Ruletka

2022-12-28
2022-12-28
9788383202464
Romans mafijny Kasyno

Sceny znęcania się opisane są w prostacki oraz łopatologiczny sposób.

Patrząc pod względem gatunku w jakim się obracamy, to jest to pozycja przeciętna. Fabuła naciągana, logika w skutkach czynów nieobecna. Mam duży zarzut do płytkości w opisie oraz skutkach pewnych uszczerbków na zdrowiu (jak złamiesz nogę, to po jednym dniu nie biegniesz w maratonie).

Bohaterowie płascy, nie polubiłam ich. Może jest to spowodowane brakiem głębi w tym co sobą reprezentują oraz ich historii (jakieś fragmenty zawarte, ale po łebkach i raczej nie sympatyzuje z nimi). Inni poboczni bh wprowadzeni dla jednego kluczowego momentu (zaplanowanego od samego początku),wiec wiemy o nich nic.

+1 za dziary na okładce, jestem easy :)

Sceny znęcania się opisane są w prostacki oraz łopatologiczny sposób.

Bohaterowie...

♣️♥️Bohaterowie „Ruletki” @joanna_chwistek_autor postawili wszystko na jeden kolor. Philip jest wyrafinowanym graczem. Natomiast Sheila jest zdeterminowana by osiągną cel. Gra się rozpoczęła, a ona zawsze gra by wygrać. Jak skończy się starcie tak silnych charakterów?

👩🏼Ona to córka jednego z szefów mafijnej rodziny. Od lat zauroczona w Philipie. Przyzwyczajona, że zawsze dostaje to czego pragnie: „Wiem czego chcę i potrafię to zdobyć(…) A jeśli nadejdzie taki dzień, że będę chciała ciebie, to cię dostanę Philipie.”
🧔🏽On jest wspólnikiem jej ojca, starszym i niebezpiecznym. Uważa ją za pustą, rozpieszczoną księżniczkę - ona jednak nie przestaje go zadziwiać. Pragnie dziewczyny, ale pamięć o zmarłej żonie powstrzymuje go przed głębszą relacją.

❤️‍🔥Ta relacja jest pełna namiętności i trudności. Oboje uczą się sztuki kompromisu, jednocześnie testując się nawzajem. Sheila stosuje manipulacje, bo to wydaje jej się najlepszym sposobem, by go do siebie zbliżyć.
Oboje zmagają się z utratą bliskich im osób - on po utracie żony i córki, dla niej natomiast tragiczna śmierć jej najlepszego przyjaciela jest zapalnikiem do załamania nerwowego. Bo ile ciosów może znieść jedna osoba? Jak długo można być silnym i udawać, że wszystko jest w porządku? Jak poradzić sobie po stracie bliskiej osoby? Każdy mierzy się z żałobą na swój sposób i w swoim czasie. Procesu tego nie da się przyśpieszyć, każdy przechodzi jej fazy: zaprzeczenie, gniew, targowanie się, depresję oraz akceptację. Akceptacja nie oznacza jednak zapomnienia i pozbycia się całkowicie smutku, po prostu uczymy się żyć na nowo bez danej osoby.

Powieść, choć z pozoru łatwa i przyjemna, skrywa w sobie wiele emocji. Pełna jest sarkastycznego humoru, który łatwo prowadzi nas przez całą historię. Jest śmiech, pikantne sceny oraz takie, które łamią serce i wyciskają łzy wzruszenia i współczucia. Nie myślałam, że aż tak spodoba mi się ta książka, że polubię bohaterów i zacznę im kibicować. To był dobry wybór. Polecam‼️

Ocena: 💙💙💙💙💙
🎵: Rihanna - Stay
💋💋Do usłyszenia!💋💋

Normalnie OGIEŃ!!!!

Normalnie OGIEŃ!!!!

Polecam! Bardzo fajni główni bohaterowie. Spodobała mi się zarówno Sheila jak i Philip. Dobrze się czytało, nie na się czego przyczepić :)
Na końcu nawet łezka się w oku zakręciła i to jak autorka opisała reakcję i uczucia Sheili na te smutne wydarzenie - mistrzostwo.

