Fake

Okładka książki Fake Kylie Scott
Okładka książki Fake
Kylie Scott Wydawnictwo: Self-Published Cykl: West Hollywood (tom 1) literatura obyczajowa, romans
West Hollywood (tom 1)
Fake
Self-Published
2021-05-18
2021-05-18
kylie scott fake

"Fake" opowiada o popularnym i uwielbianym przez tłumy aktorze, który po wdaniu się w konfliktowy skandal, za namową swoich asystentów, próbuje uratować nadszarpniętą reputację. Ich pomysłem jest udawany związek, dzięki któremu Patrick znowu zabłyśnie, a role filmowe zaczną do niego napływać strumieniami, tak jak to było wcześniej.
Patrick nie pozwala swoim asystentom na wynajęcie do tej roli zawodowej aktorki. Pragnie czegoś naturalnego, dlatego jego wybór pada na kelnerkę imieniem Norah, która od lat obsługiwała go podczas wizyt Patricka w małej, włoskiej restauracji. Sytuacja finansowa naszej bohaterki skłania ją do przyjęcia nietypowej propozycji, toteż już kilka dni później ląduje z walizkami w bogatej, żywcem wyjętej z katalogu willi, gdzie potoczą się jej dalsze losy.

Książka jest cudowna. Mamy przed sobą mężczyznę, który z początku wydaje się mrukliwy, niechętnie nastawiony do jakiejkolwiek rozmowy, gotowy pilnować swojej prywatności za wszelką cenę. Norah z kolei to istne słoneczko - radosna, urocza i wygadana. Powie wszystko, co ślina na język przyniesie. Jej wypowiedzi były tak lekkie i tak przyjemne, przez co zapominałam czy czytam książkę czy może wiadomości od przyjaciółki. Jest kimś, kogo chcielibyście przy swoim boku, bo jest tak niesamowicie charyzmatyczna, a jej osobowość lekka jak piórko. Uwielbiałam jej słowotok i poczucie humoru, kochałam kiedy potrafiła wypełnić przestrzeń, nawet jeśli Patrick nie był dostatecznie dobrym towarzyszem do konwersacji. Radziła sobie fantastycznie!

Pomijając to, mamy coś co jedni uznają za zaletę a inni za wadę. Chodzi bowiem o fakt, że... w tej książce nie ma dramatów. Nie ma kłótni, nie ma rozstań, nie dzieje się dosłownie nic złego. Bohaterom nic nie zagraża. Ich związek buduje się powoli, zaczyna od przyjaźni. Dostaje czas, a później, kiedy się rozwija, cały czas pnie się do przodu. Jeśli zatem liczycie na awantury, hollywoodzkie dramy, do których można wyciągnąć popcorn i całkowicie się w nich zatopić, to z przykrością muszę powiedzieć - to nie ta książka.
Tutaj zobaczycie jedynie coraz więcej radosnych chwil, coraz więcej ciepła, coraz więcej zrozumienia i miłości. I było to, według mnie, niesamowicie pozytywne doświadczenie. Rzadko widuję książki, których bohaterowie nie przechodzą żadnych większych konfliktów.

Jeśli pragniecie nastroju skąpanego w płynnej, słodkiej czekoladzie, promieniach słońca i kwiatach, z całego serca polecam wam tę książkę!

Patrick nie pozwala swoim asystentom na...

• Na czytniku
  • Przeczytać ❤️