Propozycja szefa

I.M. Darkss Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2024-01-17
2024-01-17

Jeśli lubicie spędzić czasem chwilę z lekką i przyjemną w odbiorze lekturą, która wywoła uśmiech na twarzy, to zdecydowanie polecam Wam "Propozycję szefa" I.M.Darkss.

To fajnie napisany romans biurowy, w którym znajdziemy świetnie wykreowane i barwne postaci, szczyptę pikanterii i naprawdę sporą dawkę humoru. Zdecydowanie uwagę przyciągają dialogi, w których dwoje głównych bohaterów: Hope i Jacob figlarnie się przekomarzają, a te ich słowne utarczki wspaniale nakręcają akcję.

Pomiędzy bohaterami czuć chemię, to przyciąganie i wzajemną fascynację, ukrytą pod maską niechęci czy nawet jawnej wrogości- zwłaszcza widocznej ze strony Hope. Jednak jak wiadomo: od nienawiści do miłości jeden krok, zatem i w przypadku tej pary możemy spodziewać się wszystkiego.

Autorka ma lekkie pióro, akcja zaś toczy się dynamicznie, przez co książkę czyta się niezwykle szybko i z zainteresowaniem.

Muszę przyznać, że miło zaskoczyła mnie ta historia i naprawdę przyjemnie spędziłam z nią czas. Nie znam wcześniejszych powieści autorki, ale tą gorąco Wam polecam.

On – bogaty, przystojny, ale zraniony. Ona – niepoprawna romantyczka, która wierzy w przeznaczenie. Czy to się może udać? Czy to faktycznie przeznaczenie?

,,Propozycja szefa” to przezabawny romans biurowy z elementami powieści erotycznej i wątkiem enemie to lovers, od którego trudno jest się oderwać. Wielowątkowa fabuła została dobrze poprowadzona, a dwuosobowa narracja dodatkowo intrygowała, umożliwiając poznanie zdarzeń z różnych perspektyw. Akcja książki jest bardzo dynamiczna – dzieje się w niej naprawdę wiele, przez co trudno jest nadążyć za bohaterami (w pozytywnym sensie) i nie sposób jest się nudzić. Z dużą ciekawością śledziłam losy głównych bohaterów oraz łączącą ich relację – nie do końca oczywistą. Historia może jest trochę banalna i przewidywalna, ale jednocześnie urocza, wzruszająca i momentami zaskakująca. Nie brakuje w niej emocji, pikantnych scen i przezabawnych zdarzeń.

,,Propozycja szefa” to historia o miłości, namiętności i potrzebie bliskości. To opowieść o walce serca i rozumu oraz wierze w przeznaczenie. To także opowieść o zdradzie, samotności, ale i marzeniach i poszukiwaniu drugiej połówki. To historia o otwarciu się na nowe relacje, zaufaniu i nowych szansach. To życiowa opowieść, którą można czytać z przymrużeniem oka. Bawi i wzrusza, nastraja optymistycznie.

Choć rzadko sięgam po romanse, to muszę przyznać, że świetnie spędziłam czas z książką, naprawdę dobrze się bawiąc. Nie brakuje w niej zabawnych dialogów, ciętego języka i potyczek słownych między bohaterami, a także zbiegów okoliczności i zdarzeń, które zaskakują. Książka jest ciekawą propozycją czytelniczą, która dostarcza niemało rozrywki. Historia napisana jest lekkim, przyjemnym językiem, przez co czyta się naprawdę dobrze i szybko – sama nie wiem kiedy przełożyłam ostatnią stronę książki. ,,Propozycja szefa” to książka idealna na weekend, mnie zaskoczyła - pozytywnie.

"Propozycja szefa" to pierwsza książka autorstwa I.M.Darkss, po którą miałam okazję sięgnąć. Czy zatem lektura spełniła moje oczekiwania? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Głównymi bohaterami historii są Jacob Parker i Hope Vitteli, którzy po raz pierwszy spotykają się na jachcie, gdzie nie szczędzą sobie złośliwości. On jest wpływowym, pewnym siebie biznesmenem. Właścicielem prężnie działającej firmy reklamowej, który po zdradzie, jakiej dopuściła się jego była narzeczona, przestał wierzyć w miłość. Od tamtej pory korzysta z życia, umawiając się z kobietami, co najwyżej na jedną noc. Natomiast ona jest radosną, nieprzewidywalną i pełną życia dziewczyną, która wierzy w przeznaczenie. Czy mimo wzajemnych uprzedzeń staną się dla siebie kimś więcej niż tylko znajomymi?

