Sharp

Książka ciekawa nawet gdy nie czytaliśmy wcześniejszego tomu to mamy krótkie wprowadzenie. Szybko się czyta, jest lekko napisana bez przesadnego przeklinania gdzie często się to zdarza w Książkach o klubach motocyklowych lub w gangach. Jest również podział narracji co trochę w tej akurat powieści mi nie podpasowało bo za dużo było akcji by skakać od jednego bohatera powieści do drugiego.
Zauważyłam ostatnio że wciągam się w taki gatunek książki. Polubiłam powieści o gangach bo w nich zawsze się dzieje akcja która wciąga.
Nigdy też nie słyszałam o tej autorce a ma sporo książek w swojej kolekcji. Jak będę miała możliwość przeczytania czegoś jeszcze z pod jej pióra to na pewno przeczytam.

Warta uwagi i polecenia powieści 🙂

Kochani dzisiaj chcę Wam przedstawić kolejną część "Armii Potępionych ".Autorka przedstawia nam tym razem losy Swallow i Sharpa. Kolejne poranione przez życie osoby, których los pchnie w swe ramiona..
Swallow, zielarka z zamiłowania, niestety samotna matka, której los nie sprzyjał. Zamieszkała w domu dziadka na prośbę babci, jednak dziadek bardzo źle ją traktował a do tego jego przyszywani znajomi, którzy przyprawiali ją o gęsią skórkę.
Sharp jest silnym i potężnym mężczyzną, który pracuje dla klubu motocyklowego Bastiona jako egzekutor. Jego przeszłość też nie mieniła się w kolorowych barwach. Dużo w życiu przeszedł.
Los styka tych dwoje w dość nietypowych okolicznościach. Jednak Sharp widział juz Swallow wcześniej i juz wtedy jego serducho zabiło mocniej. Swallow postanawia zacząć wszystko od nowa z dala od dziadka i jego matactw. Pod swoje skrzydła bierze ją Sharp i klub motocyklowy......
Jak to się dalej potoczy?
Czy Sharp i Swallow mają szansę na przyszłość?
Czy oboje pokonają mrok?
Los potrafi być bardzo przewrotny....
Kolejna część i kolejny mój zachwyt. Kolejny raz książka czytała się sama, poznałam kolejnych bohaterów ale i również Erika oraz Sebastian mieli tutaj swoje 5 minut. Ponownie nawiążę do graficznej części powieści, gdyż jest ona przemyślana i dopieszczona w 100%.Tutaj króluje Jaskółeczka, dlaczego.... musicie przeczytać, wtedy się dowiecie..... A gwarantuję, że nie pożałujecie... Podobała mi się również okładka - wow, a co najbardziej mnie zachwyciło to zielarstwo i dokładnie opisane poszczególne zioła....Dziekuję za te chwile spędzone z Armią Potępionych. Czy będzie ciąg dalszy?...
"Kiedy rozbijasz się o samo dno i jeszcze tli się w Tobie maleńka iskra życia, jedyna droga prowadzi w górę.... "....

„Sharp” to druga część cyklu Armii Potępionych i zarazem historia egzekutora. Zdecydowanie polecam przeczytać pierwszą część czyli Bastiona. Szczególnie, że w książce są rozdziały z jego pestkowy więc znajomość jego historii wiele wyjaśnia. To mój kolejny patronat, z którego jestem ogromnie dumna i z całego serca dziękuję @grazynaaadamska.author za zaufanie i możliwość patronowania tej cudownej historii. Historii, która przedstawia nam zupełnie inny obraz klubu motocyklowego, do jakiego mogliśmy przywyknąć w innych książkach z tym motywem.

Swallow to kobieta, której życie nie było usłane różami, zdecydowanie jej nie rozpieszczało. Po matce odziedziczyła zamiłowanie do ziół. Z ich pomocą potrafi stworzyć mikstury, które leczą. Ale zioła mają również tę moc, że potrafią zabić o czym Swallow doskonale wie. Czy będzie musiała kiedyś to wykorzystać? Pragnie otworzyć zielarnię, niestety dopóki żyje jej dziadek musi to pozostać w kwestii jej marzeń. Swallow ma cudownego syna, dla którego zrobi wszystko aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Miejsce, w którym żyją stanowi dla nich ogromne zagrożenie, jednak Swallow nie chce porzucić ziemi, którą odziedziczy po śmierci dziadka. Wychowywał ją dziadek pijak, przed którym Jaskółka wielokrotnie musiała się bronić. Jednak nie tylko on stanowił dla niej zagrożenie. Czy Swallow porzuci wszystko dla ratowania siebie i syna? A może jednak spróbuje walczyć o to co jej się należy? Tylko jak wielką cenę przyjdzie jej za to zapłacić?

