Królowa nocy. Tom II

Okładka książki Królowa nocy. Tom II Izabela Zawis
Okładka książki Królowa nocy. Tom II
Izabela Zawis Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Królowa nocy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Królowa nocy (tom 2)
Novae Res
2022-06-08
2022-06-08
9788382197440

🌺Książka "Krolowa nocy" napisana jest w lekki sposób,dlatego czyta sie ją niezwykle szybko.
Między bohaterami było czuć iskry i namiętność.
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i napewno sięgnę po wiecej.
Muszę przyznać że zakończenie pierwszej części złamało mi serce i od razu sięgnęłam po drugą część.

🌺Olivia jest studentką farmacji, niezwykle inteligentna, skromna ale równocześnie znająca swoją wartość młoda kobieta, skupiona na nauce nie imprezuje jak jej rówieśnicy aczkolwiek trenuje pole dance i ma na swoim koncie wiele sukcesów.

🌺Leon właściciel klubu dla panów,jest człowiekiem który uważa że wszystko można kupić za odpowiednią sumę.
Nie nawiązuje z kobietami relacji uczuciowych.
Jest zamknięty w sobie i tajemniczy.

🌺Olivia zmuszona jest do znalezienia pracy ponieważ brakuje jej finansów na dokończenie studiów, znajduje ogłoszenie w innym mieście, ale po przybyciu na miejsce okazuje się, że praca dotyczy klubu nocnego dla panów.
Leon ma jednak co do niej plany i nie zamierza odpuścić mimo że Olivia nie chce przyjąć jego propozycji.
Olivia nie chce pracować jako striptizerka ale wpada na pomysł zostania instruktorka tańca dla pracujących w klubie dziewczyn.

🌺Moja opinia 9/10

Między bohaterami było czuć iskry i namiętność.

🌺Olivia jest studentką farmacji, niezwykle...

To była piękna, intensywna, choć krótka miłość. Po niej została tylko trauma i rozpacz.

Po tych strasznych wydarzeniach, sprzed dwóch lat, które miały miejsce w klubie Leona, Oliwa włożyła mnóstwo pracy, by postawić swoje życie do normy. W końcu zaczyna czuć, że żyje, a demony przeszłości nie mają nad nią żadnej władzy
Jednak los postawiana z niej zadrwić. Leon ponownie pojawia się w jej życiu. Źle na nią to działa, gdyż trudno utrzymać jej dystans do tego mężczyzny. A on postanawia rozbudzić na nowo w niej uczucia, które tak starannie schowała na dnie swojego serca. Czy otworzy je na nowo dla kogoś, kto ją zostawił w najgorszym momencie jej życia?

Po przeczytaniu pierwszego tomu, zaraz szybko zabrałam się zadrugi. Koniecznie musiałam wiedzieć, jak Oliwia poradzi sobie z wydarzeniami, które miały miejscu w jej życiu, a szczególnie co z jej miłością do Leona.

Ta historia bez dwóch zdań ma w sobie coś, że w nią brnijmy i nie chcemy jej kończyć. Duża zasługa jest głównych bohaterów – Oliwii i Leona. Ta relacja stała się już zupełnie inna, bardziej dojrzała. Ich podejście do życia i świata również uległo zmianie, tylko jedno się nie zmieniło ich bezwarunkowa miłość.
Każdy z nich odkrył więcej siebie, dowiadujemy się, że każdy z nich ma poranioną duszę, można było przez to lepiej zrozumieć wcześniejsze postępowania, szczególnie jeśli chodzi o Leona. Podobało mi się to jak walczył o kobietę swojego życia

Tęsknota oraz pragnienie drugiej osoby, z którą jest na wycyganianiu ręki? Autorka przeszła, znowu zbyt szybko w zbliżenia cielesne. Jak dla mnie Oliwia za szybko uległa mężczyźnie. Można tutaj było mocniej utrzeć mu nosa.
Nie zabraknie postaci drugo rzędnych, którzy jak się okazują są ważnym elementem tej historii.

Pełna emocji, przyjaźni, miłości książka, z której można wyciągnąć wiele wniosków.
W tym tomie dostaniemy większą dawkę zbliżeń, ale autorka z głową je rozmieściła i wyważyła, tak aby nas to nie przytłoczyło.

Jednak los postawiana z niej zadrwić. Leon ponownie...

