Miłość gangstera

Okładka książki Miłość gangstera I.M. Darkss
Okładka książki Miłość gangstera
I.M. Darkss Wydawnictwo: Akurat Cykl: Ukochana gangstera (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Ukochana gangstera (tom 2)
Akurat
2023-03-08
2023-03-08

Intrygująca, niebezpieczna, pełna zwrotów akcji historia Logana w głównej mierze opowiedziana jego oczami. To właśnie jest drugi tom trylogii Ukochana Gangstera. Polecam.

,,Jeśli zależało mi na tym, aby ją chronić, powinienem był sprawić, żeby mnie znienawidziła. Wtedy nie chciałaby dla mnie cierpieć. Tymczasem poświęciła się, bo mnie kocha. A miłość jest najgorszym, co może spotkać człowieka, który musi codziennie żyć między potworami".

Przed wami część druga ,,Ukochanej Gangstera", którą autorka napisała na prośbę czytelników. Oczywiście należy je czytać po kolei, gdyż jest to jej bezwzględna kontynuacja, choć napisana od strony Logana. W rozdziale pierwszym poznajemy jak trudną miał przeszłość i jak bestialsko był traktowany przez swojego ojca. Szkolił go na twardego zawodnika i non stop zaznaczał, że nie ważne, co mu zrobią i w jaki sposób poddadzą go torturom, on wciąż ma pozostać niewzruszony. Bawił się nożem na jego ciele, niekiedy wbijając się głęboko i kręcąc ostrą końcówką w koło. Na to wszystko musiała patrzeć jego siostra, która była krucha i zła na ojca, że tak go krzywdził. Ilekroć ona okazała słabość, tym on zadawał coraz to gorsze katusze. Wyznawali pewną zasadę, którą macie w cytacie. Nic mnie zatem nie zdziwiło, że wyrósł na prawdziwego gangstera. Sztywny, ordynarny, twardy i obojętny na ból jest osobą z którą nie można żyć normalnie. Zamiast miłości, wyznaje nienawiść. Autorka niesamowicie podkreśliła jego cechy na początku książki. Wiedząc już, co wpłynęło na to, że jest bardziej potworem niż człowiekiem, akceptujemy jego zachowanie w momencie poznania Elizabeth. To ma być kobieta, która zmieni nie tylko jego życie, ale i go samego. Pytanie brzmi, czy jej się to udało, czy było to bardziej na zasadzie dostosowania?
To jedna z brutalniejszych pozycji, którą należy czytać nie tylko będąc pełnoletnim, ale i odpornym na krzywdę, która jest tu wyrządzona drugiemu człowiekowi. Opisy przemocy bardzo bolą, ja wiem, że nie przetrwała bym w takich warunkach. Jest sporo wulgarności, ale nie ma jej nadużywania. Występuje tu do podkreślenia dramatyzmu i władzy. Czytanie tej książki bardzo mnie bolało, ale nie da się jej odłożyć na bok. Ona nie wciąga, tylko hipnotyzuje, gdyż choć powiela wątki z innych książek, to jednak ruchów postaci nie bardzo można przewidzieć. Są ukazani pod pewnym kontem, lecz często robią coś innego, nie chcą, byśmy do końca ich poznali. Jakby naprawdę chcieli, byśmy ich nie lubili, a tym samym zachęcają nas do siebie jeszcze bardziej. Mimo iż książka jest typem z mafii, to jednak mamy tutaj skupienie bardziej na relacjach między postaciami. Jest to dopełnienie części pierwszej, a nie jakby osobna opowieść. Ta przeszłość za nimi chodzi, siostra głównego bohatera była dla mnie takim znakiem zapytania, ale nie zdradzę dlaczego. Bardzo się w nią wkręciłam i gratuluję autorce, że podjęła się zadania napisania jej z perspektywy gangstera, gdyż uwielbiam poznawać świat jakim go oni widzą. On znacznie odbiega od mojego, a wiadomo, że co nowe, to ciekawe. Dodatkowo jest napisana świetnym inteligentnym stylem, który dostosowała do możliwości swoich postaci. Polecam przeczytać również inne książki autorki, gdyż wszędzie znajdziecie dreszczyk emocji:-)

Świetne uzupełnienie pierwszej czesci. Tak jak autorka zaznacza na początku , trzeba przeczytać pierwszy tom żeby wiedzieć o co chodzi w przemyśleniach Logana. Polecam , czyta się szybko i mnie wciągnęła .