Pierwsza połowa książki - petarda, druga połowa - moda na sukces

Pierwsza połowa książki - petarda, druga połowa - moda na sukces

Koniecznie przeczytaj jeżeli lubisz silne główne bohaterki i przygotuj się, że strona 260 złamie Ci serce 💔

Tym razem książka "Ruletka" J. Chwistek nie przypadła mi do gustu. Czytałam dużo mafijnych książek i zdecydowanie byle lepsze. Szkoda. Pani Joanna świetne książki pisze, tym razem ta powieść dla mnie jest słaba.

IG- @rozczytaj.sie.w.sobie
🌑 To było moje pierwsze spotkanie z piórem Joanny Chwistek i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona 🔥 Tutaj dzieje się tak dużo.. fabuła jest naprawdę świetna, nie ma w niej miejsca na nudę. Nie jestem fanką motywu mafii, w szczególności po serii książek od Anny Wolf, ale tutaj wszystko do siebie pasowało i ciekawiło. Postacie są SILNYMI charakterami;

On- Philip-wspólnik ojca Sheili- zimny, niebezpieczny, wyprany z uczuć członek mafii, w przeszłości została zamordowana jego ciężarna żona, od tamtego momentu obiecał sobie że nie pozwoli na to by miłość zagościła w jego życiu.

Ona- Sheila- Adoptowana córka jednego z najbardziej wpływowych mafiozów w LA (o adopcji wiedzą tylko najbliżsi),jej ojciec przechodzi na emeryturę a ona musi zacząć współpracować z Philipem.

🌑 Romans został przedstawiony w dość typowy sposób m.in. bohaterowie czują pożądanie, dochodzi do stosunku ale TO NIE MOŻE się przecież powtórzyć, więc dziwnym trafem się powtarza 😂 tak mniej więcej prezentuje się około pierwszych 115 stron. Później autorka zdecydowanie wchodzi na sferę uczuciową, gdzie bohaterom jest ciężej, że względu na traumy oraz bieżące wydarzenia.

🌑 Książka zdecydowanie zasługuje na reread, postacie są barwne, wszystkie wątki bardzo ciekawe, gdyby nie brak czasu, to przeczytałabym to w przeciągu jednego dnia 🍿

⭐ Ocenka: 4.7/5

IG- @rozczytaj.sie.w.sobie

Książka przepełniona akcją. Ciągle dzieje się coś czego czytelnik się nie spodziewa. Tempo nie zwalnia nawet na chwilę. Ciekawe połączenie mafii i klubu motocyklowego, a między nimi ona, Sheila. Kobieta mająca swoje zdanie, która nie da się za gonić w kąt

❤️Opinia❤️

Tytuł: Ruletka
Autor: @joanna_chwistek_autor
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐8/10

Ona jako niemowlę została adoptowana przez jedną z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Los Angeles - Midlerów. Choć nie urodziła się w niej, od początku jest traktowana na równi z innymi.
Gdy głowa rodziny Midlerów przechodzi na emeryturę postanawia powierzyć córce zarządzanie klubem oraz kasynem, w ten sposób otrzymuje połowę udziałów. Druga połowa należy do wspólnika jej ojca.
Dwudziestotrzyletnia Sheila Midler oraz trzydziestoletni Philip Talbot. Córka głowy rodziny Midlerów i jego wspólnik mafioso.
Od początku się nie dogadują, ale dla dobra kasyna powinni się dogadać. Sheila zostaje wprowadzona w świat interesów, ale wcale nie zostają oszczędzone jej brutalne szczegóły. Dziewczyna dla własnego dobra, szybko musi nauczyć się w tym świecie.

Sheila Midler, ta młoda kobieta, należąca do mafijnej rodziny Midlerów jest uparta i pyskata. Jest również lojalna względem rodziny i ma dobre serce, które wydawać by się mogło nie pasuje do tak brutalnego świata w jakim przyszło jej żyć.
Gdy nagle ktoś zagraża jej życiu Philip postanawia ochronić ją za wszelką cenę.

Philip Talbot to wspólnik ojca Sheili. Jest zimny, traktuje wszystkich z góry, a jego serce pokryte jest lodem.
Ten mężczyzna został w przeszłości zraniony i teraz jest pełen bólu i żalu do swojego ojca, który nauczył go tego jak być potworem, bestią.
Choć kobiety trzyma z dala od siebie i nie dopuszcza ich zbyt blisko, nieoczekiwanie Sheila staje się jego jasnym promykiem w mroku, który go otacza.