Po dwóch latach Oliwia stała się niezależną kobietą. Niestety przeszłość odcisnęła na niej swoje piętno, ale jest silna. Myśląc, że porzuciła demony i wychodzi na prostą, los na jej drodze ponownie stawia Leona.
Ona pragnie ją odzyskać, ona nie wie czy ponownie ma na to siłę.

„Królowa Nocy” to kontynuacja losów Oliwii i Leona. Bez znajomości pierwszej części niestety nie odnajdziecie się w ich historii.
Na co zwróciłam największą uwagę? Mianowicie na wyidealizowanie głównej bohaterki. Przez to czułam zbyt mało realizmu w całej historii. Była mało wyrazistą postacią. Starania Leona o odzyskanie kobiety… Cóż, mógł postarać się bardziej.
Ja osobiście nie lubię tak długo czekać na kontynuację, bo zwyczajnie zapominam szczegółów z części poprzedniej.
Na plus zasługują skrywane sekrety bohaterów. I muszę z bólem przyznać, że jedynie dzięki temu czułam zaciekawienie czytając. Autorka także bardzo spójnie połączyła ze sobą wątki z tomu pierwszego.
Niestety główni bohaterowie nie przekonali mnie do siebie w tej części. Zabrakło tej wyrazistości, ale cieszę się, że mogłam poznać ich historię.

Ona pragnie ją odzyskać, ona nie wie czy ponownie ma na to siłę.

RECENZJA
Autor: Izabela Zawis
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res
Królowa nocy tom2 to moje drugie spotkanie z piórem autorki. Tak jak wcześniej mi się spodobała lekkość w prowadzeniu fabuły oraz jej spójność. Jest to kontynuacja, więc trzeba sięgnąć najpierw po 1 tom. Postaram się Wam nakreślić fabułę, zdradzając jak najmniej ważnych szczegółów z fabuły, aby nie było spojlerów. 😊
Drogi Oliwi i Leona się rozeszły, ale przeznaczenie miało na nich inny plan i niespodziewanie znów skrzyżowały się ich drogi. Obydwoje stali się innymi ludźmi, obydwoje mieli inne priorytety, lecz jedno się nie zmieniło: ich uczucia względem siebie.
Czy żal pozwoli im zapomnieć o błędach, jakie popełnili? Czy mimo wszystko uczucia wygrają i przepracują wszystkie błędy, aby być znów razem?
O tym musicie się przekonać sami!
Co to były za emocje! Zaczynając od pikantnych scen, a kończąc na rollecasterze emocjonalnym, jakim autorka zaserwowała, gdy przeżywałam wszystko razem z bohaterami! Szczerze się nie spodziewałam, że aż taką gamę emocji dostanę w tym tomie. Złość, smutek, śmiech, a nawet żal i współczucie, wszystko to zamknięte w słowach.
Pierwszy tom był wciągający i bardzo mi się podobał, ale drugi to petardka i aż żałuję, że już przeczytałam i nie mam w zanadrzu kolejnego tomu, bo chętnie bym została jeszcze razem z Leonem i Oliwią i poczytała o ich kolejnych przygodach.
Z czystym sumieniem polecam, tylko pamiętajcie, aby nie zaczynać czytać nocą, bo tej książki nie da się odłożyć i spędzicie z nią całą noc! 😊
#krolowanocy2 #izabelazawis #novaeres #book #książka #booklovers #czytamlegalnie #czytaniejestsexy #płomienneerotyki

RECENZJA
Autor: Izabela Zawis
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res

Po zakończeniu pierwszego tomu, miałam nadzieję na kontynuację, choć nie byłam jej pewna. Teraz po jej przeczytaniu jestem rozczarowana. Liczyłam na naprawdę pozytywny romans, kiedy mężczyzna próbuje zdobyć kobietę, którą zranił i zostawił na własne życzenie w najmniej odpowiednim momencie, oczywiście. No cóż, jak dla mnie starania Leona i jego zachowanie nie były przekonujące. Natomiast co do bohaterki głównej, która jest tak wyidealizowana, że to, aż denerwujące. Sama fabuła ok, ale dopatrzyłam się tyłu nieścisłości, że nie urzekła mnie ta książka. Pozatym czyta się ją lekko i przyjemnie. Jednak dla mnie bez charakteru, żałuję, że przeczytalam, ponieważ po pierwszym tomie miałam niedosyt, a po tej niesmak. 😉

Zazwyczaj, kiedy czeka się parę lat na kontynuacje jakieś książki, to następny tom nie dorównuje poprzedniemu. Tym razem Izabela Zawis mnie zaskoczyła i drugi tom „Królowa nocy” jest zdecydowanie lepszy i ciekawszy.

