Syn mafii. Nicolas

Okładka książki Syn mafii. Nicolas Aleksandra Możejko
Okładka książki Syn mafii. Nicolas
Aleksandra Możejko Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dzieci mafii (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Dzieci mafii (tom 3)
NieZwykłe
2022-07-20
2022-07-20

Ciągle odkładałam ten tom, w końcu wzięłam się za niego, początkowo meczylam się z nim, ale zaczęło się rozkręcać. Ten tom ma w sobie zdecydowanie więcej mafii. Dużo się dzieje, wiele intryg i ciekawych wątków. Jest też nawiązanie do wcześniejszych tomów.

💙 Nicolas został wyszkolony do zabijania. Jako dziecko został wyrwany ze swojego bezpiecznego życia wprost w mafijny świat. Teraz każdy się go boi i nawet nie myśli aby mu się przeciwstawić.

💙 Tess została złamana na każdy możliwy sposób. Sprzedana jako dziecko jedyne o czym myślała to śmierć jednak on nie mógł jej na to pozwolić. Nicolas robił wszystko aby utrzymać ją przy życiu.

💙 Ta część jest zdecydowanie najlepsza. Już od pierwszych stron czułam ból głównych bohaterów. Tak wiele przeszli tak młodym wieku.

💙 Relację między nimi można określić jako wybawca - ofiara jednak pomimo tego coś ciągnęło ich do siebie. Znajdują w sobie spokój którego nie zaznali do tej pory.

💙 Tym razem jest bardzo mocno zaznaczony wątek mafijny. Co chwilę wypływały kolejne problemy co tylko dodawało chęci do czytania.

💙 Od początku do końca z zapartym tchem spędziłam losy Nicolasa i Tess. Było zaskoczenie, radość a nawet smutek. Utożsamiłam się z głównymi bohaterami a o to właśnie chodzi w książce. Chwilę jakie spędziłam na przeczytaniu jej są niezapomniane a historia zostanie w mojej pamięci na dłużej.

2001

Dla mnie to najlepsza powieść z całego cyklu. Autorka wreszcie pokazała na co ją stać.
Właśnie takie emocjonujące i nie przesłodzone romanse mafijne bardzo lubię.
Cała fabuła rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z poprzednich tomów.
Nicolas Montenegro, brat Eleny i Olivii jest teraz szefem mafii w Nowym Jorku. To mroczny mężczyzna, który walczy z demonami z przeszłości, które zafundował mu ojciec.
Teraz jego największym problemem jest meksykańska mafia. Podczas nalotu na jeden z jej burdeli, znajduje w piwnicy pobitą do nieprzytomności młodą kobietę , która prosi go o śmierć. On jednak zabiera ją do swojego domu i kuruje z zadanych ran.
Tessa nie miała łatwego życia. Jako dziecko, została przez matkę sprzedana bogatemu człowiekowi, w domu którego poznała dwie dziewczynki, które zostały jej "siostrami".Jej spokojne życie trwało przez kilka lat aż została porwana przez szefa meksykańskiej mafii i została jego niewolnicą.
Teraz gdy znajduje się pod opieką Nicolasa, zaczyna wierzyć, że może jej życie wreszcie się odmieni .Niestety przeszłość znowu powraca i musi wybierać, miedzy miłościa do Nicolasa a cudem odnalezioną przybraną siostrą.
Cała historia bardzo wzrusza. Pokazuje jak dwie zranione przez życie dusze mogą sobie wzajemnie pomagać i się potrzebować, żeby móc normalnie funkcjonować.
Jak miłość i zaufanie potrafią zmienić człowieka i jak trudno nieraz podjąć decyzję, która może zranić ukochaną osobę.
Pokazane są również więzy rodzinne, które są silniejsze niż strach i śmierć.
Są również obecni bohaterowie z poprzednich części ich życie rodzinne, co mnie bardzo ucieszyło bo ich po prostu polubiłam.
Czekam na kolejne książki autorki , która z każdą kolejną powieścią pisze coraz lepiej.

