Beautiful Monster

Akurat
2024-03-13
2024-03-13
romans miłość

W ubiegłym miesiącu swoją premierę miała najnowsza książka I.M. Darkss pt. "Beautiful Monster". To druga część serii o zmutowanych mężczyznach biorących udział w eksperymentach, z których tworzy się morderczych zabójców.

O tyle w pierwszej części tj. "Beautiful Beast" głównymi bohaterami byli Savier i Aria, gdzie to mężczyzna dostaje zlecenie zabójstwa na dziewczynę o tyle w drugiej części przysłowiowe "pierwsze skrzypce" grają Lucas i Selena. Historia łudząco podobna do "Beautiful Beast". Lucas zostaje zabójcą obdarzony nadzwyczajnymi zdolnościami, które obudziły w nim potwora. Poluje na tych, przez których stracił wszystko co kochał. Selena jest samotną matką, która nienawidzi swojego życia przez ludzi, którzy są bezwzględni i zrobią wszystko by zmusić ją do współpracy, ponieważ kobieta jest wybitnym naukowcem w dziedzinie badań nad DNA. Ona odpowiada za to, że Lucas stał się potworem. Po latach mężczyzna otrzymuje zlecenie na zabicie Seleny. Co się wydarzy, gdy się spotkają  ?

"Beautiful Monster" w tłumaczeniu na język polski to Piękny Potwór. Patrząc na okładkę to faktycznie Lucas jako potwór jest przystojny i męski. Książkę czyta się z zapartym tchem. W lekturze pojawia się wiele motywów, które sprawiają, że czytelnik się nie nudzi. Mam nadzieję, że wam również się spodoba.

Główną bohaterką książki jest Selena która jest naukowcem zajmującym się badaniami nad DNA oraz Lucas który jest wynikiem tajnego eksperymentu w którym brała udział i który zmienił całe jego życie. Bohater stał się potworem i stracił wszystko na czym mu zależało. Teraz pragnie zemsty. Nie zatrzyma go nikt - ale czy na pewno?
Losy bohaterów po latach splatają się w niespodziewanym momencie, a wszystko, w co dotychczas wierzyli, zostaje poddane w wątpliwość. Lucas jedynie pragnął zemsty, ale po poznaniu Seleny nie jest już końca pewien czego tak naprawdę pragnie.

Moim zdaniem książka to dark romance - czyli czytasz i zastanawiasz się wtf się właśnie dzieje i jak 🫣😂😂 Od pierwszych stron pochłonęła mnie całkowicie mimo, że momentami kompletnie ciężko było mi zrozumieć bohaterów i to co właśnie się w niej działo. Mimo to, przeczytałam ją praktycznie w jeden wieczór i minął mi ten czas bardzo przyjemnie. Trzymała mnie w napięciu od początku do samego końca. Osobiście kocham takie ksiazki które tak mocno trzymają w napięciu więc wielki plus za to ❤️ Relacja bohaterów to takie typowe hate/love. Zarówno ciągnie ich do siebie jak i odpycha jednocześnie i jest to zauważalne praktycznie cały czas. Lucas na jednej stronie pragnie ją zabić a na drugiej uprawiać z nią seks 🤷‍♀️

Książka jest mocna, bardzo mocna. Jeżeli nie lubicie przemocy i mocnej relacji hate/love to zdecydowanie nie jest pozycja dla was. Dla mnie to było chore ale dobre 😂🫣

Losy bohaterów po latach splatają się w...

