Miłość, kłamstwa i sekrety

Okładka książki Miłość, kłamstwa i sekrety Krystyna Mirek
Okładka książki Miłość, kłamstwa i sekrety
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Luna
2022-11-09
2022-11-09

❤️💔❤️ RECENZJA ❤️ 💔❤️

Autor: @krystyna.mirek.pisarka
Wydawnictwo: @wydawnictwoluna
Miłość kłamstwa i sekrety.

Vincent jest znanym i dość rozpoznawalnym Youtuberem kulinarnym. Przystojny i uwielbiany przez fanów mężczyzna, mieszka w starej willi, odziedziczonej po dziadku. To on przekazał mu notatki, z przepisami kulinarnymi.
Czy zapiski przodka, pomogą w dalszej karierze chłopaka? 🤔

Kobiety kochają się w Vincencie, nawet wirtualnie.
Nawet Wiki, która ma narzeczonego. To dziewczyna zwariowana, która uwielbia ciągłe zmiany. Jej narzeczony Franek, jest ciepłym i serdecznym. Jest on również bratem Vincenta, z którym nie ma dobrych relacji.
Dlaczego bracia są skonfliktowani? 🤔

Franek jest idealnym materiałem na męża.
Ale czy dla Wiki? 🤔
Czy dziewczyna wyjdzie za Franka? 🤔
Czy da się kochać kogoś innego będąc w związku? 🤔
Czy bracia się pogodzą? 🤔
A może już zawsze będą się nienawidzić? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w książce.

Książki tej autorki zawsze mi się podobały i
ta też się do nich zalicza. Tę pozycję czytało mi się szybko, ponieważ wciągnęła mnie od pierwszych stron. Okładka również na plus.

Polecam Wam zapoznać się z tą pozycją 📚📖.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚 ❤️.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

❤️💔❤️ RECENZJA ❤️ 💔❤️

Autor: @krystyna.mirek.pisarka
Wydawnictwo: @wydawnictwoluna
Miłość kłamstwa i sekrety.

Czy zapiski przodka, pomogą w dalszej karierze...

Kiedyś jeszcze do niej wrócę! ;)

Kiedyś jeszcze do niej wrócę! ;)

Jak dla mnie książka z kategorii słaba/może być, ale raczej nie

Jak dla mnie książka z kategorii słaba/może być, ale raczej nie

Uwielbiany przez widzów youtuber kulinarny Vincent mieszka w starej willi, odziedziczonej po swoim francuskim dziadku. Oprócz domu dostał też od niego słynny zeszyt z przepisami na potrawy. Dziadek przyrządzał je ponoć w swojej restauracji we Francji. W przystojnym Vincencie kocha się mnóstwo kobiet. Zauroczona jest też nim Wiki, narzeczona Franka. Mężczyzna nosi w sobie pewną tajemnicę odnośnie swojego brata, z którym nie utrzymuje kontaktu. Wiki chce zaprosić brata narzeczonego na ślub, ale nie wie jak go odnaleźć. Wynajmuje Mirkę, słynną panią detektyw. Co z tego wyniknie? I jaką rolę spełni tu Michalina, przyjaciółka Wiki? Przekonajcie się sami sięgając po tę zabawną historię. Pozornie szczęśliwy związek, a jednak czegoś w nim zabrakło. Między bohaterami jest sporo niedomówień co bardzo komplikuje ich życie.
Książka o poszukiwaniu miłości ...... pełna zaskakujących zwrotów akcji. Tak jak w tytule przeplatają się w niej miłość, kłamstwa i sekrety. Lekturę zaliczam do tych lekkich i przyjemnych, chociaż były momenty, które mnie irytowały.

Świetna!

Świetna!

Mnie nie spasowała zupełnie. Poziom i język ledwo średni. Dałam się namówić dziewczęciu z empiku na zakup i bardzo żałuję.

Czyta się fajnie, lekko napisane. Jak większość książek autorki. Książka fajna dla młodzieży.

Wiki jest zaręczona z Frankiem i przygotowuje się do ślubu. Franek nie chcąc mieć przed narzeczoną żadnych tajemnic wyjawia jej, że ma starszego brata, z którym od lat nie utrzymuje żadnego kontaktu. Jest nim słynny youtuber kulinarny – Vincent. Viki zna jego programy i go uwielbia. Postanawia odszukać Vincenta i zaprosić go na uroczystą kolację. Po cichu liczy na to, że będzie mogła wymienić Franka, który jest jej obojętny, na lepszy model. W celu odnalezienia Vincenta wynajmuje panią detektyw Mirkę, która rozwikłała już niejedną sprawę. Śladem pani detektyw podąża ktoś jeszcze, a mianowicie przyjaciółka Viki - Michalina. Czy sprytny plan Viki się powiedzie? Dlaczego Vincent ukrywa się i nie udziela żadnych wywiadów?

