Anioł zemsty

Okładka książki Anioł zemsty Katarzyna Garczyk
Okładka książki Anioł zemsty
Katarzyna Garczyk Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Warszawski Mrok (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Warszawski Mrok (tom 2)
NieZwykłe
2022-11-09
2022-11-09
9788383201580
Romans mafijny

Okładka książki W paprociach tańczące Vivienne Clairette, Anna Czekaj, Anna Dziedzic, Katarzyna Garczyk, Marta Gidyńska, Monika Godlewska, Barbara Granops, Emi Korel, Małgorzata Niemtur, Kamila Śliwińska, Justyna Sosnowska, Kajetan Szokalski, Justyna Wojsz, Paulina Wróbel
W paprociach t... Vivienne Clairette,...
Okładka książki Z liśćmi szumiące. Antologia jesienna Vivienne Clairette, Anna Czekaj, Anna Dziedzic, Katarzyna Garczyk, Monika Godlewska, Barbara Granops, Emi Korel, Daria Kwiecińska, Małgorzata Niemtur, Kamila Śliwińska, Justyna Sosnowska, Kajetan Szokalski, Justyna Wojsz, Paulina Wróbel
Z liśćmi szumi... Vivienne Clairette,...

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥

Jeżeli Melania myślała że gorzej być nie może to srogo się pomyliła. Jej chłopak Bartek, który pracuje dla Costury zaginął. Nikt nie ma pojęcia gdzie się znajduje i czy nadal żyje. Ona sama jest zrozpaczona a jej szef sprawia wrażenie osoby, która nie przejmuje się losem swojego przyjaciela. Dziewczyna chce na własną rękę zająć się poszukiwaniami co nie do końca podoba się Costurze. Jednak sytuacja sprawia że zaczyna coraz bardziej otwierać się przed Melanią i zdradzać jej coraz więcej faktów że swojego życia.

Czy Melania będzie w stanie spojrzeć przychylniejszym okiem na Costurę? Czy uda się odnaleźć Bartka? Kto stoi za jego porwaniem?

W tej części poznajemy dalsze losy Melani oraz Costury. Muszę przyznać że ta część bardziej przypadła mi do gustu niż pierwsza. Mniej płaczu a więcej działania że strony Melani zdecydowanie wyszło jej na plus😉 Mężczyzna zaczyna coraz bardziej otwierać się przed Melanią. W książce dużo się dzieje, wiele tajemnic zostaje rozwiązanych ale jeszcze wiele pozostaje pod znakiem zapytania co powoduję że czyta się ją bardzo szybko i z zaciekawieniem. No i po raz kolejny autorka serwuje nam takie zakończenie że chce się krzyczeć ze złości 😁 No bo jak tak można???😉 Zwłaszcza że nie ma się pod ręką kolejnej części do przeczytania.
Jeszcze raz dziękuję @czyta_delicznie oraz autorce @katarzyna.garczyk_autorka za możliwość udziału w tym bt 😊😘😘

#mojaopinia #bookstagram #bookstagrampl #booktour #aniołzemsty #czytam #czytanienieboli #czytaniejestsexy #miłośćdoksiążek #książkoholiczka #książka #milospedzonyczas #ksiazkowelove #btwarszawskimrok #wędrującaksiążkabt

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥

Anioł Zemsty jest kontynuacją losów Melani i Costury.
Od samego początku wiele się dzieje. Po zniknięciu Bartka, chłopaka Mel dziewczyna jest załamana. Nie wie co robić i jak mu pomóc. Do tego szef, czyli Costura wydaje się nic nie robić aby pomóc koledze. Melania postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Niestety nie wszystko idzie pięknie i gładko. Co na to wszystko Costura?
Ta część podobała mi się o wiele bardziej. Jak już wspomniałam wiele się dzieje. Akcja goni akcję, przez co trudno było mi się oderwać. Zasługą tego też jest lekkie pióro autorki. Nie ma zbędnych opisów, same najpotrzebniejsze informacje. Tak jak lubię.
Wreszcie tajemnice Costury zaczynają się po mału wyjaśniać. Przez co zaczęłam przychylniej na niego patrzeć. Co więcej przestał tyle jęczeć i mruczeć co w pierwszym tomie. Jednakże na szczęście dalej pozostał mroczny, porywczy z nutą tajemniczości. Jednak miał momenty i przebłyski zwykłego chłopaka co było fajne. Melania za to, jak to ona, nadal porywcza, robiąca głupoty i wkurzająca szefa 😉 Mimo to ich relacja w tym tomie polepsza się, zaczynają się dogadywać i zbliżać ze sobą.
Kiedy wydaje się, że wszystko zaczyna się układać, sprawy komplikują się tak bardzo, że nie wiadomo komu już ufać i wierzyć. Duży plus dla autorki, że nadal odbiegała od schematu mafii w książkach.
Zakończenie niestety nie było po mojej myśli 😉 ,ale na szczęście do lipca już blisko. Z ciekawością i niecierpliwością czekam na kontynuację.