„Beautiful monster” to książka autorstwa I.M. Darkss, którą miałam okazję przeczytać. Zauważyłam, że motyw bestii w ludzkiej skórze i nie tylko wraca do łask, co jest dość interesującym przedsięwzięciem. Z przyjemnością oddaję się lekturze, chciałam poznać bohatera, przekonać się, co wpłynęło na to, że stał się takim człowiekiem. Nikt nie rodzi się zły do szpiku kości, zazwyczaj dzieje się coś, co wpływa na tyle mocno, że zmienia się czasem nie do poznania. Człowiek człowiekowi potrafi wyrządzić niesamowitą krzywdę, taką, której nie można wyrzucić z głowy tak po prostu, zemsta musi się dokonać. Kim więc on jest? Ofiarą czy katem? Zabawa ludzkim DNA nigdy nikomu nie wychodzi na dobre, dlaczego więc człowiek nie uczy się na błędach?
Główną bohaterką książki autorstwa I. M. Darkss „Beautiful monster” jest Selena Brown to kobieta, która nienawidzi swojego życia, jest bardzo inteligentna i pracowita. Zajmuje się genetyką, jest świetną specjalistką, która jest wykorzystywana. Samotnie wychowuje córkę, która jest dla niej wszystkim, jest gotowa poświęcić dla niej wszystko, co powiada, własne życie. Robi wiec wszystko, aby jej dziecko było w miarę bezpieczne, zwłaszcza, że ludzie, dla których pracuje nie są z tych pokojowo nastawionych. Lucas Darkweel to człowiek, którego nie chciałoby się spotkać w ciemnej, czy widnej alejce. Jest niczym bestia łaknąca rozlewu krwi, zemsty, która staje się sensem jego istnienia. Z jednej strony nie ma się, co dziwić, stracił bardzo wiele, zmieniono jest strukturę DNA łącząc je z tym należącym do wilka. Stał się maszyną do zabijania, a teraz nadszedł jego czas, zajmie się tymi, którzy są odpowiedzialni za to, co go spotkało. Życie bywa jednak przewrotne, pewnego dnia ratuje kobietę, jak się później okazuje ma ona swój udział w jego mutacji. Co się stanie z Seleną? Czy uda jej się wyjść z tego spotkania cało? Jakie tajemnice uda im się rozwikłać?
„Beautiful monster” to powieść, która mnie intrygowała, bardzo się cieszę, że miałam okazje ponownie zetknąć się z piórem autorki. Akcja jest szybka, dynamiczna, czuć na skórze niebezpieczeństwo, które jest związane z głównym bohaterem, nie wiadomo, do czego się posunie i kto tym razem ucierpi. Emocje, które odczuwa się podczas czytania lektury są gwałtowne niczym wybuch agresji Z jednej strony rozumie się Lucasa, współczuje tego, co był zmuszony przejść, a z drugiej kibicuje temu, żeby jego vendetta nieco zmieniła obiekt. Co jeśli się okaże, że on i Selena mogą sobie dać o wiele więcej? I. M. Darkss potrafi nieźle zamieszać, można dostrzec, jak stopniowo wychodzą na jaw coraz mroczniejsze sekrety, zmieniając nieco podejście. Było mi żal Lucasa, mierzył się z buzą emocjonalną, nie mógł ignorować pragnień drzemiącego w nim wilka. „Beautiful monster” sprawia, że nie chce się odłożyć tej historii na bok, kibicuje się bohaterom, w końcu po tym wszystkim należy im się chwila szczęścia i poczucie bezpieczeństwa. Czy pomimo wrogości polaczą ze sobą siły? Czy uda im się uwolnić z tego piekła? I. M. Darkss ukazała mi okrutną opowieść, która na dłużej pozostanie w mej pamięci, a kiedy będę odczuwała tęsknotę sięgnę ponownie po ten tom.

Dziś przed Wami recenzja książki "Beautiful monster" jest to moje drugie spotkanie z twórczością autorki. Jest to drugi tom książki zaraz po "Beautiful beast" , obie książki można czytać oddzielnie.

Lucas Darkweel nasz główny bohater to mroczny , zły , groźny człowiek , który nie cofa się przed niczym. Ma za sobą straszną przeszłość która tak na niego wpłynęła ,że zostaje zabójcą.
Staje się obiektem w tajnym projekcie , dzięki któremu zyskuje nadzwyczajne umiejętności ale także staje się potworem.
Kobieta która doprowadziła do obudzenia się potwora w Lucasie jest Selena Brown.
Jest naukowcem , wybitnym specjalistą od badań DNA. Bezwzględni ludzie na których łaskę jest skazana zmuszają ją do współpracy - nie ma prawa odmowy.

Autorka w tej jak i poprzedniej książce nie zawiodła mnie. Cała fabuła książki jest bardzo dynamiczna , dużo się dzieje , z każdą kolejną stroną chcemy więcej.
Oboje bohaterów łączy trudna przeszłość, która na każdym kroku nie daje o sobie zapomnieć.
Autorka w świetny sposób ukazała odczucia bohaterów , ich rozterki dzięki czemu mogłam w jakimś sensie się do nich "zbliżyć".
Z pewnością sięgnę po kolejne książki autorki!
A Wy jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać tej świetnej historii to polecam ❣️