Sharp to przystojniak, który nie jednej kobiecie zawróciłby w głowie. To mężczyzna, który ma swoje wady i zalety. Nie toleruje zdrady, jest uczuciowym ale i bezwzględnym mężczyzną. Muszę przy-znać, że jego pomysły na tortury są bardzo pomysłowe i niepowtarzalne. Jego życiem kieruje chęć zemsty na mordercach matki. Jednak gdy pojawia się Swallow zrobi wszystko aby zapewnić jej i Sebastianowi bezpieczeństwo. Jego Jaskółeczka, czyli kobieta, która według Eryki uratuje go, nie zna zasad panujących w klubach motocyklowych. Ten świat jest jej całkowicie obcy. Nie przywykła do otrzymywania pomocy, dlatego jest nieufna jeśli chodzi o motocyklistów i każdą pomocną dłoń wyciągniętą do niej. Nauczyła się, że za każdą pomoc prędzej czy później przyjdzie jej zapłacić. Sharp z jednej strony ją przeraża, a z drugiej ogromnie pociąga. Która strona zwycięży? Czy Jaskółeczka będzie wstanie zaufać motocyklistom? Czy da szanse Sharpowi? Czy dwie poranione duże mogą wspólnie znaleźć ukojenie?

„Sharp” to książka pełna emocji. Nie tylko tych pozytywny. Zawiera dużo smutku, trudnych przeżyć, walki o własne dobro i dobro dziecka. To książka, od której nie mogłam się oderwać. Autorka miała świetny pomysł na fabułę i bardzo umiejętnie gra na emocjach czytelnika. Ogromnie podobało mi się pokazanie świata motocyklistów w zupełnie inny sposób. Pierwszy raz spotykam się z tym aby nie handlowali bronią, narkotykami czy zajmowali się prostytucją. Owszem mają swoje za uszami ale aby osiągnąć własne cele znaleźli swój całkowicie odmienny sposób. Autorka również w fajny sposób przedstawiła możliwości wykorzystania niektórych ziół. Bardzo podobała mi się kreacja bohaterów. Sharp, który jest poraniony mężczyzną, mężczyzną, w którym potrafi obudzić się bestia, trudna do poskromienia, jednak dla najbliższych jest łagodny i opiekuńczy. Swallow kobieta, która wiele wycierpiała, jednak nigdy się nie poddała. Robiła wszystko aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i synowi. Nie zasłużyła na to co ją spotkała z rąk oprawców. Nie spodziewałam się tego i cierpiałam razem z Jaskółeczką. Ogromnie polecam Wam tą historię, niewątpliwie całkowicie inną od reszty.

Mam nadzieję, że będą kolejne tomy bo to świetna seria. Jestem ciekawa czy rozwinie się jakoś wątek ojca Sebastiana?
Jeszcze raz bardzo dziękuję @grazynaaadamska.author za możliwość objęcia książki patronatem. Był to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

Dajcie znać czy już znacie historię Swallow i Sharpa.

RECENZJA🤓

Cześć Lubicie jazdę motocyklem? Czy wolicie autem?

Ja uwielbiam jeździć jako kierowca autem, nigdy nie kierowałam na motocyklu, ale świetnie by było się przejechać jako pasażer i poczuć wiatr we włosach.

Nawiązując do tematu motocyklowego chcę Wam przedstawić drugi tom „Armii Potępionych”, „Sharp” Grażyny A. Adamska.

Swallow posiada niezwykły talent zna się na ziołach i tworzy lecznicze mikstury, a dla swojego dwunastoletniego syna jest w dranie zrobić wszystko. Na drodze kobiety staje przystojny blikier, który potrafi zadać fizyczny ból, jednocześnie wierzy w przepowiednie oraz w siłę i skuteczność ziół.

Czy oboje pokonają demony przeszłości? Czy znają drogę do szczęścia?

