Stargirl

Okładka książki Stargirl Jerry Spinelli
Okładka książki Stargirl
Jerry Spinelli Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Stargirl (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Stargirl (tom 1)
Scholastic
2000-08-08
2000-08-08

Książka ,,Gwiazda'' autorstwa Jerriego Spinelliego ukazuje historie pewnego nastolatka, który poznaje dziewczynę, odmienną od innych i zakochuje się w niej. Podczas czytania wydania dowiadujemy się o problemach młodych ludzi związanych z odrzuceniem przez społeczeństwo oraz niezrozumiałej miłości. W mojej opinii tytuł ten wydał mi się nudny. Popieram to tym, że akcji jest mało a jak się zdarza to nie jest zbyt interesująca. Zakończenie również mało zadowalające. Ogólnie nie polecam tej książki ze względu na małą ilość przyciągających fragmentów.

Bardzo przyjemna lektura. Ciekawa, niebanalna i inspirująca do zastanowienia się jak dziala spoleczenstwo. Dodatkowo, dobry obraz amerykanskiej szkoly.

Rewelacja, zapadła mi w pamięć i poszukuję gdzie można by ją nabyć na własność.

Rewelacja, zapadła mi w pamięć i poszukuję gdzie można by ją nabyć na własność.

Wyobraź sobie prowincjonalną szkołę, w której wszyscy ubierają się tak samo, robią te same rzeczy, a potem wyobraz sobie jaki wpływ, w miejscu takim jak to, mialaby dziewczyna ubrana w najbardziej ekstrawagancki sposób, z myszką w kieszeni i ukulele na ramieniu, ktora płacze na pogrzebach nieznajomych i zna na pamięć daty urodzin całego obywatelstwa. Oczywiście wszyscy byliby zdziwieni, tak jak to się dzieje z Leo, kiedy widzi ją po raz pierwszy i zastanawia się, czy jest to szalona, czy zachowuje sie tak zeby zwrocic uwage czy jedno i drugie. Ale Stargirl to po prostu ona: i czesto to nie jest zaletą, w świecie złożonym z ludzi, którzy chcą sie tylko "przystosować" ...Piekna "bajka" o indywidualnosci. Jesli czasem czujesz sie "dziwakiem" w tym spoleczenstwie, to ta ksiazka jest dla Ciebie!

Książka nie tylko dobrze napisana, ale ważna. Powinna być lekturą obowiązkową :) Dodane do ulubionych! :)

Cudowna, wciągająca bez reszty książka, która zmieniła wiele w moim życiu. Polecam!

Ta książka jest o ekscentrycznej dziewczynie i zwyczajnym chłopaku oraz o łączącej ich miłości.
O tym, ze nie łatwo jest być inną, o złośliwości rówieśników,a także o tym, że nie łatwo jest być chłopakiem "tej dziwaczki".
Ale warto.

Ale warto.

Moja pierwsza lektura w gimnazjum. Nawet ciekawa. Znalazłam w niej odbicie wielu ludzi, których znam. Ta książka pozwala nam czytelnikom inaczej spojrzeć na świat. POLECAM w szczególności ludziom, którzy nie mogą znaleźć swojego miejsca na świecie.

Bardzo dobra książka! Przyznaję, z początku myślałam, że będzie banalna i opowiadać będzie o typowej popularnej w szkole dziewczynie. Opis jest mylny - książka opowiada o wyróżnianiu się, altruizmie i poświęceniu. Bardzo dobrze i ciekawie napisana, jedna z lepszych książek, jakie czytałam, mimo, że krótka. Wystarczył jeden dzień, a już skończyłam czytać - i z pewnością zapadnie mi na długo w pamięć!

Książka niesamowita. Przedstawia prawdziwe wartości, wciąga i sprawia, że czytelnik czuję się uczestnikiem wydarzeń.
Gorąco polecam

Gorąco polecam