Dwie bajki

Okładka książki Dwie bajki Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Okładka książki Dwie bajki
Małgorzata FalkowskaEwelina Nawara Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Niegrzeczne bajki (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne bajki (tom 1)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-06-14
2022-06-14

Okładka książki Miłość na cztery łapy Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłość na czte... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowsk...
Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Szczęśliwe nieporozumienie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Szczęśliwe nie... Małgorzata Falkowsk...

Nawet nie wiem jak to skomentować... To jest raczej jakieś streszczenie.

Nawet nie wiem jak to skomentować... To jest raczej jakieś streszczenie.

PRZECIWIEŃSTWA SIĘ PRZYCIĄGAJĄ

Ostatnio rozglądałam się za krótką historyjką, której mogłabym posłuchać do poduszki. Mój wybór padł na "Dwie bajki" Eweliny Nawary i Małgorzaty Falkowskiej. Tym bardziej, że wysłuchanie audiobooka zajęło tylko trzy godziny i idealnie uprzyjemniło mi wieczór.

Czytałam wcześniej cykl o Port Moody tego duetu autorskiego, więc wiedziałam dokładnie czego się spodziewać. Tyle tylko, że tym razem historia jest dużo krótsza i gdyby nie podział na dwa głosy, czyli opowieść Layli i relację Nixona, to określiłabym ją jako trochę bardziej rozbudowane opowiadanie.

Layla - panienka z bogatego domu ucieka od rodziców przed aranżowanym małżeństwem. Awaria samochodu w drodze w nieznane sprawia, że dziewczyna korzysta z pomocy przystojnego motocyklisty, który oferuje jej też pracę i nocleg. Layla decyduje się skorzystać z propozycji Nixona - tajemniczego faceta, który intryguje ją i sprawia, że serce zaczyna szybciej bić. Nie trudno się domyślić, w jakim kierunku rozwinie się znajomość głównych bohaterów, a mimo to z zaciekawieniem oczekujemy na następujące po sobie kolejne wydarzenia.

Początkowo obawiałam się nieco, czy nie będzie to naiwne i płytkie romansidło z kategorii harlequinów. Ale na szczęście historia została tak skonstruowana, że z zainteresowaniem śledziłam rozwój damsko - męskiej relacji. Jest romans, jest namiętność, ale także zazdrość, tajemnice z przeszłości, problem przemocy w rodzinie i próba zawalczenia o siebie.

Bohaterowie bardzo przypadli mi do gustu. Są realistyczni, niby zwyczajni, a jednak niezwykli, ale otaczająca ich rzeczywistość bardziej pasuje mi do amerykańskiego filmu, niż do naszej codzienności. Mamy więc historię jak z bajki, a dokładniej są to dwie oddzielne bajki, które w pewnym momencie zaczynają tworzyć jedną, wspólną interesującą opowieść. Akcja płynie wartko, więc nie ma czasu na nudę.

Przeszkadzała mi trochę ta mało zróżnicowana i płaska fabuła, która moim zdaniem aż prosiła się o rozwinięcie. Ale poza tym "Dwie bajki" to przyjemna, nieskomplikowana i na swój sposób magiczna historia idealna na dobranoc. Lubię książki Eweliny i Małgorzaty, gdyż obok płaszczyzny romansowej zawsze doszukam się w nich głębszych treści. Sytuacje zabawne przeplatają się z wątkami poważnymi, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych tą opowieścią jest taka, że "Dwie bajki" otwierają cykl "Niegrzecznych bajek" napisanych przez duet Falkowska - Nawara. Następne części, choć nie są kontynuacją losów Layli i Nixona, to zapewne utrzymane zostały w podobnym klimacie. Z przyjemnością sama się o tym przekonam, jeśli pewnego dnia zapragnę jakiejś krótkiej "bajki" na dobranoc.

PRZECIWIEŃSTWA SIĘ PRZYCIĄGAJĄ

Czytałam wcześniej cykl o Port Moody tego duetu autorskiego, więc wiedziałam...

Tajemnice, tajemnice, tajemnice...
Czy jakikolwiek związek ma szanse zostać trwale zbudowanym na takim fundamencie?

Layla ucieka z rodzinnego domu. Od rodziny, która zaaranżowała jej małżeństwo i zrobi wiele aby tam już nigdy się nie pojawić.
Nixon, właściciel baru, w którym znalazła pracę i schronienie.
Czy tych dwoje, z pozoru różniących się ludzi, z masą skrywanych tajemnic, ma szansę zbudować wspólną przysżłość?
Czy przeszłość upomni się szybciej niż się spodziewają?

