Tylko to, co ważne

Okładka książki Tylko to, co ważne Agnieszka Stec-Kotasińska
Okładka książki Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska Wydawnictwo: Replika Cykl: Tylko to co ważne ważne (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tylko to co ważne ważne (tom 2)
Replika
2022-06-15
2022-06-15

To co ważne, jest tuż obok nas, choć tak często o tym zapminamy"

Dwoje młodych ludzi po nieudanych związkach, miłość i planowany ślub, który ma się odbyć i wiara w lepsze i szczęśliwe życie. Czyż to nie piękna pesektywa na przyszłość?
Natalia I Alex bo to oni są bohaterami powieści wszystko mają praktycznie zaplanowane. Kilka niespodziewanych informacji trochę ich związek stawia pod znakiem zapytania. Tajemnice jakie wychodzą na jaw burzą trochę harmonię życia codziennego i do tego przeszłość daje o sobie znać.

"Tylko to, co ważne" jest piękną i życiową powieścią pełnej bohaterów, zwykłych ludzi, takich jak my ze swoimi problemami, troskami i radościami.
O relacjach międzyludzkich, przyjaźni i zrozumieniu. A także o tym jak dzięki nieuwadze i uporowi można stracić to co w życiu najważniejsze.

Autorka swoją powieścią daje nam do zrozumienia, że życiu trzeba doceniać to co mamy, bo czasu nie da się cofnąć, i aby żyć w zgodzie chociaż czasem jest bardzo trudno.

Okladka piękna, wnętrze również więc zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł
Mi podobała się bardzo więc plecam ją całym sercem.

To co ważne, jest tuż obok nas, choć tak często o tym zapminamy"

„Tylko to, co ważne” to kolejna powieść, po którą sięgnęłam nie wiedząc, że to drugi tom cyklu. Książka jest jednak tak skonstruowana, że bez przeszkód można się w niej odnaleźć i właściwie można czytać ją jako osobną historię. Oba tomy łączą postaci przyjaciółek: Natalii i Marceliny i ich życiowe perypetie. Wydaje się, że po burzy, jaka rozpętała się w życiu kobiet, wszystko zaczęło się układać i teraz będzie już tylko lepiej. Natalia szykuje się do ślubu z Alexem, Marcelina jej w tym pomaga, jednocześnie ciesząc się swoim szczęściem. Niebawem zakończą się procedury adopcyjne i w końcu Marcelina będzie mogła wziąć na ręce swoją wyczekaną córeczkę. Wydaje się, że wszystko układa się dobrze, jednak los bywa przewrotny i pokazuje, że szczęście szybko można stracić. Zaczynają nadciągać problemy. A kiedy coś zaczyna się walić, okazuje się, że wali się po kolei wszystko. Nagle na barki kobiet spada tak dużo zmartwień i mają tak wiele problemów do rozwiązania, że zachodzimy w głowę, jak takie nagromadzenie nieszczęść jest w ogóle możliwe i jak przyjaciółki poradzą sobie z tym wszystkim. I czy znów będą szczęśliwe.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jestem więcej niż tylko zadowolona. Powieści obyczajowe mają to do siebie, że ciężko jest im czymkolwiek mnie zaskoczyć. Jednak autorce się udało, bo w tej książce nie brakuje niespodziewanych zwrotów akcji i kiedy myślimy, że już jakoś sprawy się poukładały, że tak nagle zakłócone szczęście wróci i wszystko już będzie dobrze, dzieje się coś, co odwraca bieg wydarzeń o sto osiemdziesiąt stopni. To jednak niejedyne, co mi się w książce spodobało. Powieść jest bardzo ciepła, ale też mądra i taka kojąca. Jest jak balsam dla udręczonej duszy. Codzienność bohaterów jest bardzo podobna do naszej, dzięki czemu zarówno oni, jak i ich problemy są bardzo realne i wypadają wiarygodnie, a oprócz tego z ich postaw i zachowań możemy czerpać naukę dla siebie. Powieść przekonuje, że nawet, jeśli upadamy raz za razem, w końcu znajdziemy siłę i odwagę do tego, aby się podnieść i z podniesioną głową ruszyć w dalsze życie. Szczególnie jeśli mamy przy sobie oddanych przyjaciół, którzy nie pozwolą nam osunąć się w otchłań. Pokazuje, jak ważne są nawet najdrobniejsze dobre rzeczy, które dzieją się w naszym życiu, że warto doceniać każdą taką chwilę, bo nie wiemy, co przyniesie nam los, a już na pewno nie potrafimy niczego przewidzieć. Powieść dodaje otuchy i daje nadzieję na lepsze jutro i to jest jej największa wartość. Do tego dobrze się ją czyta, bo styl autorki jest wyjątkowo przyjemny, nawet mimo wolniejszej miejscami akcji. Autorka porusza w powieści szereg istotnych i przede wszystkim życiowych problemów, z bohaterami łatwo można się utożsamić i bardzo się im kibicuje od początku do samego końca.

