Zaklęcia ochronne. Jak pozbyć się negatywnej energii i odzyskać swoją moc

Okładka książki Zaklęcia ochronne. Jak pozbyć się negatywnej energii i odzyskać swoją moc Arin Murphy-Hiscock
Arin Murphy-Hiscock Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Protection Spells: Clear Negative Energy, Banish Unhealthy Influences, and Embrace Your Power
Wydawnictwo Kobiece
2020-06-17
2020-06-17
9788366520646
Karolina Bochenek
zdrowie spokoj zen

Interesujesz się magią albo kryształami i kamieniami magicznymi? Koniecznie przeczytaj tę książkę. Nie jest typową powieścią, to bardziej poradnik, zbiór wskazówek i zaklęć, które mogą być wykorzystane w codziennym życiu.
Nie jest to pozycja dla każdego. Ja zauroczyłam się okładką i nie czytając opisu, kupiłam książkę, która niestety niczego nie wniosła do mojego życia. Jest to typowy dziennik magii.
Interesujący jest koniec książki, w którym znaleźć możemy listę ziół i roślin ochronnych, wpływ kryształów i kamieni ochronnych, a także symbole ochronne.

Nie powiem, że ta książka była zła, bo nie była. Jednak spodziewałam się czegoś więcej. Przede wszystkim irytował mnie układ tej książki, to co znajdowało się na samym końcu powinno się znaleźć moim zdaniem zaraz po wprowadzaniu. Poza tym, brakowało mi czasem dokładniejszego wyjaśnienia na zasadzie "co, jak i dlaczego?". Mimo wszystko, książka z pewnością dała mi jakąś nową wiedzę i ogląd. Myślę też, że z niektórych zaklęć skorzystam.

Z BIBLIOTEKI MOJEGO BRATA.

W kłopotach, jedni się modlą, drudzy trzymają nadziei, inni rzucają zaklęcia i odprawiają rytuały. W swojej książce, Arin Murphy-Hiscock nie tylko wyjaśnia kilka sposób, dzięki którym każdy będzie mógł spróbować ochronić się przed negatywną energią, ale też wprowadza czytelnika w temat tworzenia talizmanów, amuletów oraz własnych zaklęć.

Dzieło Arin Murphy-Hiscock to poradnik, który przykuwa uwagę nie tylko dzięki przepięknej, niezwykle estetycznej okładce, ale także zróżnicowanej, dobrze zbilansowanej zawartości. Na plus zdecydowanie zasługuje podejście autorki do czytelnika. Książka może sprawdzić się bowiem jako wprowadzenie, dla osób zainteresowanych praktykami magicznymi, jak również jako zbiór zaklęć dla osób nieco bardziej zorientowanych w tym temacie. Nie mam pojęcia co prawda, jak odebraliby ją zaawansowani czarownicy i czarownice, jednak dla mnie okazała się pomocna i użyteczna.

Dla tych, którzy zdecydują się sięgnąć po książkę, autorka przygotowała siedem rozdziałów pełnych informacji. Oprócz zaklęć mających chronić nas samych, przedstawia również takie dla ochrony domu, rodziny i przyjaciół, a także miejsc poza strefą komfortu. Same zaklęcia są zróżnicowane nie tylko pod względem przeznaczenia, czy też potrzebnych do przygotowania składników, ale również poziomu trudności. Niektóre wymagają więcej wprawy i zaangażowania, inne mogą okazać się idealne dla adeptów stawiających pierwsze kroki w świecie praktyk magicznych.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem rzucania zaklęć, chronieniem swojej energii przed niechcianym wpływem, czy też z otwartymi umysłami badacie różne opcje, założę się, że "Zaklęcia ochronne" okażą się dla was cennym nabytkiem. Autorka w praktyczny sposób wykłada swoje racje, prowadząc przez gąszcz przepisów w lekki i sprawny sposób. Osobiście, z lektury jestem bardzo zadowolona.

Z BIBLIOTEKI MOJEGO BRATA.

Dzieło...

Pozbądź się złej energii, złych ludzi i ochroń siebie oraz swoją przestrzeń.

