GORATH. Uderz pierwszy

Okładka książki GORATH. Uderz pierwszy Janusz Stankiewicz
Okładka książki GORATH. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Alegoria Cykl: Gorath (tom 1) fantasy, science fiction
Gorath (tom 1)
Wydawnictwo Alegoria
2022-05-06
2022-05-06
fantasy orkowie elfy

"Książka "Gorath, uderz pierwszy" to prawdziwa perełka fantasy, a główny bohater, półork o imieniu Gorath, od samego początku skradł moje serce. Jego mieszanka ludzkiej inteligencji i siły oraz orkowej dzikości sprawia, że jest postacią niezwykle interesującą i wielowymiarową. Gorath emanuje charyzmą i determinacją, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Jego rozwój i przemiany podczas trudnych wyzwań, jakie stawia przed nim los, są niezwykle wzruszające i inspirujące. Gorath to bohater, którego trudno zapomnieć, a jego historia z pewnością zostanie ze mną na długo. Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom fantasy, którzy szukają powieści z niezwykłym bohaterem w roli głównej."

Kolejne dobre fantasy polskiego autora tym razem o półorku zwanym Gorathem. Sprawny zabójca marzący o spokoju, co oczywiście się nie udaje i wpada w coraz większe spiski dziejące się w świecie. A w związku z tym, iż jest idealną maszyną do zabijania każda ze stron chciałaby mieć taką postać na wyłączność. Czytało się szybko, sporo postaci które szybko znikają zabijani przez samego naszego bohatera lub przez poszczególne strony. Nie nudziłem się i biorę się za część kolejną.

Jestem zaskoczony - naprawdę fajnie napisane, choć czasami mam wrażenie, że za dużo postaci i trochę szybko akcja leci i troszkę się gubiłem. Niemniej, liczę na więcej i cieszę się, że ktoś postanowił pisać dobre fantasy. Dawno też nie czułem takiej antypatii do wszystkich bohaterów:) Książka dobra, polecam!

Jedna z najlepszych książek fantasy jakie czytałem!

Jedna z najlepszych książek fantasy jakie czytałem!

Jazda bez trzymanki, tak jak lubię!

Jazda bez trzymanki, tak jak lubię!

Nie po drodze mi z pół orkiem półczłowiekiem

Nie po drodze mi z pół orkiem półczłowiekiem

Rozczarowanie. Gorath to taki typowy mięśniak któremu dodano parę punktów w inteligencję, ale za nic typa nie potrafiłem polubić, właściwie żadnej postaci w tej książce nie lubiłem, wszyscy są źli, nieprzyjemni, albo mają powalone w bani. Fabuła prosta, przewidywalna, zwrotów fabularnych niewiele, świat również nieskomplikowany który zdaje się mieć niezły potencjał, ale czegoś wyraźnie mi zabrakło.

Ciekawa fabuła, której wątki łączą się jedne z drugimi. Niestety główny bohater nie zaskakiwał później swoimi działaniami, które stawały się przewidywalne.

Bardzo dobrze się czyta, ciekawa porywająca historia. Czekam na kontynuację

Bardzo dobrze się czyta, ciekawa porywająca historia. Czekam na kontynuację

Jak autorzy mają swoje debiuty, ta my prowadzący i czuwający nad BT też mamy swoje debiuty. Taką świeżynę ma Szymon w postacie bool tour'u tej książki.

Książka jest zwarta i od samego początku zaczyna się akcja. Z czasem jest coraz gorzej 😂 Mianowicie Gorthat- półork a za razem tytułowy bohater i główna postać książi popada w coraz to nowe tarapaty/ Czekają go różne decyzje do podjęcia, które będą miały skutek w dalszych jego losach.

W sumie tyle o samej treści, której tak naprawdę niewiele zdradziłam( zabieg celowy 😉) Skupmy się jednak na czymś innym. Książka zawiera dużo krwawych opisów z mordobicia. Pod tym względem nie spodobała mi się, ale autor przemyślanie to napisał i celowo. W książce s trakcie przygód Gorthata zostały rozpoczęte wątki poboczne, które dają wstęp do kolejnego tomu, a które nie zostały rozwinięte w obecnym.

Autor przemyślanie napisał książkę dzięki czemu jest spójna, nie ma przeciągłych opisów miejsc czy postaci. Co wpływa na płynność i przejrzystość książki. Podczas czytania jest ciągła akcja, spiski, układy, polityka, handel, morderstwa. Z czego tego ostatniego jest w niej najwięcej. Różne sposoby na zabijanie - podstępem podczas snu albo w otwartej walce w napadzie furii i chęci mordu. Co daje nam nieoczekiwane zwroty akcji i dużo dynamiki.

Jak dla mnie zbyt duży rozlew krwi chociaż patrząc na całokształt to tak miało być. Pomimo, że nie przepadam za tego typami książek to z chęcią zajrzę do kolejnych tomów aby poznać dalsze losy bohatera oraz rozwiązać pytania jakie się nasunęły podczas czytania.

• Nowe serie

Janusz Stankiewicz GORATH. Uderz pierwszy Zobacz więcej