Traktorek jest dzielny

Papilon
2023-03-08
2023-03-08
32 min.
traktor odwaga dla przedszkolaka dzielność

Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją ilustrowanej książeczki ,,Traktorek jest dzielny” autorstwa Natalie Quintart i Philippe Goossens wydanej przez Wydawnictwo Papilon.
Jest to ciepła opowieść o małym traktorku, który odczuwa ogromny lęk przed szybkim zjazdem z górki. Mały traktorek za namową taty podejmuje taką próbę. Niestety deszcz powoduje, że ten zjazd kończy się niepowodzeniem. Młody traktorek po tej próbie boi się jeszcze bardziej. Jednak pewnego dnia niespodziewanie pomocy potrzebuje jego przyjaciółka kurka Halinka wraz z dziećmi, a tylko traktorek może jej pomóc. Czy prze zwycięży swój lęk? Przekonajcie się sami!

Bardzo dziękuję za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

Pewność siebie i odwaga to cechy, które rodzice bardzo chcą widzieć u swoich dzieci. Z natury jesteśmy dość leniwi i przekraczanie granic wiąże się z wysiłkiem, a nawet stresem, zaś pokonanie ich to poczucie satysfakcji. Jak namówić dziecko do stawienia czoła stresującym sytuacjom? Pomocna może być książeczka Nathalie Quintart "Traktorek jest dzielny".

To historia, która doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. Pokazuje maluchom, że każdy z nich ma prawo do stresu, a lęk może być skutkiem przykrych zdarzeń. Czy można to przezwyciężyć? Mały Traktorek pokazuje, że jak najbardziej. Mając wsparcie przyjaciół, niesiony koniecznością pomocy innym, podejmuje wyzwanie.

Książeczka "Traktorek jest dzielny" to barwne ilustracje, zrozumiałe i ukazujące wiele emocji: strach, zdenerwowanie, ulgę, radość. Tekstu jest niewiele, co sprawia, że dziecko podczas lektury będzie miało również przestrzeń do własnych spostrzeżeń. Dodatkowo książka jest pięknie wydana – ma twardą oprawę i grube kartki, więc spokojnie przetrwa wielokrotne wracanie do lektury.

"Traktorek jest dzielny" zachęca do rozmowy o lękach, tych zwyczajnych, związanych z codziennością małego dziecka. I nie tylko: może być wstępem do rozmowy o przyjaźni, pomocy innym i korzyści, jakie z niej płyną. Polecam!

To historia, która...

W życiu codziennym, zarówno naszym, jak i dzieci, często mamy do czynienia ze strachem, czy lękiem. Może być to bardzo stresujące, czasami wręcz paraliżujące, ale w momencie, gdy się z tym zmierzymy/uporamy to satysfakcja jest niezwykłym uczuciem 💪👍

Właśnie tego doświadcza bohater tej książeczki, czyli mały, czerwony Traktorek. Staje przed wyzwaniem, które oznacza przełamanie swoich lęków i strachu. Czy Traktorek będzie na tyle dzielny, by odsunąć na bok swój strach i pomóc przyjaciołom w potrzebie?

"Traktorek jest dzielny" to krótka i rzeczowa opowieść o pokonywaniu swojego strachu, a także pomocy tym, którzy jej potrzebują.
Dzieci dowiedzą się z niej tego, jak ważne jest to, by nie utrwalać swego lęku, ale przede wszystkim tego, jak ważna jest przyjaźń, a także pomoc innym.
Dzielny Traktorek, piesek Julek, kura Halinka, prosiak Leon, kaczka Lusia i przyczepka Lili zabierają dziecko w świat pełen ciepłych i ważnych słów, odwagi i przyjaźni, która jest najpiękniejszą wartością ♥️
A wszystko to w postaci krótkiego i zrozumiałego tekstu, a także barwnych ilustracji, które czarują na każdej stronie książeczki.
Serdecznie polecam 👍♥️

Mam trójkę najwspanialszych dzieci na świecie.

Trzy księżniczki.

