Po prostu zaufaj

Okładka książki Po prostu zaufaj Grażyna A. Adamska
Okładka książki Po prostu zaufaj
Grażyna A. Adamska Wydawnictwo: SOUL'S TRANSFORMATION - Grażyna A. Adamska Cykl: Zranione serca (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zranione serca (tom 1)
SOUL'S TRANSFORMATION - Grażyna A. Adamska
2022-04-04
2022-04-04
#dlamłodzieży #newadult seksting alkoholizm problemy młodzież

2077

Książka „Po prostu zaufaj” Grażyny A. Adamskiej zabiera czytelnika do pierwszego tomu cyklu "Zranione serca".
W książce poruszane są ważne tematy takie jak: seksting, zabawy w seksroomach, problemy z depresją, alkoholizmem, zdobywaniu doświadczeń seksualnych, a wszystko jest zaczerpnięte z kartotek policyjnych.
Poznajemy siedemnastoletnią Patricię, której życie nie oszczędza. Na własne życzenie postanawia wyciągnąć z alkoholizmu swojego ojca, wcielając się w rolę matki i opiekunki. Kiedy wysiłki dziewczyny wprowadzają ją w depresję, postanawia skorzystać z namiaru do energoterapeutki. Z pomocą Patricii przychodzi wuj Jackob, który wymusza na ojcu dziewczyny pobyt w klinice uzależnień. Jackob nie chce zostawiać Patricii bez opieki, więc przysyła jej kuzynostwo: Nassima, Carie, Noaha. Nassim próbuje przejąć nad nią kontrolę, kierując się poczuciem winy, że nie zauważył jej problemów. Carrie próbuje wyciągnąć kuzynkę na randkę w ciemno z nieznajomym, zaś Noah sam zmaga się z uzależnieniami.
Codzienność nastolatków nie jest usłana różami. Każdy z nastolatka mierzy się ze swoim cierpieniem i bólem na własny sposób, co niesie ze sobą konsekwencje zakorzenione w przyszłości.
Książka kończy się zaskakująco i pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi.

Poznajemy siedemnastoletnią Patricię, której życie nie...

Autorka zaskoczyła mnie tą propozycją. Dlaczego? Wcześniej czytałam tylko Armię Potępionych, stąd zdziwiła mnie taka znaczna zmiana tematyki. Po miłej lekturze, jaką okazała się powieść "Po prostu zaufaj", muszę przyznać , że wszystkie książki pani Adamskiej mają bardzo wiele wspólnego.
Spodziewałam się jednak trochę głębszego zanurzenia w problematykę opisywanej młodzieży. Wiadomo, każde pokolenie ma swoje prawa i obowiązki. Czasami granica zostaje naciągnięta do ostateczności, a wtedy może być niebezpiecznie.
Patricia Atton była bezsilna w obliczu trudności, jakie na nią spadły. Ojciec alkoholik robił wszystko by wpędzić ją w poczucie winy. Dopiero przyjazd kuzyna Nassima, jego siostry Carie i Noaha, odmieniło jej smutne życie.
Noah Werne pochodził z bardzo zamożnego domu. Jego ojciec był potentatem naftowym. Był bestią ,oprawcą dla syna. Stąd u Noaha liczne rany, siniaki, tatuaże. Próbował stworzyć kogoś, kim chciałby być, byleby nie być zależnym od rodziny.

Bardzo dużo problemów się tu znalazło. W dodatku akcja toczyła się trochę za szybko.
Ale czytało się przyjemnie.

Ale czytało się przyjemnie.

💕"Po prostu zaufaj" Grażyna A. Adamska 💕

Premiera 04.04.2022r.
Cykl: "Zranione serca (tom.1)"❤️‍🩹

"To historia o bólu, cierpieniu, rezygnacji, ale również o odwadze, nadziei i odkrywaniu miłości…"

Tą opowieść pochłonęłam w jeden dzień. Nie mogłam się od niej oderwać. Czytałam z zapartym tchem, a na końcu autorka złamała mi serce 💔
Takiego zakończenia się nie spodziewałam. 😱 Czekam na drugi tom serii, bo już nie mogę się doczekać dalszych losów bohaterów.