„Tylko to, co ważne” to dobra książka na trudniejszy czas w życiu. Jest ciepła, inspirująca, daje do myślenia i otula jak ciepły koc. Idealna na jesień. Polecam!

Chwytając po powieść obyczajową zawsze mam obawy czy ten gatunek jest mnie jeszcze w stanie czymś zaskoczyć. Lubię natomiast balansować po gatunkach literackich by nie czuć na plecach zastoju czytelniczego.

Do powieści Agnieszki Stec-Kotasińskiej podeszłam z czystą głową, więc na nic się nie nastawiałam. Początek dość powoli się rozkręca, dosłownie jak te ślubne przygotowania bohaterów, jednak im dalej tym byłam coraz bardziej zachwycona.

Książka ta w głównej mierze opiera się na relacjach rodzinnych, które w tym przypadku są bardzo zawiłe. Czytelnik doświadcza też mocnych zwrotów akcji, których ja bym się w życiu nie domyśliła. Uważam, że autorka sobie to świetnie wymyśliła.

Powieść spodoba się fanom Klaudii Bianek, ponieważ czułam podobny VIBE tych autorek. Bohaterzy i ich relacje są tutaj na pierwszym miejscu. Dodatkowo po lekturze poczułam jak skłoniła mnie ona do refleksji i uważam też to z duży plus, a w obyczajówkach za często się to nie zdarza.

Przyznaje okładka książki mnie z początku nie zachęciła, jednak tutaj skrywa się bardzo bogate wnętrze i cieszę się, że je poznałam.

