Proste rozwiązania

Paulina Wysocka-Morawiec Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
Lucky
2022-08-27
2022-08-27
miłość literatura obyczajowa romans sponsoring

📌 Przeszłość jest integralną częścią naszej teraźniejszości. To ona nas kształtuje,ale nie może ciągle determinować kierunku,w jakim zamierzamy.
Często patrząc z perspektywy czasu niektóre decyzje są z gatunku tych, które nigdy nie powinny zostać podjęte.

📌Sandra Caban jako siedmiolatka trafia do domu dziecka. Osiągając pełnoletność zaczyna samodzielne życie. Ostatnia rozmowa z opiekunką to swoista rada,by nie iść na skróty nawet jeśli będziemy stali pod ścianą. Sandra niestety poszła...

📌Jako doskonała programistka dostaje pracę w firmie, która jak się później okazało zasługuje na poważną ochronę przed wykradaniem danych klientów. Tomasz Malicki,szef który zawsze ukrywa emocje wydaje się odporny na pracownicę działu IT. A jednak ją dostrzegł...

📌Niechlubna przeszłość ciągle wlecze się za dziewczyną. Kiedy wydaje się, że tylko wyjawienie prawdy dzieli ją od uwolnienia się od poczucia wstydu w jej życiu ponownie pojawia się Adam.

📌 Trzymam kciuki za Sandrę i pod żadnym pozorem nie oceniałam zachowania. Jako obserwatorzy często to robimy,ale dopiero będąc na miejscu drugiej strony możemy mieć pełne rozeznanie w sytuacji.

📌Ciekawa historia romansu z bardzo poważnymi konsekwencjami. Walka rodzinna o firmę a w samym środku dziewczyna z bidula. Osadzona w naszych realiach a to lubię najbardziej. Bez zbędnych elementów, pełna emocji i dająca możliwość odbudowania poczucia własnej wartości.

Książki od @luckywydawnictwo to zawsze nietuzinkowe historie. Tak i okazało się tym razem. Z pisarką @wysockamorawiec zetknęłam się pierwszy raz, natomiast jest to jej trzecia wydana książka.

Ta historia jest totalnie w moim stylu i jest jednym z powodów, dla którego tak bardzo lubię obyczajówki. Zazwyczaj zwykłe i proste historie potrafią rozłożyć mnie na łopatki.

Sandra jest młodą specjalistką od zabezpieczeń IT w dużej firmie. Mimo iż dziewczyna wychowywała się w domu dziecka (została odebrana rodzicom) wyrosła na jest piękną, silną i inteligentną kobietę. W pracy jest bystra, wnikliwa i kreatywna. Te cechy powodują, że wyróżnia się na tle zespołu, w którym pracuje. Poza pracą prowadzi życie samotnika i raczej stroni od znajomych. Biorąc pod uwagę jej wielce niestosowne życie po opuszczeniu bidula, jest to jak najbardziej zrozumiałe.

W pracy zostaje zauważona przez swojego szefa, Tomasza. Mężczyzna z każdym dniem pragnie kontaktu z Sandrą, zaczyna o nią dbać (czasem odwozi do domu, pilnuje jej posiłków, aby były zdrowe i treściwe),obserwuje ją ukradkiem. Relacja między nimi wchodzi na wyższy poziom. Dziewczyna u boku Tomasza znajduje miłość, ciepło i bezpieczeństwo. Wszystko, czego brakowało jej w dotychczasowym życiu. Wspomnienia bardzo ją bolą i przypominają, skąd pochodzi i kim jest. Czuje do siebie pogardę na myśl o swojej przeszłości, o swojej skrywanej tajemnicy.

Czy zdąży wyjawić prawdę Tomaszowi? A może zwyczajnie przegapi odpowiedni moment? Czy parze pisana jest wspólna przyszłość?