Książka porusza trudne tamaty i warto się na tym skupić i po lekturze trochę przemyśleć. 😉

Rozdziały są krótkie pisane z perspektywy Patty, Noaha i Nassima. Więc poznajemy trzy punkty widzenia. Emocje kilku osób, ich przeszłość, oraz zmiany jakie w nich zachodzą. Najbardziej podoba mi się przemiana Patty, z każdym rozdziałem staje się silniejsza i pokonuje swoje demony. 🙂

Moje serce skradł Noah i długo będę o nim pamiętać 😊 jak to powiedziała Pani Black "– Ci niegrzeczni kochają najmocniej". Coś w tym jest i kibicowałam Noah i Patty.

Bohaterowie są wspaniale wykreowani i dopracowani. Nie tylko wspomniana dwójka ale również bohaterowie drugoplanowych, którzy odgrywają istotne role w książce. 🙂

Styl pisania lekki i przejrzysty. Czyta się szybko i nie można się nudzić. Pełen wachlarz emocji gwarantowany. Jest trochę humoru, dramatu, romansu 😉

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i na pewno nie ostatnie. W marcu chce przeczytać historię Carlosa i Niki. Czyli dylogię "Teksański klan" 😉 zwłaszcza, że występuje tam Noah z "Po prostu zaufaj".

Dziękuję Autorce za zaufanie 😘 oraz za wspaniałą grupę patronów 💋

Polecam z całego ❤️

E-book możecie kupić tutaj 👇

💕"Po prostu zaufaj" Grażyna A. Adamska 💕

Premiera 04.04.2022r.
Cykl: "Zranione serca (tom.1)"❤️‍🩹

Takiego zakończenia się nie...

Recenzja premierowa patronacka💚

[…] -Czym jest dla ciebie szczęście? -pyta chłopak. To samo chciała wiedzieć Roza. Wtedy nie wiedziałam, co to w ogóle znaczy, ale dzisiaj….

W tej chwili szczęście oznacza dla mnie poczucie wewnętrznej wolności i siły w niereagowaniu emocjonalnie na to wszystko, czego zmienić nie mogę- wyznaje

(…) A dla ciebie czym jest szczęście?

Po prostu wolnością- odpowiada.- I też dopiero do tego dążę - dodaje […]

A dla Was czym jest szczęście?

Patricia, Noah, Nassim. Trójka bohaterów mniej lub bardziej doświadczona przez życie. Każdy z nich przeżywa swe demony na swoj sposób, próbując z większym lub mniejszym skutkiem żyć normalnie. Patricia żyje z ojcem alkoholikiem, próbując go na wszelkie sposoby z tego wyciągnąć, zapominając czasem o swoich pragnieniach i uczuciach. Nassim nadopiekuńczy, starający się panować nad wszystkim i czuwać. I wreszcie Noah, żyjący pod presją ojca, nie wpasowujący się w jego standardy, dający upust swym emocjom poprzez zadawanie sobie bólu. Tych troje tak bardzo różnych, a sobie podobnych. Czy pozwolą sobie na wolność? Na bycie szczęśliwymi? Zapraszam do czytania.

To moje już drugie spotkanie z piórem autorki. I muszę powiedzieć, że całkiem udane. Jestem zachwycona tą historią od samego początku do samego końca. Autorka sprawiła mi istny rollercoaster emocji. Byłam raz zszokowana, raz śmiałam się do łez. Raz bałam się o życie bohaterów, raz miałam ogień na całym ciele i policzkach. Tej książki nie da się po prostu odłożyć. Wciąga niczym wir w wodzie. Czytasz, czytasz, bo chcesz wiedzieć co dalej. Co się dzieje z bohaterami, ich emocjami i uczuciami. Moje serce przez cała książkę biło przyspieszonym rytmem, żeby na sam koniec stanąć. Bo końcówka spowodowała totalny szok i zaniemówienie. Nie mogłam się podnieść po tym co przeczytałam. Kochana autorko liczę na drugą część.