Współczesne księżniczki - jeżdżące na quadach, grzebiące w garażu i wspinające się po drzewach.

Czy to źle, że pozwalam im zajmować się męskimi rzeczami?

Nie!

Ponieważ one są "czaderskie" 😉

A czy Wy upieracie się przy podziale płciowym?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Traktorek ma wielu przyjaciół i wspaniałego tatę, który stanowi dla niego wzór do naśladowania.

Pewnego dnia, postanawia wyruszyć z ojcem na przejażdżkę podczas ulewy, która nie kończy się dobrze - Traktorek wypada poza drogę.

Trauma sprawia, że pojazd zamyka się w garażu i boi opuszczać bezpiecznej ostoję.

Czy Traktorek przełamie swój opór, kiedy zostanie zagrożone bezpieczeństwo kury Halinki i jej kurczątek?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Nie sądziłam, że moje dzieci z taką uwagą zasiądą do lektury!

Traktorek zainteresował wszystkich domowników, którzy z przyjemnością podjęli się czytania na rolę.

Krotka historia, opatrzona morałem, idealnie nadaje się do odgrywania scenek, za pomocą zabawek.

Krótkie dialogi, nasycone emocjami, dają możliwość współodczuwania uczuć, pomagając zrozumieć dziecku zaistniałą sytuację.

Ta historia pokazuje, że granice istnieją wyłącznie w naszych umysłach.

Strach potrafi paraliżować, powstrzymując nas przed wieloma rzeczami. Jeśli jednak uda się nam go pokonać, możemy zrobić kompletnie wszystko!

Jednakze książeczka tłumaczy również, w jakich sytuacjach pojawia się owe uczucie. Jest to skutek planu, który nie poszedł tak, jak powinien.

W dziecięcych książeczkach zawartych jest wiele mądrości, jakie z pewnością będą miały wpływ na Wasze pociechy.

Czytajcie maluchom i zachęcajcie ich do wspólnej lektury. Właśnie w ten sposób jesteśmy w stanie wykreowac nasze dzieci na ludzi empatycznych, inteligentnych, a przy okazji rozwiniemy ich wyobraźnię.

Mam trójkę najwspanialszych dzieci na świecie.

Trzy księżniczki.

Czy to źle, że pozwalam im zajmować się męskimi rzeczami?

Nie!

Ponieważ one są "czaderskie" 😉

A czy Wy upieracie się przy podziale płciowym?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Traktorek ma wielu przyjaciół i wspaniałego tatę,...

To Wydawnictwo bardzo przykłada się do jakości książek. Twarda oprawa i bardzo staranne, barwne ilustracje to zdecydowany atut tej książeczki. Do tego wartościowa treść i mamy komplet.

Historia opowiada o małym traktorku, który w imię przyjaźni musi wyjść ze swojej strefy komfortu i przezwyciężyć strach. Treść jest lekka, przyjemna i jednocześnie łatwa w odbiorze. Idealna dla dzieci w wieku 3-5 lat. Może stanowić ciekawy wstęp do rozmowy na poruszone w książce tematy.

Polecamy!

Nathalie Quintart
⚜️ Traktorek jest dzielny ⚜️

Czy wasze dzieci lubią traktory? A co powiecie na traktorka który ma takie same obawy jak wasze dzieci? W tej części mały czerwony Traktorek uczy się jak pokonać swój strach przed zjazdem z górki, oraz przed ubrudzeniem się w błotku.
Każdy z nas zna strach przed jazda na rowerze prawda? Bo zjaxd z górki naszej małej maszyny możemy do tego porównać, jak go pokonać każdy miał swój sposób i tu nasz bohater również znalazł swój sposób.
Książeczka mimo, że krótka została okradzona przepięknymi ilustracjami, które dziecko ogląda z zainteresowaniem.
Napisana jest też prostym do zrozumienia językiem dzięki czemu dziecko nie dopytyje się mamo a co to znaczy.
Mimo że nie ma tu multum postaci, to możemy fajnie się bawić z dziećmi przy lekturze.
Dzięki treści możemy podjąć temat odwagi I pewności siebie u dzieci. Przypomnieć im w chwili słabości jak poradził sobie czerwony Traktorek i jak pokonał lęki, i że nie zrezygnował po pierwszym razie, a próbował, aż się udało.
Książeczka pokazuje również jak ważna jest przyjaźń i ile jesteśmy dla niej zrobić, nawet pokonać własne lęki.
Zachecam was do przeczytania swoim dzieciom tej krótkiej historyjki, a muszę wam powiedzieć, że napewno pojawią się kolejne części o dzielnym Traktorku i jego przyjaciołach.

