Elena. Tajemnica stadniny

Cykl: Elena (tom 4)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Elena – Ein Leben für Pferde. Band 4: Elena, Das Geheimnis der Oaktree-Farm
Ag2S

Czwarty tom z poczytnego cyklu książek o Elenie i koniach. Elena wraz z przyjaciółką Melike wyruszają do Ameryki na zaproszenie nowej właścicielki Quintano. Są oszołomione ogromną stadniną, bogactwem gospodarzy, uczą się jeździć w stylu western, a nawet startują w zawodach. Jednak Elena odkrywa, farma nie że jest rajem na ziemi - nie o wszystkie konie się dba, a ktoś prowadzi tajemnicze interesy... Ciekawa lektura również ze względu na wiele szczegółów dotyczących tradycyjnego użytkowania koni na ranczach.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

| 2016-06-02

Super książka pełna przygód i tajemnic. Nie można tego nie przeczytać!!!!

trele_morele | 2016-02-04

Elenę kochamy z córkami od 2013 roku, tu nic się nie zmienia! Dla koniarzy i nie tylko! Warto!

Elena i Melike zostają zaproszone na farmę Oak Three przez właścicielkę Quintano, Brendę Murray... Szybko okazuje się, że życie na farmie nie przypomina bajki,jak uważały Melike i Elena... Elena wygrała zawody western na klaczy Mainly Mathildzie trenowanej przez Luke'a syna Brendy, który po wypadku porusza się na wózku inwalidzkim... Na szczęście Elena, Melike,Tim,Joana siostra Luke'a i Brody sprawiają, że wszystko dobrze się kończy <3 Elena złapała złodzieja torebek w Nowym Jorku,a przyjaciółki dostają konie, aby w Niemczech mogły kontynuować jazdę w stylu western!!!!!!!! :) Naprawdę gorąco polecam!!! :)Szkoda,że to już ostatni tom :(

Ines | 2015-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Po pełnych wrażeń miesiącach, w życiu Eleny nastaje pewien spokój. Jednak nie na długo. Dziewczyna otrzymuje od nowej właścicielki Quintando zaproszenie na wakacje do Stanów Zjednoczonych. Jednak złe oceny sprawiają, że Elena wie, co odpowiedzą jej rodzice. Kiedy w końcu udaje jej się otrzymać zgodę na wyjazd, nie jest tego już taka pewna. W końcu to bardzo daleko. Kiedy dociera z Melike na miejsce, szybko zmienia zdanie. Farma Oaktree jest ogromna i bardzo piękna. Dziewczyny szybko zarzucają dotychczasowe plany i rozpoczynają naukę jazdy w stylu western. Ale za pięknem stadniny kryje się okropna tajemnica, która sprawia, że Luke i Joana - dzieci Brendy, właścicielki - nie są szczęśliwi w tym miejscu.
Nie wiem dlaczego, ale tak już mam z książkami z serii "Elena", że kiedy mam już czytać, to bardzo mi się nie chce, ale kiedy już się zanurzę w nowej przygodzie tytułowej bohaterki, niemalże nie mogę się oderwać! Taka dziwna magia w tej książce.

Z perspektywy czterech przeczytanych...

paulinaa_XD | 2015-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna genialna część tej książki ;* Książka opowiada o wyjeździe Eleny do Brendy, która kupila konia Quintano.Spędza tam 6 tygodni z Melike, a wkrótce również z Timem i Niklasem. Poznaje tam owych kolegów i koleżanki - Joana i Luke. Bardzo się zaprzyjaźniają, jednak mają do odkrycia ogromną tajemnicę jaką skrywa stadnina, a raczej mąż Brendy. Bohaterowie po raz kolejny spisują się na medal!! :D