„Ruletka” to romans mafijny autorstwa @joanna_chwistek_autor.
Sheila i Philip. Dwoje ludzi którzy żyją w brutalnym mafijnym świecie. Ona została adoptowana jako niemowlę, On ma za sobą przeszłość, która wprowadziła go w głęboki mrok, który ma w sobie, ale którego nie ukrywa przed innymi.
Ta dwójka to świetnie wykreowani bohaterowie. Niby oboje pałają do siebie nawzajem niechęcią, a jednak ciągnie ich do sobie. Ona wie czego chce od życia i nie zadowoli się ochłapami, resztkami. On ma wszystko czego mógłby chcieć władzę, pieniądze i postrach wśród ludzi - ale co jeśli nagle znajdzie coś od czego się wzbraniał, czego unikał, czego nie chciał ze względu na przeszłość? Czy wypuści to z rąk, czy może jednak uchwyci się tego z całych sił i nie puści?
Sheila wiedziała o tym, że została adoptowana, rodzina Midlerów nie ukrywała tego przed nią. Zawsze mogła liczyć na braci, którzy byli gotowi skoczyć za nią w ogień i na kuzyna, który był dla niej opoką, to on był tą osobą, której mogła powiedzieć wszystko. Lecz jak wiadomo nawet w idealnej rodzinie są tajemnice, a rodzina Midlerów ma jedną taką, o której wiedzą tylko nieliczni. Jaki wpływ na życie Sheili będzie miało poznanie prawdy? Czy właśnie ze względu na tę prawdę jej życie będzie zagrożone?
Czy aby otrzymać to czego szukał już od lat Philip będzie zdolny do tego aby narazić Sheilę na niebezpieczeństwo, choć przecież to on miał ją chronić?
„Ruletka” to książka pełna przeróżnych uczuć i emocji. Jak wiadomo świat mafii pełen jest niebezpieczeństw i tutaj ich nie zabraknie. Wrogowie, przelana krew, ludzie bez skrupułów, zdolni do wszystkiego w imię swoich racji.
Radość, smutek, żal, złość to tylko niektóre z emocji, które czytelnik odczuwa wraz z bohaterami.
Pożądanie i namiętność to oczywiście elementy, których nie może tu zabraknąć. A gdy dojdzie do ich wybuchu można się poparzyć od gorąca bijącego od dwóch kochanków, którzy w końcu spęłniają swoje pragnienie cielesne.
To nie prawda, że czytając romans mafijny, w którym śmierć jest rzeczą normalną, nie można odczuwać smutku z powodu czyjeś śmierci, który jest tak wielki, że doprowadza do łez. Ja płakałam gdy zginęła osoba, której stratę Sheila przeżywała najbardziej.
Podobał mi się bardzo fakt, iż autorka wykreowała Sheilę na kobietę, która zna swoją wartość i nie pozwoli sobie na to aby nie być w pełni docenianą, nie zadowoli się resztkami i podkreślała to nawet jeśli było to sprzeczne z tym czego chciała, czego pragnęła.
Znajdziecie tu różnicę wieku, przeszłość, która ma wielki wpływ na teraźniejszość i przyszłość jak również walkę, ale nie chodzi mi tutaj o walkę między wrogami, mam na myśli walkę serca z rozumem. Przebieg wydarzeń mających miejsce w tej książce ze strony na stronę powodował iż coraz bardziej wszystko się komplikowało.
„Ruletka” to książka, którą zdecydowanie polecam miłośniczkom romansów mafijnych.

#ruletka #joannachwistek #wydawnictwoniezwykłe #romansmafijny #książka #book #instabook #instagramczyta #czytanieuzależnia #czytambokocham #bookstagram #polskiebookstagramy #romansowelove #ksiazka_i_dobre_wino #mojaopinia

❤️Opinia❤️

Tytuł: Ruletka
Autor: @joanna_chwistek_autor
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐8/10

Gdy głowa rodziny Midlerów przechodzi na emeryturę postanawia...

• Mafia
  • Romans