetami.Mi spodobał się ogród Księżycowy z kwiatami, których kwitnienie przypada na późne popołudnie lub noc.Niektóre rośliny zostały krótko opisane wraz z rysunkiem poglądowym tego jak się prezentują.

Po przeczytaniu tej pozycji dowiemy się jak można zacząć z uprawianiem warzyw i kwiatków w ogródku, na działce, na balkonie lub w zamkniętym pomieszczeniu.Znalazła się nawet wzmianka o zamkniętym terrarium z roślinnością oraz pomysły na prowadzenie zapisków o hodowli i znalezionych informacjach traktujących o właściwościach i konotacjach.
Arin Murphy Hiscock zebrała w jednej książce dużo pomysłów na korzystanie z roślin (i nie tylko) ich właściwości ozdobnych oraz jadalnych warzyw, owoców, ziół.Dowiemy się o kiełkach w słoiku, zamkniętych ekosystemach, ogrodach, kaktusach, epifitach.
W dalszych rozdziałach pojawia się więcej wzmianek magicznych.Nie zgadzam się ze stwierdzeniem mówiącym o tym, że barwa kwiatu modyfikuje energię rośliny (?).Ale podoba mi się zamieszczenie czegoś w rodzaju mini magicznego zielnika z kwiatami i najpopularniejszymi ziołami kulinarnymi oraz niekulinarnymi.Pojawiły się także grzyby, często pomijane w publikacjach okalających tematy ogrodnictwa.Ostatnie trzy rozdziały z podrozdziałami są potraktowanie już czystko magicznie.Zawierają zaklęcia i amulety w magii ogrodowej, zakładając że potraktujemy tą przestrzen w taki sposób i nadamy jej wymiar sakralny.Bóstwa i duchy pól, choć informacje tutaj są trochę zbyt pomieszane.Nieco o robieniu różdżek, wianków, wód botanicznych i jedzenia z zebranych plonów.Zaskoczyła mnie miło ta pozycja i widzę w niej dużo przydatnych rzeczy związanych z ogrodnictwem.Magicznie powiązana jest z odłamem wicca i eklektyzmem, można się nieco pogubić.Polecam przesiewać informacje jak zawsze przy każdej książce.
Czytając tą lekturę można zapomnieć że miała być to książka o sztuce magicznej a na myśl przychodzi przewodnik, który ma wdrożyć w chęć opieki nad zielenią.

Pierwsze co muszę przyznać, to to, że książka jest ślicznie wydana. Grafiki w książce są cudowne i bardzo pomagają przy zrozumieniu niektórych kwestii. Informacje w książce przekazane są w bardzo ciekawy sposób. Czytając, od razu zabrałam ochotę na pracę w ogrodzie, co uwielbiam, ale niestety pogoda na razie na to nie pozwala.😅 Dzięki książce napotkałam na wiele interesujących praktyk, które na pewno będę chciała wykorzystać w swoim ogrodzie (oczywiście jak w końcu się za niego zabiorę 😉). Jeśli chcecie stworzyć magiczny ogród, poznać właściwości ziół albo poczuć kontakt z naturą to bardzo polecam. Książka pomaga też w zmotywowaniu siebie do pracy na świeżym powietrzu 😅🌺

„Ogrodnictwo – podobnie jak praca duchowa – wymaga czasu i cierpliwości. Nic nie dzieje się tu natychmiast.”

Autorka lekkim i przystępnym językiem, w dziewięciu rozdziałach, zabiera nas w podróż po świecie roślin. Ta książka nie jest stricte poradnikiem, znajdziemy w niej wiele fascynujących ciekawostek. Poznamy rodzaje ogrodów, znaczenie kolorów kwiatów, dowiemy się o ogrodniczych tradycjach i obyczajach ludowych oraz jak czerpać magiczną energię z ogrodu. Jako że nie każdy posiada odpowiednią przestrzeń, znajdą się tu również wskazówki do uprawy parapetowej, doniczkowej.

Szczególną uwagę muszę zwrócić na przepiękne wydanie, pełne ilustracji. Do tej książki będę wielokrotnie wracać, gdyż wiedza w niej zawarta jest wyjątkowa. Dodatkowym atutem są zawarte w niej przepisy kulinarne, a także wzmianka o medytacji, którą ubóstwiam i codziennie praktykuję.

Bardzo polecam, nie tylko czarownicom 😉🧙‍♀️

Książka o ogrodnictwie. Planowanie ogrodu, opis wybranych ziół, drzew i innych roślin.

• Poszukuję na wymianę - pojedyncze książki
  • Ezoteryka, senniki, horoskopy