Wydaj i nie oszalej. Rozmowy o self-publishingu

Okładka książki Wydaj i nie oszalej. Rozmowy o self-publishingu Katarzyna Mróz-Jaskuła
Okładka książki Wydaj i nie oszalej. Rozmowy o self-publishingu
Katarzyna Mróz-Jaskuła Wydawnictwo: self-publishing poradniki
poradniki
self-publishing
2022-02-24
2022-02-24
9788396200037
self-publishing pisanie wydawanie marketing

Dla osób stawiających pierwsze kroki w pisarstwie taki poradnik jest niezbędny. Czytając komentarze niektórych autorów, zrozumiałam, że nie jestem sama w swoich dylematach i rozterkach. Na podstawie ich doświadczeń już wiem, ile książek chcę wydrukować na początek. Książka zawiera również obszerną część poświęconą reklamie i promocji w mediach społecznościowych oraz budowaniu wizerunkowi autora i samej książki jako produktu. Na samym końcu omówione są wszystkie niezbędne przepisy prawne związane z dystrybucją i uzyskiwaniem zarobków na książce. Pojawiają się też wzmianki o prawie autorskim i zabezpieczeniach przed ich łamaniem. Książka jest napisana lekkim językiem. Bardzo przyjemnie się ją czyta. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z pisarstwem tak, jak ja to trzymam za Ciebie kciuki :)

Polecam

Samowydawcy.pl
Wielogłoska

#piszębolubię #samowydawcy #wielogłoska #poradniki #pierszekroki

Zanim przeczytałam Wydaj i nie oszalej samodzielne wydanie książki wydawało mi się przerażającym i skomplikowanym zadaniem. Lecz dzięki książce Katarzyny Mróz- Jaskuły, jestem już w trakcie własnej przygody z self-publishingiem. Wywiady zamieszczone w Wydaj i nie oszalej nie tylko dostarczyły mi wszystkich niezbędnych informacji na temat procesu wydawniczego i promocji, ale także pomogły znaleźć zespół specjalistów, którzy właśnie przygotowują moją książkę do druku. Jeśli więc rozważacie self-publishing, zacznijcie od Wydaj i nie oszalej! Miłej lektury i zabawy z sefl-publishingiem!

nic odkrywczego.

nic odkrywczego.

Rewelacyjny poradnik dla każdego, kto „robi w książkach” lub planuje działać na tym poletku ❤️

Cudownie, że przeczytałam tę publikację, ponieważ otworzyła mi oczy na wiele spraw związanych z wydaniem książki w takiej formie. Są w niej rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin z którymi są poruszane bardzo ważne tematy. Krok po kroku dowiadujemy się jak powinno wyglądać wydanie książki. Znalazłam w niej odpowiedzi na każde nurtujące mnie pytanie, wszystko, to co chciałam wiedzieć było w niej zawarte.
Jest naprawdę znakomitą, wartościową lekturą oraz cenną skarbnicą wiedzy.

Serdecznie polecam.

#reklama
#współpracareklamowa
#patronatuaryi
#czytamsamowydawcow
@samowydawcypl

Przychodzę do Was z bardzo fajna pozycja od Katarzyny Mróz-Jaskuły znanej jako @wielogloska

Jak sam tytuł wskazuje z lektury dowiemy się jak wydać książkę.. ale samemu, nie z pomocą wydawnictwa, a "własnymi rękami".

Kasia w książce stara się odpowiedzieć na kilka pytań m.in.
💚Czy warto zapłacić wydawnictwu za wydanie książki?
💚 Kogo poza korektorką potrzebuje, by wydać książkę ?
💚 Co to jest self-publishing ?

Znajdziemy rozmowy z selfpublisherami. Ludźmi, których podziwiam i chce przeczytać ich książki, nawet jeżeli nie jest to mój gatunek.
Są tutaj rozmowy m.in. z @monikaliga.pisarz , @alina_duchnowska_autorka (u której tez jestem dumnym patronem) i @mateusz.r.m.rogalski_pisarz

Książka podzielona jest na trzy duże rozdziały, które posiadają małe rozdziały, a każdy z nich jest nazwiskiem np selfpublishera

Jak dla mnie książka jest idealna dla ludzi, którzy jeszcze się zastanawiają czy nie zostać tzw selfem.

#reklama
#współpracareklamowa
#patronatuaryi
#czytamsamowydawcow
@samowydawcypl

Kasia w książce stara się odpowiedzieć na kilka pytań m.in.
💚Czy warto...

W zapowiedzi wspominałam, jak wiele znaczy dla mnie ten patronat. To szczególna książka z wielu powodów.

Po pierwsze:
🤎odnalazłam w niej odpowiedzi na wszystkie pytania, które zajmowały moje myśli.

Po drugie:
🤎jest to pozycja, do której będę bardzo często wracać, ponieważ zawiera całą masę informacji, które są niezbędne przy obraniu drogi literackiej.

Po trzecie:
🤎okazało się, że w książce wypowiada się sporo osób, z którymi miałam przyjemność już współpracować.

Po czwarte:
🤎ponieważ szczerze uważam, że tę książkę powinien mieć każdy, kto myśli na poważnie o tym, aby zostać autorem.

Po piąte:
🤎możemy znaleźć w niej osoby, które pomogą nam w dalszej drodze literackiej.

Czytając, stopniowo przenosimy się do świata, w którym rządzi pióro. Dowiadujemy się, ile osób bierze udział w wydaniu jednej powieści oraz jak ważne role pełnią. Śledzimy każdy krok wydawniczy, poznając go od środka.

To gra zespołowa, w której gdy zabraknie jednego ogniwa, wszystko może się rozsypać.

Uważam, że ta książka otworzy również oczy osobom, które do tej pory bardzo sceptycznie podchodziły do książek, w których poszło coś nie tak. Uświadomią sobie, jak ciężka praca stoi za każdą z książek, które stoją na naszych półkach.

💚💜"Wydaj i nie oszalej"💜💚 jednoczy krótkie wywiady z osobami takimi jak:
🖤@emiliateofila
🖤@ewa_binda
🖤@popielarzewa
🖤@magik.od.skladu.ksiazek
🖤@opetanaprzezslowa

Jak widzicie, to nie tylko informacje podane w pigułce, ale i zbiór osób, z których doświadczenia śmiało można korzystać.

Po pierwsze:
🤎odnalazłam w niej odpowiedzi na wszystkie pytania, które zajmowały moje myśli.

Po drugie:

Po...

Wartościowa, ciekawie napisana w formie wywiadów książka. Polecam

Wartościowa, ciekawie napisana w formie wywiadów książka. Polecam

Dodaj cytat z książki Wydaj i nie oszalej. Rozmowy o self-publishingu