Koniecznie musicie poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania sami!
Książka należy do tych cieniuteńkich, ale bardzo przyjemnych. Małgorzata Falkowska i Ewelina Nawara tworzą naprawdę dobry duet. Ich książki zawsze są zarówno zabawne, jak i poważne. Wesołe, ale i momentami smutne. Jest w nich wszystko co być powinno!
Ja polecam ogromnie i myślę, że Wy po lekturze także będziecie polecać dalej!!!

Tajemnice, tajemnice, tajemnice...

Nixon, właściciel baru, w którym znalazła pracę i schronienie.
Czy tych dwoje, z pozoru różniących się ludzi, z masą skrywanych...

2049

Książka „Dwie bajki” Małgorzaty Falkowskiej i Eweliny Nawary zabiera czytelnika do pierwszego tomu cyklu "Niegrzeczne bajki".
Poznajemy Laylę, która żyje jak księżniczka. Należy do bardzo bogatej rodziny i ma przejąć władzę w firmie. Pewnego dnia jej ojciec oświadcza, że wyjdzie za mąż w zaaranżowanym małżeństwie dla korzyści. Dziewczyna ma dość despotycznego ojca i tego samego dnia ucieka z domu. Niestety jej wypasione auto odmawia współpracy. Zatrzymuje się pewien motocyklista, Nixon. Zabiera ją do swojego domu. Jest właścicielem baru, w którym ostatecznie dziewczyna podejmuje pracę. Layla jest uprzedzona do motocyklisty i jego znajomych, których traktuje z rezerwą. Nowe życie nie jest usłane różami, jednak dziewczyna nie poddaje się i pragnie zemścić się na swoim ojcu. Przefarbowanie włosów z blond na rudy to dopiero początek. Nixon ma jednak swoje sekrety, które wyjdą na jaw w najmniej spodziewanym momencie.
Jak potoczą się losy bohaterów?
Czy istnieje szansa na szczęście?
Książkę czyta się błyskawicznie. Lekka, przyjemna. Zabieram się za drugi tom.

Dwa światy. Dwie bajki. Dwa sekrety.

Layla ma życie pełne luksusów. Ale to nie jest pełnia szczęścia. Despotyczny ojciec steruje wszystkim czym się da - nawet życiem domowników. Dlatego też postanawia zaaranżować małżeństwo swojej córki. Layla na wieść o czyhającym na nią ślubie ucieka z domu. Traf chciał, że trafia na przystojnego motocyklistę, który jej pomaga.
Nixon jest właścicielem baru Sinner. Ceni sobie wolność i swobodę. Pomagając przypadkowej dziewczynie nawet nie przypuszczał, że tak mocno zakotwiczy się ona w jego umyśle.
Między bohaterami zaczyna się rodzić uczucie. Ale czy ma ono sens? Co zrobi Nixon? A co zrobi Layla? Jakie sekrety ujrzą światło dzienne?

Bardzo sobie cenię twórczość autorek. Już nie raz udowodniły, że ich powieści czyta się z zapartym tchem a stworzone historie zasysa się na raz.
Tym razem dwoje rozbitków życiowych. Dwoje obcych dla siebie ludzi, których łączy więcej, niż dzieli.
Autorki w iście romantyczny sposób prowadziły przebieg wydarzeń. Stworzyły fajny klimat. Nadały historii bajkowego wydźwięku. A jednocześnie pokazały jak bardzo przewrotne bywa życie i jak bardzo zaskakujący bywa los.
Layla i Nixon to fajni bohaterowie. Tacy zwyczajni a jednocześnie wyjątkowi. Polubiłam ich. Nawet pozostałych bohaterów, którzy byli im bliscy.
Wszystkie wątki spójnie się ze sobą łączyły. Tak prawdę powiedziawszy lektura okazała się być bardzo emocjonalna i wciągająca.
Ale jeden zasadniczy minus ode mnie ta historia dostaje za bardzo spłaszczoną fabułę. Książka aż się prosi o rozbudowanie. O dołożenie kolejnych elementów. Pociągnięcia wspomnianych wątków. Aby ją dopełnić i ładnie rozwinąć. Nadać formy i kształtu.
Podsumowując, to naprawdę bardzo fajna książka. Lekka a jednocześnie poruszająca istotne kwestie. Pokazująca, że nie pieniądz buduję człowieka a to, co nosi w sercu. Gotówka może być tylko przyjemnym dodatkiem.
Ja już zacieram łapki na kolejną część tej dobrze zapowiadającej się serii. Pierwszy tom co prawda miał jeden minus ale uważam, że i tak śmiało można go czytać, do czego zachęcam.

