Przypomnij o nas gwiazdom

Okładka książki Przypomnij o nas gwiazdom Weronika Schmidt
Okładka książki Przypomnij o nas gwiazdom
Weronika Schmidt Wydawnictwo: Imagine Books Cykl: Trylogia Moon (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Trylogia Moon (tom 3)
Imagine Books
2023-01-27
2023-01-27

Generalnie od połowy książki bardzo mnie wciągnęła ta pierwsza część jednak trochę mi się dłużyła ale generalnie już tęsknię za Maddy i Noah

Po długim czasie Noah wraca do miasta. Byli przyjaciele starają się unikać, lecz nie jest to łatwe kiedy nadal mają wspólnych znajomych. Każde z nim ma już swoje życie, lecz oboje w głębi serca wciąż coś do siebie czują. Maddy wyszła na prostą, jest już pewną siebie dziewczyną i nie czuje wcześniejszego strachu. Na jaw wychodzą istotne informacje, przez które zaszło ogromne nieporozumienie.

Zakończenie całej serii wzbudziło we mnie wiele emocji. Uważam, że jest to najlepsza część z całej trylogii. Wiele przeróżnych uczuć i zwrotów akcji. Miała przepiękne zakończenie i pokazała, że potrzeba tylko odpowiedniej osoby w odpowiednim czasie.

Oficjalnie jestem zakochana w Trylogii Moon

Opis książki:
Od powrotu Noah do Nowego Jorku mija kilka miesięcy. On i Maddy starają się unikać, choć nie jest to łatwe, gdyż wciąż mają wspólnych znajomych. Młodzi z powodzeniem układają sobie życie, a dziewczyna wydaje się naprawdę szczęśliwa – studiuje, odnajduje się w wolontariacie i z radością urządza w swoim pierwszym mieszkaniu. Choć oboje wciąż czują w sercach tlące się uczucia, zmienili się i dojrzali. Szczególnie Madison wydaje się w końcu rozumieć, że jej szczęście i życie nie zależą od innych ludzi, lecz w dużej mierze od niej samej. Bardziej świadoma własnej wartości i uczuć zaczyna dostrzegać więcej. Konfrontuje się z Aidenem i odkrywa prawdę, która wszystko zmienia. Noah i Maddy w końcu dowiadują się, jak wielkie nieporozumienie rozdzieliło ich drogi, jednak czy jest sens wracać do tego, co było?
Czas leczy rany i zmienia ludzi, a także pokazuje nowe perspektywy. Może lepiej zamienić ryzykowną miłość w bezpieczną przyjaźń i zachować piękne wspomnienia...

Moja opinia:
Oficjalnie jestem zakochana w Trylogii Moon. Bo tak, wraz z tą książką zakończyłam całą serię (niestety). Nawet nie wiem co mogę powiedzieć. Podsumowując całą trylogię najbardziej podobało mi się ,,Przypomnij o nas gwiazdom”, więc tym samym stała się to moja ulubiona książka (wcześniej była to ,,Obiecałem Ci Gwiazdy”). Każdy milimetr historii Noah i Maddy jest wspaniały. Ja będę teraz czekała do końca a wierzę że kiedyś ktoś obieca mi te wszystkie gwiazdy na które co noc patrzę. No i oczywiście nienawidzę Aidena. Wątek z nim związany nie dotknął mnie tak w drugiej części, ale teraz? Brak mi słów którymi opisałabym jak bardzo kocham tą książkę. Jedyny maciupki zarzut, szkoda że wątek z podejrzeniem ciąży u Audrey był tak mało rozwinięty. Jak nic trochę bym o nim jeszcze poczytała. Powiedziałabym więcej o tej historii ale niestety nie potrafię, więc po prostu na tym skończę.

Moja ocena:
nieskończoność/10

,,- Dopóki te wszystkie gwiazdy będą świecić jasno na niebie, nic nie zniszczy naszej miłości. To będzie nasz własny kawałek nieba. - wyrecytował kropka w kropkę te same słowa, które powiedział mi siedem lat temu, zmieniając jedynie słowo ,,przyjaźń” na ,,miłość”. -Obiecuję ci te wszystkie gwiazdy. Na zawsze. My. Gwiazdy, i to niebo które nam się przygląda”

Oficjalnie jestem zakochana w Trylogii Moon

Opis książki:

zdecydowanie najlepszy tom z całej trylogii. ból, przeplatany z słodkimi i uroczymi scenami brzmi jak materiał na wybitną książkę <3

III część i ostatnia ... Trochę mi smutno, że to koniec, ale jest satysfakcjonujący. Główni bohaterowie znaleźli ścieżkę do siebie pokonując po drodze wszystkie przeszkody i zawirowania życiowe. Mamy tutaj zakończenie terapii przez Madison. Wolontariat, ślub (w rodzinie),dorosłe podchodzenie do niektórych spraw, koszykówkę, krajobrazy Nowego Yorku, przyjaźń i na końcu miłość.