Książkę czyta się dobrze. Jest to rzeczywiście komedia, w której mamy pełno zwrotów akcji i nic nie jest oczywiste. Ja na przeczytanie tej pozycji poświęciłam jeden dzień i dobrze się bawiłam. W tej książce nic nie jest oczywiste i przewidywalne a czytelnik nie ma czasu na nudę. Bohaterów książki (w tym nawet nieznośną Viki, która przeszła totalną przemianę) można polubić. Autorka w przezabawny sposób udowodniła nam jak często pozory mogą nas mylić i wodzić za nos. Nie zawsze to co widzimy na ekranie tak samo wygląda w rzeczywistości.
Książkę oceniam na 7 pkt.

Po każdą książkę Krystyny Mirek sięgam z zaciekawieniem.Tak było i tym razem.Historię pochłonęła mnie całkowicie.To opowieść o szczerości,miłości i...bólu.Nie zawsze to co widzimy jest takie naprawdę.Skrywane przez lata sekrety wychodząc na jaw oczyszczają nas i...otwierają oczy na wiele rzeczy.Dzięki z pozoru niewinnym kłamstwom można wiele stracić,ale też i wiele zyskać.Wiki i Franek są jak dwa żywioły.Ogień i woda.Tylko czy tak naprawdę pasują do siebie?Vincent słynny youtuber żyje tak naprawdę w wirtualny świecie,a gdzie jest ten realny?Świetna lektura o życiu pełnym sekretów.Polecam

Zastanawiacie się, czy szczerość zawsze jest dla nas dobra? Czy zawsze chcemy poznać prawdę mimo bólu, przykrości i rozgoryczenia, które może przynieść? Czasami na pewne sprawy lepiej spuścić zasłonę milczenia, udawać, że o niczym nie ma się pojęcia lub próbować coś zamieść pod dywan niż kogoś zranić, zdołować i spowodować nieprzyjemną utratę złudzeń. Istnieje pojęcie białego kłamstwa, które w pewnych okolicznościach potrafi być bardzo przydatne. Mimo iż może nam ono pomóc wybrnąć z niezręcznej sytuacji rodzinnej, towarzyskiej czy zawodowej zawsze pozostanie moralnie dwuznaczne. Według niektórych badań każdy z nas codziennie wypowiada 0,75 kłamstwa. Nawet nie chcę wiedzieć, w jaki sposób zostało to zbadane i obliczone...

Franek i Weronika, mimo iż są jak ogień i woda tworzą szczęśliwy związek i zaplanowali ślub. Przed nim jednak wpadli na pomysł zorganizowania kolacji zaręczynowej dla rodziny i przyjaciół. Spokojny, opanowany, serdeczny, życzliwy i prawdomówny Franek wyznaje kobiecie, że ma brata, z którym nie utrzymuje kontaktów. Może to i nie byłoby dla Weroniki jakoś szczególnie ważne, gdyby nie fakt, że tym bratem jest słynny kulinarny youtuber, którego relacje z kuchennych rewolucji nałogowo ogląda wraz ze swoją przyjaciółką. Przystojny, elokwentny, energiczny, o wielkich medialnych zasięgach – to sprawia, że narzeczona Franka wirtualnie się w nim zakochała. Weronika kobieta z pomysłem, polotem, kochająca zmiany, idąca do przodu jak taran nie przejmując się uczuciami innych, postanawia odnaleźć sławnego brata i zaprosić go na kolację zaręczynową. Niestety nie tylko w celu pogodzenia zwaśnionych braci. Ma swój mały plan B... Do odnalezienia i nawiązania kontaktu z Vincentem angażuje prywatnego detektywa oraz wtajemnicza w swój plan Miśkę swoją wieloletnią przyjaciółkę. Nie wie, że tym samym wprawia dziewczynę w prawdziwe zakłopotanie, bo ta chce być wierna przyjaciółce, ale jednocześnie jest po uszy zakochana w jej narzeczonym.
Co zrobić by wilk był syty i owca cała?
Czy pani detektyw zdoła odnaleźć słynnego youtubera? Czy kogoś skusi słodki smak kłamstwa?
A może każdy dowie się prawdy o sobie samym, o swoich marzeniach, o tym, co mu w duszy tak naprawdę gra?

Krystynie Mirek udało się stworzyć lekką i humorystyczną lekturę, która zmusza jednak do refleksji i chwilowego przystopowania w biegu codzienności. Czytając, szukałam odniesień do samej siebie. Czy mijając się z prawdą, zrobiłam dobrze, czy kogoś nieświadomie skrzywdziłam? A może to właśnie białe, niewinne kłamstewko poprawiło komuś samopoczucie, zmieniło postrzeganie świata? A może właśnie takim myśleniem oszukuję sama siebie? Wszyscy kochają prawdę, ale to skomplikowana miłość...

Lektura przypomina nam także, że pozory mogą mylić, że nie należy zbyt pochopnie oceniać drugiego człowieka, że to, co pokazywane jest w szeroko pojętym internecie, nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością. Najważniejsze jednak to uwidocznienie na przykładzie perypetii bohaterów jak ważna w relacjach międzyludzkich jest szczera rozmowa, a brak zaufania w związku oznacza jego powolny koniec. Jest to ważny przekaz, o którym często zapominamy lub brakuje nam na rozmowę zarówno chęci, jak i czasu.

Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję Redakcji Sztukater.

• Przeczytane 2022
  • Przeczytane 2023