Nie bez przyczyny po dziś dzień funkcjonuje stare powiedzenie: „Raz na wozie, raz pod wozem”. Doskonale oddaje ono prawidłowość naszego ludzkiego losu i przewrotną jego naturę. W chwili, kiedy wszystko wydaje się iść dobrze, następuje gwałtowne załamanie. To, jak wielki jest rozmiar tragedii zależy tak naprawdę wyłącznie od naszej postawy. I tym ludzie różnią się pomiędzy sobą – podejściem do takich ciężkich chwil i umiejętnością radzenia sobie z problemami. Wygrywają ci, którzy stawiają im czoła, zaś wszystkie złe chwile uznają za przejściowe.
A jak do życia i problemów podchodzą przyjaciółki, Marcelina i Natalia? Tak naprawdę patrząc z boku na ich życie można powiedzieć, że tych problemów nie mają, a ich codzienność to pasmo szczęścia. Natalia odnalazła przecież szczęście u boku przystojnego Alexa, współwłaściciela kliniki dla zwierząt, mężczyzny, o którym marzyć może każda kobieta. Szykują się właśnie do ślubu, stan jego córki jest coraz lepszy, zaś kontakty z byłą partnerką się uspokoiły. Spokój i szczęście zagościły również w życiu Marceliny, która jest już prawie matką – procedury adopcyjne zmierzają ku końcowi, a ona za kilka dni będzie trzymała córkę w objęciach. Dlatego wykorzystuje jeszcze ostatnią okazję, by odwiedzić Natalię w domu przy Bell Street, gdzie ta mieszka z podupadającą na zdrowiu ciocią.
Przyjaciółki nie wiedzą jeszcze, że nad ich życiem znów gromadzą się czarne chmury. Na razie beztrosko planują przyszłe życie i wybierają suknię ślubną dla Natalii. Niestety problemy nadciągają falami i to z każdej ze stron. Okazuje się bowiem, że synek ich przyjaciółek, mały Julian, jest bardzo chory na serce, zaś skomplikowana operację można wykonać tylko w Stanach Zjednoczonych i to za duże pieniądze. W kawiarence Sweetie-Pie, prowadzonej przez Mary i Arthura, rodzinę Alexa, zjawia się tajemniczy mężczyzna rozpytujący o nich, gotowy dla swojego spokoju sumienia zniszczyć im życie. Na dodatek Suzie wymyka się spod kontroli w trakcie pobytu pod opieką matki, ta zaś pragnie znów zniszczyć spokój Alexa.
Czy bohaterowie zdołają się uporać z takim rozmiarem tragedii? Czy i jak przytłaczające ich oraz ich przyjaciół problemy wpłyną na decyzje odnośnie przyszłości? Przekonamy się o tym dzięki niezwykle ciepłej powieści autorstwa Agnieszki Stec-Kotasińskiej pt. „Tylko to, co ważne”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Replika książka, to kontynuacja historii przyjaciółek, opowiedzianej w „Sile przeznaczenia” i powtórne spotkanie ze znanymi i lubianymi bohaterkami, a także z malowniczym miasteczkiem Henley-on-Thames w Anglii. Powieść adresowana jest jednak nie tylko do tych czytelników, którzy dobrze znają Natalię i Marcelinę, ale również dla tych, którzy przyjaciółki spotykają po raz pierwszy (choć ci z pewnością sięgną i po pierwszą część historii). To doskonała lektura nie tylko na letni czas, ale i na długie, jesienne wieczory. Opowiadająca o prawdziwym życiu, w którym uśmiech miesza się ze łzami, pełna gwałtownych zwrotów akcji książka, jest balsamem na nasze dusze, daje bowiem odwagę i siłę do tego, by podnosić się po upadku i znów próbować. Przekonuje nas również, że warto mieć koło siebie oddanych przyjaciół i …że czasami trzeba przebaczyć.

„Nie zawsze to, czego bardzo chcemy, jest nam potrzebne. Niekiedy warto nie ingerować w wytyczone dla nas ścieżki losu, bo być może za kolejnym zakrętem czeka odpowiedź na wszystkie zadane wcześniej pytania.”

Ponownie z przyjemnością przeniosłam się do świata dobrze nam znanych bohaterów z powieści „Siła przeznaczenia”. Poznajemy ich dalsze, pokomplikowane losy. Urokliwe miasteczko Henley-on-Thames w Anglii, Natalia i Alex już niebawem staną na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu nabierają tempa. Są szczęśliwi, kochają się, spełniają zawodowo, mają piękne mieszkanie, oddanych przyjaciół. Natalia całym sercem pokochała córkę Alexa. Z pomocą przychodzi im przyjaciółka Natalii - Marcelina, która niebawem spełni swoje największe marzenie. Razem z mężem – Piotrem zostaną rodzicami czteroletniej dziewczynki. Wydaje się pełnia szczęścia, niestety przeszłość daje o sobie znać burząc spokój.

Z takim trudem wywalczone szczęście wydaje się być bardzo kruche. Czytanie od początku do końca było przyjemnością, czuć szczerość i realizm. Ciekawie ukazani bohaterowie, zwykli ludzie pełni wad i zalet, barwni, nieidealni. Miałam wrażenie, że razem z nimi przemierzałam ich kręte życiowe ścieżki. Natalia i Marcelina to kobiety, które od razu zyskały moją sympatię. Przyjaźnią się od zawsze, są dla siebie wsparciem w trudnych chwilach.