Anioł Zemsty jest kontynuacją losów Melani i Costury.

Pierwsze co przychodzi mi na myśl jak widzę te książki to zdecydowanie są inne od pozostałych. Historia to mafijny romans ale nic nie toczy się tak samo jak w pozostałych książkach, które miałam okazję czytać. Zazwyczaj główna bohaterka wpada w kłopoty lub w oko bossowi mafi. Tutaj natomiast Melania sama wchodzi w paszczę lwa a szef mafi wcale nie jest nią zainteresowany. Dziewczyna musi odpracować dług brata, wiec Costura każe jej po prostu spędzać czas w biurze. Szczerze mówiąc pierwszym minusem tej książki były emocje Costury. Kompletnie nie zachowywał się jak szef mafi tylko zirytowany wiecznie mężczyzna. Kolejnym minusem było to, że pragnie Melanii ale tak na prawdę nigdy jej nie powiedział co do niej czuje tylko zapraszał kobiety do swojego biura. Dla mnie to dość dziwna i absurdalna sytuacja. W drugiej części mam wrażenie, że było więcej akcji, jednak to pierwszą część czytało mi się lepiej. Obie książki są napisane lekkim tonem dzięki temu czytało mi się je szybko i przyjemnie, nie było zbędnych opisów. Tylko główni bohaterowie nie byli płascy, mieli swoje charaktery i przemyślenia, natomiast pozostali byli tylko tłem, co wielka szkoda bo poznałabym Maję i jej sytuację życiowa. Podsumowując książki przypadły mi do gustu i na pewno sięgnę po kolejną część.

Tytuł : Anioł zemsty. Warszawski mrok #2
Autor : Katarzyna Garczyk
Wydawnictwo NieZwykłe
Data premiery : 09 listopad 2022

Opis książki :
Kontynuacja historii bohaterów Króla Śródmieścia!
Jest w nim nienawiść i żal, że świat nic nie może mu zaoferować.
Melania jest przerażona oraz załamana. Bartek Andrzejczak, jej chłopak, zostaje porwany. Dziewczyna nie ma pojęcia, co robić i czuje się bezradna. W dodatku wydaje się, że Costura nie kwapi się, by jej pomóc, dlatego kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i jeszcze bardziej wplątać się w skomplikowaną grę.
Tymczasem Costura pozwala, żeby poznała jego sekrety i powody, dla których zajmuje się gangsterką. To sprawia, że dziewczyna na wiele rzeczy zaczyna patrzeć zupełnie inaczej. Jednak wkrótce okazuje się, że Melania skrywa tajemnicę.

"Jeśli walczysz, możesz przegrać.
Jeśli nie walczysz, już przegrałeś."

Cała historia jest owiana tajemnicami, które krok po kroku wraz z bohaterami odkrywamy. Relacja między Melą a Costurą zaczyna nabierać tępa. Bohaterowie zaczynają darzyć się większym zaufaniem. Coraz ciężej jest im ukryć wzajemnie przyciąganie. Ale czy w świecie gangsterów i narkotyków znajdą miejsce na to uczucie? Czy jednak Mela zostanie wierna swojemu porwanemu chłopakowi? Tutaj nie ma nic co można przewidzieć. Każdy wątek jest dobrze przemyślany, a wszystko idealnie opisane. W tej historii nie ma czasu na złapanie oddechu. Każdy rozdział niesie ze sobą wiele emocji. Kiedy odkryjemy jedną tejemnicę, zaraz pojawia się kolejna.
Autorka postarała się o to, by historia była czytana z zapartym tchem.
Zakończenie, które zostało nam pokazane, zostawia nas z wieloma niewiadomymi, mnóstwem pytań i oczywiście z niecierpliwością oczekiwania na kontynuację historii.
Gorąco polecam ❤️🔥
"Zaczynam czuć coś, czego w życiu nie spodziewałabym się przy nim doznać. Boję się tego. Dotyk jest jednocześnie parzący i delikatny, a ja czuję, jakbym tego potrzebowała.