Jedno jest pewne, kiedy Hope wprowadzi się do domu obok Jacoba, i uda się na rozmowę kwalifikacyjną do jego firmy, nie wiedząc, że to on jest jej właścicielem, między nimi może wydarzyć się wszystko. Czy dzięki znajomości z Hope, Jacoba zacznie patrzeć na świat nieco inaczej? Czy propozycja, którą jej przedstawi, okaże się dla niej korzystna? Czy udawany związek zbliży ich do siebie? Co stanie się, kiedy pewne tajemnice ujrzą światło dzienne? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że po przeczytaniu tej publikacji mam nieco mieszane uczucia. Z jednej strony autorka miała ciekawy pomysł na fabułę. Romans biurowy i udawany związek to motywy, które bardzo lubię i zawsze chętnie sięgam po książki, które zawierają. Jednak podczas czytania miałam wrażenie, że w pewnym momencie trochę za bardzo poniosła ją wyobraźnia. Szczególnie jeżeli chodzi o ilość zbiegów okoliczności, które się w tej historii pojawiły.

Jeżeli natomiast chodzi o głównych bohaterów, to ich relację można porównać do jazdy kolejką górską. Istny rollercoaster. Zdecydowanie nie sposób było się przy nich nudzić, szczególnie że między nimi iskrzyło już od ich pierwszej interakcji, co bez wątpienia trzymało czytelnika w napięciu. Jednak czasami ich zachowanie było dla mnie nieco niezrozumiałe. Miałam wrażenie, jakby cofali się do czasów, kiedy byli nastolatkami, co na dłuższą metę nieco mnie irytowało.

Niemniej jednak z pewnością dam I.M.Darkss jeszcze szansę i zapoznam się z inną książką jej autorstwa, aby przekonać się, czy jej pozostałe publikacje bardziej przypadną mi do gustu.

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzja książki, która ostatnio bardzo poprawiła mi humor. „Propozycja szefa” to lekka, zabawna historia, przy której można bardzo łatwo się zrelaksować i zapomnieć o codzienności.

Od razu pokochałam bohaterów tej powieści. Jacob po zdradzie swojej narzeczonej zamknął swoje serce i stwierdził, że nigdy więcej się nie zakocha. Jest nieco zgorzkniały i cyniczny. Natomiast Hope to radosny promyczek słońca. Cieszy się z każdej małej rzeczy, jest przepełniona nadzieją i radością. Przez tak dużą różnicę charakterów ich interakcje nieraz doprowadzają czytelnika do śmiechu. Z uśmiechem na ustach czytałam o ich słownych potyczkach, dąsach i złośliwościach.

W samej historii można znaleźć kilka szablonów, jednak mimo wszystko książka nie traci przez to swojego uroku. Autorka świetnie poradziła sobie ze stworzeniem ciekawej, zabawnej, momentami uroczej opowieści o małej złośnicy oraz cynicznym facecie. Co więcej, przez niezdarność bohaterki często dochodziło do sytuacji nieprzewidywalnych, co jeszcze bardziej podsycało ciekawość i rozbawienie czytelnika.

Historia zawiera takie motywy jak romans biurowy, hate-love, fake dating, dziewczyna z sąsiedztwa, czyli wszystko to, co uwielbiam, jeśli chodzi o romanse. Wszystkie one były bardzo dobrze poprowadzone, co było dla mnie szczególnie ważne przy wątku od miłości do nienawiści. Autorka nie pospieszała w żaden sposób swoich postaci. Pozwolił im rozwinąć relacje w powolny i naturalny sposób. Również fake dating był logiczny i uzasadniony, co także było ogromnym plusem.

Książka jest dość krótka, jednak wszystko dzieje się naturalnie i przede wszystkim jest bardzo wiarygodne. Historia Hope i Jacoba została dobrze zaplanowana, a potem spisana. Podobał mi się także styl autorki oraz język, jakim się posługiwała. To wszystko sprawiło, że spędziłam z tą książką miły wieczór i zrelaksowałam się za jej pomocą.

