Życie jak czekolada

Okładka książki Życie jak czekolada Agnieszka Zakrzewska
Okładka książki Życie jak czekolada
Agnieszka Zakrzewska Wydawnictwo: Filia Cykl: Saga czekoladowa (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Saga czekoladowa (tom 2)
Filia
2022-09-07
2022-09-07

Lektorka nadal drażniąca, ale treść trochę lepsza. Coś się wogóle zadziało, ale czekolady mam dość na miesiąc. Dla mnie przeciętność.

1. Intryga raczej mało porywająca. Niby ma być o spełnianiu marzeń i o walce o to co w życiu ważne, a jest miałka opowiastka o niedojrzałych ludziach.
2. Takie nagromadzenie niedojrzałych dorosłych jest szokujące...
3. Bohaterowie męscy to po prostu ucieleśnienie wszelkich stereotypów - mroczny i sarkastyczny, ale taki wrażliwy; dobry i delikatny, ale ciągle raniony; sarmacki, który całe życie czeka na swoją miłość;
4. No nic tu nie porywa.

2. Takie nagromadzenie niedojrzałych dorosłych jest szokujące...

Dalsze losy Niny właścicielki Malinowej Bombonierki .Wzloty i upadki oraz dążenie do celu. Bohaterka w Holandii spotyka przyjaźń , miłość , intrygi .Książka pachnąca czekoladą . Ja uwielbiam gorzką czekoladę . Polecam.

"ŻYCIE JAK CZEKOLADA" - Cykl: Saga czekoladowa (tom 2) - AGNIESZKA ZAKRZEWSKA
Druga część porywa dosłownie od pierwszych linijek swoją historią. Zaczyna się niemal w tym samym momencie co kończy, więc kto przeczyta lub wysłucha pierwszy tom, może sięgać zaraz po drugi by dowiedzieć jak dalej potoczyła się sytuacja, którą nieoczekiwanie skończyła się książka.

Nina walczy o cukiernię jednocześnie coraz bardziej odkrywając historię swojej ciotki Emilly.
Aurelia z kolei - matka Niny - cofa się pamięcią do tego co wydarzyło się i poróżniło siostry, tak bardzo, że nigdy nie zdołały sobie przebaczyć i
z powrotem stać się kochającymi siostrami.
Jak też potoczy się historia Marianny, przyjaciółki Niny, a także jak ułoży się jej nowe życie
w Holandii możemy dowiedzieć się z drugiego tomu, do którego gorąco zachęcam.
Będziemy w Rzymie, Szwajcarii i Holandii poznawać smaki, aromaty i życie w tychże miejscach. Dlaczego już nie napiszę by nie spojlerować, ale na pewno nie rozczaruje Was następna część.
Polecam każdą wersje, papierową dla tych nie umieją i nie chcą zrezygnować z szeleszczących kartek pachnących drukiem, ebooki dla nowoczesnych i dla bardzo zabieganych wspaniałe audiobooki na jakiejkolwiek platformie, mimo różniących się lektorek.
Dodam, że trzecią część już zaczęłam i też już jest intrygująca.
OCENA 09/10
13/24 ( 13/01)/ OBYCZAJ 8 /24
ilość stron: 400
DATA wyd: 07.09.2022
czas przewidziany czytania: 06 h 40 min.
Czas słuchania: 10 h 03 min
lektorzy empik: Rogoza-Biel Mirella
lektorka Legimi Brudnias Daria,,
Anastazja
Skończona 25.01.2024 (słuchana)

"ŻYCIE JAK CZEKOLADA" - Cykl: Saga czekoladowa (tom 2) - AGNIESZKA ZAKRZEWSKA

Nina walczy o...

Życie jest jak czekolada. Czasami przynoszą nam rozkosz, przenoszą nas daleko do świata, od kłopotów. Rozpływająca się mleczna czekolada i słodkie nadzienie to sama przyjemność. Czekoladki z dodatkiem pieprzu albo papryczki rozgrzewają nie tylko ciało, ale również zmysły. Czekoladki bywają też gorzkie i intensywne, mocno kakaowe.

Jaki smak ma życie Niny? Ostatnio niestety gorzki. Malinowa Bombonierka — chocolatierka, którą odziedziczyła po ciotce Emilii, ma kłopoty. Ktoś chce odebrać jej najważniejsze miejsce na ziemi. To pasierb ciotki, chce dowieść niepoczytalności ciotki w momencie przekazywania dobytku życia.
Nina staje do walki o przyszłość Bombonierki. Nie może pozwolić, żeby dziedzictwo Emilii trafiło w źle ręce. Żeby cały jej świat legł w gruzach. Czy jej konkurencja, bracia Jeurissenowie pomogą jej w tej walce czy wykorzystają sytuację i połączą siły przeciwko niej?