Jednakże to nie tylko historia powodująca nadmiar emocji, ogień na ciele, ale to też historia o tym, co przeżywają nastolatki, z czym się zmagają, gdy dopadnie ich ogrom emocji. Gdy spotkają się z problemem, z którym nie umieją sobie poradzić,z tym, że czasem wpadają w złe towarzystwo, w złe miejsce, gdzie mogą być anonimowi, gdzie mogą poczuć się akceptowani, ale czy to, aby bezpieczne?. A czasem wyładują swą złość na sobie samym. I tutaj pojawia się rola przyjaciela. Nie takiego, który będzie pocieszał i starał się być terapeutą, ale osobą, której będzie się mogło wygadać, posiedzieć w ciszy i która pomoże czasem nakierować nas na dobre tory. Bo przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak się lata. Uważam, że jest to ważny temat i cieszę się, że autorka go poruszyła i znakomicie go przedstawiła mimo iż to bardzo trudne i poruszające.

Co więcej ta historia otworzyła mi oczy na pewne sprawy, spojrzałam na swoje życie z innej perspektywy. Z perspektywy tego, że pewne sprawy muszę puścić wolno i pozwolić działać Wszechświatowi, który potrafi robić cuda. Myślę, że każdy z nas powinien przeczytać tą historię, która może pomoże coś zmienić, zatrzymać się i spojrzeć na życie z drugiej strony.

A ja dziękuję autorce za zaufanie i możliwość objęcia patronatem tej pozycji.

Recenzja premierowa patronacka💚

(…) A dla ciebie czym jest szczęście?

...

Tak ciężko mi ocenić tą ksiażkę, że szok. Z jednej strony bardzo mi się podobała, porusza wiele ciekawych tematów i skupia się na myślach i uczuciach bohaterów i to różnych. Z drugiej strony czegoś mi w niej brakowało. Wszystko trochę za szybko się działo. Z ciekawości przeczytam poprzednie częsci.

💚Przedpremierowa recenzja patronacka💚

„Po prostu zaufaj” Zranione serca.
@grazynaaadamska.author

Patricia jako nastolatka musi zmagać się z nałogiem ojca, alkoholizmem. Ich role się odwróciły, teraz to Ona jest tą odpowiedzialną. To nie jest jej jedyny problem. Patricia nie lubi być w centrum uwagi, to ja paraliżuje. Stanowczo woli być na uboczu. Jest bardzo zdolną i pilną uczennicą. Pomaga innym udzielając im korepetycji w wolnych chwilach, a że strofuje od życia towarzyskiego ma go sporo. Dzięki udzielającej pomocy innym, nie jest uważana za dziwaka szkolnego.

Dziewczyna nie umie radzić sobie ze swoimi emocjami. Regularnie chodzi do swojej energoterapeutki. To właśnie dzięki niej, Patricia staje na nogi i otwiera się do innych.

Noah to dobry chłopak. I choć pochodzi z bardzo dobrej rodziny, nie ma lekkiego życia. Jego ojciec to tyran. Znęca się nad nim fizycznie. Chłopak to dzielnie na swój sposób znosi. Do czasu aż tama pęka.

Czy są w stanie sobie zaufać?
Czy ta dwójka tak poraniona psychicznie przez swoje rodziny, jest w stanie odnaleźć wspólny język?
Czy będą umieli się pozbierać po tym co ich spotkało?
_______________

Na wstępie dziękuję bardzo autorce za zaufanie. Jestem mega wdzięczna, że mogłam objąć patronem tak wspaniałą książkę. Nie mogłam sobie lepiej wymarzyć swojego pierwszego patronatu.
Bardzo dziękuję 💚
________

Moi kochani autorka przedstawia idealne nakreślenie sytuacji jaka się dzieje. Co się dzieje z młodzieżą w tych czasach. Nie tylko my dorośli mamy problemy. Są także licealiści, którzy mają spore problemy i nie są nimi ubiór czy makijaż. Jak od dawna wiadomo, nieczęsto mówi się o tym co się dzieje w domu. Chociażby ze względu na wstyd, brak akceptacji ze strony rówieśników czy kłopoty z tym związane. Niestety taka jest rzeczywistość. Nie oszukujmy się. Bardzo często bywa tak, że przymykamy oko na wiele sytuacji, które Nas nie dotyczą.