Tytuł : Anioł zemsty. Warszawski mrok #2
Autor : Katarzyna Garczyk
Wydawnictwo NieZwykłe
Data premiery : 09 listopad 2022

Opis książki :
Kontynuacja historii bohaterów Króla Śródmieścia!
Jest w nim nienawiść i żal, że świat nic nie może mu zaoferować.

2049

Książka "Anioł zemsty" Katarzyny Garczyk zabiera nas do drugiego tomu cyklu "Warszawski mrok".
Dalsze losy bohaterów, rozbudowane relacje, nienawiść, żal.
Melania czuje się zagubiona, Bartek został porwany. W dodatku wydaje się, że Costura nie kwapi się, by jej pomóc, dlatego kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i jeszcze bardziej wplątać się w skomplikowaną grę. Costura pozwala, żeby poznała jego sekrety i powody, dla których zajmuje się gangsterką. To sprawia, że dziewczyna na wiele rzeczy zaczyna patrzeć zupełnie inaczej. Jednak wkrótce okazuje się, że Melania skrywa tajemnicę. Już niedługo Mel będzie musiała rozważyć, komu naprawdę może zaufać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem, i dzięki komu jej serce bije mocniej.
Książkę odsłuchałam w formie audiobooka.

Dalsze losy bohaterów, rozbudowane relacje, nienawiść, żal.

„Anioł Zemsty” to kontynuacja serii "Warszawski mrok" autorstwa Katarzyny Garczyk, której byłam bardzo ciekawa, zwłaszcza tego, jak potoczą się losy bohaterów.

Melania ciężko znosi porwanie Bartka. Trzymana z daleka od jakichkolwiek informacji, nie zamierza jednak czekać na to co może się wydarzyć. Bierze sprawy w swoje ręce. Wraz z mijającym czasem, zmienia się jej relacja z Costurą. Zbliżają się do siebie, mężczyzna dzieli się z nią swoją przeszłością, zdradza wiele swoich tajemnic. Mel wplątuje się w grę, której zasady nie są jej do końca znane. Sprowadzi ona na nią ból i cierpienie. Dziewczyna będzie musiała ocenić kto stoi po jej stronie, a kto gra do innej bramki…

„Król Śródmieścia” przypadł mi do gustu jednak „Anioł Zemsty” podobał mi się jeszcze bardziej. Relacja Mel z Costurą ewoluuje, zaczynają się darzyć większym zaufaniem i niewątpliwie przyciągają się wzajemnie. Jednak ich relacja, jest raczej dodatkiem do fabuły. Sami bohaterowie, pokazują nam swoje inne oblicza. Mel zaczyna dojrzewać, do świata, w którym się znalazła. Staje się twardą kobietą, która powoli zaczyna wiedzieć czego chce. Czy brutalny gangsterski półświatek, pełen zbrodni, narkotyków i walki o władzę, jest faktycznie dla niej? Ta pozycja serwuje nam ogrom emocji, ale przede wszystkim akcji, która rozkręca się z każdym czytanym rozdziałem. Gdy udaje nam się rozgryźć jedną zagadkę pojawia się kolejna. Czy bohaterom uda się odnaleźć Bartka? Wrogowie czekają na potknięcie. Wszyscy mogą być teraz narażeni na niebezpieczeństwo związane z walką ze Skorpionem. Mel znajdzie się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Czy Costurze uda się uchronić swoich przyjaciół, pracowników, ale i samego siebie?

Autorka ma bardzo przyjemne pióro, które sprawia, że jej książki bardzo szybko się czyta. Tę książkę pochłonęłam w jedno popołudnie. Zakończenie, które zostało nam zaserwowane jest dokładnie w jej stylu – z mnóstwem znaków zapytania i pozostawiającym czytelnika w pełnym napięcia oczekiwaniu na premierę kolejnego tomu. Nie pozostaje mi nic innego jak cierpliwie czekać. Ta część jest ściśle powiązana z pierwszym tomem więc jeśli zachęciłam Was do sięgnięcia po tę pozycję to koniecznie przeczytajcie „Króla Śródmieścia”.

