Okładka książki Mikrowyprawy z Warszawy. 57 nieoczywistych wycieczek, które uratują twój weekend Monika Masalska, Seweryn Masalski
Monika MasalskaSeweryn Masalski Wydawnictwo: Znak Literanova literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Znak Literanova
2022-07-18
2022-07-18
literatura polska wyprawy weekend

Mikrowyprawy: nigdy nie wiesz, dokąd cię zaprowadzą

Książka idealna dla osób lubiących wycieczki weekendowe. Autorzy podzielili wyprawy na trzy kategorie: miejsca znajdujące się w Warszawie, takie, do których można dojechać w ciągu godziny oraz takie, do których dojazd zajmuje do 2 godzin z Warszawy. W książce jest również legenda, która wskazuje, z jakiej kategorii są dane miejsca- czy to zabytki, miasta, przyroda. Podane są również informacje, w które miejsca można wybrać się z psem, a gdzie nie da się wjechać wózkiem. Książka jest pięknie wydana, zdjęcia w niej zawarte zachwycają i zachęcają do podróży.
My wybraliśmy się w dwa miejsca opisane w książce i rzeczywiście było wspaniale. Na minus jednak muszę zaliczyć to, że kilometrów do przejścia było mniej, niż podano w książce oraz wyprawa zajęła znacznie mniej czasu- warto mieć to na uwadze, aby nie być zawiedzionym.

Ciekawa pozycja zawierająca mnóstwo pomysłów na nietypowe spędzenie weekendu w okolicach lub na obrzeżach Warszawy.
To co mi się podobało to mapki, informacje o dojazdach, szacunkowy czas mikrowyprawy.

Kupiłam na prezent, a w rezultacie sama porobiłam sobie trochę notatek i może w najbliższe wakacje kilka mikrowypraw zrealizuję.

NIESAMOWITA książka na prezent ♥️ dla nowych w Warszawie i nie tylko ♥️ IDEALNA propozycja dla małych i dużych podróżników 🎁🎄🎅🏻

W Warszawie mieszkam od kilku lat i na własną rękę zwiedzam to miasto jak i jego okolice. Zazwyczaj moim przewodnikiem było Google, czasem z przypadku docierałam z narzeczonym w piękne i warte obejrzenia miejsca. A tutaj mamy zaproponowanych 57 wycieczek 😍 zaplanowanych od A do Z 😍 Mniejsze i większe atrakcje podzielone według odległości od Warszawy. W spisie treści znajdziemy:
🚗 Mikrowyprawy w Warszawie
🚗 Mikrowyprawy do godziny z Warszawy
🚗 Mikrowyprawy do 2 godzin z Warszawy

Wszystko jest okraszone zdjęciami, mapkami, trasami. Przy każdej wycieczce są informacje o parkingach, gastronomii, komunikacji miejskiej, o możliwości zabrania pupila czy wózka z dzieckiem.

Mój narzeczony jest urzeczony tą książką. Już planuje weekendy w 2023, obmyśla trasy skąd i dokąd możemy przejechać, gdzie przenocować, co zwiedzić. Cieszę się, że ta książka sprawiła mu taką frajdę ♥️

"Mikrowyprawy z Warszawy" to bardzo dobrze przemyślany i napisany poradnik podróżniczy, który stanowi kopalnię ciekawych pomysłów. Jeśli mieszkacie w stolicy, warto po niego sięgnąć.

Cała opinia:

Cała opinia:

"Mikrowyprawa to stan umysłu : nie musi być ani dalej, ani więcej, wręcz przeciwnie - może być krótko, prosto i tanio, bo wszędzie można przeżyć przygodę i znaleźć coś ekscytującego, nawet 500 metrów od domu."

Więc jeśli jeszcze nie napisaliście listu do Mikołaja, Gwiazdora, Dziadka Mroza, Gwiazdki czy kto tam u Was przynosi prezenty pod choinkę, to o książkę" Mikrowyprawy z Warszawy" warto poprosić, nawet jeśli z Warszawy nie jesteście. Ta książka pokazuje, czym tak naprawdę te wyprawy są, jak się do nich przygotować, na co nastawić, czego oczekiwać.
Opisane w niej wycieczki Moniki, Seweryna i ich trójki dzieci pokazują, jak niewiele nam potrzeba do szczęścia. Nie musimy jechać na Malediwy i wydawać milionów monet, żeby poczuć się lepiej.

„Mikrowyprawy z Warszawy” autorstwa Moniki i Seweryna Masalskich, to bardzo fajną propozycję dla mieszkańców Warszawy i okolic. Monika wraz z mężem i trójkę swoich dzieci od zawsze lubią podróżować i poznawać nowe okolice i z tej pasji powstała właśnie ta książka. Znajdziecie w niej 57 propozycji na spędzenie czasu w Warszawie i okolicach. W niektóre miejsca dojedziecie komunikacją miejską, a do niektórych będzie potrzebny samochód. W książce znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, czy można tam wejść z psem, z dzieckiem, z wózkiem, ile kilometrów ma trasa i w jakim mniej więcej czasie ją przejdziecie. Wydaje mi się że jest to duże ułatwienie jeżeli ktoś planuje sobie wypad z małym dzieckiem bądź większą ilością dzieci. Ogromnym plusem tego przewodnika jest jego wydanie. Estetyka całej książki, zdjęcia miejsc, które są warte uwagi, a dodatkowo wszystko to tak pięknie i lekko opisane, że ma się ochotę tylko spakować plecak spakować się do samochodu by wyruszyć w nieznane.
Uważam, że ta książka nada się idealnie dla każdego kto lubi podróżować bądź mieszka w Warszawie i chciałby poznać okolice w której mieszka.