Właśnie takie emocjonujące i nie przesłodzone romanse mafijne bardzo lubię.
Cała fabuła rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z poprzednich tomów.

Kiedy to zleciało? Pamiętam jakby to było wczoraj że czytałam o losach Eleny czy Olivii od @aleksandramozejko_autorka a dziś dzięki współpracy reklamowej/recenzenckiej z @wydawnictwoniezwykle ponownie wkroczyłam w świat rodziny mafijnej Montenegro.

Nicolas od najmłodszych lat był przez ojca szkolony na twardziela i bestię bez krzty ludzkich uczuć. Wszystko jednak się zmienia gdy podczas jednej z akcji już jako dorosły mężczyzna odbija kilka maltretowanych młodych kobiet a wśród nich jest ona. Tessa,upadły anioł z podciętymi skrzydłami który trafił na samo dno piekła. W Nicolasie ta krucha istota jednym spojrzeniem i jednym słowem rozbudziła troskę i chęć zapewnienia bezpieczeństwa. Czy mężczyźnie uda się ochronić Tessę?. Czy po tym co przeszła dziewczyna i w jakim środowisku przebywała latami można jej w ogóle zaufać?

Nicolas obawia się że straci reputację bezlitosnego zabójcy gdy okaże słabość przy kobiecie.Im dłużej jednak przebywa z Tessą tym bardziej ta dwójka się do siebie zbliża.Kiedy już by się wydawało że rany na ciele i psychice Tessy zostały zaleczone, jeden koszmar wciąż powraca. Jaką rolę w nim odegra Patty, siostra Tessy? I kto dla kogo w tej całej historii okaże się ratunkiem i wybawieniem?

Z bólem serca pożegnałam bohaterów serii których zdążyłam polubić. Po raz kolejny mogłam się przekonać że więzy krwi w rodach mafijnych są nie do zerwania. Z ogromną przyjemnością jeszcze kiedyś wrócę do tej serii a póki co czekam na to czym nas jeszcze autorka zaskoczy.

"Ona należy do mnie. Może i jest najgorszą rzeczą, jaka mogła mi się przytrafić, czyli słabością, ale taką słabość mogę zaakceptować."

Nicolas od dziecka był szkolony na bezlitosnego zabójcę. Bez litości i wahania miał pociągać za spust. Bez sprzeciwu musiał wykonywać polecenia ojca. Wszystko zmieniło się, gdy sam stanął na czele nowojorskiego oddziału. Teraz to on wydawał rozkazy i budził strach.
Musiał jedynie zrobić wszystko, aby zapewnić sobie następcę. Nie było to łatwe ponieważ do tej pory jego kontakty z kobietami były przelotne. Do czasu, gdy w jego życiu pojawiła się pewna Meksykanka.

Czy zraniona przez życie Tessa pociągnie za sobą Nicolasa na samo dno? A może będą dla siebie tratwą ratunkową?

"Syn mafii" choć to trzeci tom serii to właśnie od niego zaczęłam czytać. Jest to również moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i wiem, że z przyjemnością przeczytam wcześniejsze części i poznam siostry Nicolasa.

Podobało mi się to, że autorka "nie lała wody" idąc na ilość. Zdecydowanie poszła na jakość! Nie ma tu niepotrzebnego przeciągania wątków dzięki temu akcja toczy się w fajnym tempie, jest dynamiczna.
Muszę przyznać, że już trochę jestem zmęczona i znudzona mafijnym światem lecz tu nie ma powtarzanych w kółko tych samych schematów, dzięki temu książkę czyta się naprawdę bardzo dobrze.
Nicolas na szczęście nie okazał się irytującym dupkiem myślącym jedynie o szklaneczce bursztynowego płynu i kolejnej panience. Nie był też zepsuty do szpiku kości i nie przeszedł błyskawicznej przemiany.
Tess również mnie zaskoczyła bo nie była przedstawiona jako irytująca, głupiutka dziewczynka.
Zarówno Nicolas jak i Tess wiele przeszli i wiele wycierpieli. Ich historia wzrusza ale pokazuje też, że w miłości siła ❤️

Ja z tymi bohaterami bardzo fajnie spędziłam czas i dziękuję autorce za książkę do recenzji.