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Bardzo polubiłam Sandrę, która mogła skorzystać z „prostych rozwiązań” a jednak wybrała cięższą i bardziej wyboistą drogę. Oczywiście w przeszłości popełniła kilka błędów, ale wyciągnęła wnioski i ruszyła dalej. Pokazała, że jako osoba z patologicznej rodziny, potrafiła się wyrwać z tego bagna i żyć po swojemu.

DLA TEJ KSIĄŻKI WARTO ZARWAĆ NOCKĘ !

Współpraca: @luckywydawnictwo

Sandra...

✍️✍️✍️✍️
📖📖📖📖📖
"Proste rozwiązania"
Paulina Wysocka - Morawiec
Moje pierwsze spotkanie z tą autorką, lubię takie bo mam czysty i otwarty umysł bez porównań do innych pozycji - ot, takie prywatne poszukiwanie perełek.
Lubię historie dwutorowe, takie które toczą się obecnie, ale też wracają do przeszłości, pozwala to na zagłębienie dokładniej życia naszego bohatera, a jtym razem jest nią Sandra specjalistka od zabezpieczeń IT. Nie sposób jej nie polubić, inteligentna i subtelna dziewczyna skradnie serce pod każdym względem. Choć nie posiada prywatnego życia, gdyż poświęciła się całkowicie pracy to los postanowiło w tej kwestii namieszać, tak na jej drodze stanął Tomasz. Mężczyzna niczym książę z bajki wydawał się poza jej zasięgiem, jednakże życie bywa przewrotne i chociaż domyślił się, że Sandra jest pokiereszowana przez życie to wierzy, iż jest dobrą kobietą. Ale czy zmieni zdanie, gdy się dowie prawdy? Czy będzie wyrozumiały e tej kwestii i zaakceptuje nowe informacje? S może odrzuci naszą bohaterkę?
Bardzo podoba mi się styl pisarki, ładny i czytelny język, rozbudowana treść, pomysłowo prowadzona historia i doskonale prowadzona dwutorowość daje naprawdę ostatecznie dobre wyniki. Dużym plusem jest, że stworzyła bohaterów bardzo realnych, z życiowymi problemami oraz wadami, posiadających skazy, ale też walecznych, podejmujących decyzję, które pozwolą wstać z kolan, pracujących nad sobą i do tego przepełnionych dużą ilością uczuć. W tej książce znajdziemy bardzo realne problemy jak zderzenie z przeszłością, która może zaskoczyć każdego z nas w najmniej oczekiwanym momencie, tutaj pozostaje trzeba nadmienić, że tytuł idealnie odzwierciedla tą książkę co jest niebywale zaskakujące.

Miłego dnia! 💛

✍️✍️✍️✍️
📖📖📖📖📖
"Proste rozwiązania"
Paulina Wysocka - Morawiec
Lubię historie dwutorowe, takie które toczą się...

Sandra jest specjalistką od zabezpieczeń IT. Dziewczyna pracuje w dużej firmie której poświęca cały swój czas, przez co nie ma czasu na życie prywatne.
Jednak ta praca ma też swoje plusy, pozwala jej zapomnieć o przeszłości.
Gdy w jej życiu pojawia się Tomasz, dziewczyna nie może uwierzyć że się nią zainteresował.

"Był niczym książę z bajki … a ona przecież nie była księżniczką".

Mężczyzna domyśla się że życie Sandy nie było łatwe, a ona sama j
pokieroszowana jest przez los. Gdy relacje tej dwójki wchodzą na wyższy poziom, okazuje się że los bywa przekorny a przeszłość przypomina o sobie z podwójną siłą.
Co zrobi Tomasz gdy prawda o Sandrze wyjdzie na jaw?