Mijają dwa lata od traumatycznych wydarzeń w życiu Oliwi. Dziewczyna powili starała się układać sobie życie na nowo. Fizyczne rany bardzo łatwo jest wyleczyć lub ukryć, jednak te na duszy i sercu goją się znacznie wolniej. Kiedy w końcu wydawałoby się, iż młoda kobieta wyszła na prostą, a wspomnienia wyblakły, do jej życia na nowo wkracza Leon. Oliwia stara się oddzielić przeszłość od teraźniejszości. Jednak Leon ma inny plany i próbuje odzyskać kobietę swojego życia. Czy mu się uda? Czy Oliwia da radę jeszcze raz zaufać Leonowi?

Byłam bardzo ciekawa kontynuacji losów Oliwii i Leona, szczególnie po takim zakończeniu pierwszego tomu. Miałam to szczęście, iż po pierwszą część sięgnęłam, dopiero,gdy wydana została druga, więc od razu mogłam zgłębić dalsze losy głównych bohaterów. Zaczynając „Królową nocy. Tom 2” byłam ciekawa, czy Oliwia nadal będzie miała swój zadziorny charakterek i swoją pasję do tańca. Nie zawiodłam się. Bohaterowie byli wyraziści. Tak jak w poprzedniej części mieli swoje własne ja, wady i zalety, jak każdy człowiek.

W kontynuacji historii Oliwii i Leona nie brakowało emocji. Autorka stopniowo odkrywała sekrety bohaterów, przez co książka jest bardzo wciągająca. Historię pary uzupełniają krótkie retrospekcje, przez co możemy bardziej rozumieć decyzje podejmowane w pierwszym tomie, ale też przypomnieć sobie niektóre wątki z początku historii Oliwii i Leona.

W książce „Królowa nocy. Tom 2” nie zabrakło postaci drugoplanowych, których poznaliśmy w poprzedniej części. Upływające lata nie wpłynęły na przyjaźń pomiędzy Oliwią, a Marko i Polo. Nadal ona istnieje pomimo tego, iż już nie są współlokatorami. Autorka dała nam możliwość poznania historii Moniki i Leona. Co w idealny sposób uzupełnia historię z tomu pierwszego.

Tak jak poprzednia część, tak i ta według mnie jest bardziej połączeniem obyczajówki z romansem ubarwionym scenami erotycznymi niż literaturą erotyczną.

Podsumowując kontynuacja „Królowej nocy” jest to lekka i przyjemna powieść, wywołująca w czytelniku szereg różnorodnych emocji. Jest to książka o miłości, ale także o sile przyjaźni i walce ze samym sobą. Jest to naprawdę wciągająca lektura, której się nie czyta, tylko pochłania całym sobą.

Polecam tę serię z całego serca.

Cześć! 🌼

Pierwsza część historii Leona i Oliwii wywarła na mnie duże wrażenie, dlatego do tej części podchodziłem z lekkim dystansem. Bałam się, że autorka nie zdoła przebić poprzeczki, którą sobie nałożyła. Jak się szybko okazało moje obawy były nieuzasadnione. Autorka w rewelacyjny sposób poprowadziła dalsze losy bohaterów. Tym razem dostajemy kobietę, która wie czego chce. Kobietę, która przez ostatnie dwa lata ukształtowała swój charakter. Kobietę, która wybacza, ale nie zapomina. Dostaliśmy również mężczyznę, który potrafi walczyć o swoją kobietę. Mężczyznę, który dostrzega swoje błędy. A do tego mężczyznę, który nie poddaje się tak łatwo.

A wszystko to owiane ciekawą fabułą i drugoplanowymi bohaterami, którzy fantastycznie wtopili się w tą historię. Tak jak w poprzedniej części i tutaj nie zabraknie namiętności, ciętego języka, zazdrości oraz nutki humoru. Przy tej książce nie da się nudzić, a cała fabuła jest oryginalna i z pewnością to powiew świeżości na rynku.

W kilku słowach na podsumowanie tej dylogii muszę przyznać, że ta seria zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Nie jest ona erotyczna, jest sensualna i pobudzająca zmysły, jednak w dobrym tego słowa znaczeniu. Mamy uczucia, emocje, traumy z przeszłości oraz walkę o siebie i swoją przyszłość.