Autorka tym razem stworzyła historię, będąca połączeniem romansu z pewnym wątkiem fantasy (zmutowany mężczyzna) i motywem hate love, co nie ukrywam zrobiło na mnie pozytwyne wrażenie. Powieść wprowadza czytelnika w brutalny i krwawy świat bohaterów, którzy serwują nam ogrom emocji. Umiejętna poprowadzona narracja, trzyma czytelnika w napięciu do samego końca, a dynamika akcji wciąga od pierwszej strony. Jest niebezpiecznie, groźnie, ale też namiętnie, pikantnie i romantycznie. Uwagę przykuwa główny, tytułowy bohater, który wskutek przeprowadzonego eksperymentu walczy z sercem, rozumem i zwierzęcymi instynktami, które przejmują dowodzenie w stosunku do Seleny. Ta dwójka to chodzący wulkan emocji i pożądania... stojąc po przeciwnej stronie barykady, ciężko i ukryć swoje uczucia. A co będzie, kiedy połączą siły? Selena ma córkę i to ona stanowi poniekąd ogniwo scalające naszych bohaterów. Spędziłam naprawdę miłe chwile z Lucasem i Seleną, których wewnętrzne rozterki i problemy zostały tu fajnie wyeksponowana. Sam pomysł na fabułę był nietuzinkowy...i pomimo, że momentami żałowałam że nie poznałam wcześniej pierwszej tomu, bo wydaje mi się, że niektóre wątki byłyby dla mnie jaśniejsze, to całokształt powieść odbieram bardzo dobrze i dlatego mogę wam ją polecić...

“Są bestie, na które świat nie jest gotowy…”
[Współpraca z wydawnictwem]

Lucas przeszedł piekło, aby ostatecznie zostać uznanym za usposobienie zła. Makabryczna przeszłość napędza jego mrok i nienawiść do osób, które odebrały mu wszystko, co kochał, a na rozgrzeszenie nawet nie liczy. Ma obrany cel, a po drodze przeszkody, które musi unicestwić. Czy kolejna z nich powstrzyma go przed okrucieństwami, które wyrządza? A może fakt, że to ona jest odpowiedzialna za to, co stało się z Lucasem podczas tajnych eksperymentów wojskowych, uczyni z niej jego kolejną ofiarę?
Strach, nienawiść i fascynacja, co z tego wyjdzie? Czy może ich łączyć coś więcej niż tylko makabryczną przeszłość?

Gdy tylko zobaczyłam wątek o tajnych eksperymentach i zemście, którą bohater pragnie ziścić, wiedziałam, że się odnajdę! Im mroczniejszy klimat, tym bardziej do mnie przepowiada, ale żeby w tym przypadku tak było, musiałam się trochę naczekać.
Pierwsza połowa książki minęła mi na ogromnej frustracji, ponieważ ciągle powtarzanie Lucasa o tym, jaki on jest groźny, zły, okrutny i w ogóle BESTIA doprowadzało mnie do szału. Sam fakt, że to mówił, mi nie przeszkadzał, dobrze, że to wiedział (😂) ale ta częstotliwość mnie dobiła. Na moje szczęście akcja książki rozkręciła się mniej więcej w połowie i całe te negatywne emocje osłabły, BO O MATKO CO SIĘ TAM DZIAŁO?!
Akcja rozkręciła się na dobre, zapewniając mi mnóstwo zwrotów akcji, bardziej i mniej sensownych, ale wkręciłam się totalnie!
Choć bohaterowie i ich decyzje nie zawsze do mnie przemawiały, wkręciłam się w ich historię. Ta książka zdecydowanie nie jest delikatna, ale słowem „brutalna” też bym jej nie określiła. Ona po prostu opowiada przykrą historię faceta, który stracił wszystko i kobiety, która chce mu zwrócić każdą chwilę, gdy był krzywdzony.
To, że Lukas doprowadzał mnie do szewskiej pasji, już wiemy, a Selena?
Ona natomiast fascynowała mnie od pierwszej strony. Samotna matka, gotowa poświęcić nawet siebie dla córeczki. Skazana na łaskę ludzi, którzy nie cofną się przed niczym, zmuszą ją nawet do najgorszych okrucieństw, aby osiągnąć swój cel… a co tym celem jest? Wiele zdradzić nie mogę, ale badania DNA i drastyczne eksperymenty to ich specjalność. 😏

Ta książka dla mnie dzieli się na dwie połowy, pierwszą nazwę „frustracja”, a drugą „o matko co tam się działo?!”. Myślę, że to idealny podział! 😅
Nagłe zwroty akcji, ciągły niepokój i plot twisty to tylko garstka rzeczy, które zagwarantuje wam „Beautiful monster”! 🐺

“Są bestie, na które świat nie jest gotowy…”
[Współpraca z wydawnictwem]

✨ Recenzja
Kochani “Beautiful Monster” to intrygująca opowieść o kobiecie i potworze, których życie splata się w nieprzewidywalny sposób. Lucas Darkweel, otoczony mrokiem i ponurą przeszłością, staje się uosobieniem zła, gdyż los odebrał mu wszystko, co kochał. Z kolei Selena Brown, samotna matka z żałosną przeszłością, jest naukowcem odpowiedzialnym za przemianę Lucasa w potwora.
Po latach ich drogi znów się przecinają, a to spotkanie obudzi niewyobrażalne emocje – strach, nienawiść i fascynację. Czy ta nieprawdopodobna kombinacja przyniesie rozwiązanie, czy też tylko pogłębi tajemnice i zakłamania związane z ich tragiczną przeszłością? Zagłębiając się w labirynt ich losów, czytelnik odkryje, że ponury świat ukrywa jeszcze więcej mrocznych sekretów niż się wydawało.

