Po co nam oceany?

Okładka książki Po co nam oceany? Daniel Casanave, Hubert Reeves, David Vandermeulen
Okładka książki Po co nam oceany?
Daniel CasanaveHubert Reeves Wydawnictwo: Debit Cykl: Ekokomiksy (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ekokomiksy (tom 2)
Hubert Reeves nous explique: Les Oceans
Debit
2022-05-25
2022-05-25
Paweł Łapiński
komiks literatura dziecięca książki edukacyjne

Okładka książki Po co nam lasy? Nelly Boutinot, Daniel Casanave, Hubert Reeves
Po co nam lasy? Nelly Boutinot, Dan...
Okładka książki Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? Jean Heidmann, Nicolas Prantzos, Hubert Reeves, Alfred Vidal-Madjar
Czy jesteśmy s... Jean Heidmann, Nico...

Okładka książki Pola w lesie Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Pola w lesie Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Kulawa kaczka i ślepa kura Ulrich Hub, Jörg Mühle
Kulawa kaczka ... Ulrich Hub, Jörg Mü...
Okładka książki Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Marcin Minor
Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Mar...

Dzięki książce „Po co nam oceany?” od mamy szansę poznać głębię potężnego ekosystemu – mórz i oceanów. Ekokomiks w mądry i przyjemny sposób porusza ważny temat, jakim jest troska o Ziemię i środowisko wodne.

Podróż po morzach i ocenach rozpoczyna się w na północy Francji, w Normandii. To właśnie w tym miejscu zajrzymy do wnętrza Ziemi i wysłuchamy ciekawej opowieści na temat wód pokrywających jej powierzchnię. Dowiemy się też, jak powstały klify oraz poznamy morskie zwierzęta zamieszkujące morskie głębiny.

Dla spragnionych wrażeń autor Hubert Reeves przygotował coś wyjątkowego – emocjonujący rejs łodzią podwodną! Z pewnością będzie on dla Was źródłem niezapomnianych przeżyć.

Komiks stanowi harmonijne połączenie nauki (dostarcza wiedzy z zakresu ekologii, biologii, geografii czy fizyki) i zabawy. Estetyczne, piękne grafiki przedstawiają trudne i ważne treści w przystępnej formie i skłaniają do refleksji nad przyszłością naszej planety.

Te komiksy są po prostu znakomite. Ciekawe, pełne treści, nie nużące i jeszcze mają taką wartość dodaną w postaci ekologicznego przesłania
Naprawdę świetne

Naprawdę świetne

dziś proszę Państwa o oceanie porozmawiamy na poważnie 😉.

No dobrze, bo zabrzmiało straszno, a ja Was straszyć nie chcę... ale powiem Wam, że gdy czytałam starszemu dziecku o: pacyficznym pierścieniu ognia, teorii tektoniki płyt, subdukcji i golfsztromie, no to i ja poczułam się w tej tematyce laikiem. 😁

Kolejny ekokomiks od wyd. Debit i kolejna podróż, w którą zabiera nas jego autor Hubert Reeves. I pisząc podróż mam na myśli prawie dosłownie podróż, bo ta książka została tak skonstruowana, że jej autor jest tu naszym przewodnikiem i opowie nam o tajemniczym wodnym (nie tylko oceanicznym) świecie.

Zaczniemy od tego skąd woda na Ziemi i o tym jak woda i skorupa ziemska wzajemnie na siebie oddziaływają? Co wspólnego z ruchem wody ma grawitacja? Jak wygląda podwodny świat. Czy największe wulkany są na powierzchni naszej planety? Jak głęboki jest Rów Mariański i w czym ludzie zapuszczają się, aby go zbadać? Rozwikłamy też zagadkę tajemniczo brzmiącego Golfsztromu. Wiecie co to? I nie, nie jest to znany zespół specjalizujący się w szantach 😉.

Ta książka łączy w sobie piękną szatę graficzną, bohaterów, których znamy już z pierwszej części oraz mnóstwo wiedzy z takich dziedzin jak fizyka, geografia, chemia, ekologia itd.

To podróż przez oceany i kontynenty, na którą z przyjemnością zabrałabym dzieci w realu 💛.

dziś proszę Państwa o oceanie porozmawiamy na poważnie 😉.

Kolejny ekokomiks od wyd. Debit i kolejna podróż, w którą zabiera...

Podobnie jak w poprzednim komiksie z tej serii “Po co nam lasy?” tutaj także poznamy mnóstwo ciekawostek związanych nie tylko z oceanami, ale także z naszą planetą, wulkanami i wieloma innymi zjawiskami, których możemy doświadczyć na ziemi. Wiedzieliście, że na oceanach regularnie pojawiają się olbrzymie wiry? Albo że oceany mają średnio od 3 - 4 km głębokości? Wydaje się niewiele, prawda? Też byłam zdziwiona. Myślałam, że oceany są o wiele, wiele głębsze. Nie wiem skąd to przekonanie, chyba z ich ogromu ogólnie.