Biorąc do ręki "Proste rozwiązania" spodziewałam się biurowego, lekkiego romansu. Jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się że, to pełna dylematów i trudnych decyzji historia z przekazem w tle. Bardzo ciekawie rozwinięta fabuła wciąga w świat pełen intryg, uczuć oraz zawiłych relacji między bohaterami.
Cała książka napisana jest w dwóch czasach teraz i kiedyś dzięki czemu dowiadujemy się co stało się kiedyś z Sandrą, że jej życie potoczyło się tak a nie inaczej. Autorka w swoim przekazie, ukazuje nam że łatwe rozwiązanie nie zawsze są dobre i potrafią niszczyć życie, nawet kiedy myślimy że wszystko się ułoży, przeszłość kiedyś nas dogoni w najmniej oczekiwanym momencie.
Bardzo podobała mi się kreacja bohaterów, Sandrę pokochałam odrazu i chyba nawet zrozumiałam dlaczego podjęła takie decyzje. Tomasz z początku tajemniczy z każdą strona pozwala nam się odkrywac. Ciekawe dialogi to coś co bardzo lubię a uknuta intryga tylko podsycała moją ciekawość, w związku z czym zarwalam kolejna nockę czytając książkę 🤭
Zakończenie no tu autorka poszalała i mnie totalnie zaskoczyła.
Polecam myślę że o książce powinno byc trochę głośniej bo może otworzyła by oczy dziewczyną które szukają łatwej kasy a później płaczą 😶‍🌫️

Jednak ta praca ma też swoje plusy, pozwala jej zapomnieć o przeszłości.

"Był niczym książę z bajki … a ona przecież nie była...

„Proste rozwiązania” Pauliny Wysockiej-Morawiec
Być może wcale bym nie sięgnęła po książkę, która nie jest kryminałem. I tu miłe zaskoczenie.

Sandra to bardzo utalentowana specjalistka od zabezpieczeń w firmie Tomasza. Bardzo poświęca się pracy, kosztem życia prywatnego. W ten sposób stara się zagłuszyć wyrzuty sumienia i nie myśleć o przeszłości, z której nie jest dumna. Zdaje sobie sprawę, że nie powinna iść na skróty.

Teraz kobieta pracuje i bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków. Serce Sandry, za każdym razem gdy widzi swojego szefa, bije szybciej, wyobraźnia podsuwa coraz to odważniejsze wizje Tomasza. On także nie jest obojętny na jej wdzięki.

Niedługo ich relacja staje się bardziej zażyła. Przeszłość jednak nie daje o sobie zapomnieć i uderza w najmniej oczekiwanym momencie. Jak skończy się ta historia?

To moje pierwsze spotkanie z autorką i przyznam szczerze, że jeśli będę mieć okazję to chętnie sięgnę po inne książki

„Proste rozwiązania” Pauliny Wysockiej-Morawiec

Czy zawsze najprostrze rozwiązania są tymi najlepszymi?Jak długo trzeba płacić za błędy młodości? Czy zła przeszłość zawsze nas odnajdzie?Czy wszyscy,których uważamy za przyjaciół rzeczywiście nimi są?Czy miłość może nas znaleźć niespodziewanie?

Zgłosiłam się do recenzji Prostych rozwiązań ponieważ bardzo zainteresował mnie opis,ale nie spodziewałam się,że będzie to tak fenomenalna historia 😍Mimo,że teoretycznie jest to standardowy romans to porusza ważne i zarazem trudne tematy. Bardzo podobały mi się rozdziały opowiadające o wcześniejszym życiu Sandry dzięki ,którym dowiadujemy się co było przyczyną późniejszych zdarzeń. Według mnie książka jest obowiązkową lekturą dla młodych dziewcząt,które często wybierają teoretycznie proste rozwiązania tak jak główna bohaterka. Polecam całym serduchem i z przyjemnością przeczytam coś jeszcze spod pióra autorki💙

Tytuł: „Proste rozwiązania"
Autorka: @wysockamorawiec
Wydawnictwo: @luckywydawnictwo
Moja ocena : 8/10 ⭐⭐⭐