Nina często zatapia się w przeszłości ciotki spisanej na stronach pamiętnika. Emilia nie miała lekkiego życia. Jako młoda dziewczyna została zmuszona przez matkę do wstąpienia do zakonu. Nie mogąc się przeciwstawić, poddała się i brała to, co dał jej los. Emilia odkryła największą pasję swoje życia. Była nią czekolada. Praca przy produkcji słodyczy, ciastek i tortów była fascynująca, a czekolada stała się jej miłością.

"Życie jak czekolada" wciągnęła mnie w swoje objęcia i nie chciała puścić. Zupełnie niczym tabliczka czekolady. Nie mogłam przestać, dopóki nie skończyłam całej tablicz.... Książki!

Lekka i bardzo przyjemna książka. Przeczytałam jednym tchem. Pełna przyjaźni, troski i miłości do drugiej osoby. Tutaj wszystko się dobrze kończy. Jeśli czekoladka jest gorzka, ten posmak zostanie zaraz zgaszony przez słodycz nadzienia.

Nie będę ukrywać, że dużo ciekawsze okazały się dla mnie losy Emilii i to na te fragmenty czekałam z niecierpliwością. Niemniej nie można odmówić tej pozycji ogromu wiedzy, dopracowania i pasji do czekolady.

Jaki smak ma życie Niny? Ostatnio niestety...

Dalsze losy Niny i Malinowej Bombonierki i dużo dużo czekolady. Jest czekolada z piri-piri i z ogórkiem kiszonym a także z boczkiem. Jest mnóstwo czekolady która nie tylko łączy ale również przysparza dużo dużo kłopotów. W tym tomie autorka sięgnęła do historii i losów Emilii założycielki sklepiku z czekoladą. Fajna treść, słucha się szybko.

Dalsze losy Niny i walka o Malinową Bombonierkę oraz czekolada i jeszcze więcej czekolady :)
Nina czyta pamiętnik zmarłej ciotki Emilii, czy poznanie tajemnic rodzinnych pomoże jej w podjęciu decyzji co do dalszego losu Bombonierki.
I jak to jest z prawdziwą przyjaźnią, czy jest ona w stanie wybaczyć wszystko, czy rzeczy robione w tajemnicy mogą jej zaszkodzić.
Polecam

Polecam

Dalsze losy Niny, która coraz lepiej radzi sobie w nowym kraju i zawodzie. Pokochała czekoladę równie mocno jak jej ciocia. Bardzo mi się podoba to, jak akcja jest prowadzona dwutorowo - teraźniejszość i przeszłość, którą poznajemy z pamiętników Emmy. Jej ciężka praca i droga do celu. Okazuje się że Emma i Nina są bardzo podobne, i to nie tylko wizualnie. Jednak nad Malinową Bombonierką zawisły czarne chmury – pasierb Emmy nie cofnie się przed niczym, żeby odebrać Ninie spadek. Ta opowieść udowadnia, że życie jest jak czekolada - „Czasem słodkie, niekiedy gorzkie, a momentami twarde jak orzechy wypełniające jej aksamitne wnętrze…”
Ta niezwykła, ciepła historia jest tak prawdziwa. Chyba każdy z nas słyszał choć raz, o tym, że ktoś pod presją rodziców/ bliskich rezygnował z marzeń. Autorka pozostawia nas z nadzieją, że wszystko można naprawić, zawalczyć o siebie.
Niebawem opowiem wam o trzecim tomie.

Audiobook 🍫

"Życie jak czekolada" to druga cześć sagi czekoladowej 🍫 Nad Malinową Bombonierką zawisły czarne chmury. Pasierb ciotki Emilii nie cofnie się przed niczym, żeby odebrać Ninie należne jej dziedzictwo. Zdesperowana dziewczyna, szukając ratunku, czyta stare zapiski swojej ciotki i poznaje fascynującą historię jej życia. Młoda Emilia Dobrzycka, zmuszona przez apodyktyczną matkę do wstąpienia do zakonu, musi zrezygnować z beztroskich marzeń o studiach. Kiedy przełożona wysyła ją na postulat do Szwajcarii, trafia do małej manufaktury pralinek. Siostry uczą ją tajników produkcji najlepszej na świecie czekolady i dzięki temu Emilia zyskuje nowy cel w życiu. Jak zakończy się batalia Niny o chocolatierkę i jaki wpływ będą na nią miały sekrety z przeszłości ciotki? Czy bracia Jeurissenowie o romantycznie brzmiących imionach – Romeo i Valentijn – okażą jej wsparcie czy wręcz przeciwnie? Dowiecie się tego z urokliwej opowieści, która udowadnia, że życie jest jak czekolada – czasem słodkie, niekiedy gorzkie, a momentami twarde jak orzechy wypełniające jej aksamitne wnętrze…
Rewelacyjne mi się słuchało książki, polecam serdeczne 🤎

Audiobook 🍫

Ta historia wyciska ze mnie totalnie emocje, które były głęboko uśpione. Jestem tak strasznie dociekliwa co się wydarzy, jaki będzie miała koniec historia walki o o Malinową Bombonierkę , jakie były losy Ciotki. Wszystko czytam z wypiekami na twarzy.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Życie jak czekolada