Zaufaj mi

Jeff Abbott Wydawnictwo: Empik Go kryminał, sensacja, thriller
Empik Go
2022-07-06
2022-07-06

Takie książki uwielbiam. Po prostu świetna sensacja. Zero nudy. Ciekawie, przewrotnie, zadziwiająco i zaskakująco. Polecam :-)

80/100/23 „Zaufaj mi”, Jeff Abbott- kryminał, sensacja mafijna. Ciekawe wątki i szybka akcja, ale gdzieś, to wszystko mało prawdopodobne. Czy najbliżsi są faktycznie „tymi bliskimi”? Mam mieszane odczucia.

"Zaufaj mi" Jeff Abbott.

Gdyby nie był to audiobook, którego słuchałam mimochodem zajmując się czymś innym, to pewnie bym przez tę powieść nie przebrnęła.
Fakt, jest akcja, nawet dość wartka, tylko niejako niewiarygodna, a zwłaszcza, gdy główny bohater, ciamajdowaty student psychologi, nerd komputerowy nagle zostaje wciągnięty w działania terrorystyczne, porwanie, ucieczkę, walkę o wielkie pieniądze, jazdę na pace rozpędzonej ciężarówki, wielokrotną strzelaninę, poszukiwany przez policję całego kraju bez problemu wsiada na pokład rejsowego samolotu... i wszystko to robi niemal bez jednego zadraśnięcia. Coś na miarę "Szybkich i wściekłych". 😉

Luke Dantry, na zlecenie swojego jedynego żyjącego krewnego, ojczyma Henry'ego, nawiązuje w sieci kontakty z potencjalnymi terrorystami, zagrażającymi bezpieczeństwu Amerykanów. Nadaje im nazwę Mrocznej Drogi, która to nazwa dość szybko się przyjmuje w tym środowisku. Nieświadomy w pełni konsekwencji swoich działań, Luke zaczyna być na celowniku członków Mrocznej Drogi, którzy próbują go zlikwidować. Zaczyna się wyścig i walka o przetrwanie.

Zapewne dla miłośników tego typu książek akcji powinna to być atrakcyjna lektura. Mnie za bardzo nie zachwyciła.

"Zaufaj mi" Jeff Abbott.

Pomysły i owszem, interesujące. Niuanse motywów uczestnictwa w sieciach terrorystycznych, od czystej nienawiści do zaspokajania osobistych chęci dominacji czy uznania, poklasku dla "przenikliwości analiz. Oczywiście - przypomnienie zarazy terroryzmu pełznącej nieprzerwanie po świecie.
Ale tak karkołomnie zapętlona. że tylko z konieczności STUDIOWAŁEM ja do końca.

Ale tak karkołomnie zapętlona. że tylko z konieczności STUDIOWAŁEM ja do końca.

Dziś skończyłem męczyć. Niby wszystkie elementy potrzebne do napisania dobrej sensacyjnej powieści są, czegoś zabrakło.

Trzeba być masochistą żeby książkę skończyć... flaki z olejem, olej z flakami polane sosem ze straconego czasu!

2030

Przewrotny, trzymający w napięciu i wciągający thriller. Luke Dantry od lat pracuje dla ojczyma Henry'ego, szukając w internecie potencjalnych terrorystów. Gdy był nastolatkiem, w wypadku małego samolotu zginął jego ojciec, a potem stracił matkę w wypadku samochodowym. Ojczym traktował go jak syna, ale okazuje się że Luke stał się celem jakiegoś szaleńca, a na dodatek wydarza się seria terrorystycznych ataków, detonacje bomb opracowanych przez niejaką Snow. Przestępcza organizacja chce pogrążyć świat w chaosie i wojnie, nie zawaha się wyeliminować niewygodnych świadków. Fanatycy z ruchu Mrocznej Drogi zaczynają ścigać Luke, ten czuje się zdruzgotany zdradą jedynego członka rodziny, jaki mu został. Mnóstwo zwrotów akcji, osoba tajemniczej Aubrey, polowanie na Luke'a , którego jedynym ratunkiem jest fundacja Quicksilver, najgroźniejszy wróg Mrocznej Drogi. Trup ściele się gęsto, a Abbott ma w zanadrzu dla swojego bohatera wiele niespodzianek.

dobrze napisany scenariusz na film. w obliczu przyjrcia do kraju uchodzcow z krajow islamskich zagrozenie staje sie realne i przerazajace.
ksiazka o terorystach i antyterorystach

ksiazka o terorystach i antyterorystach

Międzynarodowa, ale świetnie zorganizowana siatka terrorystyczna kontra niedoświadczony chłopak (typ komputerowca) na progu dorosłości. Niewiarygodne, jak można poprowadzić akcję, żeby głównemu bohaterowi włos z głowy nie spadł (sarkazm)!

Ułożony, wykształcony chłopak... Spokojna praca dla ojczyma polegająca na zbieraniu informacji z forów internetowych na temat potencjalnych terrorystów.

W ciągu jednej chwili chłopak zostaje porwany, w ciągu drugiej wmieszany w morderstwo w biały dzień pod okiem miejskiego monitoringu, w ciągu trzeciej dowiaduje się, że ojczym ani myśli wykupić go z niewoli. To wszystko to tylko wstęp do długiej drogi, w której szczyt okazuje się dnem, a dno szczytem. Wszystko w co do tej pory wierzył, wszystko co do tej pory wiedział na temat siebie, ojczyma, ojca i matki oraz swojego miejsca w świecie zostaje poddane brutalnej próbie.

Ciekawa, szybka i zaskakująca powieść sensacyjna, w której główny bohater imponuje swoją determinacją do poznania prawy i wolą przeżycia.

• Jeff Abbott
  • Chciałabym

Dodaj cytat z książki Zaufaj mi