Magia ochronna odgrywa szczególną rolę w naszym życiu. Obroni nas, a także naszych bliskich, pomoże nam zbudować pewność siebie, która jest niezbędna w życiu. Przede wszystkim pozwoli znaleźć ukojenie na świecie, w którym jest o to ciężko. Cała moc tkwi w nas, tylko trzeba umieć nad nią zapanować.

Myślę, że ta książka przedstawi wam ową drogę i pomoże odnaleźć się w świecie magii. Na ogół zawiera podstawową wiedzę, jednak każdy odnajdzie tam coś, czego w danym momencie potrzebuje. Chciałabym się skupić na wątku afirmacji, ponieważ zasługuje on na ogromny plus. Magia zwana Magią Słowną jest jedną z ważniejszych w naszym życiu. Afirmując, przesyłamy wiadomość swojej podświadomości, że już to osiągnęliśmy.

Mówiąc „Będę zdrowa” chronimy siebie, ale nie w odpowiednim momencie, a w nieokreślonej przyszłości. Natomiast jeżeli afirmujecie „Jestem zdrowa” natychmiast macie zapewnioną ochronę. Zapewne zastanawiacie się, dlaczego afirmacje są tak ważne, otóż pozwalają nam zapanować nad każdą sferą naszego życia. Kiedy się boimy, dzięki Magii Słownej pozbywamy się lęku. Cały sekret wszystkich lęków, obaw tkwi w afirmacjach.

Cała recenzja na: CzasoStrefa

Pozbądź się złej energii, złych ludzi i ochroń siebie oraz swoją przestrzeń.

Kto wierzy w moc kamieni i rytuałów?

Od wieków ludzie szukają sposobów na dobre życie. W zdrowiu i szczęściu.

Z pomocą przychodzi książka "Zaklęcia ochronne", która ma w sobie porady odnośnie przyciągania dobrej energii. Opis działania kamieni, tworzenia rytuałów w domu, amuletów czy ochrony najbliższych.

Na każdą sytuację jest wyjście. Akurat tutaj magiczne. Czy działa?

Kto wierzy w moc kamieni i rytuałów?

Od wieków ludzie szukają sposobów na dobre życie. W zdrowiu i szczęściu.

Na każdą sytuację jest wyjście. Akurat tutaj magiczne. Czy...

Bardzo przydatna książka! Tak jak pewnie wszyscy którzy sięgneli po tą pozycje dopiero zaczynam z magiczną praktyką. Warto uzbroić się w papierowe znaczniki by nie zgubić żadnej porady

Czy miałeś/miałaś kiedyś zły humor z nieznanej Tobie przyczyny? A czy może dopadł Cię gniew lub uczucie niepokoju bez jakiegokolwiek uzasadnienia?
Książka "Zaklęcia ochronne" pomoże Ci w tym, aby poprawić Twój nastrój, dodać Ci energii, a także sprawi, że będziesz miał/miała super efekty działań!
Książka ta ukazuje cenne wskazówki, które przydadzą się do niektórych sytuacji, a także zaspokoją twoje potrzeby. Chcesz dowiedzieć się jak wyrzucić złą energie z Twojego życia? Koniecznie przeczytaj tę książkę!
Mi osobiście bardzo się podobała, jest nieco inna niż ksiązki, które zwykle czytam, ale czasami fajnie jest poznać coś zupełnie innego.

Książka ta ukazuje cenne wskazówki, które przydadzą się do niektórych...

"ZAKLĘCIA OCHRONNE" ARIN MURPHY-HISCOCK

Jak pozbyć się negatywnej energii i odzyskać swoją moc
Książka ma formę poradnika, która w bardzo przystępny i przejrzysty sposób ukazuje nam magiczny świat zaklęć ochronnych.

Jest kompleksowym przewodnikiem po czarach ochronnych.
Składa się z trzech części i w sumie z siedmiu rozdziałów oraz biografii.
Mamy więc Czarownictwo; Zaklęcia; Rytuały magiczne i przedmioty symboliczne.
Lekturę tą czyta się dobrze i z dużym zainteresowanie.

Przedstawione są gotowe zaklęcia, ale są też podpowiedzi jak stworzyć własne zaklęcia ochronne.