„Król śródmieścia” czyli pierwszy tom tej serii w mojej ocenie był „słabym średniakiem”. Denerwowała mnie główna bohaterka, fabuła była nijaka..zresztą recenzje znajdziecie na profilu. :)
Drugi „Anioł zemsty” zdecydowanie jest lepszy i dopracowany. Fabuła w moim odczuciu, została tutaj mocno przemyślana. Rozwiązane jest sporo niedokończonych wątków. Autorka wiedziała do czego dąży i małymi krokami, kierowała bohaterów w odpowiednie miejsca. Niejednokrotnie mnie zaskoczyła. Małymi zwrotami i wydarzeniami, które spowodowały szybsze bicie serca. Tajemnicami, które trzymają w napięciu i niepewności. Czytając, od razu miałam wrażenie, że pióro autorki jest po prostu inne. Bardziej dojrzałe. Bohaterowie są w tej historii „po coś” i nie snują się bez celu. Ich kreacja również jest dopieszczona. Mel stała się jakaś mniej denerwująca, a Costa, całe szczęście nadal został tym zawziętym i nieobliczalnym mężczyzną.
W tym tomie Costa daje nam się lepiej poznać. Pomalutku odkrywa przed Mel swoją prawdziwą twarz, Nadal nie czułam tu ogromnej miłości i chemii między bohaterami, ale nieco z bohaterami się zaprzyjaźniłam. Po ciuchu liczę, że ich znajomość w trzecim tomie wkroczy na wyższy level. A Bartek? Kompletnie mi do Melani nie pasuje, więc zdecydowanie poproszę więcej Costury 😍
Ten tom pozytywnie mnie zaskoczył. Chyba nie spodziewałam się tylu emocji i wrażeń. Tak dobrze przeprowadzonej fabuły. Nie jest to może historia, która zapadnie mi w pamięci, ale przyjemnie spędziłam z nią czas. :)

„Zawsze tak jest.
Nigdy nie jestem czyimś pierwszym wyborem, jedynie drugą opcją.”.

„Anioł zemsty” jest kontynuacją książki „Król Śródmieścia”, dlatego polecam zacząć czytać od tomu pierwszego.

Melania, ratując brata przed ludźmi, od których pożyczył pieniądze sama trafiła do mrocznego świata Warszawy. Costura zgodził się na przedłużenie terminu spłaty, lecz na swoich warunkach.
Melania pracowała dla niego, a relacja szef – podwładna bywała skomplikowana.

Zbliżyła się do Bartka, a kiedy mężczyzna zostaje porwany dziewczyna czuje się bezradna. Nikt nie chce jej pomóc nawet Costura wydaje się obojętny. Dlatego bierze sprawy w swoje ręce i niestety przyjdzie jej za to zapłacić, bo na własne życzenie wpakuje się w jeszcze większe kłopoty.

Tak jak w przypadku pierwszego tomu ten też pochłonęłam za jednym podejściem. Lubię styl pisania autorki, nie przeciąga niepotrzebnie, pisze na temat i z lekkością oraz zaciekawieniem przerzucają się kartki same.
Romans mafijny to jeden z moich ulubionych gatunków, jednak ostatnio mam wrażenie, że robi się w nich trochę za słodko. Więc jeśli lubicie tą mocniejszą wersję, gdzie bywa chwilami brutalnie, a gangster jest wykreowany tak jak powinien, to jest odpowiednia pozycja.

Melania to młoda osoba, która wydaje się być nadal zagubiona. Z rodzicami nie ma dobrego kontaktu, z bratem na jej miejscu to w ogóle nie rozmawiałabym za to, co musi przechodzić przez niego. Koleżankom nie może powiedzieć co ją gryzie i z czym się zmaga.
Z czasem zbliża się do Costury, on odkrywa pomału swoje sekrety, które wiele wyjaśniają. Ich relacja jest burzliwa, wydaje mi się, że autorka celowo nie kieruje uczuć stuprecontowo w jednego mężczyznę, dając sobie tym pole manerwu, a nam powody do myślenia. Czekam na kontynuacje.

„Poszerza horyzonty, pokazuje mi zupełnie inne miejsca. To takie dziwne, jestem tam, gdzie jeszcze nie byłam. Być może wszystko zależy od osoby, z którą idę.”.

„Zawsze tak jest.
Nigdy nie jestem czyimś pierwszym wyborem, jedynie drugą opcją.”.

Cześć wątków z pierwszej części zostaje domknięta, ale zostały też wprowadzone nowe fakty. Daje to bardzo dużo pola przy kolejnej części. No i do tego zakończenie. Spodziewane a jednak nie. I jakie właściwie bedzie miało konsekwencje dalej.

Ta część jest jeszcze lepsza niż poprzednia. Nie mogłam się oderwać, bo jeszcze tylko skończę rozdział. A później jeszcze jeden. Autorka dała nam tutaj porządną dawkę emocji i napięcia. I wyczuwalnie pióro jest coraz lepsze

po cholere rozwlekać tą telenowele na tyle tomów 🤨

po cholere rozwlekać tą telenowele na tyle tomów 🤨