Bardzo nie lubię, jak polskie autorki posługują się anglojęzycznymi pseudonimami, bo to kolejny raz, gdy znów dałam się nabrać. Serio, zacznę to sprawdzać, nim sięgnę po książkę. A że to polskiego autorstwa zorientowałam się po kilku pierwszych scenach. Jak? A no tak, że polskie autorki mają tę dziwną cechę, wyjetą rodem ze szkoły, że nie wolno (!!!) powtarzać imienia bohatera. I tak wchodzą te wszystkie opisowe słowa: rudowłosa, rudzielec, złośnica, długonoga, itd. Po którymś powtórzeniu musiałam to sprawdzić.
Równie bardzo nie lubię w książkach zbiegów okoliczności. No dobra. Jeden na całą książkę może być. Ale tutaj? Na samym początku książki mamy aż trzy! Trzy! Spotykają się na łodzi, zamieszkują obok siebie (co brzmi absurdalnie, jeśli brać pod uwagę ich status społeczny),a ona trafia na rozmowę kwalifikacyjną do jego firmy. No serio? To jest zwyczajnie niemożliwe.
Hope zaczyna tę pracę i ma przejrzeć propozycje haseł reklamowych, nad którymi jego zespół pracował tydzień (!) i wybrać najlepsze albo je poprawić. Czaicie? Laska, która ma być asystentką, nagle ma klepać coś, co robią specjaliści w tej dziedzinie. Ba! W trakcie zebranie wpada na zagrzebiste hasło reklamowe i wszyscy (łącznie ze specjalistami siedzącymi w tym latami) opuszczają szczęki, bo ona jest taka zajebista. No anioł, nie człowiek. Wypisz, wymaluj Hope.
Mamy też jakże popularne reakcja odpychanie-przyciąganie. Czyli wmawianie sobie, co druga strona myśli, obrażanie się, jak małe dzieci, po to by zaraz lizać migdałki, nim znów się obrażą, bo coś sobie uzbdurają. I to działa u obojga.

Historia jest nie tylko schematyczna, sztampowa i momentami cringowa, ale zwyczajnie absurdalna.
O wykonaniu też dużo więcej nie powiem. Są powtórzenia (głównie opisowe - pokłosie nauki języka polskiego w szkole),niektóre zdania kompletnie nie mają sensu. Typek siedzi w przebieralni, po czym wmawia sobie, co chciała powiedzieć, i wielce obrażony wychodzi) - ja już nawet nie wspomnę, co z tą bielizną po takiej akcji.
Dialogi niby miały być zabawne, ale tak szczerze momentami nawet ciężko się to czytało. Może to trafia do jakiejś konkretnej grupy odbiorców, a może nie mam poczucia humoru (choć wydaje mi się, że mam) - nie wiem. Ale jeśli tak ma wyglądać pisanie z humorem, to ja wolę pozostać Gburkiem.

Jestem rozczarowana tą książką.

Miałam przyjemność poznać kilka wcześniejszych książek tej autorki i zawsze była to mocna rzecz 😀
Tym razem jest łagodniej, ale równie przyjemnie. Bo to właśnie taka bardzo przyjemna pozycja, do zaczytywania się wieczorem, albo w nocy, gdy cały dom już śpi 🥰
Propozycja szefa to romans biurowy, fabuła mogłaby się wydawać przewidywalna, ale wierzcie mi, że dzięki naszym bohaterom będzie to zaskakująca przygoda. Bardzo fajne tempo, temperatura i ciekawe, zabawne dialogi.
Książka sprawia przyjemność, jest lekka i niezobowiązująca, idealna do poczytania w celach relaksacyjnych.
Przyczepiłabym się okładki, która zupełnie do mnie nie przemawia i do może odrobinę do chwiejności zachowań postaci i mojego ich odbioru, ale to nie jest tu najważniejsze, najważniejsza jest zabawa, a ta jest tutaj obecna.
Polecam 🩷🩷🩷

Na początku nie mogłam się wgryźć w tą historię. Coś mi w niej zgrzytało. Ale po kilkudziesięciu stronach sytuacja tak się rozwinęła, że nie mogłam przestać czytać, dopóki nie skończyłam. Dużo humoru, pikantny język, taki w sam raz.
Generalnie pierwsze spotkanie z tą autorką jest bardzo udane.

Generalnie pierwsze spotkanie z tą autorką jest bardzo udane.