Pierwszy tom serii bardzo mi się spodobał, a drugi jest jeszcze lepszy. Historię określiłabym mianem miksu gatunkowego - szczypta sensacji, thrillera i fantasy, od którego ciężko się oderwać, a ciśnienie krwi w żyłach rośnie z każdą przeczytaną stroną. Fabuła całej historii jest zawiła, ale niezwykle dopracowana i przemyślana. Porównałabym ją do kunsztownego labiryntu, z którego wyjście jest jedno, ale dróg, które do niego prowadzą jest wiele.
Dostałam w tym tomie więcej emocji, niż się po nim spodziewałam - zwłaszcza jeśli chodzi o relację między bohaterami. Chemia jest wręcz namacalna, a sceny intymne gorące, ale nie przesadzone. Tajemnice i rewelacje eksperymentu na członkach watahy, której częścią jest Lukas, ujawniane są bardzo stopniowo, ale w bardzo zaskakujący sposób. Lukas to bestia w ludzkiej skórze, łowca i ofiara ludzkiej chorej ambicji. Ale nie tylko on jest ofiarą organizacji, dla której liczą się tylko zyski i walka o władzę.
Mogę powiedzieć, że autorka pokazała tu bardzo wysoki poziom i sama sobie wysoko postawiła poprzeczkę. Jestem bardzo ciekawa, czym zaskoczy nas w kolejnym tomie. Polecam wam tę historię! Czytajcie! Ja na pewno będę śledziła tę serię z przyjemnością i wyczekiwać kolejnego tomu. Oby pojawił się szybko 😉
KD

✨ Recenzja

Lucas kiedyś był naprawdę szczęśliwy, miał narzeczoną, która była z nim w ciąży. Jednak to było i już nie wróci. Został eksperymentem, zniszczyli mu życie, zabrali wszystko to, co kochał. Teraz stał się mutantem i ma tylko jeden cel, dorwać wszystkich odpowiedzialnych za eksperyment i zabić nie mając litości, tak jak i oni nie mieli.
Selena tak naprawdę nie ma wpływu na swoje życie. Jest w rękach niebezpiecznych ludzi, dla których liczy się tylko jej mózg. Zmuszają ją do eksperymentów na ludziach i to takich, które zabijają. Nie chce tego robić, jednak jest samotną matką, a oni grożą jej córeczce. Nienawidzi tego, kim przez nich się stała, ma ogromne wyrzuty sumienia, jednak wie, że z jej sytuacji nie ma wyjścia.
To ona jest jego kolejnym celem, to ją ma zlikwidować. Jak dotąd nigdy się nie zawahał, jednak w Selenie jest coś, co nie pozwala mu jej po prostu zabić. Czuje, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje, a na dodatek coś ją do niej ciągnie i to nie tylko jego ludzką, ale również tę wilczą część. Jaka okaże się prawda? Co połączy tę dwójkę? Czy będą mieli szansę na szczęśliwe zakończenie?

Pierwszy tom mnie zachwycił i z niecierpliwością czekałam na tom drugi. Nie będę ukrywać, że moje oczekiwania nie były małe, jednak autorka spełniła je wszystkie. Książka była po prostu świetna, wciągająca, wywołująca wiele emocji. Czytało się ją bardzo szybko. Dość dużo się w niej działo, a to sprawiło, że nie dało się z nią nudzić (przynajmniej ja nie nudziłam się ani przez chwilę). Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które mnie potrafiły zaskoczyć.

Głównych bohaterów mamy dwoje, książkę czytamy zamiennie ich oczami. To wiele wnosi, pozwala zrozumieć pewne zachowania. Oboje są postaciami ciekawymi, dobrze wykreowanymi, oboje polubiłam, a ich losy śledziłam z przyjemnością.

„Beautiful Monster” to książka, do której miałam niemałe oczekiwania i spełniła je w 100%. Według mnie jest świetna i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/04/BeautifulMonsterwydawnictwomuza.html

Selena tak naprawdę nie ma wpływu na...

