Baśniowy atlas miejskich stworzeń

Okładka książki Baśniowy atlas miejskich stworzeń Marcin Przewoźniak
Okładka książki Baśniowy atlas miejskich stworzeń
Marcin Przewoźniak Wydawnictwo: Zielona Sowa opowiadania, powieści dla dzieci
32 str. 32 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Zielona Sowa
2022-10-26
2022-10-26
32 min.

Baśniowy Atlas Miejskich Stworzeń" to dość niezwykła, przezabawna i pięknie zilustrowana historia, która zdecydowanie pobudza wyobraźnię i jest zarazem "hołdem" dla dziecięcej fantazji, dzięki której dzieci potrafią tak niesamowicie tłumaczyć otaczający nas świat.

Ika i Jot to rezolutne przedszkolaki, sąsiedzi z jednej kamienicy, którzy zastanawiają się czym właściwie jest Miasto i jak to się dzieje, że życie w mieście funkcjonuje i jest tak ciekawe. Poszukując odpowiedzi na te pytania, prowadzą czytelnika poprzez totalnie zaskakujące, pomysłowe, czasem odjechane stworzenia. Poznajemy na przykład Pająka Korkomistrza, który tak rozciąga swoje pajęcze sieci, że ciężko uciec z takiego ulicznego korka. A czasem zdarzy się, że w Jego towarzystwie pojawi się Brzdęc-Brzdąc i konieczna jest wizyta u mechanika. Z kolei Zbieracz Śmieciomers słynie z zamiłowania do recyklingu, zaś Smok Smog, no cóż na szczęście boi się Wichury i umyka w popłochu.
Czy nigdy nie wyobrażaliście sobie jako dzieci, że ci wszyscy poważni Panowie i smutne Panie z pomników nie ożywają nocą i gdy nikt nie patrzy urządzają sobie przechadzki?
Mnie osobiście najbardziej urzekło porównanie Starego Miasta do Babci i Dziadka, którzy czekają z pysznymi ciastkami i lodami, pokazujac zdjęcia i pamiątki. Cudne porównanie 💙
A mój Syn oczywiście najbardziej był ciekaw czy Blokozaury zjadają swoich lokatorów? 😉Jesteście ciekawi?
Koniecznie sprawdźcie ten Baśniowy Atlas Miejskich Stworzeń

Zabawna, kolorowa, odświeżająca, zabiera małego czytelnika na tajemniczą wyprawę w poszukiwaniu czarodziejskiej magii, a starszemu pozwala spojrzeć na miasto zupełnie inaczej, oczyma dziecka.

To opowieść o fantastycznych postaciach w wydaniu dla młodszych czytelników. Dzięki niej poznają stworzenia, które mieszkają w miastach, ale niekoniecznie są dla wszystkich widoczne. Marcin Przewioźniak stworzył bestiariusz dla najmłodszych pełen baśniowych postaci, a Olena Bugrenkova zadbała o kolorową szatę graficzną. Autor napisał ją w oryginalny sposób, dzięki czemu można nawet uwierzyć w opisane historie, zwłaszcza gdy ma się kilka lat, co bardzo rozwija wyobraźnię. 😊 Dzięki lekturze tej książki czytelnicy poznają, jak działa miasto z nieco innego punktu widzenia. Pomogą im w tym wracające po nocnych wędrówkach koty, śmieciarki będące wysłannikami Zbieracza Śmierciomersa, Smok Smog, który miesza w powietrzu, ale to nie wszyscy bohaterowie tej opowieści. https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/12/basniowy-atlas-miejskich-stworzen.html

Miasto. Choć codziennie przemierzamy jego ulice, pozostaje tajemnicze. Co powiecie na to, aby je odkryć?
Miasto budzi się ze snu długo przed nami. Najpierw koty wracają z nocnych wojaży po dachach, a potem śmieciarki, jako wysłannicy Zbieracza Śmierciormersa zabierają to, co mu używamy za śmieci, ale nie on.
Znacie Smoka Smoga? Ciężko go dostrzec, ale to on codziennie wraz ze słońcem wyczarowuje inny odcień powietrza, choć ono wolałoby być niewidoczne. A czy udaje się Wam umknąć sieci Korkomistrza? To pająk, który z ulic plącze swoją sieć. Rozstawia czerwone światła i łapie auta, a potem chichocze i musi się napatrzeć.
Brzdęc-Brzdąc to Wypadkomistrz, a kim są Blokozaury? Poznamy też m.in Taxiksówkarza Wszędobylskiego czy Ośmiornicę Reklamicę. Odwiedzimy Stare Miasto i podpatrzymy pomniki, które pod osłoną nocy schodzą z postumentów, by wypić herbatę.
Jakie tajemnice kryje jeszcze miasto? Warto to sprawdzić. Ta książka odkrywa miejskie sekrety (nie)codziennego życia. Gdy będziemy uważnie się rozglądać, dostrzeżemy je wszystkie, a może nawet znacznie więcej? Miejskie życie i przygody jego mieszkańców opisane są w nietuzinkowy sposób i na dodatek równie wyjątkowo zilustrowane. W efekcie dostajemy pięknie wydaną i całkiem zaskakującą książkę, która na długo zapada w pamięć.

Znacie Smoka Smoga? Ciężko go dostrzec, ale to on codziennie wraz...

• Czytam sobie 2022
  • Dla szkrabów
  • Samodzielne
  • Książki
  • Leosiowe

Dodaj cytat z książki Baśniowy atlas miejskich stworzeń