Nathalie Quintart
⚜️ Traktorek jest dzielny ⚜️

Książka "Traktorek jest dzielny" okazała się być bliska mojemu sercu, bo podobnie jak tytułowy bohater w dzieciństwie bałam się.

Ta pozycja dla najmłodszych właśnie jest o tym, jak pokonywać lęk, jak odnaleźć w sobie siłę, by walczyć ze swoimi słabościami.

Traktorek wraz z tatą wyruszają na stromą górkę, by z niej zjechać. Nie jest to jednak bardzo prosta sprawa, dla małego Traktorka, bo dzieje się to w czasie ulewy. Powoduje to, że grunt jest grząski i jest słaba widoczność. Traktorek zaczyna się bać, z nerwów, aż jego silnik zaczął głośniej pracować. Mimo zachęt taty, Traktorek chowa się w stodole i nie chce z niej wyjechać... Jak myślisz, czy uda mu się pokonać strach? Podpowiem tylko, że Traktorek okaże się bohaterem!

Jest to ciepła, urocza historia pokazująca, że strach ma tylko wielkie oczy i że wśród najbliższych przyjaciół wszystko może się udać. Dzięki tej książce możesz porozmawiać z dzieckiem o odwadze, o lęku, o tym czym jest pewność siebie. Książka też jest idealna dla dzieci, którzy uwielbiają pojazdy, a przede wszystkim traktory.

Na uwagę też zasługują ilustracje. Bardzo estetyczne, przykuwają oko. Z pewnością zainteresują każdego małego czytelnika.
Polecam!

Ta książka miała u chłopców plusa zanim jeszcze ją otworzyliśmy. Dlaczego? No popatrzcie na tę okładkę. Jak książka jest o traktorach, to nie da się jej nie lubić 😁 tak przynajmniej twierdzą chłopaki. A ja? A ja się z nimi zgadzam 😁
Ta książka to 'Traktorek jest dzielny' od Wydawnictwa Papilon. Autorką tekstu jest Natalie Quintart, a ilustracje przygotował Philippe Goossens. Autorką tłumaczenia jest Alicja Oczko.
Traktorek wraz z tatą i swoją najlepszą przyjaciółką - przyczepką Lili mieszkają w gospodarstwie Duży Dąb. Są tam też zwierzaki, które nasz bohater bardzo lubi. I to im będzie musiał pomóc. Jednak nie będzie to takie proste. Wszystko dlatego, że Traktorek... się boi! Nie zawsze tak było, ale pewnego dnia, to się zmieniło. Traktorek bawił się z tatą. Zjeżdżali razem ze stromej górki podczas ulewy i nasz bohater wylądował w błocie. Odtąd nie chciał opuszczać stodoły w czasie deszczu...
Czy chęć pomocy kurze Halince i jej kurczętom będzie silniejsza? Czy Traktorek pokona swoje lęki? A może ktoś mu w tym pomoże?
To książka nie tylko o tym, jak lęki pokonywać, ale też o tym, że każdy może je mieć. Trochę nie do końca pasuje mi to, że Traktorek nie pozbywa się ich sam, tylko pod presją otoczenia i sytuacji. Okazuje się, że w nim cała nadzieja. Okej, rozumiem. Wolałabym jednak, by pozbycie się lęku było jego samodzielnym, świadomym wyborem. By nie musiał jechać a pomoc w strachu, powtarzając sobie, że musi być dzielny.
Trochę podczas czytania zmieniałam tekst, żeby wydźwięk był nieco inny i nie było tak, że lęku pozbywamy się dopiero w obliczu bardzo trudnej sytuacji. Chociaż nie wykluczam tego, że tak może być. I, że niektórzy potrzebują takiej terapii szokowej by strach pokonać. Każdy jest w końcu inny...
Bardzo spodobały nam się tutaj ilustracje. Naszym ulubieńcem jest prosiak Leon. Jest przesłodki 🥰

