Wszystko, żeby cię chronić

Okładka książki Wszystko, żeby cię chronić Aleksandra Muraszka
Okładka książki Wszystko, żeby cię chronić
Aleksandra Muraszka Wydawnictwo: Aleksandra Muraszka autorka Cykl: Chcę żebyś wiedział (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Chcę żebyś wiedział (tom 2)
Chcę, żebyś wiedział Tom 2
Aleksandra Muraszka autorka
2022-09-30
2022-09-30
newadult książka młodzieżowa obyczajówka romans kryminał tajemnice zagadki sekrety

Kolejny już raz Aleksandra zapewniła mi wiele różnych emocji. Od zwykłej ciekawości, uśmiechu na twarzy, po ogromny szok i dezorientację. Mam jedno bardzo ważne pytanie. GDZIE JEST TOM TRZECI?? 😭 To, co wydarzyło się w tej książce, przerosło moje wszelkie oczekiwania. Czekam na kontynuację, czuję ogromny niedosyt. 🥺

Książka jest dość spokojna, nie ma w niej za dużo nagłych zwrotów akcji, co bardzo mi się podoba. Jest naturalna i odnoszę wrażenie, że napisana sercem. ❤️ Oczywiście akcji nie brakuje, jest ona świetnie rozpisana. Czytając wydaje nam się, że wiemy, co się zaraz wydarzy, jednak prawda okazuje się zaskakująca i pobudzająca w nas ciekawość. Różnorodność charakterów wśród bohaterów, a także ich historie, to jest coś, co zapadnie mi w pamięci na długo.

Książka jest dość spokojna, nie ma w niej za dużo nagłych...

Tak szczerze to nie mam się tutaj do czego przyczepić, fabuła jest genialna, plot twisty są niespodziewane, bohaterowie cudownie wykreowani.. no powiedzcie czego chcieć więcej?

Totalny rollercoaster emocjonalny, w pewnych momentach nie dochodziło do mnie co się dzieje. A czułam dosłownie wszystko, przepadałam dla tej historii całą sobą.

"Oko za oko. Ząb za ząb. Śmierć za śmierć." - jestem zakochana w tym cytacie..

Byłam zszokowana poczynaniami Ami i nadal uważam, że jest niesamowicie silną bohaterką. Po tym wszystkim co przeszła, nie poddała się, ale zapragnęła zemsty.. lecz czy na pewno dobrze postąpiła? Jak dalej potoczą się jej losy?

No a zakończenie? Co to było.. ja dalej nie mogę w to uwierzyć i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.

Bardzo, bardzo polecam!

"Oko za oko. Ząb za ząb. Śmierć za...

Ola stworzyła cudowną książkę a w zasadzie drugą część " Chce żebyś wiedział ". Ta książka trzyma w napięciu, jest pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanych momentów. Poraz kolejny polubiłam bohaterów tej książki.
Nie będę się aż tak rozpisywać ale jedynie powiem, że warto było.
Zakończenie wbiło mnie w fotel i jak kto mój mąż podsumował " rozwaliło mozg " .
Niespodziewałam się takiego obrotu spraw i już nie mogę się doczekać kolejnej części.

Zdecydowanie daję książce 10/10 ⭐️

Nie będę się aż tak rozpisywać ale jedynie powiem, że warto było.
Niespodziewałam...

Była to druga przeczytana przeze mnie książka od Oli. Już przy pierwszej części zakochałam się bezpowrotnie.

Styl pisania autorki jest niesamowicie lekki, przyjemny. Przez tę książkę się płynie (kocham to pisać)!

To co kocham w książkach Oli to to jak fabuła jest genialnie rozbudowana. Ciągle się coś dzieje, nie brakuje zwrotów akcji, bohaterowie mają głębokie historie. Nie da się na tej książce zanudzić.

Jestem zakochana w głównej bohaterce. Ami to niesamowicie silna, zacięta dziewczyna, która jak wyznaczy sobie jakiś cel to dąży do niego… po trupach. Mimo wielu trudności dała sobie radę.
Lucas zdobył każdą czytelniczkę, jednak w moim sercu na zawsze pozostanie Finn.