Współpraca: Wydawnictwa Videograf S.A.

Dwa światy. Dwie bajki. Dwa sekrety.

...

Sierpień zaczęłam od przyjemnej lektury.

"Dwie bajki" to kolejna powieść Eweliny Nawary i Małgorzaty Falkowskiej - duetu, który bardzo lubię 😊 Jest to pierwszy tom cyklu "Niegrzeczne bajki".
Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Videograf, a swoją premierę miała 14.06.2022r.

Książka nie jest długa, liczy sobie dokładnie 192 strony. Jest idealna na leniwe popołudnie przy kawie. Czyta się ją błyskawicznie. Pochłonęłam ją w 3h.

Poznajemy Laylę - dziewczynę, która ma dość życia układanego przez ojca. Po wiadomościach, które zrzucili na nią rodzice postanawia uciec z domu i odciąć się kompletnie od takiej rodziny. Po drodze ma pewne problemy, lecz z opresji ratuje ją Nixon. Chłopak jest właścicielem baru. Jest spokojny i pomocny co zaskakuje Laylę, gdyż nie przywykła do takiego traktowania. Dziewczyna w głowie ma zemstę na ojcu, lecz nie wie co przygotował dla niej los. Czy tajemnice, które oboje skrywają ujrzą światło dzienne? Czy to co się wydarzy zniszczy ich relację..?

Autorki stworzyły lekki, przyjemny romans. Narracja jest z perspektywy dwójki Layli i Nixona. Bardzo lubię ten zabieg, bo lubię zatapiać się w myśli poszczególnych bohaterów. Momentami śmiałam się na głos, bo dialogi między postaciami wywoływały uśmiech. Przytyki i potyczki słowne bohaterów były świetne.
Relacja postaci dość szybko przekształca się w zauroczenie/uczucie. Choć znają się krótko - a w głowie czasmi pojawiały im się myśli, że nic o sobie nie wiedzą - to w swoim towarzystwie czuli się bardzo dobrze. Niestety oboje skrywają pewne tajemnice. Czy prawda przekreśli to co zaczęło się rodzić między tą dwójką?

"Dwie bajki", choć są lekkim romansem, to przemycają pewne wartości. Na tych 192 stronach autorki pokazały, że każdy człowiek ma swoją wartość, że nie możemy oceniać ludzi tylko po wyglądzie, bo pozory mogą mylić, a szufladkowanie nie wychodzi nam na dobre. Pokazują, że życie, które ktoś dla nas ułożył nie przynosi szczęścia. Sami jesteśmy kowalami własnego losu.

Przyjemnie spędziłam czas z tą powieścią. Na pewno sięgnę po tom drugi 😊

Sierpień zaczęłam od przyjemnej lektury.

Bardzo fajna, lekka i przyjemna książka. Świetnie się czyta, szybko. Idealna lektura na wieczór. Layla ucieka z domu a dlaczego to może nie zdradzę tak do końca. Ale ma powód by w końcu oderwać się od rodziców. Jednym słowem ma ich już dość a na wiadomość o... I właśnie to skłoniło ją by uciekać jak najdalej. Chce sama o sobie decydować. W domu miała wszystko bo to bogata rodzina, ale ona nie jest rozpuszczoną dziewczyną a całkiem fajną młodą osobą. Ma przejąć interes ojca ale czy się zgodzi? Gdy ucieka na jej drodze staje Nixon przystojny właściciel baru. To on zabiera dziewczynę do siebie, daje jej mieszkanie i pracę. Ten facet to świetny gość. Ma bardzo dobre serce. Ta dwójka bardzo różni się od siebie. Historia jak z bajki. A czy ta znajomość okaże się dla nich czymś więcej? Czy poczują coś do siebie? Mogę tylko powiedzieć, że ucieczka okazała się dla dziewczyny dobrą decyzją. Wpadła w ramiona świetnego faceta. Ta książka to taka odskocznia od ciężkich książek. Tak lekko się czytało. I co najważniejsze bardzo mi się podobała książka, taka prosta historia a mnie zauroczyła. Rozdziały mamy podzielone na bohaterów, raz Layla a raz Nixon. Bohaterowie skradli moje serce. Sam pomysł na fabułę ciekawy. Przy tej książce można odpocząć, zrelaksować się i co najważniejsze przeczytać z ciekawością.

