Okładka książki Beautiful Beast I.M. Darkss
I.M. Darkss Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2023-09-20
2023-09-20

W sumie całkiem ciekawa historia, nieco inna od dotychczas przeczytanych. No i muszę przyznać, że się wkręciłam i przeczytałam na raz 🤭

O tej książce czytałam kilka recenzji i bardzo zaciekawiły mnie one, książka wylądowała na półce Legimi do przeczytania. Nadszedł ten czas, że drogą losowania padło na jej przeczytanie.

“SĄ TAKIE BESTIE, NA KTÓRE ŚWIAT NIE JEST GOTOWY…”

Po tragicznym wypadku samochodowym, który kosztował życie jego żony, Savier Stone staje się nieoczekiwanym przedmiotem eksperymentu, który odmieni jego los na zawsze. Modyfikacje genetyczne nadają mu niezwykłe moce, ale z tymi darami przychodzi też utrata wolności i niezależności. Zostaje wciągnięty w sieć tajnej organizacji, która widzi w nim potencjał do stworzenia doskonałej maszyny do walki. Kiedy jednak dostaje zadanie ochrony Arii Mickelson, nieświadomie stawia krok w stronę wolności. Aria, pełna tajemnic i wewnętrznej siły, może okazać się kluczem do uwolnienia Saviera spod kontroli tych, którzy chcą go wykorzystać. Ich spotkanie nie tylko zmieni ich życia, ale też otworzy drzwi do nowego światła, gdzie miłość może być lekarstwem na rany przeszłości. Czy tak będzie?
Cóż długo sobie czekała na półce i się doczekała. Przeczytałam ją w jeden wieczór, jest to romans owszem, ale lekko inny. Styl autorki jest lekki i szybko się ją czyta, a wątek grzebania w ludzkim DNA jest dość ciekawy. Poziom intrygi jaki mamy w tej historii jest wysoki i nie jest do końca wyjaśniony. Ta organizacja jest bardzo tajemnicza, a jej macki sięgają daleko w świat.
Naprawdę ciekawa historia miłosna. Jedna miłość się skończyła tragicznie inna zrodziła się w okolicznościach, w których nie powinna była się wydarzyć. W sercu skruszonym na miliony kawałków. Wszystko jest tu pięknie wyważone. Sceny intymne napisane ze smakiem, bardzo przyjemnie się je czytało.
Akcja rozgrywa się szybko i nie ma zbędnych, przedłużających opisów w fabule. Nie brakuje też zabawnych sytuacji i dialogów. Sporo jest tych “wilczków” i nie wszystkie wątki, które się pojawiły w tej części są wyjaśnione. Liczę, że przy drugim tomie dowiem się więcej i z przyjemnością po niego sięgnę ;-)
KD

“SĄ TAKIE BESTIE, NA KTÓRE ŚWIAT NIE JEST GOTOWY…”

Niby to co w wielu książkach, jednak dla mnie coś innego. Książkę znalazłam przypadkiem poszukując romansu/erotyku z motywem wilkołaków. Książka mnie zaskoczyła. Wilkołaków nie ma, ale są ludzie których DNA, bez ich zgody i wiedzy, zostało zmieszane z DNA wilka i dla mnie było to coś nowego. Historia miłosna też nie przesłodzona, dobrze wyważona. Książkę bardzo szybko się czyta, mnie się spodobała. Na pewno sięgnę po kolejną z serii, jak tylko zostanie wydana, aby poznać historię innych bohaterów.

Po ostatnio przeczytanych książkach, tym razem miałam ochotę sięgnąć po coś lekkiego. Wybór padł na "Beautiful beast". Przyznam się Wam, że początek był dla mnie bardzo ciężki. Spodziewałam się gorącego romansu, erotyka, a dostałam hmmmm bajkę? Kiedy jednak po jakichś 30-40 stronach do mojej głowy dotarło, że to zupełnie inny rodzaj książki, niż te które zwykle czytam, że tutaj ma być właśnie bajkowo i niewiarygodnie, książka tak mocno mnie wciągnęła, że jej przeczytanie zajęło mi niecałe 2 dni.