Piękne słowa dotyczące magii ochronnej, która służy nie tylko do ochrony własnej wrażliwości, ale pomaga wzmocnić pewność siebie i ukojenie w dzisiejszych bardzo stresujących czasach.
Wiemy, że wszelkie negatywne emocje pozbawiają nas energii i wpływają na nas.
Co zrobić, aby odzyskać tę energię ?
Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Poznamy czary, które wzmacniają nasze poczucie bezpieczeństwa, uzdrowią ciało i umysł. Wiadomo, że nasze ciało współgra z umysłem i są świetne metody jak oszukać własny umysł, aby pomyślał tak jak chcemy, aby myślał. Dzięki magii ochronnej możemy poczuć się bezpieczni, zyskamy spokój i pozytywną energię co zapewne przełoży się na większy komfort życia.

Potrzebne będą chęci, wiara i twórcze wizualizacje.

Autorka podkreśla, jak ważne jest poznanie swojego potencjału i w pełni go wykorzystać.

Każdy z nas zapewne czytał czy oglądał filmy, gdzie Czarownice były palone na stosie. Rzucały zaklęcia i tym samym wzbudzały strach i niepokój.

Czarownictwo jednak jest sztuką zarządzania energią, dostrajania się do niej i pracy z nią po to, aby przywrócić równowagę w świecie i swoim otoczeniu.

Czary natomiast to działania podejmowane z konkretną intencją i uważnością, aby wywołać konkretne zmiany. Zasada, że wszystko jest ze sobą połączone. Czyli określone czynności w świecie fizycznym mogą zainicjować zmianę na innych poziomach. Czary oddziałują na daną sytuację, przekształcając energii lub wprowadzając zmiany.
Rzucając zaklęcie inicjujesz zmianę.

Część pierwsza poświęcona jest Czarownictwu we współczesnym świecie. Dowiemy się czym są czary i zaklęcia, oraz na jakiej zasadzie działają. Czyli poznamy podstawowe informacje dotyczące magii ochronnej.

Część druga to zbiór zaklęć dotyczących ochrony. Zostały podzielone na kilka kategorii. Dowiemy się też o oczyszczających kąpielach, amuletach ochronnych czy czarodziejskiej mocy światła dziennego.

Część trzecia zawiera trzy konkretne rytuały ochronne : dla domu,  dla wybranego przedmiotu oraz dla konkretnej osoby.
Są też podane składniki i rekwizyty, które można wykorzystać do własnych zaklęć ochronnych, oczywiście razem z informacją na temat ich magicznych właściwości.

Jeśli interesuje cię metafizyka, to jest to lektura idealna dla Ciebie :)

Cytat :
"Najważniejszy element zaklęcia. Co sprawia , że zaklęcie działa ?Tym, co odróżnia praktyki magiczne od procesów chemicznych czy gotowania, jest fakt, że ty sam wraz z swoją wolą oraz intencją jesteś najważniejszym "składnikiem" zaklęć .Jesteś inicjatorem zmiany. Twoje działania oddziałują na energię, a wola i intencja nadaje jej kierunek, dzięki czemu może ona wprowadzić pożądaną zmianę".

"ZAKLĘCIA OCHRONNE" ARIN MURPHY-HISCOCK

Jak pozbyć się negatywnej energii i odzyskać swoją moc

Jest kompleksowym przewodnikiem po czarach ochronnych.
Składa się z trzech części i w sumie z siedmiu rozdziałów oraz biografii.
Mamy więc Czarownictwo;...

Dzisiaj chcę Wam zaprezentować kolejna książkę Arin Murphy - Hiscock. Mowa będzie o "Zaklęciach ochronnych".
Poradnik jest podzielony na trzy części:
1. Czarownictwo. Wprowadzenie do czarownictwa.
2. Zaklęcia. Ciało i duch. Dom i gospodarstwo domowe. Rodzina i przyjaciele. Bezpieczeństwo poza domem.
3. Rytuały magiczne i przedmioty symboliczne.