Największym atutem tej serii jest fakt, że czytanie tej książki to czysta przyjemność. Autorka ma bardzo fajny styl, lekki i miły w odbiorze. Zachęcam do zapoznania się z tymi bohaterami, ponieważ to zarówno bardzo wrażliwa jak i namiętna historia, która zawróci wam w głowach. 🌼

Cześć! 🌼

Nic tak nie boli jak złamane serce. Doskonale przekonała się o tym Oliwia, które przez dwa lata leczyła zranione serce i opłakiwać utraconą miłość. Jednak los bywa przewrotny i gdy dwoje ludzi jest sobie przeznaczonych zrobi wszystko, aby doprowadzić do ich ponownego spotkania. Nasuwa się jednak pytanie czy Leon i Oliwia będą umieli wykorzystać drugą szansę?...

Drugi tom "Królowej nocy" jest kontynuacją pierwszej części. Przeważnie w ksiażkach ta pierwsza część jest najlepsza- tu druga część była o niebo ciekawsza!

👉Mijają dwa lata od traumatycznego wypadku, który przytrafił się Oliwii w klubie Leona. Oliwia blizny zakryła tatuażami, niestety serce i dusza nadal są zranione. Na jej drodze znów pojawia się Leon, który wyrządził jej mnóstwo krzywdy... Oliwia nie chce mieć z nim nic wspólnego, ale czy na pewno? Czy Leonowi uda się znów ją rozkochać w sobie?

👉Drugi tom dużo ciekawszy, jest więcej akcji i są elementy zaskoczenia. Czytało się bardzo szybko! Pierwsza część była świetna, ale ta.... jeszcze ciekawsza!

Mamy to moi drodzy. Właśnie dziś porozmawiamy o kontynuacji “Królowej nocy”, o której wspominałam Wam parę dni temu. I tak szczerze? Ta druga część podobała mi się bardziej niż jej poprzedniczka. Nie zrozumcie mnie źle. Tamta nie była zła, jednak w tej części relacja między bohaterami się rozwinęła i pojawiła się w niej przede wszystkim szczerość.

Ale od początku. Od wypadku Oliwii minęło już trochę czasu, a dziewczyna ułożyła sobie życie na nowo. Bez Leona. Jej lek okazał się przełomowy, a także prowadzi zajęcia taneczne w swojej szkole tańca. Czyli jednym słowem - ma stabilne życie. Do czasu. Do czasu, aż została wmanewrowana do spędzenia go z Leonem, który jakiś czas temu przecież złamał jej serce. Chłopak jednak nie próżnuje i stara się jak najlepiej wykorzystać drugą szansę. Przeznacza ją na odzyskanie dziewczyny.

Powieść czytało się szybko i naprawdę przyjemnie się patrzyło, jak uczucie między tą dwójką ewoluowało. Bardzo też podobało mi się to, że Oliwia nie rzuciła się na Leona przy pierwszym spotkaniu, tylko trzymała go na pewien dystans, zostawiając mu tym samym pole do tego, aby udowodnił, że mu na niej zależy. Nawet poczułam emocje Oliwii, kiedy ta opowiadała o tamtej nocy, kiedy zawalił się jej cały świat. No i jeszcze warto wspomnieć o wątku z pokazem tanecznym. Cieszę się, że takie urozmaicenie zostało dodane do fabuły. Sam Leon też się zmienił i starał się zrobić wszystko, aby zraniona dziewczyna znów mu zaufała, co było wręcz urocze. Mogliśmy też poznać trochę jego przeszłość i zrozumieć niektóre z jego zachowań.

Ale od początku. Od...

Dzisiaj chciałabym Wam powiedzieć kilka słów o Królowej nocy, której środek bardzo mnie zaskoczył. Nie była to zwykła erotyczna historia, lecz romans z wyróżniającą się fabułą - pełną wyzwań i trudnych decyzji. Drugi tom, o równie małej ilości stron co poprzednik, opowiada o dalszych losach naszych bohaterów. Życie toczy się dalej i każde z nich stara się życ własną drogą, najlepiej jak umie. Niespodziewane spotkanie w uroczym zakątku staje się dla nich szansą na pogodzenie, odbudowanie, zburzenie wzniesionego niedawno muru, a także okazją do sprawdzenia swojej cierpliwości i docenienia drugiej szansy od losu. Wartka akcja, gorący taniec oraz subtelna erotyka wyróżniają tą historię.

• Romans
  • Przeczytane w 2022