Jak się czujecie po świętach? Odpoczęliście? Mam nadzieję że tak. Ja trochę odpoczęłam i nadrabiałam zaległości książkowe 🤗 Z recenzją jednej z nich przychodzę do Was dzisiaj. Jest to drugi tomu serii ukochana gangstera od @wydawnictwomuza pod tytułem "Miłość gangstera" I. M. Darkss. Jest to kontynuacja losów Logana Rotha i Elizabeth Hallwell pokazana z perspektywy a zarazem oczami Logana. Mężczyzna nie miał łatwego dzieciństwa. Wychowywał go ojciec sadysta a on miał być jego następcą. Bezwzględny, brutalny ojciec stosujący przemoc fizyczną i psychiczną. Jednak nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli a los bywa przewrotny. Elizabeth to kobieta, która została sprzedana przez swojego ojca i miała stać się zabawką kupca. Ale czy nią została? Autorka stworzyła mocnych i silnych bohaterów a ich życie wywołuje ciarki na plecach. Nie mieli łatwo, musieli walczyć o swoje i o siebie by dosłownie przeżyć w tym brutalnym, mafijnym świecie. Fabuła wciąga i polecam Wam przeczytać najpierw pierwszy tom a później ten, by poznać lepiej bohaterów.

RECENZJA

😈🔥"MIŁOŚĆ GANGSTERA"🔥😈

SERIA: UKOCHANA GANGSTERA #2

AUTOR: I. M. DARKSS

Wydawnictwo MUZA SA

"Ciemność zwykle ma na mnie kojący wpływ. Może dlatego, że stanowi doskonałą kryjówkę dla potworów. Mrok maskuje wszelkie skazy nawet moje, ale teraz na nic się to nie zdaje...."

Czy miłość jest, najgorszym co może spotkać człowieka, który musi żyć pomiędzy potworami?
Czy potwór potrafi kochać?

MIŁOŚĆ GANGSTERA to kontynuacja losów Logana i Elizabeth z „Ukochanej gangstera”.
Tym razem poznajemy wydarzenia widziane oczami Logana Rotha.
Świetny zabieg, ponieważ możemy poznać Logana lepiej, zobaczyć, jaka jest jego przeszłość, która go ukształtowała. Przez co przechodził, co musiał zrobić, aby przetrwać i stać się godnym dziedzicem krwawej fortuny. Jak stawał się coraz bardziej niezniszczalny i jak rodził się w nim potworów drzemiący w jego wnętrzu.
Czytając wszystko, przez co przechodził, aż włos na głowie mi się jeżył.
Poznamy również przeszłość Bethany, która jest również interesująca.
Autorka przedstawia, jak kocha najniebezpieczniejszy mężczyzna w podziemiu.

I. M. DARKSS w swojej książce wciąga czytelnika w mroczny świat mafii, w której znajdziesz wszystko to, co powinien mieć idealny romans mafijny. Pokazuje jak bezwzględny, okrutny, pełen przemocy i zabójczy jest ten świat. Jakie są zasady rządzące światem podziemia.
Nie zabraknie scen erotycznych, które dodadzą pikanterii tej historii.
Zobaczymy, w jak potworny sposób traktuję się tam kobiety. Kobieta ma tylko spełniać zachcianki swojego właściciela i musi być wyszkolona na bezwładną lalkę, która nie ma nic do powiedzenia w tym świecie.

