Po prostu wybacz

Okładka książki Po prostu wybacz Grażyna A. Adamska
Okładka książki Po prostu wybacz
Grażyna A. Adamska Wydawnictwo: SOUL'S TRANSFORMATION - Grażyna A. Adamska Cykl: Zranione serca (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Zranione serca (tom 2)
SOUL'S TRANSFORMATION - Grażyna A. Adamska
2022-12-30
2022-12-30
dlakobiet kobieta romans miłość samotność odrzucenie

Recenzja patronatu

[…]-Jeżeli kogoś się kocha, to się mu to mówi, a niw ukrywa przed całym świstem. Bo świat i tak wszystko widzi[…]

A wy ile razy powiedzieliście bliskim wam ludziom, że ich kochacie? Mówicie to często? Czy jednak ukrywacie się?

Piękna i trudna historia o problemach, o uczuciach, o trudnej przeszłości, która wpływa na przyszłość i na kształtowanie światopoglądu. O trójce ludzi, tak bardzo różnych, a tak bardzo do siebie podobnych. O nastolatkach, którzy teraz są dorosłymi ludźmi. O ich wzlotach i upadkach i zakończeniu, które wzmaga ciekawość. Oto opowieść o tym, że czasem trzeba tak po prostu wybaczyć.

Kolejny patronat, który wzięłam pod swoje skrzydła i w którym jestem zakochana po same uszy ☺️☺️☺️☺️ energia płynąca z każdej strony, z każdego słowa wypowiedzianego przez bohaterów, sprawiała, że ja czułam to samo. Mimo iż poniekąd nie wierzę w energię, magię to jednak teraz zastanawiam się czy nie wybrać się do takiego energoterapeuty jakim była Nika. Chociaż szczerze chciałabym iść do niej ☺️☺️☺️☺️Książka wciąga w swoje szpony i sprawia, że odczuwasz to co bohaterowie. Na zmianę wpadasz w euforię, złość, zauroczenie, stan przedzawałowy, chęć mordu po zrozumienie, wybaczenie i spokój. To właśnie dzięki niezwykłym słowom, bohaterom tak bardzo rożnym od siebie, książkę czyta się bardzo dobrze z apetytem na więcej. Ja zresztą czekam na więcej i bardzo Wam ją polecam.

A gdy macie jakieś zażyłości z przeszłości, coś was kłuje, przeszkadza, to po prostu wybaczcie i pozwólcie czasowi płynąc. Być po prostu.

Recenzja patronatu

"PO PROSTU WYBACZ"

CYKL: ZRANIONE SERCE (TOM 2)

AUTOR: GRAŻYNA A. ADAMSKA

"... pragniesz być prawdziwa. A prawdziwa ty jest szczera. I nawet jeśli kogoś to zaboli, pamiętaj, że to nie ty masz rezygnować z siebie, przywdziewając fałszywą maskę. TY masz się czuć dobrze sama ze sobą...."

Ile zakładasz na siebie masek?

Ile emocji w sobie tłumisz?

Boisz się odrzucenia ?

Boisz się kochać?

Emilly w ciągu jednego dnia traci wszystko, dodatkowo dobija ją zachowanie przyjaciółki, chociaż przez to co zrobiła, nie zasługuje na miano przyjaciółki. Całe życie dziewczyna ma pod górę, a swoje uczucia ukrywa pod wieloma maskami. Czy na ranczu CJ odważy się na zmianę swojego życia? Czy zdejmie fałszywe maski pod wpływem rytuału "małej śmierci"?

Przepiękna książka z bardzo dużym przesłaniem, która nie jednokrotnie wzrusza oraz wywołuje uśmiech na twarzy.

Grażyna A. Adamska zabiera nas do teksańskiego Bay City, gdzie iskrzy między mieszkańcami i gośćmi rancza. Bohaterowie muszą zmierzyć się ze swoimi demonami, lękami oraz emocjami. Bo chociaż zakopane gdzieś głęboko to niestety nie odpuszczają i powracają.