Autorka stworzyła bohaterów o silnych osobowościach pomimo, że bohaterowie mają za sobą trudną i bolesną przeszłość, potrafią walczyć o to co pragną, nie oglądając się za siebie starają się iść do przodu obraną drogą. Pomimo, że przeszłość nie raz wyciąga po nich swoje ręce.

A jak ta dwójka już znajdzie się w jednym pomieszczeniu to w powietrzu unoszą się iskry od wyczuwalnej chemii, namiętności i pożądania.

W tej części,  mamy możliwość obserwować dalsze losy Eriki i Bastiona, ich związek idzie do przodu, a los stawia na drodze kolejne niespodzianki.

W książce nie brakuje emocji, napięcia, przewrotnych zwrotów akcji. Tępo fabuły nawet na moment nie zwalnia, cały czas trzyma w napięciu co potęguje ciekawość u czytelnika.

W „Sharp”  również znajdziemy  tajemnice, uczucia, namiętność i jednocześnie sporo ciekawostek na temat poszczególnych ziół, które stosowała bohaterka.

Autorka otacza czytelnika magią, zapachem ziół, wciąga w świat motocyklowego klubu, przystojnych blokerów, pięknych kobiet i nie wypuszcza z tego świata, aż do ostatniej strony.

Jeśli jeszcze nie znasz tej serii z całego serca polecam po nią sięgnąć. A ja czekam na 3 tom „Armii Potępionych”

RECENZJA🤓

Cześć Lubicie jazdę motocyklem? Czy wolicie autem?

Swallow posiada niezwykły talent zna się na...

"Czasami uświadomienie sobie, co tak naprawdę nas powstrzymuje, jest bardziej bolesne niż strach przed dokonaniem kroku poza mentalną strefę komfortu."

Pasjonatka ziół znająca ich lecznicze i mordercze działanie oraz mężczyzna, który pasjonuje się zadawaniem ogromnego bólu i... ziołami. Czy połączenie tak dwóch różnych światów tworzy książkę o niesamowitej historii? TAK! Autorka bardzo mnie zaskoczyła stworzeniem tak mocnych osobowości, bo choć Swallow jak i Sharp mają trudną i bolesną przeszłość, to pomimo tego, potrafią wykazać się ogromem siły wewnętrznej, walczą o to czego pragną i nie cofną się przed niczym. Ta dwójka razem to ogień w czystej postaci!

"Sharp" to nie tylko chęć zemsty za przeszłość. To również sprzeczności uczuć, tajemnice, zdrady oraz wiele ciekawostek i informacji na temat zastosowania ziół.

W tej książce nie zabraknie emocji, zaskoczenia i nerwów czytelnika, bo Grażyna A. Adamska wie jak podkręcić atmosferę. Ani na moment nie zwolniała tempa, trzymała w napięciu i dała sporo wrażeń.

Nie zabrakło też oczywiście Erici i Bastiona z 1 części, ich związek mknie do przodu i czeka ich trochę niespodzianek od losu.

Polecam bardzo i już nie mogę doczekać się 3 tomu! ❤️

Dzisiaj chciałam wspomnieć wam o niezwykłej książce, która podbiła moje serce i zapadła głęboko w pamięci. Po lekturze pierwszego tomu „Bastion” byłam bardzo ciekawa, jaką historią uraczy nas autorka. Członkowie Armii potępionych mają tak intrygujące i silne osobowości oraz skomplikowane życie, że moja wyobraźnia podsuwała mi różne scenariusze.
Dlatego, gdy powieść trafiła w moje ręce, zaraz wzięłam się za jej czytanie. Wiecie co, nie zawiodłam się, tylko zachwyciłam i warto było czekać.

Sharp po zakończeniu służby w armii dołącza do teamu Bastiona. Robi to, gdyż chce pomścić śmierć matki, a klub motocyklowy może mu to znacznie ułatwić. Los stawia na jego drodze niezwykłą kobietę Swallow, której życie nie oszczędzało, jednak przeciwności ją wzmocniły i ukształtowały jej silny charakter. Dręczona psychicznie i fizycznie przez dziadka i jego kumpli, walczy jak lwica broniąc siebie i syna przed całym złem tego świata. Ma też ona ogromny talent do tworzenia mikstur z ziół. To właśnie przez to dostaje ciekawą propozycję od prezydenta klubu motocyklowego, którą przyjmuje.