Savier Stone ledwo uchodzi z życiem z wypadku samochodowego, w którym niestety ginie jego ukochana żona. Jego udaje się lekarzom odratować, jednak ponieważ jest żołnierzem, pozwalają sobie zakwalifikować go do udziału w tajnym eksperymencie. Ratując jego życie wstrzykują do jego krwiobiegu krew wilka, co nieodwracalnie zmienia jego DNA. Kilka lat później dostaje zadanie ochrony niesfornej młodej kobiety. I co tu dużo pisać-będzie mocno iskrzyć! Co wyniknie z romansu Arii i mężczyzny w którego ciele płynie wilcza krew?

Czego możemy się spodziewać po treści? Akcja będzie szybka i próżno tutaj szukać długich, nudnych opisów. Autorka bardzo fajnie prowadzi nas przez fabułę, która pełna jest zabawnych dialogów i niecodziennych sytaucji. Sceny seksu są napisane ze smakiem i naprawdę przyjemnie się je czyta. I co najważniejsze książka nie jest nimi przesiąknięta. Jest ich sporo, w końcu to erotyk, jednak Darkss świetnie wyważyła w książce również inne wątki. Dzięki temu czas z nią spędzony upływał mi niezwykle miło. Bardzo polubiłam się z bohaterami, sposób pisania autorki również bardzo przypadł mi do gustu. To jest naprawdę fajna i lekka opowieść. I mimo, że nie jest to rodzaj literatury po którą sięgam często, akurat kontynuację tej książki przeczytam z ogromną przyjemnością 😊

🍁 RECENZJA 🍁
WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

TYTUŁ:"Beautiful beast#1"

AUTOR:@i.m.darkss

WYDAWNICTWO:@wydawnictwomuza

Savier po wypadku samochodowego dostaje "drugie życie". Zostaje obiektem fajnego eksperymentu,w którym zmodyfikowano mu DNA. Stając się własnością organizacji staje się narzędziem w ich rękach. Zostaje ochroniarzem Ari,która jest świadkiem tajemniczego morderstwa.
Czy bestia ukryta w ciele Saviera zawładnie jego sercem i umysłem?

_________________________

"Jak go ocalić,zanim się zatraci?"

Pióro autorki znam już z wcześniejszych jej powieści,lecz pomysł na fabułę"Beautiful beast" kompletnie mnie zaskoczył. Opis zdecydowanie nie oddaje tego co zawiera wnętrze książki. Historia Arii i Saviera od początku zakazana,niebezpieczna i tajemnicza nie powinna się wydarzyc. A jednak los skrzyżował ich losy w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Mimo to czuc wzajemne przyciąganie, troskę i pożądanie. Żądza przeradza się w głębsze uczucie,choć za plecami czują oddech wroga,który im zagraża.
Autorka stworzyła ciekawa fabułę romansu, który czyta się płynnie, niejednokrotnie z wypiekami na twarzy ale też dreszczykiem grozy. Bohaterowie wyraziści,z pazurem,które wiele razy pokazał główny bohater. Arii również nie brakuje charakteru,odwagi i determinacji. Ich relacja rozwijała się dynamicznie. Wątek tajnej organizacji prowadzącej eksperymenty na ludziach szokuje,opisy zdecydowanie dla osób dorosłych.
Mnie bardzo podobała się ta historia i mam nadzieję na kontynuację. Ze swojej strony gorąco zachęcam do przeczytania.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję @wydawnictwomuza .