Przeczytałam „ Proste rozwiązania” myślałam że to będzie ładny przyjemny romans. Ale zaskoczyła mnie książka bardzo pozytywnie, zawiera wiele ciekawych wątków . Czytając każdą kolejną stronę byłam bardzo ciekawa, co dalej mnie czeka.
Młoda dziewczyna Sandra jest bardzo utalentowana programistka, pracuje w dziale IT. Samotna kobieta nie ma nikogo bliskiego, wychowywała się w domu dziecka. Miała ambicje i cel do którego dąży - chce mieć dobre i normalne życie. Jej przyjaciółka pomaga odnaleźć się w momencie kiedy dziewczyna odchodzi z domu dziecka aby, się usamodzielnić. Beata- przyjaciółka z domu dziecka wciąga Sandrę w ,,niebezpieczny’’ dla niej świat. Sandra zaczyna zarabiać na swoje mieszkanie poprzez usługi seksualne. Wiele ją to kosztuje, pomimo tego dalej brnie złą drogą. Dziewczyna jest bardzo skryta w sobie i nie wie komu może ufać a komu nie.

Poznajemy świat Sandry z dwóch perspektyw jedna to okres kiedy miała sponsora. A drugi okres kiedy dziewczyna odeszła od niego i zaczęła nowe życie. Tam poznaje ludzi którzy ją nie oceniają. Dziewczyna czuję się dobrze w ich towarzystwie. Zaprzyjaźnia się z Erykiem i jego żona. Poznaje świat jaki jej się marzył od dawna.
Na pewno nie zgadnięcie jak ta historia może się zakończyć 😉
Polecam bardzo serdecznie książkę
Współpraca dla @luckywydawnictwo . Dziękuje za egzemplarz.

Tytuł: „Proste rozwiązania"
Autorka: @wysockamorawiec
Wydawnictwo: @luckywydawnictwo
Moja ocena : 8/10 ⭐⭐⭐

Młoda dziewczyna Sandra jest...

Paulina Wysocka - Morawiec napisała już 3 wspaniałe książki. Dwie z cyklu "Bez zobowiązań" oraz powieść "Proste rozwiązania", którą dzięki uprzejmości Wydawnictwa Lucky mam dziś przyjemność dla Was zrecenzować.
Biorąc tę pozycję do ręki spodziewałam się lekkiej, mało zawiłej historii z romansem biurowym w tle. Szybko okazało się jednak, że autorka oparła swą powieść na głęboko przemyślanej fabule, w której zawarła ukryty przekaz.
Książka opowiada historię młodej kobiety - Sandry, która po opuszczeniu domu dziecka za wszelką cenę próbuje stanąć na własne nogi. Obiecała sobie, że nie wróci do rodziców, których i tak nigdy nie interesował jej los. Jedyne co może im zawdzięczać to wstręt do alkoholu. Nie chciała też wracać po pomoc do bidula. Pragnęła samodzielności. Mimo, iż miała na swoje życie pewien plan, podjęła po drodze kilka nierozsądnych decyzji. Jedną z nich było przystanie na propozycje sponsoringu, który zapewnił jej możliwość darmowego wynajmu mieszkania. Dziewczyna wpadła jednak w sidła z których nie łatwo było się uwolnić. Mimo, że zyskała dach nad głową i możliwość nauki, to powoli traciła coś o wiele cenniejszego - szacunek do siebie i poczucie własnej wartości. Są w życiu decyzje od których nie łatwo się odciąć w dowolnej chwili. Czasem nie sposób zwyczajnie o nich zapomnieć i ruszyć dalej, a na pozór proste rozwiązania mogą okazać się zgubne w skutkach.
Książka zaskoczyła mnie wysoce rozbudowaną fabułą w której nie brak było intryg, wzruszeń, burzliwych i skrajnych uczuć, a także zawiłych relacji między bohaterami. Akcja toczy się dwutorowo, dzięki czemu mamy pełen wgląd w przeszłość bohaterki oraz jej obecne poczynania. Z czasem widzimy jak obie płaszczyzny zaczynają się wzajemnie przenikać i jest to moment w którym nie mamy już ochoty odłożyć tej książki. W pewnej chwili sama nie byłam pewna komu mogę w tej historii zaufać, a kto okaże się czarnym charakterem. Gdy już wydawało mi się, że Sandra w końcu wychodzi na prostą i udaje jej się zbudować szczęśliwą relację z mężczyzną, w jej życie wkroczyły sprawy z przeszłości. Przyznam, że tego bałam się najbardziej.
Ta powieść pełna była przejmujących dylematów moralnych i trudnych decyzji. Uważam, że niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie, szczególnie dla młodych osób, które dopiero wkraczają w dorosłe życie. Otwiera oczy na zagrożenia związane z podejmowaniem przelotnych znajomości. Pokazuje, jak łatwo obca osoba może zacząć manipulować czyimś życiem wedle swojego upodobania poprzez przemoc fizyczną, psychiczną czy zwykły szantaż. Dziękuję autorce za poruszenie tak ważnych tematów jak trudne dzieciństwo, wpływ podejmowanych decyzji na kształtowanie własnej przyszłości oraz rola przyjaciół w podejmowaniu właściwych życiowych wyborów. Polecam tę książkę z czystym sercem i daje jej 9/10.