Na początku autorka daje nam krótkie streszczenie poprzedniego tomu, co nas wprowadza i przypomina o bohaterach oraz sytuacjach, z którymi muszą się zmierzyć. Osobiście przeczytałam poprzedni tom oraz serię teksański klan i mogę szczerze powiedzieć, że uwielbiam ich wszystkich. Różnorodni bohaterowie swoją drogą bardzo wyraziści, których nie wiążą więzy krwi, stają się rodziną połączona lojalnością i miłością. Możemy śledzić na bieżąco dalsze ich losy i każdy z nich wywołuje w nas inne emocje. Wszystko jako całość idealnie się uzupełnia.

"Ta ruda ma w sobie coś, co mnie emocjonalnie rozpieprza. Wystarczyło jedno spojrzenie, jeden dotyk i każdy, mój nerw jest w gotowości, aby wywołać burzę. I to mi się bardzo, ale to bardzo nie podoba.”

Czytając książkę "Po prostu wybacz" nieraz można się utożsamiać z bohaterami, a ich walka ze słabościami oraz wychodzeniem z cienia nie jednej osobie da do myślenia, a na pewno na długo zapadnie w pamięć. Odkrywanie wewnętrznej siły jak i otwarcie się na miłość jest dla niektórych ciężkim przeżyciem, a tutaj możemy tego doświadczyć razem z bohaterami. Wiele emocji doświadczamy podczas czytania.

Przeżyjemy razem z bohaterami rytuał "małej śmierci" - podczas której .... a no właśnie nie zdradzę Wam, ale na pewno w tym ognisku nie jedna maska spłonie, a tak naprawdę narodzi się nowa TY.

"Jeżeli kogoś się kocha, to się mu to mówi, a nie ukrywa przed całym światem. Bo świat i tak wszystko widzi."

Autorka lekkim piórem porywa nas w świat tak realny, że nawet nie wiemy kiedy zaskakuje nas zakończenie, a wierzcie mi, tutaj do końca nic nie jest wiadomo, jak to wszystko się potoczy. Bardzo miło spędziłam z bohaterami czas i już się nie mogę doczekać następnej książki spod pióra autorki. Gorąco Wam polecam.

Dziękuję bardzo Grażyna A. Adamska za możliwość objęcia patronem e-booka „ Po prostu wybacz”

Do zaczytania :)

"PO PROSTU WYBACZ"

CYKL: ZRANIONE SERCE (TOM 2)

AUTOR: GRAŻYNA A. ADAMSKA

Ile zakładasz na siebie masek?

Ile emocji w sobie tłumisz?

Boisz się odrzucenia...

" Po prostu wybacz" ~ G.A Adamska

Kiedy tracisz wszystko nie widzisz przyszłości. Złość, gniew, rozpacz wszystkie te negatywne emocje przysłaniają ci osąd i odbierają chęć do życia. Bohaterowie " Po prostu wybacz" muszę zmierzyć się z własnymi kłodami jakie życie rzuciło im pod nogi. Czy podołają?

[...] 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐨𝐜𝐳𝐚𝐦𝐢 𝐩𝐨𝐣𝐚𝐰𝐢𝐚 𝐦𝐢 𝐬𝐢𝐞 𝐨𝐛𝐫𝐚𝐳 𝐳𝐦𝐚𝐫𝐥𝐞𝐣 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣𝐚𝐜𝐢𝐨𝐥𝐤𝐢. 𝐙𝐠𝐫𝐳𝐲𝐭𝐚𝐦 𝐳𝐞𝐛𝐚𝐦𝐢, 𝐩𝐨 𝐜𝐳𝐲𝐦 𝐳𝐚𝐜𝐢𝐬𝐤𝐚𝐦 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐤𝐢. 𝐓𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐌𝐢𝐚! 𝐓𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐌𝐢𝐚!, 𝐩𝐨𝐰𝐭𝐚𝐫𝐳𝐚𝐦 𝐰 𝐦𝐲𝐬𝐥𝐚𝐜𝐡, 𝐚𝐛𝐲 𝐮𝐬𝐩𝐨𝐤𝐨𝐢𝐜 𝐥𝐨𝐦𝐨𝐜𝐳𝐚𝐜𝐞 𝐬𝐞𝐫𝐜𝐞. 𝐊𝐮𝐫𝐰𝐚!