📜RECENZJA 📜

Lucas padł ofiarą eksperymentu ,który oprócz nadzwyczajnych mocy stworzył w nim potwora.Żyjący w mroku i koszmarze ,który zgotował mu los i ludzie .Nie spocznie dopóki nie pomści swoich najbliższych.
Lucas trafia na ślad i dostaje się do labolatorium ,gdzie przeprowadzane są testy na ludziach.Pragnie jedynie zemsty.Przypadkowo zostaje świadkiem próby gwałtu na kobiecie,której postanawia pomóc.
Selena jest specjalistką od DNA i samotną matką.Zostaje zmuszona do pracy dla bezwględnych i nie cofających się przed niczym ludźmi .
Lucas odkrywa,że to właśnie Selena jest odpowiedzialna za jego cierpienie i to co się z nim stało …

,,Beauty monster,, jest historią z gatunku romansu połączonego z fantastyką.Ukazująca bezwzględny świat testowania antidotum na ludziach.Tajemnych badań nad DNA człowieka.Manipulowania nad przemianą i mutowania genów ludzkich ze zwierzęcymi.
Historia o potrzebie wyrównania rachunków,rządzy krwi i chęci zemsty .O dążeniu do osiągnięcia celu.Bezwzględności,brutalności,nadprzyrodzonych mocach i siłach.Pochłaniajacym żalu ,bólu i stracie.Bolesnej przeszłości i wyrzutach sumienia.
O życiu w strachu,obawie i niepokoju . Konieczności ochronienia najbliższych.Poddania się się woli i manipulacji innych .Podjęcia niezwykle trudnych decyzji i ponoszeniu ich konsekwencji.Walce każdego dnia z samym sobą i wieloma przeciwnościami losu.
Historia o fascynacji,pożądaniu i przyciąganiu .Odczuwaniu sprzecznych emocji i uczuć.Relacji pełnej nienawiści ale także pragnienia.Skrywanych sekretach i tajemnicach.Mierzenia się z demonami przeszłości.
Pełna mroku ,brutalności i krwawych wydarzeń….

Do sięgnięcia po tą historię skusiłam się poprzez opis,który bardzo mnie zaintrygował.Autorka stworzyła nietuzinkową historię z niebanalną fabułą i wątkami.Książkę,która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się odłożyć,aż do końca.Trzymając w napięciu i niejednokrotnie zaskakująca.Akcja poprowadzona dynamicznie i nieprzewidywalnie,tworząc spójną całość .
Bohaterowie świetnie wykreowani ich losy śledziłam z zapartym tchem.
Wciągająca,intrygująca, pełna emocji i wrażeń .Nie jednokrotnie wstrzymywałam oddech co wydarzy się dalej.Odkrywanie tajemnic kartka po kartce dostarcza wielu wrażeń .
Nie zabraknie też scen pobudzających zmysły i wyobraźnię.A wszystko opisane w bardzo mocny i szczegółowy sposób.
Polecam

📜RECENZJA 📜

Podobno Zemsta jest słodka i przynosi ukojenie, ale czy w przypadku Darkweel'a również tak było?

Kiedy w końcu natrafia na ślad osoby odpowiedzialnej za to, że stał się potworem żądnym krwi, jego zadanie zlikwidowania tej osoby nie jest takie łatwe jakby się wydawało, lecz Lukas się nie poddaje...

Takiej książki mi było trzeba 🔥
Nie dość, że od samego początku wciągnęła mnie jak tornado, to jeszcze mogła by trwać i trwać 🤭 Oczywiście książka przeczytana "jednym tchem", ponieważ naprawdę bardzo szybko się ją czyta.
Chociaż muszę przyznać, że z bohaterem poprzedniej książki " Beautiful Beast" bardziej jakoś się polubiłam, to Lucas też był niczego sobie 😅
Autorka w naprawdę świetny sposób odkrywała karty tej historii. Poprowadziła bohaterów poprzez cierpienie, ale i uczucie, którym się darzyli. Dało się tu również bardzo wyraźnie zauważyć jeden z motywów - odpychanie-przyciąganie.
Jest to naprawdę świetna książka, jedna z lepszych jakie miałam przyjemność czytać.

Jeśli więc lubicie książki, które podniosą Wam troszkę ciśnienie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu to polecam jak najbardziej 😉

Lukas Darkweel jest żądny zemsty, na tych którzy zabrali mu wszystko. Siebie nienawidzi za to, że przez osoby, które zrobiły z niego potwora był zmuszony zabić kobietę którą kochał. Jednak nie tylko Leah była ofiarą w tej chorej grze, a Lukas stracił dwie ukochane osoby......

• Romans
  • #obsesja