#recenzja #beautifulbeast #wydawnictwomuza #imdarkss #wspolpracare#reklama #swiatksiazek #swiatrecenzentów #czytajzemną #czytamlegalnie #czytanietopasja #czytampolskichautorów #czytaniejestsexi #kochamkczytać #zmiloscidoksiazek #zksiazkaminainstagramie #recenzentksiążkowy #molksiazkowy #ksiazkarapoleca#czytambezlimitu #ksiazkaraczyta #ksiazkara#readingbooks #bookatagramowelove #bookflatlay #postbooks #womenandbooks #polskibookstagrammer #polskibookstag

🍁 RECENZJA 🍁

❀ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ʙᴇᴀᴜᴛɪғᴜʟ ʙᴇᴀsᴛ” ɪ.ᴍ. ᴅᴀʀᴋss❀

❣︎ᴍᴏᴊᴀ ᴏᴄᴇɴᴀ❣︎
❀ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ 6/10
❀ᴏᴋᴌᴀᴅᴋᴀ 5/10

Savier podczas tragicznego wypadku traci nie tylko ukochaną żonę, traci również swoje dotychczasowe życie. Staje się obiektem tajnego eksperymentu na ludziach. Poprzez zmianę jego DNA, przeinacza się w człowieka z nadnaturalnymi zdolnościami. Wbrew własnej woli zostaje członkiem organizacji i zostaje maszyną do zabijania. Nie może się sprzeciwić ani wrócić do swojego dawnego życia. Jego codziennością staje się ból, krew i organizacja.

„ᴢᴡʀᴏ́­ᴄɪ­ʟɪ­śᴍʏ ᴄɪ ᴢ̇ʏᴄɪᴇ, ᴛᴇʀᴀᴢ ɴᴀ­ʟᴇ­ᴢ̇ʏ ᴏɴᴏ ᴅᴏ ɴᴀs”.

5 lat później, nie przypuszczał, że kolejne zadanie może zmienić jego dotychczasowe życie. A w szczególności, że będzie to kobieta.

Aria Mickelson kończy 21 lat. Na co dzień jest cichą dziewczyną, która woli siedzieć pod kocem w domu niż imprezować.

Myślała, że impreza z okazji urodzin będzie jej jedynym zmartwieniem tego dnia. Jakże się myliła. Ten dzień kończy się o wiele gorzej. Jest świadkiem zabójstwa dokonanego z zimną krwią. Przerażona dziewczyna nie wie co zrobić, w dodatku morderca zauważa, że jego czyn nie pozostał tylko dla jego oczu. Aria jest o krok od podzielenia losu tamtej kobiety, lecz gdy mężczyzna dotyka jej szyi, ta jakby go parzyła. Dziewczyna nie zastanawiając się dwa razy, ucieka, by znaleźć się jak najdalej od mordercy. Ten jednak obiecuje, że spotkają się ponownie.

„ᴜᴄɪᴇ­ᴋᴀᴊ. ɪ ᴛᴀᴋ ᴄɪᴇ̨ ᴢɴᴀᴊ­ᴅᴇ̨. ᴜᴡɪᴇʟ­ʙɪᴀᴍ ᴛʀᴏᴘɪᴇ­ɴɪᴇ ɪ ᴘᴏśᴄɪɢɪ. [...] ᴀʟᴇ ɴᴀᴊ­ʟᴇᴘ­sᴢᴇ ɴᴀsᴛᴇ̨­ᴘᴜ­ᴊᴇ ɴᴀ ᴋᴏɴ́ᴄᴜ. ʀᴏᴢsᴢᴀʀ­ᴘʏ­ᴡᴀ­ɴɪᴇ ᴏғɪᴀʀʏ [...]. ᴅᴏ ᴢᴏ­ʙᴀ­ᴄᴢᴇ­ɴɪᴀ”.

Do jej mieszkania z samego rana zawitali mężczyźni z tajnej agencji SIS. Informują oni dziewczynę, iż jest teraz w ogromnym niebezpieczeństwie, poluje na nią zbiegły zabójca, który morduje na zlecenie, ale i dla zabawy.

