Vege. Smaki świata

2022-09-21
Agnieszka Chodkowska-Gyurics
Kulinaria Kuchnia wegetariańska Kuchnia wegańska Wegetarianizm Weganizm

Na półkach: , , , , , ,

Książki kulinarne, to zdecydowanie tematyka dla mnie.
Lubię gotowanie, ale także poznawanie i smakowanie nowości, ale nade wszystko- eksperymentowanie w kuchni.
Po lekturę "Vege. Smaki świata" sięgnęłam z ciekawości, bo dieta bezmięsna nadal nie jest mi zbyt bliska.
Autor Arto der Haroutunian z pochodzenia Ormianin, wychowany w Bejrucie, bazował na kuchni wegetariańskiej.
We wstępie zapoznaje nas ze swoimi upodobaniami kulinarnymi oraz przybliża zdrowotną, niedocenioną nadal wartość spożywania warzyw.
Książka ta jest podzielona na rozdziały, tj: zupy, przystawki, sałatki, warzywa gotowane i faszerowane, placki, dania z roślin strączkowych i na bazie orzechów, sosy i buliony, marynaty i kiszonki.
Każdy przepis zawiera dokładną ilość składników oraz sposób przyrządzania i na ile jest osób.
Jest także dodana krótka geneza powstania potrawy oraz nazwy.
Chociaż, to wegańskie smaki świata, to składniki potrzebne dostępne są w naszym kraju, a i sposób wykonania nie należy do trudnych.
Na końcu książki znajduje się pomocny, wyjaśniający słowniczek.

"W ten sposób powstał bogaty wybór zdrowych, fascynujących przepisów odzwierciedlających niestrudzone dążenie człowieka do przygotowania żywności, która rozpieści jego podniebienie, napełni żołądek i zaspokoi potrzeby ciała".

Gotujmy, eksperymentujmy, odżywiajmy się zdrowo, wtedy nasze życie nabierze pięknych barw!🥦🥜🥕🥒🧅🌽🍅🧄
Książkę polecam wszystkim, którzy szukają wciąż nowych smaków i kuchni bogatej w odżywcze warzywa, zioła, przyprawy.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu RM📒📖💝

Książki kulinarne, to zdecydowanie tematyka dla mnie.

• Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Egzemplarz recenzencki
  • Książki przeczytane w 2024r.
  • Książki kucharskie
  • A_papier