Książka pełna wrażeń, emocji, brutalności, intryg, walk o władzę, zwrotów akcji, walki z samym sobą i zakończenie, które zaskoczy.
Całość dynamicznie poprowadzona, z
realnymi opisami, które powodują, że książka była bardzo interesująca i pełna mrocznej brutalności.
Świetny styl i pióro autorki, sprawiają, że przez książkę dosłownie się płynie.

Bohaterowie świetnie wykreowani, mroczni, intrygujący i na pewno będziemy długo o nich pamiętać.
Zobaczymy z innej strony Logana.
Ciekawą postacią była Bethany, która pomimo tego co przeszła i do czego była szkolna, pozostał w niej ten drobny odruch walki o siebie. Odrobinę szalona, posłuszna, ale nie tak jakby wszyscy sobie tego życzyli.

"Tkwię w środku pieprzonej dżungli otoczony dzikimi drapieżcami i albo wywalczę sobie u nich respekt za cenę własnego sumienia, albo stanę się przekąską. Padliną dla tych jebanych sępów."

Zajrzymy w duszę i serce Logana. Poznamy jego myśli, emocje i jego pragnienia. Zobaczymy pełen obraz relacji Logana i Elizabeth.
W gangsterskim świecie nie ma miejsca na miłość, a Bethany stała się jego pokusą, której nie mógł się oprzeć. Budziła w nim najmroczniejszy rodzaj łaknienia i intrygowała go.

-Czy potwór drzemiący w Loganie zerwie się z łańcucha i zacznie siać zniszczenie?
-Jaką rolę odegra Bethany w życiu Logana?
-Czy Bethany wyróżni się i zdobędzie uwagę najgroźniejszego bossa podziemia?
-Czy Logan zapewni bezpieczeństwo Elizabeth?
-Co się stanie z kobietą?
-Czy mężczyzna odzyska zaufanie Elizabeth?
-Kto zwycięży w walce o władzę i kobietę ?
-Czy Loganowi uda się uratować ukochaną przed okrutnym losem?

Polecam 🧡🤎💜🤍🩷

RECENZJA

😈🔥"MIŁOŚĆ GANGSTERA"🔥😈

SERIA: UKOCHANA GANGSTERA #2

AUTOR: I. M. DARKSS

Wydawnictwo MUZA SA

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i drugie z cyklem #ukochanagangstera, poprzednia książka pisarki o tym samym tytule co nazwa serii spodobała mi się na tyle, że postanowiłam sięgnąć po "Miłość gangstera", w której możemy poznać tą samą historię jednak tym razem oczami głównego bohatera - Logana. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko i z dużym zainteresowaniem, ja pochłonęłam ją w jeden wieczór. Fabuła została w bardzo intrygujący sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona. Nadal podtrzymuje, że bohaterowie zostali naprawdę bardzo dobrze wykreowani. Cieszę się, że autorka postanowiła tym razem dać głos Loganowi i przedstawić historię jego oczami, mogłam dzięki temu zabiegowi dowiedzieć się myśli, czuje i z czym się boryka mężczyzna oraz lepiej zrozumieć jego postępowanie oraz decyzję. Na kartach tej powieści dowiadujemy się jak ogromny wpływ na życie mężczyzny miała jego przeszłość, jak bardzo go ukształtowała.. Początkowo myślałam, że nic mnie tutaj nie zaskoczy, jednak bardzo się myliłam, niektóre fragmenty wywołały we mnie lawinę skrajnych emocji i sprawiły, że naprawdę współczułam Loganowi. Myślę, że ta książka jest świetnym dopełnieniem historii bohaterów i naprawdę wiele wyjaśnia. Miło spędziłam z nią czas i chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści autorki. Polecam!

💫💫💫💫💫 Recenzja 💫💫💫💫💫

I. M. Darkss " Miłość Gangstera" #2
@i.m.darkss

Wydawnictwo: Akurat
@wydawnictwomuza

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

"Mówi się, że każdy może ożywić w sobie bestię, jeśli tylko znajdzie się w sprzyjających temu okolicznościach... "

"Miłość Gangstera" to druga część cyklu Ukochana Gangstera..