Komiks poza ciekawostkami i przydatnymi informacjami jest bardzo ładnie narysowany i bardzo przyjemnie się na niego patrzy. Dodam jeszcze, że w ekokomiksie pojawia się wiele “trudnych” słów, a wyjaśnień niektórych z nich, znajdziemy na końcu w słowniczku. “Po co nam oceany?” zachęcają także do poszerzania swojej wiedzy i szukania informacji dalej. Z ciekawości sprawdziłam kilka rzeczy, które mnie zaskoczyły i nieco pogłębiłam swoją wiedzę.

Jeżeli lubicie mądre i fascynujące komiksy, to ta seria świetnie sprawdzi się dla dzieciaków, może nieco ciut starszych, ale i tych młodszych, aby pokazać, że świat jest niezwykle fascynującym i pięknym miejscem.

To druga część serii ekokomiksów z wydawnictwa debit. Pierwszy "Po co nam lasy" bardzo mi się podobał więc bez wahania sięgnęłam po drugi. Cieszę się, że ukaże się ich jeszcze więcej bo to jest świetny sposób na przekazywanie wartościowej wiedzy młodym osobom. W tej części razem z poznanymi w pierwszej części bohaterami poznajemy tajemnice wielkich oceanów!

Przemek Staroń poleca = nie mogę się nie skusić i nie podążyć za jego książkowymi recenzjami :) Kolejna – po „Po co nam lasy” – przepięknie wydana książka, mająca zachęcić najmłodszych do troski o środowisko naturalne. Piękna kolorystyka i świetne rysunki, dużo ciekawych informacji – o tym co żyje w oceanach, czemu trzeba dbać o czystość wody i dobrostan jej mieszkańców, dlaczego potrzebujemy oceanów i jak różne działania mogą pomóc zapobiec zanieczyszczeniom mórz i wymieraniu gatunków. Bardzo potrzebna książeczka w duchu ekologii, ma dużą wartość edukacyjną, a dzięki formie komiksu dziecku czyta się naprawdę przyjemnie. Co istotne, sama książka powstała w sposób ekologiczny i z poszanowania dla natury – z użyciem papieru z odpowiedzialnych źródeł i ekologicznych farb. Myślę że takie świadome wybory książkowe są szczególnie ważne w obecnych czasach, dlatego szczerze polecam ten tytuł rodzicom i ich pociechom. Tymczasem wraz z bratem czekamy na kolejny tom z serii "Ekokomiksy", tym razem o Bioróżnorodności. Dla dzieci od około 8 lat ten cykl będzie wspaniałą podróżą po tajemnicach naszej planety i natury.

Przepiękny komiks! Z okładki śmiało zrobiłabym plakat. Jestem zachwycona tym, w jak przystępny sposób można się całkiem sporo dowiedzieć o oceanach.

Może wszyscy wiedzą, dlaczego kostki lodu w szklance z napojem unoszą się na powierzchni. Ja, szczerze mówiąc, nie potrafiłam tego dziecku wyjaśnić. Teraz już umiem:) Moja 10-letnia córka uwielbia ten komiks. Czekamy na BIORÓŻNORODNOŚĆ tego samego autora.

Czy można stowrzyć edukacyjny komiks o tym, co najważniejsze na naszej planecie? Który nie tylko zaciekawi lecz również zachwyci swoją formą i sprawi, że poznamy wiele nowych cennych informacji? Który zaciekawi nawet najbardziej wymagającego czytelnika?
Można! A najlepszym tego przykładem jest "Po co nam oceany?" od @wydawnictwodebit.

Podczas lektury tej książki poznacie wszystkie morskie sekrety, jakie skrywa Ziemia. Czym jest plankton? Co decyduje o poziomie wód? Jaką funkcję pełni chlorofil? I przede wszystkim - dlaczego woda w oceanie jest słona?

Ogrom informacji przekazany w formie przyjemnego dla oka komiksu ułatwia zapamiętywanie informacji i pojęć. Na końcu książeczki znajduje się również mini słowniczek najważniejszych i najtrudniejszych słówek, które w niej wystąpiły.

Z serii ukazały się także:
,,Po co nam lasy?"
,,Po co nam bioróżnorodność?"

Podczas lektury tej książki poznacie...

Kolejny wspaniały ekokomiks. Dowiadujemy się jak ważne są oceny i po co one nam są. Jak rozpoznać gdzie kiedyś był ocean. Dlaczego tak ważne, żeby je chronić.
Masa ciekawych informacji przedstawiona w przystępny i ciekawy sposób.

Masa ciekawych informacji przedstawiona w przystępny i ciekawy sposób.

Godna polecenia, w przygodowy wątek wpleciono wiedzę o znaczeniu oceanów dla życia i naszej planety.

• Witek
  • Biblio
  • Komiksy
  • Komiks/Powieść graficzna
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Po co nam oceany?