Najnowsze wiadomości z kosmosu

Dernières nouvelles du cosmos
83-86859-02-4
kosmologia, wszechświat, kosmos
Dariusz

W ciągu ostatnich lat z ogromnym zapałem prowadzono badania naukowe nad zamierzchłą przeszłością Wszechświata. W niniejszej książce staram się przedstawić najważniejsze wyniki tych poszukiwań. Teoria Wielkiego Wybuchu stanowi najbardziej adekwatny opis ewolucji kosmosu. Zdołano zgromadzić wiele argumentów przemawiających na jej rzecz, ale równocześnie wyłoniły się pewne trudności. Chciałbym doprowadzić czytelnika do pierwszych chwil kosmosu, aby pozwolić mu samodzielnie ocenić wiarygodność tej teorii. W tym celu cofam się w czasie aż do chwili, gdy umowny zegar wybija "jedną sekundę".

Hubert Reeves

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!