Detektyw Pepe i zaginiony obraz.

Okładka książki Detektyw Pepe i zaginiony obraz. Marcin Przewoźniak
Okładka książki Detektyw Pepe i zaginiony obraz.
Marcin Przewoźniak Wydawnictwo: IBIS, Czytelnia literatura dziecięca
literatura dziecięca
IBIS, Czytelnia
2023-10-03
2023-10-03

Czy słyszeliście już o słynnym detektywie Pepe, mądrym psiaku i jego ludziach? To zgrana i oryginalna ekipa, która potrafi rozwiązać każdą zagadkę kryminalną. Sami możecie się o tym przekonać 👇

Don Dziadex i Syrenka mieszkają razem z bardzo mądrym psem Pepe i gadającą papugą Enigmą. Tworzą specyficzną, ale bardzo kochającą się rodzinę.

Pewnego dnia wybierają się do lokalnego muzeum, na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najlepszą kopię najsłynniejszego eksponatu. Syrenka jest bardzo podekscytowana, bowiem sama wzięła w nim udział i z niecierpliwością czeka na wyniki. Kiedy jednak docierają na miejsce, zastają tam spore zamieszanie. Otóż okazuje się, że ktoś ukradł "Polowanie hrabiego de Bulgot" i konkurs nie może zostać rozstrzygnięty.

Don Dziadex i ekipa od razu biorą sprawy w swoje ręce i zaczynają badać ślady w poszukiwaniu złodzieja.

"Detektyw Pepe i zaginiony obraz" to błyskotliwa opowieść detektywistyczna i obyczajowa w jednym. Zapewnia nam emocje i zagadki podczas śledztwa w poszukiwaniu skradzionego dzieła sztuki, ale i pokazuje jak ważną jednostką jest rodzina, niezależnie w jakim składzie. Podoba mi się także, że pokazuje niepełnosprawność jako normalny elementy codzienności (Syrenka jeździ na wózku) i oddaje sporo głosu (dosłownie) zwierzęcym bohaterom. To ciekawa lektura, którą zdecydowanie warto przeczytać, zwłaszcza w długie jesienne wieczory. Polecam ❤️

Pewnego dnia wybierają się do...

Kolejna książka dla dzieci i kolejna, która ląduje na półce tych wyjątkowych. Zagadka zniknięcia obrazu była tak wciągającą, że Liwia przeczytałam książkę w jeden wieczór. Sama powiedziała, że nie mogła odłożyć.

Pozycja, w której główni bohaterowie to pies Pepe, papuga Enigma, dziadek Don Dziadex i Syrenka, dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim. Jest rów­nież wnuczką Don Dziadexa.
Syrenka postanowiła wziąć udział w konkursie. Zadaniem było narysowania obrazu. Niestety, kiedy mieli ogłosić zwycięzcę, oryginalny obraz "Polowanie hrabiego de Bulgot" zniknął. Ktoś go ukradł. Ekipa musi wyjaśnić zagadkę. Tym bardziej, że Pepe to pies tropiący 🐕

Sztywna okładka, niecałe 100 stron, w tym kolorowe obrazki. Ilustracje wykonała #kasiakołodziej. To na pewno przyciągnie niejednego wielbiciela książek. Książka podzielona jest na 10 wspaniałych rozdziałów. Myślę, że to pomocne dla początkujących czytelników.

Polecam 💪💪💪💪

• Serie
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Książka recenzencka

Dodaj cytat z książki Detektyw Pepe i zaginiony obraz.