[…]Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje[…]

Nie wiem jak wy, ale ja zawsze się wzruszam gdy słyszę te słowa. Słowa które są dla mnie prawdziwe.

Nicolas, syn mafii, najmłodsze dziecko wielkiego bosa Nowego Jorku. Od dziecka szkolony na zabójcę. Zabójcę, który bez mrugnięcia okiem jest w stanie zabić. Po przejęciu władzy, postanawia nieco zmienić sposób zarządzania swym terytorium. Jego czarne serce nie jest w stanie kochać. Do czasu aż poznaje Tess. Dziewczynę, którą….

Przeczytałam tą część z zapartym tchem, z bijącym szybko sercem i ogniem na policzkach. Jeszcze się trzęsę po tym co tam przeczytałam, a moje serce się raduje, że wszystko skończyło się dobrze. Przez tą historię się płynie. Tak szybko, że nawet nie spodziewasz się aż czytasz koniec. Wciąga cie do swego mafijnego świata i nie wypuszcza. Nie powiem że przez pół książki płakałam. Płakałam ze wzruszenia jak i z rozpaczy. Nie mogłam uwierzyć, że największy gangster, z zimnym spojrzeniem i sercem czarnym jak smoła może się zakochać. Że powróci z mroku, który go opętał.

Jestem pod wrażeń tej części, którą przeczytałam jako pierwszą, a powinnam jako ostatnią🤣🤣🤣No cóż tak wyszło, ale myślę, że teraz nie odpuszczę kolejnym 🤣🤣🤣polecam wszystkie, a najbardziej tą. Mrok wami zawładnie, ale nie bójcie się Nicolas poda wam dłoń 🤣🤣🤣

Nie wiem...

Syn Mafii.Nicolas to trzeci tom serii Dzieci Mafii, której głównym bohaterem jest Nicolas najmłodszy z trójki rodzeństwa, którym poświęcona jest cała seria książek i który można czytać bez znajomości poprzednich części. Ja nie miałam okazji przeczytać wcześniejszych wydań, a w Nicolasie odnalazłam się bez problemowo. To niezbyt długa, bo licząca prawie 240 stron opowieść o niesamowitej miłości od pierwszego wejrzenia, która pokona wszystko i wszystkich, bez względu na przeszłość czy pochodzenie. To opowieść o uleczeniu duszy i wyciągnięciu z mroku ukazująca jak dwie różne osobowości i dwa różne światy mogą pozytywnie na siebie wzajemnie wpłynąć i niesamowicie siebie potrzebować. Jako iż jest to romans mafijny, w książce nie zabrakło kilku pikantniejszych scen, gangsterskich porachunków, szybkich akcji, przelewu krwi czy porwań....

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Aleksandry Możejkioi muszę przyznać, że całkiem udane. Autorka ma fajny styl pisania, nie rozpisuje się nie potrzebnie, tym samym nie przeciągając w nieskończoność wątków, a trzyma się jedynie tego, co najważniejsze i to sobie cenię, bo dzięki temu książka jest dynamiczna, szybka, bez zbędnych nudnych przerywników. Z książką spędziłam naprawdę przyjemny wieczór i chętnie zapoznam się z dwoma wcześniejszymi tomami, jak i innymi książkami tej autorki.

To zdecydowanie najlepszy tom z całej serii!
Ciekawe losy Tessy i Nicolasa! Pokazanie ze w życiu nie wszystko zawsze układa sie tak jak zaplanujemy! I że zawsze jest nadzieja!
Polecam!

To zdecydowanie najlepszy tom z całej serii!
Polecam!

Gratka dla fanów tematyki mafii :-)

Gratka dla fanów tematyki mafii :-)

nie wiem po co się meczyłam i czytałam kolejny tom z tej beznadziejniej serii. chyba jestem masochistką.

• Mafia
  • Romans