Amo

Okładka książki Amo Natalia Haus
Okładka książki Amo
Natalia Haus Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Prawdziwe oblicze (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Prawdziwe oblicze (tom 1)
NieZwykłe
2022-06-22
2022-06-22
Romans i erotyka

Z jednej strony historia ciekawa, z drugiej książka trochę męcząca.. Na plus bracia i ich zżyta rodzina, ciekawy i kradnący serce główny bohater (mimo, że święty nie był). Na minus przeskoki w czasie, wybijające z rytmu
i zdecydowanie główna bohaterka - strasznie irytująca, ciągle musiała robić na złość Amo, nieraz bezmyślnie narażała się na niebezpieczeństwo, żeby tylko pokazać Amo, że postawi na swoim. No ale najbardziej to mnie wkurzało, jak Klara się zachowywała względem mężczyzn - w Amo niby zakochana, a namieszała też w głowie Ignazio i braci poróżniła, do tego ta jej wielka przyjaźń z dopiero co poznanym Krzyśkiem ze studiów i jeszcze Norbert z kancelarii-jej były, z którym oczywiście chciała odnawiać kontakt, tragedia.. Dziewczyna sprawiała wrażenie, jakby ją ciągnęło do każdego faceta, który jej zainteresowanie okazał - z tym na kawę, z tamtym na obiad z wszystkimi buziaczki, przytulaski, jakby specjalnie testowała zazdrosnego Amo i jak się burzył o to, to jeszcze bardziej się angażowała w te damsko-męskie relacje, a jak Amo zobaczyła z byłą (co było nieporozumieniem) to wielka tragedia, no hipokrytka. Zakończenie też było jakieś takie dziwne -Klara zostawiła Amo i wyjechała, nawet chyba coś z tym Krzyśkiem chciała próbować..po czym w epilogu wraca po miesiącach nieobecnośći i nieodzywania się do niego i nagle łaskawie wybacza Amo i mamy pojednanie głównych bohaterów raptem w kilku zdaniach.. Generalnie mam takie wrażenie po lekturze, że tragedia jaką przeżyła główna bohaterka ma tlumaczyć jej każde beznadziejne zachowanie i wszyscy są źli, nawet jeśli chcieli dla niej dobrze, a ona sobie oczywiście nic nie ma nigdy do zarzucenia, nawet jeśli robi głupoty. Ogólnie ta postać zepsuła mi pozytywny odbiór tej książki.

Klara Maj jest jedynym świadkiem zabójstwa swoich rodziców. To co wydarzyło się w jej rodzinnym domu odcisnęło na niej bolesną traumę. Z radosnej i pełnej życia dziewczyny zmienia się w wycofaną i zamkniętą w sobie osobę.
Po dwóch latach od tragedii Klara ma rozpocząć samodzielne życie, niestety przeszłość powraca a jej życie jest w niebezpieczeństwie. Amo Zoll, przyjaciel rodziny i dawny ukochany Klary postanawia zapewnić jej bezpieczeństwo. Ten nieznający kompromisów mężczyzna decyduje, że dziewczyna z nim zamieszka...

Przyznam sie, że dość długo odwlekałam przeczytania tej książki, ale w końcu przyszła na nią pora. I spędziłam z nią bardzo przyjemny czas. Otrzymałam tutaj roalcoster emocji, Amo i Klara potrafili mnie zaskoczyć swoim zachowaniem. Klara po traumatycznych wydarzeniach wydaje się delikatna i krucha, ale ma w sobie siłę, jest momentami nieprzewidywalna. Natomiast Amo to bezkompromisowy, zaborczy samiec alfa, dla którego rodzina i ukochana są najważniejszymi osobami, choć czasami irytował swoim dupkowatym zachowaniem, ale nie sposób go nie polubić. Amo też potrafi zamieszać i wszystko staje pod znakiem zapytania. Do końca nie byłam pewna czym on się zajmuje, jego włoskie korzenie trochę mnie zmyliły...