Przy czytaniu tej książki czułam mnóstwo emocji, wczułam się w historię i po zakończeniu czułam dobijającą pustkę. Umieram z ciekawości co się dalej wydarzy. Ostatni zwrot akcji to było coś na co liczyłam i nie mogę się doczekać, aż w końcu poznam ich dalsze losy.

Koniecznie sięgnijcie po pierwszą część czyli „Chcę, żebyś wiedział”, a potem zamawiajcie „Wszystko, żeby cię chronić” ze strony Oli. Link w opisie jej instagrama!

Po dramatycznym zakończeniu pierwszego tomu, nie mogłam się doczekać kontynuacji historii Ami. Zdawałam sobie jednak sprawę, że autorka odważnie kieruje swoimi postaciami i moje serce mogło zostać złamane.

Ami ogromnie przeżywa to, co wydarzyło się parę miesięcy wcześniej. Jedynym celem staje się zemsta na ludziach, którzy byli odpowiedzialni za jej cierpienie i ból. Plan, który stara się wdrożyć w życie ukrywa przed przyjaciółmi, mając jedynego sprzymierzeńca w Ash. Jednak pewnego dnia w klubie spotyka tajemniczego mężczyznę, który dziwnym trafem co chwila ratuje ją z opałów.

W drugim tomie autorka jeszcze bardziej rozbudowała wykreowany świat i swoich bohaterów, szczególnie Ami, która przeszła ogromną metamorfozę. Stała się odważną, pewną siebie kobietą, która nie cofnie się przed niczym aby osiągnąć swój cel.

Mogłam poznać pozostałych bohaterów nieco lepiej i wątek Ash/Will bardzo mnie intryguje. Liczę na ich osobną opowieść. Poznałam również nowego bohatera, Luke'a, który nieco namiesza w życiu pozostałych.

Będę z Wami szczera od początku lektury nie opuszczało mnie dziwne przeczucie w jakim kierunku rozwinie się ta historia i nie pomyliłam się. Choć teraz jeszcze bardziej chce dostać w swoje rączki trzeci tom.

Wszystko, żeby Cię chronić to po prostu idealna rozrywka na odprężenie. Nie ma miejsca na nudę, obserwacja, porwania, wybuchy, zabójstwa. Dodatkowo po kilku stronach poczujecie, że moglibyście się z tymi bohaterami zaprzyjaźnić. Ja polecam z całego serca, bo książki Oli mają ogromny potencjał i wciągają bez reszty. Poza tym muszę wspomnieć, że tą serię autorka wydaje sama i tym bardziej zasługuje na uwagę. Trzymam mocno kciuki za kolejne projekty wydawnicze.

Ami przeżyła już wystarczająco w swoim życiu, ale los znów postanawia z niej zadrwić. Po raz kolejny straciła bliską osobę. Tym razem posuwa się do zemsty i nie cofnie się przed niczym – zapłacą za to. Nikt i nic nie może stanąć jej na drodze do celu, a jest nim niejaki Marcus Fox i jego syn. Dziewczyna poświęca się całkowicie zemście, nie widzi nic poza nią. Czy uda jej się zrealizować plan do końca? W trakcie pojawi się nieznajomy, który namiesza nie tylko w życiu Ami, ale i w sercu. Kim on jest…

"Wszystko, żeby cię chronić" jest kontynuacją "Chcę, żebyś wiedział". Piszę o tym na wstępie, gdyż te książki trzeba czytać po kolei, aby poczuć i zrozumieć lepiej tę historię. Zresztą ja po przeczytaniu pierwszej części nie wyobrażałam sobie nie poznać dalszych wydarzeń związanych z główną bohaterką.

Mam wrażenie, że Aleksandra Muraszko, poprzez swoje książki, zabiera mnie w jakiś inny wymiar. To jest coś zupełnie innego, od tego, co było dane mi czytać. Sama nie wiem, jak to ubrać w słowa, jak to określić – cudowna, fenomenalna? Myślę, że to za mało i że ciężko określić słowami to, co stworzyła autorka. To trzeba przeczytać.

