Zielone światła. Wspomnienia

Inne

Wyróżniona opinia i

Zielone światła. Wspomnienia

przeczytanych książek 415 napisanych opinii 412

Jako aktora znałam, o człowieku niewiele wiedziałam.
Trzeba przyznać, że historię życia Matthew czyta się chwilami jak książkę przygodową. Wiele dziwnych sytuacji, ale też ciekawe, życiowe przemyślenia.

Jako aktora znałam, o człowieku niewiele wiedziałam.

Dobrze i szybko się czytało

Dobrze i szybko się czytało

Momenty z życia aktora przedstawione barwnie i z humorem, ale filozoficzne wkręty i aforyzmy zupełnie do mnie nie przemawiały.

Jedna z lepszych biografii napisanych przez aktorów hollywoodzkiego kina. Przyjemnie się czyta, momenty są bardzo zabawne. Lektura idealna na rozluźnienie, ale można też wyciągnąć parę ciekawych smaczków..

Czytałem tę książkę po angielsku i przez cały czas miałem w głowie głos Matthew mówiący w jego niepowtarzalnym stylu.
Green Lights jest historią o poszukiwaniu swojej ścieżki o stawianiu na swoje mocne strony bez względu na to co mówią i radzą inni. W przypadku aktora bardzo dobrze to zadziałało.
Dla wszystkich, którzy myślą, że muszą urodzić się w odpowiednim czasie, a wszystko jest kwestią szczęścia. Autor/Aktor pokazuje wielokrotnie, że to on sam szczęściu pomógł, że to jego działania, a nie status rodziny doprowadziły go na szczyt, a na szczycie niewątpliwie się znalazł.
Polecam, po przeczytaniu szacunek, którym darzyłem Matthew jeszcze się zwiększył, a ja zacząłem być nieco bardziej skupiony na tym czego JA chcę.

Dla wszystkich, którzy myślą, że muszą urodzić się w odpowiednim czasie, a...

Szczerze mówiąc nie sądziłam, że ta książka będzie aż tak inspirująca. Matthew w prostych, żołnierskich słowach opowiada o swoim życiu, przekonaniach i teoriach. W umiejętny sposób wplata również w rozdziały elementy swojej osobistej twórczości. Wiersze, myśli, fragmenty dzienników. Jest to niesamowita osobista podróż od dzieciństwa, przez wszystkie trudy i głupoty jakie w życiu robił bo ogromny, niespodziewany medialny sukces, który potrafił przytłoczyć jego samego. To wtedy szukał w swoim życiu prawd i mądrości, które potrafiłyby utrzymać go w dobrej kondycji psychicznej. To niesamowite do jakich rzeczy przykłada wagę ten człowiek, o których wielu z nas nawet by nie pomyślało. Nie ma co się tu rozpisywać, bo nie ma co oceniać wartości czyjejś autobiografii, niemniej ja ogromnie polecam bo mnie samą bardzo zainspirowała ta książka.

To jest tak złe na tak wielu polach, że nawet nie wiem od czego zacząć. Złote myśli i mądrości życiowe (jako uwagi marginesowe) zaczęłam omijać z dużym poczuciem zażenowania. Pierwsza połowa książki to okres przed nagraniem "Czasu zabijania". Czytało się to sprawnie i lekko, z nadzieją, że potem zacznie się to fajne. Niestety, potem było tylko gorzej. Nudne, przekombinowane, facet nie ma żadnej głębi, a próbuje na siłę się jej doszukiwać. To okropne co napiszę ale naprawdę wolałabym żeby pozostał tylko ładną buzią na ekranie. Szkoda czasu. Te 2 plus, które daję to dlatego, że przynajmniej czyta się szybko.

Podzielcie opis tej książki przez 4 i rozcieńczcie wodą.
Treść, ale bez substancji. Aforyzmy bez sensu.
Zamiast książki można było zrobić 15 minutowy film na youtubie i na jedno by wyszło.
Cukierkowe życie, zajeżdza fikcją.

Podzielcie opis tej książki przez 4 i rozcieńczcie wodą.
Treść, ale bez substancji. Aforyzmy bez sensu.
Cukierkowe życie, zajeżdza fikcją.

Pierwsza część dotycząca lat przed rozpoczęciem kariery mnie niesamowicie nudziła. Mało brakowało, a odłożyłam ją na półkę i nie kończyła. Nie zrobiłam tego jednak i nie żałuję, bo reszta książki była już o wiele ciekawsza.

Szczera, pogodna i optymistyczna. Autor nie ogranicza się do suchych faktów, tym bardziej, że życie McConaugheya do nudnych nie należy. Facet wie co robi i dochodzi do swoich prawd uparcie i we własnym stylu, wykorzystując ‘zielone światła’ pojawiające się na drodze. Polecam.

• Biografie
  • Przeczytane 2022