Książka wywołała we mnie ogrom emocji. Czułam dokładnie wszystko z czym się zmagają bohaterowie. Od rozterek, smutku, gniewu po samą radość. Czerpanie z życia tego co im daje, w młodym wieku.Czułam tę miłość. Całe zaangażowanie ich w swoje życie, pomoc jaką nieśli sobie wzajemnie. Gdybym napisała, że fabuła jest świetna to by było wielkie niedopowiedzenie. Ona jest genialna. Na czasie. Nie do przebicia czy podrobienia. Chociażby przez to, że sama autorka wie o czym pisze, gdyż sama pochodzi z takiej rodziny. I dodatkowo pomaga takim osobom.

Bohaterowie są super wykreowani. Rozdziały są dosyć krótkie. To też książkę bardzo szybko się czyta. Bardzo podobało mi się, że nie mamy tu opisów tylko z dwóch głównych postaci. Dokładnie jest ich troje. Co bardzo rzadko się zdarza. Za każdym kończącym się rozdziałem, zastanawiałam się co się wydarzy dalej. Bardzo mnie pochłonęła ta historia. Przy końcu czytania, dostałam takiej palpitacji serca, że głowa mała. Przez moment myślałam, że mój czytnik mi psikusa robi i sobie poleciał o kilka stron dalej. Mylne to było. Autorka dała czadu po prostu. Rozwaliła system konkretnie.

Także moi mili w taki małym skucie: książka mega na czasie, emocjonująca, wciągająca, daje do przemyślenia i tak konkretnie. Jest miłość, ta trudniejsza i ta z motylkami w brzuchu. Jest kolorowo, ale i burzowo. Jest smutno i wesoło. Jest zaskoczenie i opanowanie.

Jak widzicie jest tego sporo. I tym samym książka nie jest dla każdego.

Z mojej strony bardzo ją Wam polecam. Jest warta przeczytania i przemyśleń. Autorka kolejny raz stworzyła niebywałą historię, po której ma się niedosyt. Plus taki, że będzie kontynuacja. Czuję, że jeszcze nie jednym mnie zaskoczy autorka.

Książka okaże się tylko w formie ebook,będzie dostępna na każdej platformie jak: Empik, Legimi, Virtualo, Tania książka.

💚Przedpremierowa recenzja patronacka💚

„Po prostu zaufaj” Zranione serca.
@grazynaaadamska.author

Historia o dziewczynie, która w hierarchii ma problemy innych wyżej, niż samą siebie. Ciągła niepewność, rozdrapywanie przeszłości i jej wpływ na teraźniejszość są dla Patricii cholernie wielkim utrapieniem.
"Po prostu zaufaj" autorstwa Grażyny Adamskiej to opowieść pełna uczuć - nie tylko tych dobrych - a zarazem problemów dręczących zarówno Patricię, jak i jej równieśników. Nie brakuje w tym ebooku także romantycznych przeżyć, a co za tym idzie? Proste: złamane serca.
Patricia, żyjąca pod dachem z ojcem alkoholikiem, zatraca się w ratowaniu go od nałogu. Nie skupia się na sobie, przez co emocje zbyt często kontrolują jej umysł. Szuka nadziei we wszystkim, w czym tylko jest w stanie złożyć swoje pokłady nieodwzajemnionej miłości córki do ojca.
Noah - cholernie przystojny dupek z tatuażami - to chyba postać, która najbardziej wpłynęła na życie głównej bohaterki. Sam ma problemy przez co ich relacja przybiera na sile. Jednak czy Autorka jest zwolenniczką szczęśliwych zakończeń? O tym musicie przekonać się już sami...
Idealnie pasującym do definicji nadopiekuńczego starszego brata jest kuzyn Patricii - Nassim. Przeprowadza się do Atlanty razem z siostrą i przyjacielem po to, żeby wesprzeć dziewczynę w trudnych dla niej chwilach (nie, żeby nie było jej ciężko, kiedy ojciec wybierał alkohol zamiast niej). Mimo jego dobrych intencji wszystko się miesza, a on nie jest kimś, komu kuzynka ponownie zaufała.