Pierwszy tom był bardzo dobry, a drugi jest aż za bardzo. Książka dostarcza wielu emocji, niepewności i strachu, a jednocześnie wbija w fotel. Fabuła dobrze przemyślana, wszystko jest na swoim miejscu, dopracowany każdy, nawet najmniejszy wątek. Akcja idzie swoim tempem, do tego dochodzą świetne jej zwroty, a wtedy ciśnie wzrasta.

Kolejny raz mogłam iść z główną bohaterką przez jej życie. Przeżywać z nią żałobę, smutek, upadki, ale i moment, w którym zaczęła w końcu się uśmiechać. Strasznie jej kibicowałam, bo ile można mieć pod górkę!… Ale w książkach Aleksandry może wydarzyć się wszystko, tu nic nie jest oczywiste.

Mamy nowego bohatera. Jest nim tajemniczy mężczyzna, który przybywa na ratunek Ami. Uwierzcie, skradnie nie tylko jej serce, ale i wasze. Od początku miałam swoje przypuszczenia co do niego, ale czy to mi odebrało przyjemność z lektury? Oczywiście, że nie! Został wykreowany w taki sposób, że ciekawi czytelnika.

Cała akcja praktycznie toczy się w Miami. Na chwilę przeniesiemy się do rodzinnego domu Ami, ale i odbędziemy podróż do słonecznej Hiszpanii. Autorka zabrała nas wyobraźnią w piękne, malownicze miejsca, przez co książka nabrała na chwilę innego obrazu.

Zakończenie? Moje słowa:Nie! No, kuźwa nie… Kacha kolejny raz mnie załatwiłaś! Taka bomba na zakończenie? Wszystkiego się spodziewałam, ale nie tego! Zbliżając się do ostatniej strony, czułam niepokój i moje przypuszczenia były słuszne. Mam nadzieję, że długo nie pozwolisz czekać na to, co wydarzy się dalej.

Autorka uwielbia kończyć książkę w taki sposób, żeby czytelnik nie mógł się pozbierać ;) Przeżyłam wszystkie możliwe emocje czytając tę książkę. Twórczość Aleksandy jest niesamowita. Książka jest dość gruba, ale czyta się ją bardzo szybko, wręcz chłonie. "Mroczne" sceny przeżywałam całym ciałem, a jeden moment z J. doprowadził do piszczenia. Nie mogę się doczekać kolejnych tomów!
Muszę też pochwalić wygląd książki - skradł moje serce. Pierwszy raz podoba mi się okładka z twarzą! Ta książka to totalny must have :)

nie mam słów jak wyrazić jak cudowna jest ta książka od pierwszego tomu wiedziałam że nie zawiodę się na tej historii a trzymając i czytając drugi tom historii ami było jak coś magicznego. Cała fabuła jest tak dobrze dopracowana i napisana że przysięgam na wszystko każdemu się to spodoba. Postać ami ma taki mocny i cudny charakter że to jest piękne czytać o dziewczynie która umie poradzić sobie sama jest twarda i silna. Okładka jest najpiękniejsza jaką mogłam zobaczyć. Polecam każdemu kto lubi czytać o miłości jak o relacji przyjaciół i rodzeństwa oraz uwielbia w książkach dużo akcji!!

Kontynuacja jednym słowem petarda!!!
Tylu zwrotów akcji, burzliwej fabuły nie powstydziłby się światowej klasy pisarz.
Książka wciąga od pierwszego słowa, pochłania się ją w zawrotnym tempie. Ostatnia kartką tej powieści sprawia że trzeciej części nie możemy się doczekać o wiele bardziej niż było to w przypadku pierwszego tomu.
Polecam gorąco

Kontynuacja jednym słowem petarda!!!
Polecam gorąco

Po prostu musicie to przeczytać. W tej książce nie ma nudy. Zakończenie dosłownie wbija w fotel. Czekam na kolejną część❤

• Do kupienia
  • Romans
  • Patronat medialny
  • Czekam cierpliwie:)
  • Zakupić
  • WSPÓŁPRACA

Dodaj cytat z książki Wszystko, żeby cię chronić