Fałszywe tropy

Okładka książki Fałszywe tropy Katarzyna Wolwowicz
Okładka książki Fałszywe tropy
Katarzyna Wolwowicz Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Komisarz Olga Balicka (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Olga Balicka (tom 2)
Zwierciadło
2022-11-09
2022-11-09

Pani Katarzyna Wolwowicz w powieści „Fałszywe tropy” funduje nam drugie spotkanie z komisarz Olgą Balicką. Tak jak przy pierwszej części napisałem, jestem pod wrażeniem Pani Kasiu, a ściślej pomysłem na całą serię i sposobem realizacji, który jest dla mnie imponujący. Zwykły wypadek drogowy, kobieta dwójka dzieci a w bagażniku nieboszczka. Czy to aby wszyscy pasażerowie? W schronisku ginie facet, który nawet nie miał czasu się zdziwić dlaczego on. Czy ma coś wspólnego z nieszczęsną pasażerką bagażnika? No i wreszcie pomazany krwią miejscowy Komendant Policji przez… No właśnie przez kogo. A w tym wszystkim autorka umiejętnie wpłata wątki społeczne i osobiste Olgi. Bo oprócz tego, że jest gliniarzem, nie jest wolna od rozterek zwykłych kobiet. Autorka odważnie podejmuje trudny temat. Zakończenie powieści intrygujące. W tym wszystkim powieść zaskakuje mnogością przemyślnych tropów zwrotów akcji jaki i też dialogami bohaterów. W kilku słowach, powieść gwarantuje czytelnikowi dobrą zabawę a ja gwarantuję, że sięgną po następną część tylko się otrząsnę po eskapadach po narkotycznej Warszawie z niejakim Jackiem i Martą.

moim zdaniem pierwsza część lepsza, ale co się komu podoba..... zakończenie dość przewidywalne, choć książkę miło się czyta.

Książka napisana naprawdę bardzo dobrze, mnóstwo przeplatających się wątków i wszystkie z nich zostają wyjaśnione w odpowiednich momentach, mocno przemyślani bohaterowie i ich relacje oraz problemy. Akcja wciąga od początku i trzyma do samego końca.

Świetna jak poprzednia część. Trudno było się oderwać, ale na szczęście był weekend, więc szybko poszło :-) Osobiście bardzo lubię styl Katarzyny Wolwowicz. Zabieram się więc za kolejną, trzecią część tj. „Toksyczne układy”.

Książka jest napisana, że właściwie czyta się sama. Przeczytałam ją w kilka godzin. Niezmiennie kibicuje komisarz Oldze Balickiej. Cieszę się także, że nadkomisarz Kornel Murecki wrócił do jeleniej Góry i mam nadzieję, że zawalczy o kochaną przez siebie kobietę. Oprócz kryminału dużo jest w tej powieści obyczajówki a nawet otarła się troszeczkę o romans. Zupełnie jednak nie uwłacza to kryminalnemu wątkowi. Fabuła oparta jest na kilu powszechnie znanych wątkach jak np. zbrodni, miłości, zazdrości, zawiści czy chciwości. Dwie kryminalne sprawy się przecinają ze sobą a następnie łączą pokazując jak trudno ludziom wybaczyć błędy czy namiętności. Życząc komisarz Balickiej szczęścia niedługo sięgnę po kolejny tom z cyklu.

Bardzo dobra kontynuacja serii o Oldze Balickiej.
Razem z bohaterami zagłębiamy się w zimową scenerię kotliny jeleniogórskiej i okolicznych miejscowości. Olga ze swoją ekipą z komendy ma tym razem do rozwiązania dwie sprawy - wypadek samochodowy i morderstwo. Co łączy te sprawy? Do tego właśnie dojdziemy z naszymi ulubionymi bohaterami.
Autorka poza wątkami kryminalnymi, bardzo dobrze wplotła w historię wątki obyczajowe związane między innymi z rodzicielstwem.
Olga Balicka jest na pewno jedną z moich ulubionych bohaterek literackich :)

Bardzo dobra kontynuacja serii o Oldze Balickiej.
Autorka poza wątkami kryminalnymi,...

Czytam pierwsze strony i się zastanawiam czy to dialog między niezbyt rozgarniętymi trzynastolatkami ,czy jak chce autorka prokuratorem i policjantką spodziewającymi się wspólnego potomka. Osobiście skłaniam się ku wersji pierwszej-zgodnej z moimi odczuciami. Ponieważ masochistą nie jestem czytać dalej nie zamierzam ,a to co już przeczytałem odczytać się nie da i pozwala mi ocenić to CUŚ 1/10.

Druga część serii jest bardziej wciągająca, niż pierwsza. Jest w niej dużo mniej chaosu, a dzięki temu, że bohaterowie zostali nakreśleni wcześniej, akcji nie spowalniają tak bardzo opisy poszczególnych osób. Rozterki i życie osobiste komisarz Olgi zajmują dość sporo fabuły, ale są już dużo mniej naiwne, niż w poprzedniej części i naprawdę mnie interesowały. A dużo dzieje się obecnie w jej życiu i czekają ją ogromne zmiany.

Śledztwa są dwa. Na początku wydają się być zupełnie odrębnymi sprawami, po czym zazębiają się i wydaje się, że są ściśle powiązane. Długo zajmuje śledczym dojście do prawdy, a same działania policjantów są dynamiczne i żaden wątek nie jest odstawiany na boczny tor. Akcja jest równomierna, bez zastojów.

Z przyjemnością zabieram się za kolejną część.

Drugi tom serii o Oldze Balickiej. Lekka i przyjemna lektura na dwa wieczory. Nic nadzwyczajnego. Można przeczytać, ale myślę że są w naszej polskiej literaturze lepsze serie kryninalne po które warto sięgnąć.

Trochę romans. Wątek kryminalny spoczko.

Trochę romans. Wątek kryminalny spoczko.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023