W tej części poznajemy historie Logana i Elizabeth z jego perspektywy..

Książka wciąga nas od początku do samego końca.. Emocje jakie nam autorka dostarcza trudno opisać..
Przenosimy się do mrocznego świata gdzie żądzą prawa podziemie, gdzie najmniejszy błąd kończy się śmiercią..

Walka o wpływy, porachunki, brutalność, śmierć to nie wszystko co Autorka nam zafunduje w książce..

Przyznam że ciężko jest się połapać w tej historii, nie znając pierwszej części..

Loghan Loth od małego był uczony przez ojca, by zostać dziedzicem podziemia.. Przez ten czas musiał dużo znieść i wycierpieć.. Został pozbawiony wszelkich emocji, bo one powodowały, że człowiek stawał się słaby..
Loghan przez to stał się zimnym, bezwzględnym morderca i budzącym postrach szefem mafii który nie zważa na nic..
Przychodzi czas żeby Logan znalazł sobie partnerkę, która będzie na każde jego skinienie i będzie wykonywać wszystkie jego zachcianki..
Wszystko zaczęło się komplikować przez Elizabeth, która zaczęła budzić w nim sprzeczne emocjie...

💫💫💫💫💫 Recenzja 💫💫💫💫💫

I. M. Darkss " Miłość Gangstera" #2
@i.m.darkss

Wydawnictwo: Akurat
@wydawnictwomuza

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

"Miłość Gangstera" to druga część cyklu Ukochana Gangstera..

W tej części poznajemy historie Logana i Elizabeth z jego perspektywy.....

Loghan Roth, wielki gangster. Jednak by się nim stać musiał wiele przejść. Już od najmłodszych lat był uczony by nie okazywać swych uczuć, by być bezwzględnym. Kto go do tego zmuszał? Ojciec, to on za wszelką cenę chciał wszystkiego nauczyć syna. Jednak nie przewidział jak to może się odwrócić przeciwko niemu.
Główny bohater szuka kobiety, która będzie grała tak jak on jej zagra, lecz gdy tylko widzi Elizabeth wie, że nie chce już żadnej innej.
Czy Bethany spełni jego oczekiwania? Czy Logan jest pozbawiony jakichkolwiek emocji? Czy istnieje choć cień szansy by poruszyć jego lodowate serce?
Doczekałam się kontynuacji (chociaż to raczej kiepskie określenie) seri „Ukochana gangstera”. Pewnie zastanawiacie się czemu uważam, że to nie kontynuacja. Ponieważ przez większość książki wszystko jest powtarzane, tyle że z perspektywy Loghana.
Pierwszą część czytałam już dosyć dawno temu i podejrzewam, że gdybym była świeżo po przeczytaniu pierwszego tomu, może spojrzałabym na tę historię ciut inaczej. Jednak odniosłam wrażenie, że niestety „To już było” .
Postać Loghana, nie będę ukrywać, że mnie deczko drażniła. Z jednej strony bezwzględny, zimny drań i szef mafii, a boi się, co pomyślą o nim inni. Pozwala swemu zastępcy by go upominał, że nie może skupiać się w stu procentach na jakiejś kobiecie.
Jak w poprzednim tomie tak i tu zabrakło mi tego czym zajmował się główny gangster. Podejrzewam, że gdyby nie Bethany to ta cała jego mafia nie miałaby co robić.
Co do zakończenia to super. Autorce udało się mnie zaciekawić na tyle, że już jestem ciekawa co będzie dalej. Jednak przez ostatnich kilka rozdziałów odniosłam wrażenie, że trochę za dużo było dramatu.
Mimo wszystko książkę czyta się dosyć szybko i przyjemnie spędziłam z nią czas. Wam zdecydowanie polecam przeczytanie najpierw tomu pierwszego. A jeśli już go macie za sobą, to przed sięgnięciem po tę książkę, koniecznie przypomnijcie sobie, co się działo w poprzedniej części.