Gdyby osądzać „Proste rozwiązania” po okładce, pierwszą myślą byłoby, że to kolejna książka o romansie szefa i jego podwładnej. Nic bardziej mylnego, choć ten wątek pojawia się na kartach powieści Pauliny Wysockiej-Morawiec. Mamy tutaj naprawdę ważną tematykę. Powieść trochę ku przestrodze.

Sandra już od małego miała bardzo trudne życie. Rodzice zamiast zadbać o własną córkę tonęli w morzu alkoholu, przez co dziewczynka trafiła do domu dziecka.

Wyrosła na utalentowaną, ambitną i pracowitą specjalistkę w dziale IT.
Gdyby tylko mogła cofnąć czas rozegrałaby to zupełnie inaczej.
Chcąc o wszystkim zapomnieć w stu procentach skupia się na swojej pracy i w tym, w czym jest świetna.

Pewna sytuacja sprawia, że musi zacząć współpracować ze swoim szefem, przy którym czuje się nieswojo.
Pozory jednak mylą, obydwoje czują się świetnie w swoich towarzystwie, przez co spędzają ze sobą każdą wolną chwilę.

Czy tym dwoje pisana jest miłość❓️

Czy Sandra wyzna prawdę o swojej przeszłości❓️

To było coś pięknego, jak ja uwielbiam tak cudowne książki, w których dzieje się tak wiele. Już od pierwszych stron pokochałam Sandrę. Wierzę, że bardzo żałowała wszystkich podjętych decyzji sprzed kilku lat.
Dzięki czemu zaczęła zupełnie inaczej patrzeć na życie. Myślę, że zawsze miała dobre serce tylko jako młoda kobiet pogubiła się w tym wszystkim, ufając niewłaściwym osoba.

Autorka w swojej powieści poruszyła bardzo ważne tematy, o których w dzisiejszych czasach powinniśmy mówić głośno.
Sponsoring może nieść swoje piętno przez wiele lat, które odbije się na naszym życiu w dość trudny sposób.Konsekwencje odbiją się nie tylko na nas, ale i naszych bliskich.

Tę książkę przeczytałam jednego wieczoru, zarywając nockę, ale opłaciło się.
Podoba mi się podział przeszłości i teraźniejszości który bardziej przybliżył mi życie Sandy i podjęte przez nią decyzje.
Historia jest niesamowita i za pewno urzeknie niejednego czytelnika.

Wyrosła na utalentowaną, ambitną i pracowitą specjalistkę w dziale IT.
Aby osiągnąć tak wiele musiała bardzo dużo poświęcić, podejmując niewłaściwe decyzje, które do dnia dzisiejszego ciągną się za nią niczym cień....

• Polskie

Dodaj cytat z książki Proste rozwiązania