Przed Traktorkiem nowe wyzwania, ale pierwsza próba nie wychodzi mu najlepiej. Czy znajdzie w sobie odwagę i podejmie kolejną, aby pomóc przyjaciołom, którzy są w niebezpieczeństwie?
Poznajcie Traktorka. Mieszka na farmie, gdzie ma wielu przyjaciół. Zawsze w pobliżu jest też tata, którego smyk podziwia za to, że jest taki duży i dzielny.
Dziś czeka go po raz pierwszy szybki zjazd z dużej górki, ale Traktorek trochę się boi, bo pada deszcz. Z Tatą Traktorem u boku wyjeżdża jednak z gospodarstwa. Jest tak ślisko, że próba nie udaje się tak, jak powinna. Co gorsza nie przestaje padać przez kilka dni, a nasz mały bohater nie chce ponownie mierzyć się z błotem.
Kiedy wylewa rzeka, nie ma nikogo, kto mógłby pomóc. Kura Halinka i jej kurczaki są w niebezpieczeństwie, ostatnia nadzieja w Traktorku. Czy przezwycięży strach i ruszy przyjaciołom na pomoc?
To pięknie ilustrowana, utrzymana w wiejskich klimatach opowieść o odwadze i pokonywaniu swoich słabości. Dzieci znajdą tu ważne wartości jak przyjaźń, podziw, wsparcie czy empatia. Spodoba się młodszym przedszkolakom, których nie znudzi krótki tekst, a fantastyczne, kolorowe ilustracje je oczarują.

Dziś czeka go po raz pierwszy szybki...

W gospodarstwie Duży Dąb żyje mały Traktorek ze swoją rodzinka oraz przyjaciółmi. Pewnego dnia Traktorek wraz ze swoim tatą zjeżdzają z ogromnej leśnej górki w czasie ulewy. Niestety wyprawa kończy się źle dla naszego małego bohatera, bowiem wpada w poślizg i ląduje w wielkiej kałuży i jest cały ubłocony. Odtąd za nic w świecie, podczas ulewnych dni, malec nie chce opuszczać swojego schronienia. Boi się, że ponownie spotka go jakaś krzywda. Pewnego dnia, Traktorek musi przezwyciężyć swój lęk i pomóc kurze Halince i jej potomstwu. Pole zalała woda, a Kurka z dziećmi utknęła na wysepce. Na szczęście Traktorek odnajduje w sobie wielką siłę by stawić czoła wodzie i jechać z innymi przyjaciółmi z pomocą. Nasz dzielny bohater pomaga nie tylko Halince, postanawia ratować również inne zwierzątka.

"Traktorek jest dzielny" to cudownie wydana książeczka. W środku mamy naprawdę piękne ilustracje, z żywymi kolorami, a sam Traktorek jest tak fajnie przedstawiony, że nieco większe dziecko bez problemu go sobie narysuje. Treść nie przytłacza i nie zanudzi małego Czytelnika. Sprawi wręcz, że dziecko otworzy się na swoje słabości i będzie chciało się im przeciwstawić tak jak bohater. To również opowieść o tym, że w życiu ważni są przyjaciele i pielęgnacja relacji z nimi.

Jeżeli masz w domu dziecko, które kocha traktorki, inne pojazdy oraz zwierzątka wiejskie, a do tego czegoś się w obawia, to ta książka jest zdecydowanym must have małej biblioteczki.

Książeczka dedykowana dla dzieci w wieku 3-5 lat.

• Dla szkrabów
  • Dziecko
  • Samodzielne
  • Książki
  • Chcę przeczytać (dla szkrabów)

Dodaj cytat z książki Traktorek jest dzielny