Poradnik przede wszystkim jest bardzo przejrzysty. Wszystko napisane prostym i zrozumiałym językiem. Kolejny raz autorka zachwyca mnie tym jak może być proste życie gdy odnajdziemy wewnętrzny spokój. Codzienność nas przytłacza, zmagamy się ze swoimi lękami, obawami i często nie dajemy sobie rady. Autorka wprowadza nas w świat magii, pokazuje nam jak wyzbyć się negatywnej energii, jak ułożyć sobie swój świat w głowie i naszej duszy by nikt nas nie skrzywdził. Mówi także o prowadzeniu swojego osobistego dziennika, gdzie będziemy zapisywać swoje emocje, uczucia, przeżycia. Wszystko po to byśmy mogli to na spokojnie przeanalizować i wyciągnąć odpowiednie wnioski, radzi nam także byśmy spisywali swoje zaklęcia ochronne.
W sposób prosty ukazuje nam także, że możemy korzystać z darów w postaci ziół, kamieni szlachetnych. Symbole magiczne i runy też mają moc i możemy z nich skorzystać. Wszystko w zgodzie z naturą, z samym sobą. "Zaklęcia ochronne" to dość oryginalna księga zaklęć, z których można skorzystać i wprowadzić je w swoje życie. Kto z nas nie chce żyć lepiej a odrobina magii nikomu nie zaszkodziła jescze.
Lektura niezwykle zajmująca i bardzo przyjemna. Autorka widać, że włożyła w jej napisanie swoją duszę po to by czytelnik miał wrażenie, że autorka stoi obok i podpowiada co zrobić by zaczarować życie.
Polecam Wam ten poradnik z całego serca!

Poradnik jest podzielony na trzy części:
1. Czarownictwo. Wprowadzenie do czarownictwa.
3. Rytuały magiczne i przedmioty symboliczne.

Poradnik przede wszystkim...

Pod koniec maja dzieliłam się z Wami opinią o Księdze urody czarownicy autorstwa Arin Murphy-Hiscock. Tm razem mam dla Was słów kilka o Zaklęciach ochronnych, która tak jak poprzedniczka skradła moje serce okładką (do szczęścia brakuje mi tylko Green Witch tejże autorki, ale słyszałam, że Mikołaj już wie...). Jak jednak wiadomo piękna okładka to nie wszystko. Co więc skrywa wnętrze?

Tym razem takiego „ogólnego” czytania nie ma za wiele. Owszem autorka na wstępie objaśnia, po co właściwie powstała ta książka, co będzie w niej poruszała i czego właściwie dotyczy, ale większość stanowią zaklęcia i przypisane do nich opisy, by czarodziejka wiedziała, jak zabrać się za czarowanie. ;)

Książka została podzielona na trzy części, a one na w sumie siedem rozdziałów. Pierwsza z nich to typowe wprowadzenie. Kolejna to zaklęcia dotyczące ciała i ducha, gospodarstwa domowego, rodziny i przyjaciół oraz bezpieczeństwa poza domem. I jest to ta najobszerniejsza część bogata w przeróżne receptury i zaklęcia. Arin Murphy-Hiscock krok po kroku je objaśnia, poddaje wskazówki i oczywiście wyjaśnia, czemu służą. Ostatnia część dotyczy rytuałów magicznych i rekwizytów oraz symboli ochronnych. Z niej dowiecie się jak ochronić dom (w sensie magicznym) i poznacie znaczenie kolorów, kamieni, roślin, zwierząt, run itd. Właściwie mogę rzec, że to taka (ostatni rozdział) wiedza w kapsułce, której rozwinięta treść (choć nie we wszystkich aspektach) znajduje się np. w książce Tajniki magii świec Bereniki Tern – i do niej Was odsyłam, jeśli chcecie zgłębić m.in. znaczenie kolorów, czy wpływa różnych „dodatków” do wzmocnienia czarów.

Zaklęcia ochronne spełnią swoją funkcję i przypadną do gustu tym, którzy są szczerze zainteresowani magią i odnajdują się w jej koncepcie. Wierzą, że istnieje coś więcej poza tym, co widzą oczy i dostrzegają nasze zmysły. Książka ta jest skarbnicą zaklęć, które może wypróbować każdy, jest także podpowiedzią, jak tworzyć własne równie dobre, jak te zaprezentowane przez autorkę. Do tego dowiecie się, jak stworzyć własny talizman, czy pozbyć negatywnej energii z domu - a wszystko to i wiele więcej podane w przystępny sposób. Czy można chcieć czegoś więcej?

• Magia
  • Witchcraft
  • Poradniki
  • Ezoteryka
  • Czarostwo

Arin Murphy-Hiscock Zaklęcia ochronne. Jak pozbyć się negatywnej energii i odzyskać swoją moc Zobacz więcej