Wyjaśni się też sprawa zabójstwa rodziców Klary i tutaj zostałam zaskoczona, bo kupowałam inną osobę, która była w to zamieszana, ale nic więcej nie zdradzam.

Dupy nie urywa jak to mówią ale tragedii też nie było. Ogólnie za długa. Można ją było spokojnie napisać o jakieś 100 stron mniej. Za bardzo rozwleczona fabuła, do tego trochę zagmatwanie napisana i chwilami człowiek się gubi jak czyta. Do tego jak dla mnie cała ta tajemnica co się ciągnie przez całą książkę była totalnie niepotrzeba. Dość szybko połowy sie domyśliłam. No i jak dla mnie główni bohaterzy jakoś tak bez wyrazu. Nie poczułam z nimi żadnej więzi, nie "czułam" ich. Nie jest to raczej książka którą zapamięta sie na dlugi 🤷‍♀️ i ktora sprawia, że odczuwasz żal po przeczytaniu ostatnich słow ostatniego rozdziału bo wiesz, że to już koniec.

Oj, Amo aleś namieszał. Sama do końca nie byłam pewna czym on się zajmuje, stawiałabym na mafię. Kobieta, która przeszła wiele, która boryka się cały czas z koszmarami i śni na jawie. On jej rycerz na białym koniu, które ma swoje tajemnice. Co się stanie jak wszystko ujrzy światło dzienne ?

❄️Recenzja❄️

"Amo"

Wydawnictwo:@wydawnictwoniezwykle

Autorka:@haus_natalia.pisarka

Cześć książkoholicy!

❄️Wpadam do Was z pierwszą recenzją w tym roku.
Książka "Amo”jest kolejnym debiutem, który przeczytałam w okresie świątecznym. Dość mozolnie sie zbierałam do tej pozycji z racji ilości stron(613),ale pochłonęłam ją w zaledwie w jeden dzień.
Czytając tą książkę przeżywałam istny roller-coaster emocji.Od początku polubiłam głównych bohaterów i bardzo im kibicowałam.
To była niesamowita historia o traumatycznych przeżyciach w tle. Autorka pokazała z czym zmagają się ludzie, którzy noszą w sobie ból, cierpienie i traumę. Z czym borykają się każdego dnia,bo boją się otworzyć i poprosić o profesjonalną pomoc.

❄️Klara Maj była światkiem zabójstwa swoich rodziców, sama niemal nie zginęła.To wydarzenie odcisneło się na jej psychice,a każdy dzień stał się dla niej wyzwaniem i walką o przetrwanie.
Dwa lata później osoba odpowiedzialna za zlecenie zabójstwa rodziców Klary, wychodzi z więzienia. Po raz kolejny dziewczynie zaczyna grozić niebezpieczeństwo, ponieważ dziewczyna zaczyna dostawać pogróżki, co skłania jej najbliższych do zapewnienia jej bezpieczeństwa. Amo mężczyzna, którego rodzina przez lata pozostawała w przyjaźni z rodziną dziewczyny , postanawia iż Klara z nim zamieszka a on zapewni jej bezpieczeństwo.
Oboje łączy przeszłość i skrywane uczucia, przez co mają problem z porozumieniem się i znalezieniem kompromisu.
Czy Klara upora się ze swoimi traumami?
Jakie sekrety skrywa Amo?

Moja opinia 8/10

❄️Recenzja❄️

"Amo"

Wydawnictwo:@wydawnictwoniezwykle

Autorka:@haus_natalia.pisarka

Cześć książkoholicy!

❄️Wpadam do Was z pierwszą recenzją w tym roku.
Czytając tą książkę...

❗️Recenzja ❗️

Wcześniej ogłosiłam wam, że będę miała możliwość zrecenzować książkę "Dante" od @haus_natalia.pisarka , z serii "Prawdziwe oblicze".

Zanim jednak pozycja do mnie trafi, na tapetę wzięłam "Amo", czyli tom pierwszy.
Oczywiście przeczytałam opis książki ale to czego zaznałam w środku przewyższyło to czego oczekiwałam.