Los bywa przewrotny, zaskakujący, a niekiedy bardzo złośliwy. Pani Agnieszka porusza szereg trudnych i złożonych problemów, robi to z dużą empatią, nie ocenia, nie wybiela, nie słodzi. Piękno prawdziwej przyjaźni, wzajemne zrozumienie, wsparcie, lojalność. Przeszłość, konsekwencje podjętych decyzji, wyrzuty sumienia. Zaufanie wystawione na próbę. Choroba bliskiej osoby, trudny proces adopcyjny, niepełnosprawność dziecka, brak akceptacji, zrozumienia. Bycie ze sobą na dobre i złe, wspólne plany na przyszłość i nagle wszystko się wali… Niszczycielska siła zazdrości, nienawiść, która przysłania wszystko inne, zaślepia, prowadzi do złych, krzywdzących innych uczynków. Wzloty i upadki, blaski i cienie zwykłej codzienności. Potrzeba zwykłej, szczerej rozmowy.

Piękna, poruszająca, ciepła, bardzo realna opowieść. Daje do myślenia i niesie nadzieję, na lepsze, szczęśliwe jutro. Ukazuje, że warto doceniać to co mamy, że są rzeczy ważne i ważniejsze. Czekam na kolejne powieści Autorki. Bardzo polecam.

Część moliki w #romantycznaśroda 🥰 pogoda nam się ochłodziła, jest czym oddychać więc i chęci do czytania większe

"Tylko to, co ważne" to kolejna książka Agnieszki Stec - Kotasińska którą miałam okazję przeczytać 😊 i muszę przyznać że autorka powoli staje się jedną z moich ulubionych 🥰 przez jej styl i to jak prowadzi historię od której ciężko się oderwać, bohaterowie których tworzy są do tego tacy prawdziwi i nieidealni a co najważniejsze jej opowieści są pełne emocji.

Uwielbiam w książkach obyczajowych to że pokazują takie prawdziwe życie, ludzkie tragedie, problemy ale także dzięki nim często dostrzegamy coś co nam umyka w pogoni dnia codziennego. Że zapominamy o tych ważnych sprawach , że nie doceniamy często tego co mamy , nie dostrzegając jak łatwo jest to stracić. Marcelina i Natalia to dziewczyny które od razu skradły moje serce. Niby różne, a jednak pokazujące siłę przyjaźni. Całe miasteczko Henley-on-thames tworzyło interesującą społeczność. Ta historia pełna była uroku, uśmiechu, wzruszeń, złości a czasami niedowierzania , bo często gdy w naszym życiu wszystko układa się dobrze to następuje wydarzenie które wzburza nim całkowicie. Nasi bohaterowie Natalia i Alex wydają się zakochani, nie mogący doczekać się nowego wspólnego życia. Marcelina w końcu spełni swoje największe marzenie , w jej małżeństwie też się układa . Jednak czy takie szczęście jest możliwe ? To co mi się bardzo podobało to to, że autorka poruszyła tyle ważnych i trudnych tematów : choroba bliskiej osoby, adopcji, nieakceptacji i wielu innych które stworzyły w całości historię bardzo prawdziwą, realną, którą można było poczuć całą sobą.

Jeśli chcecie się przekonać z jakimi przeciwnościami losu nasi bohaterowie będą musieli sobie radzić i czy na końcu wygrają , czy jednak będą szukać szczęścia gdzie indziej , zapraszam was do lektury ❤️

Zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę jest najważniejsze w naszym życiu? Zdrowie, miłość, druga osoba, dziecko, pieniądze, fajne mieszkanie, dobre auto, czy jeszcze coś innego? Mnie się wydawało, że doskonale znam odpowiedź na to pytanie i bez wahania odpowiedziałabym, że zdrowie, miłość, moja rodzina, ale po przeczytaniu najnowszej książki Agnieszki Stec- Kotasińskiej „Tylko to, co ważne” zaczęłam zastanawiać się jeszcze nad inną kwestią- czy umiem doceniać i dziękować za to, co mam…
Los bywa bardzo przewrotny i gdy wydaje się, że mamy wszystko poukładane, zaplanowane, lubi nam zrobić psikusa i wywrócić nasze plany do góry nogami. Nie inaczej było w przypadku naszych bohaterów- przygotowania do ślubu, wielka miłość. Jednak pojawienie się kogoś z przeszłości, informacje, które ta osoba przekazuje sprawiają, że życie Natalii i Alexa zostaje wywrócone do góry nogami, a długo wyczekiwany ślub staje pod znakiem zapytania.
Pani Agnieszka urzekła mnie tą powieścią, pokazała, że nie pisze tylko cukierkowych powieści z happy endem, ale nie boi się pokazywać tego, co w życiu ważne. Pokazuje nam jak silnym uczuciem jest nienawiść i zazdrość, jak wspólnie potrafią zaślepić człowieka i sprawić, że robi naprawdę największe świństwa, bez żadnych skrupułów. Pokazuje także siłę przyjaźni, takiej prawdziwej, na fundamencie której można tworzyć inne relacje, nie boi się pokazać, jak niewiele brakuje, by zawieść czyjeś zaufanie i jak ciężko jest je odzyskać. Dla mnie istotne było także pokazanie, jak niewyjaśnione, zamiecione pod dywan sprawy z przeszłości potrafią wrócić w najmniej oczekiwanym momencie i niesamowicie namieszać, powodując ból i cierpienie najbliższych.
To przepiękna, pełna różnorakich emocji o tym, co w życiu ważne, czym się kierować, by być szczęśliwym i dobrym- dla siebie, jak i dla naszych najbliższych. Autorka pokazuje, jak ważne są relacje z drugim człowiekiem i jak istotne jest, by należycie o niej dbać.
Mnie ta książka urzekła, czytałam ją jednym tchem i jedyne, co mi pozostaje, to bardzo Wam ją polecić!

Los bywa przewrotny i często złośliwy. Przynosi wiele dobrego, zdarza się jednak, że gdy sielanka trwa u kogoś za długo, potrafi namieszać i wnieść do spokojnego życia wiele złego. Zburzyć ledwo postawione fundamenty stabilnej rzeczywistości. Wprowadzić do relacji zawahania, niepewności, ból, strach, smutek, by pozostawić za mgłą radość, szczęście, beztroskę. Od nas jednak zależy, jak przyjmiemy to, co zgotował nam los. Czy poddamy się przy pierwszym potknięciu, czy chwycimy go za nogi, nie pozwalając przygnieść się ciężarowi niepowodzeń.

To już trzecie moje spotkanie z twórczością autorki i za każdym razem zachwycam się tym, co dla czytelników przygotowała. Potrafi wciągnąć w opowiadaną historię, a dzięki prawdziwym postaciom, którzy jak my mają słabości, zmagają się z przeciwnościami, trudnościami, przytaczana fabuła staje się bliższa, namacalna, taka, że wierzymy, iż bohaterowie powieści żyją gdzieś obok nas. Jej powieści mają również dar przekonywania. Czytając, nie stajemy się tylko cichym obserwatorem rozgrywających się wydarzeń, ale bohaterami, którzy przemierzają przez meandry życia, gdzie emocje biorą górę nad wszystkim innym, a niepewność jutra spędza sen z powiek.

Autorka w książce porusza ważne i aktualne w naszej rzeczywistości tematy: o nienawiści, która zaślepia, o szukaniu sprawiedliwości kosztem innych, o niełatwej chorobie, gdzie liczy się czas, by zebrać odpowiednią sumę na operację, o tym,, czy warto wejść drugi raz do tej samej rzeki, o sile przyjaźni, o zaufaniu wystawionym na próbę, o bolesnej przeszłości, która wychodzi na światło dzienne, o kruchości szczęścia, o trudnych decyzjach do podjęcia i o tym, jak ważna jest rozmowa w codziennym życiu, by nie tłumić emocji, które w nas buzują. Mimo że to drugi tom losów postaci, to nie czułam żadnej bariery, trudności w odnalezieniu się w opowiadanej fabule. Jednak z pewnością nadrobię lekturę, gdyż jak wspominałam wcześniej, jestem zachwycona piórem autorki. Jak plastycznie potrafi zobrazować opowieść, tak by cała zmaterializowała się przed naszymi oczami, tym jak umiejętnie manewruje emocjami tak, że przeżywamy razem z postaciami wzloty i upadki, jak boimy się o niepewność jutra, a uczucia buzują tak, by zaraz wybuchnąć.