Z resztą, czy ona w ogóle ufała sobie?

Wszystko dzieje się zadziwiająco szybko; szczególnie proces zakochiwania się w sobie dwojga ludzi. A pod koniec książki nastąpił nagły zwrot akcji. Informacja, zmieniająca spojrzenie na wszystko.
Najlepsze, że nim moje serce zdążyło uregulować swój rytm po jednym szoku, zaraz nastąpił drugi.

I kiedy wszystko uznałam już za stracone, pogodziłam się z faktami, on nagle wrócił. Dupek, nieodzywający się siedem lat.
Jedyne, co daje mi powód do nie przeżywania całości to świadomość, że to dopiero część pierwsza "Złamanych serc"...

Jestem naprawdę zaskoczona rozwojem akcji, jak i opisami, które stworzyła autorka. Trzy pozornie różne środowiska i problemy połączyła w spójną całość. Jeśli i Wy jesteście ciekawi, nie zwlekajcie i lećcie po e-book "Po prostu zaufaj"!

Mimo, iż w książce pojawiają są tematy które warto poruszac to jednak nie mogę dać więcej niż 5.

#poprostuzaufaj #zranioneserca #1 #grazynaaadamska #patronat #recenzjapatronacka
###
„Czasami zbyt szybko wypowiedziane słowa potrafią nadszarpnąć nawet najtwalsze przyjaźnie''.
„Podejmujemy różne decyzje. Jedni spadają na samo dno, aby się odbić, inni rezygnują''.
###
Życie Patrici kręci się głównie dookoła szkoły i ojca alkoholika. Po odejściu matki dziewczyna nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji i za wszelką cenę pragnie wyciągnąć z nałogu mężczyznę. Jednak utrzymanie w tajemnicy rodzinnych problemów nie jest wcale takie proste, zwłaszcza gdy ma się nadopiekuńczego kuzyna. Kiedy Nassim dowiaduje się o uzależnieniu wuja, wpada w szał i postanawia zaopiekować się dziewczyną. Przybywa do Atlanty wraz z przyjacielem, Noahem, i siostrą, Carie. We trójkę zamierzają zadbać o Patricię i wprowadzić do jej życia więcej luzu. Okazuje się jednak, że dziewczyna wcale nie potrzebuje ratunku… „Po prostu zaufaj” to opowieść, która ujawnia konsekwencje tego, co dzieje się z psychiką dziecka, kiedy żyje w otoczeniu alkoholika, jak niebezpieczna może się okazać z pozoru niewinna zabawa w seksting i w jaki sposób tłumienie emocji przeradza się w autoagresję. To historia o bólu, cierpieniu, rezygnacji, ale również o odwadze, nadziei i odkrywaniu miłości…
###
Premiera książki miała miejsce 4.04.2022. Jest wydana przez autorkę tylko w formie ebooka, którego można nabyć m.in. na platformach takich jak: Legimi, Empik, TaniaKsiazka, Virtualo.
Książka jest napisana z perspektywy trzech osób, z których każda boryka się z własnymi problemami o, których nie chce mówić i szukać pomocy tylko poradzić sobie samemu. Czytając książkę widać rozwój bohaterów, a szczególnie głównej bohaterki. Przyznaję, że takiego zakończenia się nie spodziewałam. Polecam przeczytać dylogię „Teksański klan'' gdzie są opisane losy Noaha.
Polecam przeczytać tą historię! Z niecierpliwością oczekuję jej kontynuacji!
###
#alkoholizm #nałóg #rodzinneproblemy #seksting #tłumienieemocji #autoagresja #ból #cierpienie #odwaga #nadzieja #miłość
#jestemmamamamczasnaczytanie #52bookchallengepl

• Serie