Układ

2023-04-12

Wyróżniona opinia i

Układ

przeczytanych książek 395 napisanych opinii 249

Świetnie przedstawiona historia, układy, brudna polityka. Czyta się jednym tchem. Autor na najwyższym poziomie

Fantastyczna książka,która ukazuje jak interesy polityczne i mafijne łatwo się ze sobą splatają.

Książka ciekawa , szybko się czyta, akcja wciąga chociaż są momenty nużące. Lubię kiedy wątki są podomykane a tutaj jednak nie do końca wszystko ma zakończenie. Jeśli chodzi o zakończenie to niestety końcówka książki zagmatwana a zakończenie troch mnie rozczarowało.

Świetna! Kościelny po raz kolejny pokazuje, że świetnie pisze nie tylko typowe kryminały. Skrupulatnie napisana intryga polityczno-mafijna, którą czyta się jednym tchem. Układy, układziki, obraz determinacji we wciskaniu się do przysłowiowego "koryta". Niby fikcja literacka, ale oglądając telewizję ma się wrażenie, że nie do końca taka nieprawdopodobna. Kawał dobrego kryminału (już samo nazwisko Autora jest obietnicą na wciągającą lekturę).

Taka trochę książka o niczym. Wszystkiego po trochu.
Brudna polityka, śmierdzące układy, niemożność policji. I jest on - nieustępliwy policjant mający problem z alkoholem. Trochę taki oklepany schemat.
Spodziewałam się czegoś bardziej ekscytującego, więcej akcji.

Taka trochę książka o niczym. Wszystkiego po trochu.
Spodziewałam się czegoś bardziej ekscytującego, więcej akcji.

Za część sensacyjną 8 gwiazdek,za polityczną 4.Średnia 6.

Za część sensacyjną 8 gwiazdek,za polityczną 4.Średnia 6.

Były komisarz Radosław Grot dostaje zlecenie znalezienia dziennikarza śledczego, który zamierzał opublikować artykuł, który wstrząsnąłby sceną polityczną. Grotowi pomaga jego były kolega z wydziału kryminalnego Artur Pasewicz. Sprawa jest bardzo skomplikowana, a wszystko obserwują z boku pewne służby, które nie dopuszczą, aby coś nie poszło po ich myśli.

Pan Piotr napisał świetną książkę. Nie jestem fanem książek z fabułą opierającą się o politykę, ale to co stworzył autor mną zachwyciło podczas czytania. Niby fabuła jest prosta, ktoś stara się uciszyć dziennikarza, który zamierza ujawnić w artykule o politykach obecnej władzy jakie przekręty dochodziły przy zakupie ziem. Czytelnik domyśla się jakie będą losy zaginionego, ale to jak później się okazuje ile osób stoi za „pozbyciem” się problemu, jaka jest hierarchia i kto tak na prawdę „pociąga sznurki” budzi podziw jak autor to genialnie napisał. Jedyny minus to zabrakło mi jednego podrozdziału związanego z gangsterem Dąbem co rzeczywiście się z nim stało. Niby mamy informacje, ale można się domyśleć, że „ktoś” chciał, aby tak śledczy myśleli, a prawda może być inna. „Układ” pokazuje, jak łatwo jest usunąć niewygodnych ludzi lub tych, którzy nie są już potrzebni, a nad wszystkim czuwa „ktoś” kto obserwuje co się dzieje w kraju.

Pan Piotr napisał...

Bardzo lubię twórczość autora, ale ta pozycja okazała się dużym rozczarowaniem. Kolejne podejście do tematu związanego z polityką, korupcją, układami i kolejne średnio udane. Książkę ratuje wątek policyjny. Momentami zbyt dużo uproszczeń, a niekiedy zbyt naciągane wyjaśnienia. Wątki powielone z książki 'Wybrany'. Będę czekał na kolejne powieści autora, ale na pewno nie te o polityce.

Dobra książka, ale moim zdaniem to najsłabsza pozycja Pana Kościelnego, z tych, które czytałam.

Z każdą książką coraz lepiej odnajduję się też w żargonie policyjno-więziennym 🤪 Tym razem mamy do czynienia z brutalnym światem polityki,policji,prokuratury a także światkiem przestępczym 🫣 Sława,pieniądze,stanowiska to cel sam w sobie a jeśli ktoś będzie próbował zdemaskować układ to czeka go tylko jedno.

Sieć wzajemnych powiązań i zależności jest tak gęsta,że chwilami człowiek głupieje. Najgorsze jednak jest to,że nie odbiega to pewnie od rzeczywistości.

Autor jak zwykle zabiera nas w podróż,która łatwa nie jest ale jedziemy bo lubimy to 😉

Sieć wzajemnych powiązań i zależności jest tak gęsta,że chwilami...

• Kryminał