Od kilku lat mieszkam w Warszawie. Nie jestem typem podróżniczki, ale z czasem zrodziła się we mnie chęć wyjścia z domu i zobaczenia czegoś ciekawego. Jednak szybko skończyły mi się pomysły, gdzie bym mogła jeszcze wyjść na spacer. Tak też bywałam ciągle w tych samych miejscach. Kiedy zobaczyłam zapowiedź książki „Mikrowyprawy z Warszawy”, to od razu pomyślałam, że to idealna pozycja dla mnie. W końcu zobaczę coś nowego i nie będę musiała się wysilać na szukanie ciekawych miejscówek.

Gdy tylko książka „Mikrowyprawy z Warszawy” doszły do mnie, to od razu zaczęłam ją przeglądać. Byłam ciekawa czy znam opisywanie miejsce. Ku mojemu zaskoczeniu niektóre z nich kojarzyłam, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, że są to warte zwiedzenia miejsca. Od razu zaczęłam planować swoje wyprawy.

Bardzo spodobało mi się jak ta książka została stworzona. Mamy tutaj posegregowane miejsca według odległości od stolicy, czyli te które znajdziemy w samej Warszawie oraz godzinę albo dwie od niej. Każde miejsce zostało w skrócie opisane, zaopatrzone w zdjęcia i mapki z ciekawymi miejscami do zobaczenia podczas spaceru. Wystarczy zajrzeć do książki i ma się dokładnie zaplanowany spacer na cały dzień albo popołudnie. Idealne dla osób, które lubią wdrożyć gotowy plan do realizacji. Mogą po prostu otworzyć tę książkę na wybranej miejscówce i podążać za wszystkimi wskazówkami.

Dla mnie książka „Mikrowyprawy z Warszawy” jest idealna. Mam gotowe plany na spacery. Wystarczy, że spakuje wodę i mogę ruszać. Jestem pewna, że jeszcze nie raz zajrzę do tej książki, aby przeczytać o jakiejś miejscówce. Nie zwiedziłam jeszcze wszystkim opisanej w niej miejsc, więc jeszcze dużo przygód przede mną.

"Mikrowyprawy z Warszawy" to jak sama nazwa wskazuje książka na temat podróży. Podróże małe i duże, do miejsc, których większość z nas prawdopodobnie nie zna i jeszcze nie odkryła. Być może myślicie sobie: "Co ciekawego można zobaczyć w okolicach Warszawy, na Mazowszu? Przecież tutaj nie ma nic interesującego". A jednak! Nawet nie wiecie, w jak dużym jesteście błędzie. Ja sama nie dowierzałam, dopóki nie przeczytałam. :)

Autorzy książki, rodzice trójki dzieci to doświadczeni w bojach podróżowania ciekawi świata ludzie. Swoją pasją do zwiedzania zakątków w Polsce zarażają swoje latorośle i chwała im za to. Wspólnie odkrywają miejsca, które często są na wyciągnięcie ręki, a człowiek nawet nie wie o ich istnieniu. Autorzy pokazują, że Warszawa i mazowieckie nie takie straszne i ponure jak je malują, a od intensywnego i głośnego życia w Warszawie można oderwać się w weekend wyruszając poza nią. I nie muszą być to dalekie i nużące wycieczki. Wystarczy się rozejrzeć, aby dostrzec perełki architektoniczne, bajkowe ogrody oraz piaszczyste plaże i na chwilę oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości. W końcu nie ma nic lepszego dla odstresowania niż kontakt z naturą.

"Mikrowyprawy z Warszawy" to według mnie skarbnica świetnych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. To dużo ciekawych treści okraszonych pięknymi zdjęciami zawartych w pigułce. Bardzo podobała mi się ta lektura ze względu na jej zawartość i przystępność. Czytając miałam wrażenie, jakby moi dobrzy znajomi polecali mi ciekawe zakątki do zwiedzenia. Czuję się zainspirowana i już nie mogę się doczekać, aż odkryję miejsca, o których mowa jest w książce. Serdecznie polecam książkę wielbicielom wycieczek, tym, którzy nie mają pomysłu na spędzanie czasu oraz tym, którzy interesują się Warszawą i okolicami.

Książka nie tyle ciekawa co dla niektórych wręcz potrzebna. Jak fajnie poznać własna okolicę i wszystkie ciekawe miejsca które można odwiedzic w każdy wolny dzień lub weekend. Nigdy nie wiedziałem że wokół mojego miejsca zamieszkania są tak fajne miejsca na szybki wypad. Ten przewodnik jest wyśmienity i gdyby tylko nie te "fakapy" w opowieściach autorów (mnie osobiście to słowo drażni :) )

Lekko napisany, przepięknie ilustrowany mikroprzewodnik, a w nim 57 jednodniowych inspiracji na aktywne spędzenie weekendu. Gorąco polecam jak i sam ze zniecierpliwieniem oczekuję wiosny aby udać się trasą Państwa Masalskich!

• Inne
  • Egzemplarz recenzencki