To było pierwsze moje spotkanie z autorką na ramach jej powieści i uważam je za bardzo przyjemne ;-) Jeśli szukacie książki z lekkim romansem i odrobiną humoru w tle to jest właśnie ta historia. Ma jeden z moich ulubionych motywów heat - love.
Od samego początku czuć w niej tajemniczą atmosferę otaczającą głównego bohatera, Jacoba Parkera. Jest to postać, która zdaje się mieć wszystko, czego tylko można pragnąć – pieniądze, władzę i uwielbienie kobiet. Niemniej jednak, to, co sprawia, że "Propozycja Szefa" wyróżnia się spośród innych, to nietuzinkowe spotkanie Jacoba z pewną rudowłosą kobietą na pokładzie jachtu i ich sprzeczka.
Kibicowałam tej dwójce i nieustannie zastanawiałam się, czy Parker podąży za tajemniczą kobietą, czy też pozostanie wierny swojemu przekonaniu o egzystencji dla własnych kaprysów. A także będzie się utwierdzał w przekonaniu, że każda kobieta to interesowna harpia.
On - przystojny, inteligentny i bogaty. Ona - błyskotliwa, ambitna i szalona. Jednak nie tylko postacie są tu rewelacyjnie wykreowane i zestawione ze sobą, ale narracja i napięcie między tą dwójką.
Postacie drugoplanowe wprowadziły do fabuły nie lada zamieszanie i przyczyniły się do rozwoju wątków pobocznych. Ich tajemnicze działania i motywacje dodały historii głębi i nieoczekiwanych zwrotów akcji.
W tej historii spotkał się pesymizm i romantyzm, a wynikło z tego mnóstwo zabawnych sytuacji z humorem. Do przeczytania w jeden wieczór, ale nie da się jej odłożyć. Zabawne dialogi, zgryźliwe docinki i ich kłótnie to taka bita śmietana na ulubionym torcie. Sceny intymnych nie było jakoś dużo, ale zostały idealnie dopasowane i ze smakiem wplecione w relację tej dwójki Wisienką na torcie okazał się finał. Jednak niczego wam, więcej nie mogę zdradzić.
Polecam!
KD

„Propozycja szefa” to powieść, po którą sięgnęłam, ponieważ bardzo potrzebowałam lekkiej, mocno romantyczno-erotycznej historii, która pozwoli mi się oderwać od codzienności i przeczytanych wcześniej książek. Muszę przyznać, że trafiłam idealnie. 😊
Autorka I.M.Darkass zafundowała mi rewelacyjną przygodę z Hope i Jacob-em. Poznajemy dwójkę nieznajomych , których połączyła mała sprzeczka dot. przeznaczenia i miłości. Los chciał, że wspomniana dwójka spotyka się po raz kolejny, a później kolejny i kolejny. Hope to kobieta wierząca w romantyczną miłość, zapisany los w gwiazdach i to, że przeznaczenie potrafi połączyć dwoje ludzi. Jacob to jej totalne przeciwieństwo. Nie wierzy w miłość (już nie),do tego wręcz wyśmiewa wiarę w gwiazdy i przeznaczenie. Dwa przeciwieństwa spotykają się po raz pierwszy na statku, a później okazuje się, że nowy dom Hope to sąsiadująca działka z domem nowego znajomego, co więcej, praca, którą podejmuje kobieta – to posada asystentki w firmie marketingowej nowego sąsiada.
Przezabawna historia miłosna, pełna sytuacji nakreślonych przeznaczeniem, z mocnym wykorzystaniem motywu hate-love w biurowych okolicznościach. Autorka wykorzystała jedne z moich ulubionych motywów, co więcej wykreowała postaci, które przyciągają nie tylko siebie wzajemnie, ale też mnie – Ciebie/czytelnika. Książka jest jedną z tych, których nie możesz odłożyć na bok, ją się dosłownie pochłania w jeden wieczór. Przezabawne dialogi między główną parą bohaterów, zgryźliwe docinki i kłótnie, z małymi fragmentami, które lekko mnie denerwowały. Mówię tutaj o ciągłym mówieniu Hope o Jaccob-ie, że jest jej sąsiadem/szefem/chłopakiem. Powiedzenie tego raz zdecydowanie by wystarczyło. Jednak są to niuanse, które przeszkadzały indywidualnie moim odczuciom.
Sceny erotyczne, które autorka przemyciła między przekomarzaniem się tej dwójki, to naprawdę mocne i rozgrzewające wersy. Momentami żałowałam, że nie ma ich więcej.
Końcówka historii to nagromadzenie się wątków, ich wyjaśnienia i przede wszystkim zmiana wewnętrzna u Jacob-a. Główny bohater, który pomimo zranienia pozwolił sobie na włożenie serca w pułapkę, jaką jest miłość – odważył się na ten krok i przekonał, że tym razem, nie zostało ono poharatane, a opatrzone. To chwile, które dosłownie trzymały w napięciu.
Przezabawna historia miłosna, którą czyta się z przyjemnością i zaangażowaniem. Koniecznie przeczytajcie „Propozycję szefa”, to idealne wejście w wiosenną aurę.

Fajna książka na odmóżdzenie. Nie ma w niej wielkiego szału ale nie ma też nudy. Jest poprostu przyjemna, lekka i warta uwagi.

• Przeczytane 2024
  • 52 książki (2024)