Ci oferują swoją ponoć. Aria musi iść z nimi, jeśli nie chce zostać martwa w ciągu doby. Zostanie ona objęta ochroną, dopóki nie złapią oni zbiega. Będzie tam bezpieczna oraz dostanie osobistą ochronę. Nie wie, do jakiego miejsca ją zaprowadzili ani gdzie się znajduje. A w jej głowie cały czas czai się pytanie, dlaczego Ci ludzie mają jakąś dziwną obsesję na punkcie wilków.

Do jej ochrony przydzielają, ich najlepszego człowieka. Aria staje się obiektem, który chronić ma Savier.

Ten nie jest zadowolony z jego nowego zadania.

„ᴀɢᴇɴ­ᴄɪ ᴢ sɪs ᴅᴀʟɪ ᴍɪ ᴘᴏᴅ ᴏᴘɪᴇ­ᴋᴇ̨ ɴɪᴇ­ᴢᴅᴀʀ­ɴʏ ᴡʀᴢᴏ́ᴅ ɴᴀ ᴅᴜᴘɪᴇ.”

Jednak dziewczyna ma coś w sobie. W jej uro­dzie jest coś uro­cze­go.

„ɴɪᴇ ᴘᴀ­ᴍɪᴇ̨­ᴛᴀᴍ, ᴋɪᴇᴅʏ ᴏsᴛᴀᴛ­ɴɪᴍ ʀᴀᴢᴇᴍ ᴋᴛᴏś ᴡʏ­ᴅᴀ­ᴡᴀᴌ ᴍɪ sɪᴇ̨ ᴛᴀᴋɪ ɴɪᴇ­ᴡɪɴ­ɴʏ ɪ ᴘʀᴀᴡᴅᴢɪ­ᴡʏ”.

Dziewczyna jeszcze nie wie, że wilki na wyspie nie stanowią dla niej takiego zagrożenia jak jej nowy ochroniarz, „ᴋᴛᴏ́ʀʏ ɴᴏsɪ ᴘᴏᴅ sᴋᴏ́ʀᴀ̨ ᴘᴏ­ᴛᴡᴏ­ʀᴀ. ᴅᴏsᴌᴏᴡɴɪᴇ”.

„ᴛʏʟᴋᴏ ᴛᴇɢᴏ ᴍɪ ʙʀᴀ­ᴋᴏ­ᴡᴀ­ᴌᴏ, ᴢ̇ᴇʙʏᴍ ᴢᴀ­ᴄᴢᴀ̨ᴌ ᴘᴏ­ᴢ̇ᴀ̨­ᴅᴀᴄ́ ᴊᴇᴅʏɴᴇᴊ ᴋᴏ­ʙɪᴇ­ᴛʏ ɴᴀ ᴡʏ­sᴘɪᴇ, ᴋᴛᴏ́ʀᴀ ᴊᴇsᴛ ᴀʙ­sᴏ­ʟᴜᴛ­ɴɪᴇ ᴢᴀᴋᴀ­ᴢᴀ­ɴᴀ”

„sᴀ̨ ᴛᴀᴋɪᴇ ᴘᴏ­ᴛᴡᴏ­ʀʏ, ᴋᴛᴏ́­ʀʏᴄʜ ɴɪᴋᴛ ɴɪɢᴅʏ ɴɪᴇ ᴡɪ­ᴅᴢɪᴀᴌ, ᴀʟᴇ ᴋᴀᴢ̇ᴅʏ sɪᴇ̨ ɪᴄʜ ʙᴏɪ. sᴀ̨ ᴛᴀᴋɪᴇ ʙᴇ­sᴛɪᴇ, ᴋᴛᴏ́ʀᴇ ɴɪᴇ ᴘᴏᴡɪɴɴʏ ɪsᴛ­ɴɪᴇᴄ́, ʙᴏ śᴡɪᴀᴛ ɴɪᴇ ᴊᴇsᴛ ɴᴀ ɴɪᴇ ɢᴏ­ᴛᴏ­ᴡʏ…”

Czy Aria jest gotowa, by zmierzyć się z zabójcą organizacji?