Zdążyłam już napomknąć w jednym z komentarzy, iż to jest to tym, co tygryski lubią najbardziej.
Rozbudowana fabuła, wątek kryminalny nie brany po macoszemu. Nic co byłoby oczywiste, szczerze - nie domyśliłam się "istoty" sprawy.

Tak wiele bolesnych i trudnych tematów. Łezka w oku się zakręciła gdy obserwowałam duże problemy na tle psychicznym, strach, traumę. Do tego przeżywanie żałoby, która nie ma terminu przydatności.

Twórczyni ewidentnie stworzyła ciężką rzeczywistość.
Wszystkie emocje przedstawione w książce tworzą bardzo prawdziwy obraz. To bardzo dużo jak na jednego bohatera.

No tak, pomyślicie, że jest tylko ciężko.
Wierzycie w związek dusz?
Ja po tej lekturze mogę uwierzyć. Zielone tęczówki, które są niezmiennie skierowane w jej stronę są czujne i czułe.

Tak to odbierałam. Amo przedstawia parę negatywnych cech, oczywiście w powieści może być to ujmujące. Właściwie nie tyle może być, co jest.

Zawsze za nią, bez cienia wątpliwości w kierunku jej osoby.

Chciałabym wspomnieć też dwa słowa odnośnie stylu pisania autorki.
Słuchajcie, naprawdę coś fajnego. Język, którym się posługuje, bogaty opis postaci i otaczającego ich świata. Niby bez zbędnych ceregieli a jednak jest poczucie, że na bogato.

Już nie mogę się doczekać kolejnej części. Jeżeli musicie nadrobić tak jak i ja to wpadajcie na Legimi.

@wydawnictwoniezwykle

Książka zwierciadłem duszy.

❗️Recenzja ❗️

Zdążyłam już napomknąć w jednym z...

Wraz z premierą “Dantego”, musiałam nadrobić “Amo” pierwszy tom serii “Prawdziwe oblicze”, który już od dawna gościł w mojej biblioteczce i czekał na swój czas.

Życie Klary zostało wywrócone do góry nogami w ciągu jednego, najbardziej tragicznego dnia, kiedy jej rodzice zostali zamordowani a ona sama zmaltretowana. Po dwóch latach, z pozoru doszła do siebie, jednak tylko jej najbliżsi mają świadomość tego, że jest to tylko gra pozorów. Gdy wraca sprawa śmierci rodziców dziewczyny, jej samej zagraża niebezpieczeństwo, do akcji wkracza Amo. Mężczyzna za wszelką cenę pragnie zapewnić jej bezpieczeństwo, zwłaszcza, że Klara nigdy nie była mu obojętna… ma zamiar podjąć do tego odpowiednie środki. Czy niechęć Klary do starszego od niej mężczyzny minie a ona sama pozwoli się mu ochronić? Czy uda się złapać winnych zbrodni sprzed lat? Co kryje się za zamiarami Amo?
Autorka przeplata ze sobą teraźniejszość wraz z przeszłością bohaterów. Stopniowo poznajemy zatem historię ich relacji, przyczynę obecnego stanu rzeczy między nimi. Jest to robione krok po kroku, z pozoru spokojnie, by za chwilę zaskoczyć nas zwrotem akcji. W fascynującą historię wplotła gorętsze sceny, które zostały opisane ze smakiem i wyczuciem. Nie stanowią jej centrum a są idealnym wypełnieniem relacji bohaterów, która jest dość burzliwa, pełna niedopowiedzeń, wspólnej przeszłości ale przede wszystkim sprzecznych emocji. To wszystko połączone skrzętnie z morderstwem rodziców głównej bohaterki i próbami ujęcia człowieka odpowiedzialnego za jej ból. Efekt w moim odczuciu wyszedł znakomicie.
Narracja jest pierwszoosobowa, mimo to autorka utrzymuje nas w domysłach. Intryguje i ciekawi nie odkrywając przed nami od razu wszystkich kart. Tajemnice przeszłości wyjaśniamy stopniowo u boku bohaterów. A ci zostali świetnie wykreowani - zarówno wszyscy bracia Zoll, których polubiłam już od pierwszej strony jak i główna bohaterka. Klara to młoda dziewczyna, która tak wiele już przeszła w swoim życiu, a jednak dalej nie szczędzi jej ono cierpienia. Zamiast zaznać spokoju i ukojenia, młodzieńczej wolności, zmaga się ze swoją traumą, którą przez lata starała się mieć szczelnie zamkniętą i nie dopuszczała jej do głosu. Czy Amo uda się przez nią przedostać przez mur, który wokół siebie? Co kryje się za jego zamiarami? Co jeszcze skrywa przeszłość? Zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję jest zaskakująca i dostarczy Wam sporo emocji.

