Sommes-nous seuls dans l'univers?
83-7298-191-4
Agnieszka

Życie. Co nazywamy tym słowem? Czy możemy, czy wolno nam je zdefiniować na podstawie jedynego przykładu, jaki znamy, tutaj- na Ziemi? Czy życie może przybrać odmienne formy? Czy rozwój życia koniecznie prowadzi do pojaiwnia się świadomości? W jaki sposób najnowsze odkrycia astrofizyki i biologii zmodyfikują naszą wizję oraz pojmowanie świata i nas samych? Na te i inne pytania próbują odpowiedzieć uczestnicy prezentowanych rozmów. Dopiero od niedawna wiemy, że w naszej Galktyce istnieją inne układy słoneczne. Odkryto już ponad trzydzieści nowych planet i wciąż zaskakują nas kolejne niespodzianki. Dlatego właśnie hipoteza dotycząca życia oraz inteligencji pozaziemskich stała się przedmiotem szczególnego zainteresowania i troski współczesnych astronomów. Rozmowy z astrofizykami o międzynarodowej renomie- wielkimi świadkami kosmosu- które przeprowadzili Catherine David, Frederic Lenoir i Jean- Philippe de Tonnac, w oryginalny i pasjonujący sposób podejmują odwieczne pytanie o pojawienie się życia oraz o rolę i miejsce człowieka we wszechświecie.

Łukasz Pawłowski | 2015-03-18
Przeczytana: 19 maja 2015