Małgorzata Falkowska i Ewelina Nawara postanowiły połączyć siły i tak powstały "Dwie bajki".
Książka opowiada o młodej dziewczynie Layli, wywodzącej się z bogatego domu, od której wymaga się, że sprosta wszystkim oczekiwaniom rodziców, a w szczególności despotycznego ojca. Dziewczyna ma już powoli tego dość, a miarka przebiera się kiedy ojciec oznajmia jej, że zaaranżował już jej małżeństwo. 💍 Tego samego dnia Layla pakuje najpotrzebniejsze rzeczy i ucieka z domu. Podczas podróży jej auto psuje się, a pomoc oferuje jej przystojny motocyklista o imieniu Nixon. 🏍️ Zdesperowana dziewczyna zgadza się pojechać z nim do jego mieszkania. Nawiązują ze sobą fajny kontakt. Layla prosi Nixona, aby ten zatrudnił ją w barze, którego jest właścicielem. Zauroczony chłopak zgadza się. Z biegiem czasu oboje zakochują się w sobie, a dziewczyna obmyśla plan jak odegrać się na ojcu. Wykorzystuje w tym celu Nixona, który jest niczego nieświadomy. W najmniej spodziewanym momencie wychodzą na jaw sekrety chłopaka. Czy dwie różne (jak wydawałoby się na początku) bajki, w jakich żyją Layla i Nixon połączą się w jedną całość? Czy plan Layli powiedzie się? Czy ta dwójka ma szansę na wspólną przyszłość? A może tajemnice i uprzedzenia zniszczą ten związek? 💔
Odpowiedzi na te pytania poznacie czytając tę książkę do końca. Jest to dość lekka i przyjemna lovestory, a szybka akcja sprawia, że nie ma czasu na nudę. Znajdziemy w niej także wątek tzw. friendzone i wątek przemocy domowej.
"Dwie bajki" to I tom serii "Niegrzeczne bajki", a ja już jestem ciekawa co zafundują nam autorki w II tomie. 😁

"Dwie bajki" to lekka, dość przyjemna, niezbyt skomplikowana historia opowiadająca o dwójce całkowicie różnych bohaterów, których los postawił na swojej drodze. Do sięgnięcia po tę książkę zachęciła mnie okładka i ciekawy opis. Nie miałam co do niej jakiś wielkich oczekiwań, jednak po lekturze nie do końca czuje się usatysfakcjonowana. Pomysł na fabułę przypadł mi do gustu, natomiast jego wykonanie już nie całkiem. Przede wszystkim czuje jakby w książce brakowało kilkudziesięciu stron. Zostały w niej poruszone ciekawe wątki, które nie zostały w pełni rozwinięte i tego żałuje, bo mogła z tego powstać naprawdę bardzo dobra historia. Po prostu było tutaj sporo wszystkiego i powstał z tego taki misz masz. Autorki chciały poruszyć dużo tematów i nie do końca się to sprawdziło, gdyż zrobił się chaos. Co do bohaterów to tak jak męska postać bardzo mi się spodobała, tak co do kreacji damskiej mam pewne zastrzeżenia. Layla to dziewczyna z dobrego domu, która w pewnym momencie pęka i ucieka. Ogólnie jest to bohaterka, którą da się lubić, ale ma momenty kiedy może czytelnika drażnić i bawić swoim podejściem i zachowaniem. Nixon i Layla na pierwszy rzut oka bardzo się różnią. Jednak czym lepiej ich poznajemy tym więcej podobieństw dostrzegamy. "Dwie bajki" to krótka historia, która nie wymaga większego zaangażowania w lekturę. Nie do końca czuje się usatysfakcjonowana lekturą, ale spędziłam z nią dość przyjemne popołudnie. Sięgnijcie i sami się przekonajcie, bo być może Was książka porwie bardziej.

Można się zrelaksować przy tej książce.

Można się zrelaksować przy tej książce.

• Romans
  • 7. Literatura obyczajowa, romans

Dodaj cytat z książki Dwie bajki