Fajna, ale nie podoba mi się to że ich relacja się rozwaliła i znów byli pokłóceni.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gdy zaczynałam czytać tę część, zauważyłam, jak bardzo bohaterowie wydorośleli. Z ich zachowań widać było, że wyciągają wnioski, konsekwencje ze swoich słów, jak i czynów. Pomimo tego,
że pogubili się na drodze swojego życia i pierwsze spotkanie po pewnym czasie, było trudne i bolesne – starali się zachowywać dojrzale i bez wrogich emocji do siebie nawzajem. Akcja w tej części rozgrywa się powoli, ale dzięki temu uczucia bohaterów stają się bardziej rzeczywiste. Relacja Maddy i Noah była cudowna, życiowa, trudna i piękna. Każdy tom uczył nas czegoś nowego. Z każdym tomem lepiej poznawaliśmy tę dwójkę i problemy, z jakimi się mierzą. Autorka świetnie zadbała o uwidocznienie cech i zachowań postaci, co dało wspaniały efekt czytania. Cała trylogia jest godna polecenia.

Recenzja ostatniej części Trylogii Moon pt.: „Przypomnij o nas gwiazdom” wydawnictwa Imagine Books

🙌🏼

Gotowi? To jedziemy:

🌜Z żalem stwierdzam, że to najgorsza część sagi - najbardziej monotonna, najmniej się dzieje.

🌜Ale za to zakończenie jest przepiękne (spodziewałam się takiego)

🌜A o czym jest? To love Story o dwóch osobach zakochanych w sobie od 13.roku życia. Noah jest cudownym bohaterem, który obiecał Madison gwiazdy.

🌜”Dopóki te wszystkie gwiazdy będą świecić jasno na niebie, nic nie będzie w stanie zniszczyć naszej miłości” - ♥️ czyż to nie piękny cytat i obietnica?

🌜Mimo iż trzecia część okazała się najsłabsza, cała trylogia jest SUPER!

🌜POLECAM!

🙌🏼

Gotowi? To jedziemy:

🌜Ale za to zakończenie jest przepiękne (spodziewałam się takiego)

Pomimo, że miałam dosyć długą przerwę od tej trylogii, nie zawiodła mnie. Mówiłam kiedyś, że pierwszą część zaczęłam czytać na wattpadzie i powiem szczerze:pewnie nikt z Was nie pomyślałby, że właśnie na wattpadzie rozpoczęła się ta historia.

Zacznę od czegoś dla mnie najważniejszego, m.in. tego, że gdy zaczynałam czytać tę część, zauważyłam, jak bardzo bohaterowie wydorośleli. Z ich zachowań widać było, że wyciągają wnioski, konsekwencje ze swoich słów, jak i czynów. Pomimo tego, że pogubili się na drodze swojego życia i pierwsze spotkanie po pewnym czasie, było trudne i bolesne – starali się zachowywać dojrzale i bez wrogich emocji do siebie nawzajem.

Wiadomo, rozmowy są dla nich trudne, aczkolwiek, gdy podchodzą do nich poważnie, dochodzą do porozumienia. Moim zdaniem znaczy to właśnie o ich dorosłości. Jest też to dla nas fajna przestroga, aby nie unikać rozmów i wyjaśniać sobie jakieś trudne sytuacje.

Uwielbiam to, jak pisze Weronika, bo nie wiem jak Wy, ale ja odniosłam wrażenie, że Wera pisała tą trylogię od serca i kocha ją, tak jak my kochamy Noah Davis’a. Autorka świetnie zadbała o uwidocznienie cech i zachowań postaci, co dało wspaniały efekt czytania.

Piękne zakończenie tej cudownej gwiezdnej trylogii <33 czekam na inne książki tej AUTORKI <33 POLECAM

• Weronika Schmidt
  • Chcę kupić