Jak dożyć setki

Jak dożyć setki
Wielka Litera
2023-04-12
2023-04-12
zdrowie medycyna sen dieta sport

Mogłaby być dwa razy dłuższa, bo cześć tematów trochę zbyt ogólnie opisanych. Jednak daje do myślenia i czas wziąć się za swoje zdrowie!

Solidne wprowadzenie do tematu dbania o siebie w kontekście długiego i zdrowego życia.
Będzie to świetny punkt startowy dla kogoś, kto do tej pory nie interesował się swoim zdrowiem ani tym jak żyć lepiej (tu: 9/10).
Jednakże patrząc całościowo nie mamy tu wielu nowych treści. Po prostu wiele drobnych wskazówek jak polepszyć swoje życie zostało uporządkowanych i przedstawionych w bardzo przyswajalnej formie (pogrupowanie tematów, język, podejście autora).
Jeśli jesteś nowicjuszem, jak najbardziej polecam, jeśli już wiesz dużo, to raczej nie warto, chyba że chcesz usystematyzować sobie wiedzę.

Książkę szybko się czyta. Zawiera wiele przydatnych informacji, podanych w przystępny i szybki sposób. Szczególnie upodobałam sobie sekcję ,,W pigułce", która podsumowuje wiedzę z całego rozdziału. ,,Plany minimum i optimum" zawierają zwięzłe i szybkie porady, co aż zachęca do wdrożenia ich w życie.

Jest ok, przeczytalem do konca, niektore rzeczy przydatne, niektore niepotrzebnie rozwleczone ale ogolnie warto przeczytac by wzmocnic sobie swiadomosc jak zyc :) zostanie na widoku przy lozku by przypominac mi o tym

Cenne uwagi o życiu do zejścia z tego świata.:)
Każdy detal rozpracowany na kawałki

Cenne uwagi o życiu do zejścia z tego świata.:)
Każdy detal rozpracowany na kawałki

Autor, znany twórca portalu o długim życiu, przedstawia prostą receptę: Iść, Jeść, Spać, Dbać. Wnikliwie analizuje proces starzenia się, zastanawiając się nad granicami ludzkiego potencjału i możliwościami ich poszerzenia. Zgrabnie łączy genetykę z codziennymi nawykami, ukazując, że mamy realny wpływ na nasze zdrowie. Książka nie tylko informuje, ale i inspiruje do podejmowania pozytywnych zmian, pokazując, że każdy krok w stronę zdrowszego życia ma znaczenie. Dla tych, którzy chcą nie tylko żyć długo, ale także cieszyć się każdym dniem, lektura obowiązkowa.

To jest taka książka, którą powinien przeczytać każdy, bez wyjątku. Temat jest mi znany nie od dzisiaj. Wcześniej przeczytałem dwie książki o niebieskich strefach. Ta pozycja jest świetnym dopełnieniem postaw, jakie trzeba wprowadzić w życie, żeby dożyć jak najdłuższego wieku.

Czy wiesz jak dożyć setki?
Chciałabyś/chciałbyś żyć tak długo 🤔

Autor książki "Jak dożyć setki" Julian Sobiech, czyli @jakdozycsetki (dietetyk i fizjoterapeuta) w 4 krótkich krokach:
➡️ iść
➡️ jeść
➡️ spać
➡️ dbać
pokazuje czytelnikowi jak żyć dłużej i zdrowiej 💪

Ta książka według mnie powinna być podręcznikiem, lekturą obowiązkową dla każdego. Nie jest to kolejny kiczowaty poradnik z jedną receptą dla każdego, jak dożyć tytułowej setki. Nie ma straszenia i grożenia paluszkiem. Jest za to merytorycznie, jasno i z humorem.

Autor zwraca uwagę na aktywność, jakość diety, nastawienie do życia.
Nie wierz, że przegrałeś w wyścigu o zdrowe i długie życie, bo masz takie a nie inne geny. Sami możemy dużo zmienić i nasze codzienne wybory i aktywność mają ogromne znaczenie na to, czy będziemy żyć komfortowo w dojrzałym wieku.

Fajnie, że jest także mowa o aktywności dzieci i młodzieży.
Po lekturze dowiesz się, że niestety ciało starzeje się dużo wcześniej niż wielu z nas myśli 🙈

👣To co, ile kroków dziennie robisz?
U mnie jest to średnio 19 tys kroków dziennie po analizie całego roku.
Opieka nad 🐶 zdecydowanie ma wpływ na moją aktywność 😉

🍽️A jak tam u Ciebie z ilością białka w diecie 🤔

Czy wiesz jak dożyć setki?
Chciałabyś/chciałbyś żyć tak długo 🤔

➡️ iść
➡️ jeść
➡️ spać
➡️ dbać
pokazuje czytelnikowi jak żyć dłużej i zdrowiej 💪

Zapewne dla większości zainteresowanych tą książka, są w niej same oczywiste oczywistości. Jednakże, fajnie jest to wszystko zebrane w całość i miło się to czyta, więc bardzo polecam.

Świetnie zebrane najważniejsze informacje, przystępnie przytoczona duża ilość badań. Większość informacji była dla mnie znana ze zgłębiania różnych źródeł przez lata, ale dowiedziałam się też czegoś nowego.

• Poradniki
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Jak dożyć setki