Tajne blizny. O czym milczę od lat. Tom 2 Genesis

Okładka książki Tajne blizny. O czym milczę od lat. Tom 2 Genesis Aneta Wybieralska
Okładka książki Tajne blizny. O czym milczę od lat. Tom 2 Genesis
Aneta Wybieralska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Tajne blizny. O czym milczę od lat. (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tajne blizny. O czym milczę od lat. (tom 2)
Novae Res
2022-04-29
2022-04-29
9788382199079
PRL słyżby spejalne tajemnica Wrocław resort

Lata 80-te i służba w Wojewódzkim Urzędzie Spraw Wewnętrznych. Wydawać by się mogło, że to kolejna komedia Barei. Taka jednak była rzeczywistość. Czasy PRL. niby tak odległe, a jednak zadziwiająco bliskie. Ci bardziej wtajemniczeni mogą sami zweryfikować, ile tak naprawdę się zmieniło, bo chociaż czas pędzi do przodu, to służby specjalne nadal rządzą się własnymi prawami. Zazdrość, nietolerancja i mobbing? Brzmi znajomo? 😉
Polecam kolejną opowieść o kobietach w służbach specjalnych, pełną ironii i sarkazmu.

Drugi tom o kobietach pracujących w tajnych służbach. Pierwsza część mnie nie porwała, jednak dałam szansę, ponieważ zawsze mnie fascynowała praca w służbach- chciałam się przekonać, czy styl autorki nieco się poprawił.

IG: Czytomanka

👉 Agnieszka rozpoczyna swoją pierwszą pracę w jednej z formacji resortu spraw wewnętrznych. Traktowana jest gorzej, niż jej doświadczeni koledzy i z pogardą. Nie traktują ją poważnie i uważają, że jest kiepską pracownicą. Agnieszka robi wszystko, żeby pokazać, na co ją stać, niestety spotyka się to z niechęcią. Po wielu latach wciąż ma żal i zadaje sobie pytanie dlaczego?

👉 Nie odstępowała pierwszej części. Napisana podobnie, znacząco się dłużyła. Nie jest to książka, której spodziewałam się po opisie.... Przeczytałam, gdzieniegdzie były rozdziały, które mnie mocniej angażowały, jednak nie utożsamiłam się z główną bohaterką i nie czułam jej charakteru. Całość wyszła nijak, nieco gorzej, niż pierwsza część.

❗ Ocena: 4/10

IG: Czytomanka

Kłamstwo, oszustwo, mobing.... ciągła gonitwa za władzą i bogactwem, potęguje zachowania korupcyjne, niestety im wyższe stanowiska tym więcej zachowań niezgodnych z prawem, najgorsze w tym systemie jest to, że jeśli nawet domyślasz się co jest grane to lepiej żebyś milczał. Jest rok 1984 Agnieszka trafia do resortu spraw wewnętrznych. Jako młody pracownik nie dość, że musi walczyć o swoją pozycję bo jest traktowana jak przysłowiowa głupia gęś to jeszcze do tego dochodzi mobbing.
I jak tu wykonywać swoje obowiązki jak bariera z każdej strony.
Czy można być ukaranym za wierną służbę?
Przeczytajcie....

Aneta Wybieralska
Tajne blizny, o czym milczę od lat
Tom II. Genesis.
Kobiety w służbach specjalnych.
Wydawnictwo Novaers

Opis wydawcy 👇
Kara za wierną służbę
Kiedy w 1984 roku Agnieszka rozpoczyna swoją pierwszą pracę w jednej z formacji resortu spraw wewnętrznych, nie wie jeszcze, że właśnie wchodzi w paszczę lwa. Jako młoda, niedoświadczona zawodowo kobieta traktowana jest w najlepszym wypadku protekcjonalnie, w najgorszym – pogardliwie. Codziennie musi zmagać się ze stereotypami i tajemnicami, udowadniając, że zlecone zadania potrafi wykonywać równie dobrze, jak jej koledzy. Mizoginia, zazdrość, nietolerancja i mobbing – oto służbowa codzienność Agnieszki.
Oddana swojej pracy, uparcie walczy o równe traktowanie, jednak coraz częściej pojawia się w jej głowie myśl, że wcale nie ma ochoty być jak Syzyf… Nabyte tajne blizny Agnieszki jątrzą się do emerytury. Rozgoryczona i pełna żalu, po wielu latach wciąż ma poczucie, że została zepchnięta na margines społeczny, ukarana moralnie i finansowo. Nieustannie nurtuje ją pytanie: dlaczego?

Bardzo dziękuję wydawnictwu @wydawnictwo_novaeres za egzemplarz do recenzji. Wybrałam tą książkę nie tylko ze względu na ciekawy opis wydawcy, ale i przyciągającą wzrok okładkę, która ma w sobie coś groźnego, mrocznego i tajemniczego, patrząc na nią wiedziałam, że muszę ją mieć. Udało się. Lektura niedawno do mnie dotarła. Mimo, że jest to pozycja dość obszerna bo liczy sobie prawie 600 stron jest tak wciągająca, że przeczytanie jej zajęło mi jedno popołudnie. Historia mrożąca krew w żyłach. Tragiczny, niesprawiedliwy, niemożliwy wręcz do zrozumienia i zaakceptowania obraz rzeczywistości, która może wydawać się abstrakcją, fikcją, a jest bolesnym obrazem tego, co dzieje się na naszych oczach i niejednokrotnie dotyczy nas osobiście lub osób z bliskiego otoczenia. Treść byłaby idealnym scenariuszem dla kolejnego filmu Bareji - rzeczywistość w krzywym i jakże bolesnym zwierciadle. Czy istnieje na świecie sprawiedliwość? Szczere zaczynam w to coraz bardziej wątpić. Wokół nas jest tyle zła, kłamstwa, oszustwa, przemocy, mobbingu..Na przestrzeni lat nic się nie zmienia, nie idzie do przodu, wciąż ręką rękę myje, przekręty wyższych szczebli są maskowane, zwykły Kowalski ponosi odpowiedzialność za błędne decyzje innych płacąc za to najwyższą cenę, nepotyzm i inne patologiczne zjawiska nadal mają się dobrze, ba nawet coraz lepiej. Człowiek jest tylko narzędziem w rękach władzy, narzędziem które w każdej chwili można zniszczyć, wyrzucić jak zepsutą zabawkę...

Aneta Wybieralska
Tajne blizny, o czym milczę od lat
Tom II. Genesis.
Kobiety w służbach specjalnych.
Wydawnictwo Novaers

Opis wydawcy 👇