Jakie plany względem zielarki ma przywódca Armii potępionych? Czy Sharpa i Swallow połączy prawdziwe uczucie, które pokona wszystkie demony dręczące oboje bohaterów? Czy były żołnierz odnajdzie morderców rodzicielki i odzyska wewnętrzny spokój, a może obudzona w nim bestia będzie siała spustoszenie?

Myślicie, że to kolejna schematyczna książka z romansem w tle, to jesteście w wielkim błędzie. Pani Adamska oprócz świetnej historii, w której nie brakuje tajemnic, problemów i nieoczekiwanych zwrotów akcji, wplotła opisy ziół i ich zastosowanie. Ten zabieg sprawił, że książka pod względem graficznym jest niesamowicie oryginalna i przydatna.

Lekki styl pisarki jest doskonały. Wszystko tu ze sobą współgra i pasuje do rozpoczętych wątków z pierwszej części. Z ogromną przyjemnością zatraciłam się w treści, polubiłam nowe postaci i jestem ciekawa co będzie dalej. Dlatego trzymam kciuki, by wena twórcza nie opuszczała autorki i szybko wydała trzeci tom.

Jeśli lubicie czytać wspaniałe książki, które pochłoną was i wywołają wiele emocji to polecam właśnie tą. Nie pożałujecie!

Dlatego, gdy powieść trafiła...

Drugi tom serii Armia potępionych od @grazynaaadamska.author opowiada o losach Sharpa i Swallow. Jego naznaczyły misje wojskowe o których wciąż przypominają mu koszmary i blizny. Jej osobistym koszmarem był czas dzieciństwa spędzonego z dziadkiem z którego nawet już jako dorosła kobieta nie może się otrząsnąć. Tych dwoje spotyka się przypadkowo ale czas pokaże że ona uleczy jego ciało a on będzie tym który da ukojenie i spokój jej duszy.

Swallow ma dar, może nie taki jak Erica z "Bastiona" ale wiedza jaką posiada o ziołach może zarówno zaszkodzić jak i pomóc o czym dobitnie przekona się na własnej skórze tytułowy bohater. Czy mężczyzna zaufa tajemniczej zielarce? Jaki ta rzuci na niego urok swoimi magicznymi naparami?

Drugi tom serii Armia Potępionych to według mnie bardzo wciągająca a zarazem pouczająca historia. Przeplatanie wątków z życia codziennego bikerów z retrospekcjami z przeszłości i interesującymi notatkami o działaniu przeróżnych ziół to był strzał w dziesiątkę. Research jaki musiała pod tym względem wykonać autorka ma tutaj niebagatelne znaczenie. Muszę przyznać,że te zielarskie informacje bardzo mnie zaciekawiły.

Co jeszcze w mojej skromnej opinii przemawia na plus tej historii? Chemia między Sharpem i Jaskółeczką, która jest wyczuwalna od ich pierwszego spotkania,ale bohaterowie co ciekawe nie rzucają się na siebie już na pierwszych stronach,i nie zrywają z siebie ubrań w zwierzęcym pożądaniu.

Kto kogo w tej historii uratuje? Kto dla kogo okaże się wybawieniem? Czy moc ziół jest w stanie uleczyć każdą ranę? Tego dowiecie się sięgając po "Sharpa" jeśli nie czytaliście jeszcze tej serii.

Na zakończenie recenzji jestem ciekawa czy sami znacie się na ziołach i ich działaniu? A może stosujecie zioła w swojej kuchni albo macie jakieś ziołowe mikstury w swojej domowej apteczce?

"Opieram się o ścianę, nie odrywając oczu od jaskółeczki, gdy nagle jej wzrok pada na ulicę, dokładnie w miejsce, gdzie stoję. Wiem, że mnie nie widzi, ale mam wrażenie, że czuje moją obecność. W jakiś niewytłumaczalny sposób się przyciągamy. Zupełnie jak dwa pieprzone magnesy o przeciwnych biegunach."

Recenzja

"SHARP"

CYKL: ARMIA POTĘPIONYCH

TOM 2

Autor: Grażyna A. Adamska

*Gdzie życie i śmierć łączą się ze sobą.*

Swallow od małego musi walczyć o przetrwanie i godność z dziadkiem i jego obrzydliwymi kumplami, którzy mają ukryte motywy, żeby mieć przy sobie dziewczynę. Swallow musi podjąć decyzję. Kobieta dla ukochanego syna zrobi wszystko i kiedy pojawia się okazja, przystaję na propozycję prezydenta klubu motocyklowego. Swallow nie jest zwykłą dziewczyną, od małego uczyła się tworzenia mikstur, zioła są jej pasją i miłością. Czy rozwinie swój dar?