Główny bohater szuka kobiety, która będzie grała tak jak on jej...

Tym razem mamy romans, erotyk. To nie było moje pierwsze spotkanie z autorką, a ponieważ lubię jej pióro to z miłą chęcią sięgnęłam po tą książkę.

Poznajemy losy Elizabeth i Logana. To w jaki sposób był traktowany mężczyzna przez swojego ojca wywarło na mnie duże wrażenie. To kim się stał, już chyba mniejsze. Przez takie traktowanie chyba nie można być tym dobrym.
Kim dla Logana jest Elizabeth? Czy mężczyzna jest w stanie się zmienić? Czy zechce i czy w ogóle tak się da? Jego psychika, zachowanie, sposób postępowania od samego początku było ukierunkowane. Niekoniecznie na tą dobrą stronę.
Gangsterskie podziemie, traktowanie kobiet jak coś najgorszego, jak zwierzęta. Orgie, wymiana partnerek. Tego możecie się spodziewać. Mnóstwo seksu ale chyba więcej przemocy. Momentami było drastycznie na maksa. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić co ojciec robił z siostrą Logana albo przez co przechodziła Elizabeth w sowim rodzinnym domu.

Powiem, że momentami było ciężko. Może ze względu na drastyczność i bardzo realne opisy. Nie próbowałam tego przetworzyć, wyobrazić sobie. Sama mam dziecko i nie wiem jak tak można traktować człowieka. A dlaczego? W imię władzy? Dla bycia tym wielkim, najlepszym...

Polecam 💪💪💪

Kim dla...

"Mówi się, że każdy może ożywić w sobie bestię, jeśli tylko znajdzie się w sprzyjających temu okolicznościach."

Jest to drugi tom historii Logana i Elizabeth, gdzie to jego perspektywę poznajemy bliżej. Swoją drogą fajny zabieg bo lubię znać myśli i odczucia obu stron.

Okazuje się, że Logan przeszedł naprawdę wiele. Zaznał okropieństw ze strony ojca. Dowiadujemy się tego dopiero teraz, kiedy to możemy poznać jego wersję całej historii. Cały czas w nim siedzi to co go spotkało. Fajnie zostało to wszystko pokazane. Na szczęście teraz ma wsparcie w postaci Elizabeth, która go wspiera

Logan i Elizabeth to skrajne przeciwieństwa. Jednak coś ich połączyło. Oczywiście to nie jest kolorowa historia pełna uniesień. Są także upadki i to bolesne. Takie jest życie. Pamiętajmy, że Logan wciąż jest gangsterem i to dosyć konkretnym. Ojciec długo szkolił go by był godny przejęcia tego wszystkiego. Tak więc jego niektóre zachowania względem Elizabeth jednak dalekie były od tych wymarzonych. No ale jest niebezpieczny i choćby się zakochał niewiadomo jak to zawsze w nim będzie siedziało.

Był zmuszany do okrutnych rzeczy przez swojego ojca i to go ukształtowało. Przeszedł przez piekło. Elizabeth może jedynie pomóc mu zaznać odrobiny normalności.

Przyznam, że poprzedni tom jakoś bardziej mi się podobał. Ten nie jest zły, absolutnie. Czytało mi się go równie przyjemnie. Jednak towarzyszyły mi zupełnie inne emocje. Może to dlatego, że tutaj dowiadywałam się, o tej okrutnej przeszłości Logana i przeżywałam to razem z nim.

Tak czy inaczej polecam tę historię. Jeśli czytaliście pierwszą część to musicie sięgnąć po kontynuację. Jeśli nie czytaliście to zachęcam do nadrobienia ☺️

• Mafia
  • Romans
  • Nie romans

Dodaj cytat z książki Miłość gangstera