Relacja między bohaterami rozwinęła się dosyć szybko, jeśli chodzi o sferę intymną. Mężczyzna kochał dalej swoją żonę, a jednocześnie coś ciągnęło go do Arii, być może był to jego wewnętrzny wilk. Nie lubię, gdy w książce pojawiają się wątki z utraconą żona, narzeczoną czy dziewczyna, którą główny/a bohater/ka dalej kocha bądź coś jeszcze czuje w stosunku do niej. Strasznie nie lubię, kiedy w historii pojawiają się wspomnienia o niej.

Miałam wrażenie jakby cała relacja Ari i Saviera opierała się na potrzebach czysto fizycznych. Brakowało mi głębszej rozmowy między nimi. Może gdyby Savier bardziej się przed nią otworzył, inaczej wyglądałaby ich relacja. Niekiedy zaczynały mnie irytować wzmianki o jego zmarłej żonie. Rozumiem, stracił ją w tragicznych okolicznościach i bardzo kochał, ale mimo to i tak zbliżał się do bohaterki, mimo iż wiedział, że może złamać jej serce.

Brakowało mi trochę więcej wątku z zabójcą, pojawił się on w książce dwa razy i tyle o nim słyszeliśmy. A scena z bombą wydawała mi się dziwna i taka niezbyt potrzebna.

Scen erotycznych w książce jest dosyć dużo, więc historia ta jest przeznaczona dla dorosłych czytelników. Były one napisane ok, nie mam do czego się przyczepić pod tym względem.

Podsumowując, książka nie była wybitna, ale nie była też zła. Mogę ją określić mianem, dobra na jeden wieczór. Szybko się ją czytało, styl autorki był dobry. Można było to fajnie pociągnąć bądź bardziej rozbudować te historie, bo miała ona potencjał. Na pewno liczyłam na coś więcej przy dość oryginalnej historii.

❀ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ʙᴇᴀᴜᴛɪғᴜʟ ʙᴇᴀsᴛ” ɪ.ᴍ. ᴅᴀʀᴋss❀

❣︎ᴍᴏᴊᴀ ᴏᴄᴇɴᴀ❣︎
❀ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ 6/10
❀ᴏᴋᴌᴀᴅᴋᴀ 5/10

2056

Na półkach: , , , , , , , , ,

„Beautiful Beast” to bardzo dobrze zapowiadająca się seria o żołnierzach, którzy zostali przemienieni(bez ich zgody)przez tajną organizację SIS w posłuszne maszyny do zabijania przez podanie im DNA wilka. Książkę fajnie się czyta, jednak myślałam, że będzie tutaj dużo akcji, ale niestety autorka skupiła się bardziej na wątku romantycznym miedzy Arią, a jednym z Bestii, Savierze Stone. Ta historia kończy się takim małym cliffangerem , który bardzo mnie kusi by dowiedzieć się co się stanie z kolejną Bestią, Lucasem.

Savier uczestniczy w wypadku samochodowym podczas,którego umiera jego żona. To właśnie w ten dzień obchodzili swoją piątą rocznicę ślubu.
Świętowali kolacją a między nimi było czuć te iskry namiętności - jednak los chciał dla nich czegoś innego..
Savier po wypadku zostaje poddany tajnemu eksperymentowi. Jego DNA zostaje poddane modyfikacji a mianowicie otrzymuje On nadludzkie siły,ale wzamian za to zostaje odebrana mu wolność , staje się zabawką w rękach tajnej agencji - jest ich własnością.
Savierovi zostaje przydzielona rola ochroniarza Arii - zostają wywiezieni na wyspę. .Kobieta jeszcze nie wie co ją czeka , jakie niebezpieczeństwa czekają za rogiem.
Czy Savierovi uda się ochronić Arie? Czy ich relacja pomoże wrócić mężczyźnie do jego dawnego życia i do odzyskania świadomości?
Koniecznie musicie się dowiedzieć.
To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i kolejny raz jestem zachwycona.
Mroczny klimat,eksperymenty , niebezpieczeństwa wzbudzały we mnie szybszy puls , a wątki z motywem erotycznym wywoływały na policzkach wypieki.
Bardzo podobało mi się to ,że historia jest przedstawiona z dwóch perspektyw dzięki temu lepiej mogłam poznać bohaterów. Jeśli lubicie romans z domieszką kryminału oraz fantastyki to ta książka jest właśnie dla Was !