Sharp-egzekutor w klubie motocyklowym słynie ze swoich umiejętności i pomysłowości na wrogach. Czy demona, którego ma ukrytego w sobie uda mu się okiełznać? Czy bestia może stać się bardziej ludzki?

Dwoje obcych sobie ludzi połączyła jedna chwila, czy będą mieli wspólną przeszłość? Czy otworzą swoje serca i zaufają?

Magia i siła.

Absolutnie zakochałam się w serii Armia Potępionych Moja pierwsza myśl po przeczytaniu książki "SHARP", "zaczarowała mnie". Autorka przedstawia nam niezwykłą historię zielarki Swallow i bikera Sharp.

Grażyna A. Adamska nie pisze zwykłych historii, tylko zabiera nas do świata, gdzie swoimi przepięknym piórem prowadzi nas po kartkach papieru. Lecimy tak po stronach jak jaskółka lata po niebie. Mamy tak idealnie napisaną książkę, że nie spodziewałam się, że aż tak wywrze na mnie wrażenie. Są książki i książki a "SHARP" jest tą powieścią, która na długo zapada w pamięć.

Przede wszystkim styl pisania i poprowadzona cała fabuła książki bardzo mi się spodobał. Przemyślana i dopracowana, tajemnice, które coraz bardziej wychodzą na wierzch, zdecydowanie nudy tutaj nie ujrzysz. Wciągająca, zachwycająca inna niż zazwyczaj.

Uwielbiam narrację kilkuosobową, możemy poznać myśli i postępowanie głównych bohaterów. Bohaterowie są dobrze wykreowani i każdy wywołuje w nas inne emocje. Mamy również postacie z poprzedniego tomu, możemy śledzić na bieżąco dalsze ich losy. Wszystko jako całość idealnie się uzupełnia. Jestem zachwycona.

"Kiedy rozbijasz się o samo dno i jeszcze tli się w tobie maleńka iskra życia, jedyna droga prowadzi w górę."

Ciekawymi dodatkami w książce autorka zachęca nas od początku, wprowadzając nas w zaciekawienie dlaczego? Już mówię.

Sami się możemy przekonać czy uważnie czytamy :) Mamy wyzwania charakterystyki Zwierzęcia Mocy, możemy porównać cechy ludzi do opisów zwierząt oraz poznać rośliny i ich magiczne właściwości, które pojawiają się w książce. Tajemniczo prawda ? Ale o tym musicie przekonać się sami:) Osobiście uwielbiam herbatki ziołowe ii nie tylko miętę, melisę czy pokrzywę, a więc z zaciekawieniem czytałam charakterystykę opisanych roślin.

Mamy również krótkie streszczenie "Bastiona" przypomina nam, co wydarzyło się w pierwszej części, chociaż zachęcam do przeczytania poprzedniego tomu.

Z całego serca polecam wam gorącą książkę "SHARP" od Grażyny A. Adamska gdzie mamy idealne połączenie klubu motocyklowego z magią zielarstwa. Warto sięgnąć po serię Armia Potępionych i na pewno się nie zawiedziesz. I zdecydowanie chciałoby się więcej. Ja na pewno sięgnę, a Was zachęcam do zapoznania się twórczością autorki.

Dziękuję @grazynaaadamska za zaufanie i możliwość zrecenzowania książki.

Polecam serdecznie. Do zaczytania... :)

Recenzja

"SHARP"

CYKL: ARMIA POTĘPIONYCH

TOM 2

Autor: Grażyna A....

Bardzo wciągająca druga część serii Armii Potępionych.
Już nie mogę się doczekać kolejnej części.

2 czytanie - 2023-06-18

Bardzo wciągająca druga część serii Armii Potępionych.
Już nie mogę się doczekać kolejnej części.

2 czytanie - 2023-06-18

Ledwo co dotrwałam do końca. Pierwszy tom jakoś był całością. Tutaj jest x bohaterów, przeskoki w czasie, chaos, brak ładu i składu. Nie podobało mi się.

• Przeczytane 2022
  • Romans