Mój grudniowy patronat to kontynuacja losów m.in Noah'a bohatera pierwszego tomu cyklu Zranione serce. Autorka ponownie zrzuca na swoich czytelników gorzki smak życia. Sprawia, że musimy się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad tym co nas spotyka. Nie jeden raz przy tej serii uroniłam źle. Nie jeden raz byłam wściekła i smutna. Autorka sprawnie potrafi wplatać wspomnienia, które wiele wyjaśniają ale także sporo komplikują. Zamieszczone streszczenie tomu I zdecydowanie było dobrym posunięciem. Często gęsto ubolewam nad tym, że przy dłuższej przerwie między tomami nie pamiętam wszystkiego. Tutaj autorka zadbała oto, aby czytelnik miał ten komfort. Dialogi, pomysł jak i wykonanie oczywiście w przypadku Grażynki idealnie do mnie przemawiają. Uwielbiam jej lekki, ale zarazem i bardzo urozmaicony styl. Autorka jest osobą bardzo wrażliwa i pogodną przez co jej historie są wręcz rozpychane od emocji.

[...] 𝐖𝐬𝐭𝐫𝐳𝐲𝐦𝐮𝐣𝐞 𝐨𝐝𝐝𝐞𝐜𝐡, 𝐠𝐝𝐲 𝐮𝐬𝐭𝐚 𝐜𝐡𝐥𝐨𝐩𝐚𝐤𝐚 𝐳𝐚𝐜𝐳𝐲𝐧𝐚𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐚𝐳𝐚𝐜 𝐤𝐮 𝐦𝐨𝐢𝐦. 𝐙𝐰𝐢𝐥𝐳𝐚𝐦 𝐰𝐚𝐫𝐠𝐢, 𝐧𝐚 𝐜𝐨 𝐍𝐚𝐬𝐬𝐢𝐦 𝐫𝐞𝐚𝐠𝐮𝐣𝐞 𝐣𝐞𝐤𝐧𝐢𝐞𝐜𝐢𝐞𝐦 𝐢 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐚 𝐨𝐩𝐥𝐚𝐭𝐚 𝐦𝐨𝐣𝐞 𝐛𝐢𝐨𝐝𝐫𝐨, 𝐨𝐜𝐢𝐞𝐫𝐚𝐣𝐚𝐜 𝐬𝐢𝐞 𝐬𝐰𝐨𝐢𝐦 𝐤𝐫𝐨𝐜𝐳𝐞𝐦 𝐨 𝐦𝐨𝐣 𝐛𝐫𝐳𝐮𝐜𝐡. - 𝐂𝐡𝐨𝐥𝐞𝐫𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐦𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐚𝐥𝐚𝐬𝐳 - 𝐜𝐡𝐫𝐲𝐩𝐢 𝐢 𝐣𝐮𝐳 𝐦𝐚 𝐦𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐜𝐚𝐥𝐨𝐰𝐚𝐜, 𝐠𝐝𝐲 𝐝𝐫𝐳𝐰𝐢 𝐝𝐨 𝐥𝐚𝐳𝐢𝐞𝐧𝐤𝐢 𝐬𝐢𝐞 𝐨𝐭𝐰𝐢𝐞𝐫𝐚𝐣𝐚.

Narracja książki przypada na kilka osób dzięki czemu możemy poznać myśli większości bohaterów. Co do zakończenia to właściwie nie wiedziałam czego się spodziewać, Autorka niejednokrotnie wodziła nas za nos wplatając niespodziewane zwroty akcji. Epilog który stworzyła na pewno daje przedsmak tego co siedzi w jej głowie. Ja nie mogę się doczekać jak potoczą się losy w kolejnym tobie bohaterów i czym tym razem nas zaskoczy.

Gratuluję Grażynko kolejnej świetnej premiery :) bardzo żałuję, że książka nie ukarze się w papierze bo z przyjemnością kupiłabym ją do swojej kolekcji!

Książkę " Po prostu wybacz" jak i całą serie Zranione serce polecam wszystkim tym którzy szukają niebanalnej książki o tym jak przewrotne może być życie i jak obecność właściwych ludzi może wszystko zmienić. Jest to lekka pozycja bez pikantnych, wręcz mocnych elementów erotyki. Ukazana że smakiem i doprecyzowana! ❤️

" Po prostu wybacz" ~ G.A Adamska

[...] 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐨𝐜𝐳𝐚𝐦𝐢 𝐩𝐨𝐣𝐚𝐰𝐢𝐚 𝐦𝐢 𝐬𝐢𝐞 𝐨𝐛𝐫𝐚𝐳 𝐳𝐦𝐚𝐫𝐥𝐞𝐣 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣𝐚𝐜𝐢𝐨𝐥𝐤𝐢. 𝐙𝐠𝐫𝐳𝐲𝐭𝐚𝐦...