Przeczytałam z ogromnym zaskoczeniem, do tej pory za takimi książkami nie przepadałam gdzie były wątki fantasy, a tu muszę przyznać, że wcale mi to nie przeszkadzało a wręcz przeciwnie bardzo mi się podobało. Taka nadludzka siła w bohaterze, było to bardzo interesujące, z tą książką spędziłam miły jesienny wieczór z Arią się polubiłam i czego mogłabym chcieć więcej 🤔 no jak to czego kontynuacji 😊. Autorka wie jak wciągnąć czytelnika w swoje sidła ja przepadłam, a lekkie pióro sprawia że książkę czyta się w mig, mam nadzieję że kontynuacja już niebawem 😍. Trochę o naszych bohaterach, jedno jest pewne wykreowani rewelacyjnie, ona Aria z początku mogło by się wydawać, że to taka spokojna i cichutka dziewczyna, ale jej charakterek pokazuje pazur. Natomiast On Savier mroczny i tajemniczy. Pomiędzy tą dwójką napięcie seksulane nie schodzi ale żadne nie chce się do tego przyznać... Jak ta dwójka sobie z tym poradzi ? Ona zwykła kobiet, a on mężczyzna ze zmodyfikowanym DNA i z umiejętnościami jakie mają wilki 🐾... Jednym słowem fajna historia musicie sami się przekonać. Ja osobiście polecam z całego serducha i czekam na kontynuację ❤

autor: @l.m.darkss
wydawnictwo: @rozdziałmiłości @wydawnictwomuza

Aria przez przypadek staje się świadkiem morderstwa i od tego czasu jej życie całkowicie się zmienia. Musi wyjechać na wyspę, gdzie czeka na nią Savier- prywatny ochroniarz, z bolesną przeszłością, który wpadł w ręce tajnej organizacji. Od początku rodzi się między nimi dziwne napięcie, które z każdą stroną przybierało na sile. Co z tego wyniknie? Jakie niebezpieczeństwa czają się na Arie i co wydarzyło się w przeszłości Saviera? Jaki cel miała organizacja i czy ta dwójka ma szanse na miłość?

Dziękuję bardzo @rozdziałmiłość za zaufanie I egzemplarz książki ❤

Powiem szczerze, że dawno nie czytałam tak dziwnej, a zarazem intrygującej książki. Historia Saviera wciągnęła mnie już od pierwszej strony,, a jego przeszłość wywołała we mnie falę emocji. Przez eksperyment, któremu został poddany stał się bestią zaprogramowaną na zabijanie i zyskał nadnaturalne zdolności.

Bardzo zaciekawiło mnie połączenie romansu z elementami fantastyki i muszę przyznać, że wyszło to całkiem dobrze. Dzięki temu książka stała się nietuzinkowa i inna od pozostałych, co jednak nie każdemu przypadnie do gustu. Autorka przenosi swoich czytelników w mroczny świat, który sprawia, że trudno jest oderwać się od czytania. Jest to zdecydowanie coś, co zaskoczy niejednego z Was!

Dużym plusem jest pióro autorki, która z lekkością wprowadza nas w historię głównych bohaterów. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością l.m. Darkss, jednak tutaj mnie bardzo zaskoczyła. Stworzyła nieszablonową opowieść pełną tajemnic, bólu i emocji. Czy mogę polecić tą książkę? Myślę, że tak. Jest ona ciekawym powiewem świeżości i historią wartą uwagi. Polecam

autor: @l.m.darkss
wydawnictwo: @rozdziałmiłości @wydawnictwomuza