Dzisiaj pragnę podzielić się z Wami moimi wrażeniami po lekturze fascynującej powieści Natali Haus, zatytułowanej "Amo". Ta niezwykła opowieść przenosi nas w świat Klary Maj, która stała się świadkiem dramatycznego morderstwa swoich rodziców. Wydarzenie to zostawiło na niej trwałe piętno, wymuszając codzienną walkę z ogromną traumą.
Po dwóch latach Klara, z nadzieją na nowy start, przekonuje się, że spokój pozostaje w sferze błędnych przekonań. "Pamiętaj, co ci obiecałem. Gra się właśnie rozpoczęła" - ta tajemnicza wiadomość stanowi zwiastun kolejnych zawirowań, które sprawią, że wszystko ponownie rozsypie się jak domek z kart.
W obliczu nowego zagrożenia pojawia się Amo Zoll, dwudziestodziewięcioletni właściciel szkoły sztuk walki, bezkompromisowy i arogancki. Co ciekawe, to ten mężczyzna, którego Klara kiedyś kochała. Amo postanawia zapewnić bezpieczeństwo Klary, proponując, aby zamieszkała z nim pod jednym dachem. Jednak ich przeszłość, wypełniona nieporozumieniami, sprawia, że teraz pałają do siebie niechęcią.
Amo jest zdeterminowany, by chronić Klarę, choć nie zamierza pełnić roli niani. Wspólne mieszkanie owiane jest silnym napięciem, które przecina powietrze i sprawia, że życie staje się niełatwą grą.
"Amo" to nie tylko opowieść o miłości i zagrożeniu, ale również o nieodkrytych obszarach przeszłości, które kształtują teraźniejszość bohaterów. Natalia Haus doskonale buduje atmosferę tajemnicy, trzymając czytelnika w napięciu od pierwszych stron. Jeśli szukacie emocjonującej lektury, "Amo" z pewnością was nie zawiedzie.
Z czystym sumieniem mogę polecić tą historię wszystkim ;-)

Po dwóch latach Klara, z nadzieją na nowy...

Pomysł całkiem ciekawy ale trzeba by dopracować niektóre kwestie. Wszystko owiane tajemnicami, wszyscy wszystko wiedza lub się domyślają ale nie przyznają się do tego lub głośno o tym nie mówią.

Amo. Amo. Amo.

Kolejny mój książkowy mąż. Kiedy czelam czytać tą książkę byłam sceptycznie nastawiona. Nie powiem, że nie.

Jednakże książka sama się obroniła. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Tragedia jaka miała miejsce w tej książkę dotknęła moje serce bardzo.

Klara naprawdę dużo przeszła i można się sporo nauczyć od niej. Przede wszystkim to wytrwałości i pod koniec odwagi.

Jednak Amo jest typem bohatera, który od początku chce ją chronić.

Opisy scen były naprawdę dobre, jednak najbardziej kręciły mnie opisy scen łóżkowych. Były naprawdę super rozwinięte.

Zakończenie było dla mnie zaskoczeniem i naprawdę cieszę się, że mili mnie zaskoczyła.

Warto się sięgnąć po nią.

Amo. Amo. Amo.

• Romans