,,Cierpienie kształtuje charakter".

Życie Emilly się sypie, straciła dach nad głową, pracę i pieniądze. A najlepsza przyjaciółka wbiła jej jeszcze nóż w plecy. Dziewczyna godzi się na rytuał który ma pomóc jej pozbierać się po tym wszystkim.
Czy dziewczyna poczuje wreszcie w sobie siłę aby zdjąć maskę która nosi?
W Bay City atmosfera między mieszkańcami a gośćmi jest napięta.
A na ranczu Cj'a czworo ludzi przeżywa swoje rozterki. Walczą z emocjami i niepokojem jaki w nich narasta.
Czy uda im się pokonać swoje demony?
Czy Nassim uda się przezwyciężyć wściekłość do dawnego przyjaciela?

,,Po prostu wybacz" to drugi tom cyklu ,,Zranione serca".
Książka opowiada o walce ze słabościami, wychodzeniu z cienia a także odkrywaniu wewnętrznej siły. O żegnaniu się z tym co było a witaniu się z tym co będzie, a także o otwieraniu się na miłość.
Autorka po raz kolejny mnie nie rozczarowała. Chodź nie powiem, w pewnej chwili się trochę pogubiłam ale myślę że to dlatego, że nie przeczytałam pierwszej części. Znajdziecie tu bardzo dużo emocji które towarzyszą bohaterom.
Styl autorki jest świetny a bohaterowie fajnie wykreowani. Chociaż czasem miałam ochotę na nich nakrzyczeć to świetnie spędziłam z nimi czas.

Polecam książkę możecie przeczytać na Legimi oraz zakupić na empik.com

,,Cierpienie kształtuje charakter".

Czy dziewczyna poczuje wreszcie w sobie siłę aby zdjąć maskę która nosi?
W Bay City atmosfera między mieszkańcami a gośćmi jest...

Po raz kolejny zabrakło mi emocji. Brakowało uniesień, wspomnień, głębokich przeżyć, które ukształtowały poznanych w pierwszej części bohaterów. Przecież tyle się wydarzyło przez siedem lat, a oni zachowywali się, jakby nic wielkiego nie dotknęło ich po drodze.
Spotykają się po tak długim czasie na obozie, na którym DJ Cruz "gościł" i wychowywał młodzież z problemami. To on uratował Noaha od toksycznej rodziny. Ale nie przewidział, jak zniknięcie chłopaka wpłynęło na jego przyjaciół.
Patricia z Noahem będą mieli bardzo dużo do przepracowanie. Kłębiące się w nich uczucia muszą znaleźć ujście i wybaczenie.
Podobnie będzie z Emilly i Nassimem, którzy dotychczas nie potrafili przyznać się do emocji.

2049

Książka „Po prostu wybacz” Grażyny A. Adamskiej zabiera nas do drugiego tomu cyklu "Zranione serca".
Emilly, przyjaciółka Patricii traci wszystko w swoim życiu. Nika przeprowadzi sesję energoterapeutyczną, która uwolni Emilly ze starych lęków i obaw z przeszłości. Dziewczyna poczuje w sobie siłę oraz zacznie stawiać solidne fundamenty pewności siebie. Na ranczu CJ’a Noah, Patricia, Nassim i Pablo przeżywają swoje rozterki. Pablem targają tak silne emocje, że wzbudza niepokój w innych. Z kolei Nassim wciąż walczy z wściekłością na dawnego przyjaciela. W teksańskim Bay City aż iskrzy od napięć między mieszkańcami i gośćmi posiadłości.
To opowieść o walce ze słabościami i wychodzeniu z cienia, a także o odkrywaniu wewnętrznej siły i otwieraniu się na miłość. O żegnaniu starego i witaniu się z tym, co nadchodzi.
Z przyjemnością przeczytam inne książki autorki.

• Zastanawiam się// Nie ma PL
  • #WyzwanieLC2023