Dajcie się porwać tej lekturze. Poznajcie bohaterów, ich myśli, przeżycia, doznania, uczucia jakie im towarzyszą w danym momencie ich życia. Zobaczycie, że nie zawsze dobre intencje idą w parze ze szczęściem dla innych, że nasze decyzje mogą często być przykre w skutkach, że szczęście można łatwo stracić i wiele innych. Gorąco polecam!

Wiele osób twierdzi, że gdy wszystko w życiu się układa, należy oczekiwać nieprzyjemnych zdarzeń. Oczywiście optymiści zaraz takie teorie torpedują, uznając, że nie należy przyciągać złych zdarzeń, cieszyć się dobrą passą i z niej korzystać. Czy naprawdę los nie może oszczędzić nam zawirowań, gdy wydawać by się mogło całokształt naszego życia jest już poukładany i zmierza w idealnym, wręcz wymarzonym kierunku? O trudnościach na drodze, wsparciu, przyjaźni i miłości opowiedzą nam losy polsko-angielskich przyjaciół oraz ich bliskich.
Natalia szykuje się do ślubu z Alexem. Wydawać by się mogło, że przed nimi roztacza się typowa wizja "i żyli długo i szczęśliwie". Nic bardziej mylnego, bowiem ich miłość ponownie zostanie wystawiona na próbę. Czy przeszłość, która będzie pukać z każdej strony, zachwieje ich pewność co do zawarcia związku małżeńskiego? A może wręcz przeciwnie, jedynie utwierdzi w przekonaniu, że to jedyny słuszny wybór? Suzie już dawno wybrała swoją Nattie, czy Alex podzieli zdanie swojej ukochanej córki?
Marcelina z Pawłem w końcu wyszli na prostą jeśli chodzi o ich związek, pogodzili się także z tym, że nie mają szans na posiadanie własnego potomstwa. Obecnie oczekiwać będą pojawienia się adopcyjnej córki, która wywróci ich życie do góry nogami, jednak zdecydowanie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. I choć skupią się na tworzeniu swojej rodziny to niepokorny los będzie miał dla nich w zanadrzu jeszcze niespodzianki.
Lia z Jessicą także mogą się cieszyć upragnionym rodzicielstwem. Niestety ich radość szybko zostanie przyćmiona przez kłopoty, które na nie spadną. Niedostateczne fundusze, strach o przyszłość, a na domiar złego brak wsparcia rodziny, nie akceptującej ich związku. Jak wiele uda im się znieść? Na całe szczęście mają przy sobie niezastąpionych przyjaciół, gotowych je wesprzeć w każdym momencie.
"Tylko to, co ważne" to kontynuacja losów bohaterów z książki "Siła przeznaczenia". Z pewnością warto znać ten tom, by w pełni cieszyć się lekturą i powrotem bohaterów, jednak bez jego znajomości także bez problemu doceni się całokształt lektury jak i niebanalne pióro Autorki. W tej powieści nie tylko zrządzenia losu wystawiać będą postaci na próbę, również nie wszyscy ludzie w ich otoczeniu będą im przychylni. Spotkamy się tu z poruszeniem ważnych, życiowych tematów, takich jak adopcja, zmagania z wychowywaniem niepełnosprawnego dziecka, kruchość ludzkiego życia, problemy w relacjach rodzic- dziecko ale także kłopoty w relacjach damsko-męskich, wynikające głównie z uporu i niedopowiedzeń. Kreacja postaci jest niezwykle rzeczywista, a przede wszystkim nieidealna, dzięki czemu nie są to bohaterowie papierowi, a tacy z krwi i kości. Jedni są zbyt naiwni, drudzy mocno wyrachowani, kolejni otulają ciepłem i dobrym sercem, a inni zaskakują zmianami, które w nich zaszły poprzez nabyte doświadczenie i wyciągnięcie z nich odpowiednich wniosków. Polska, Anglia, Irlandia- tam zabierze nas Autorka i zapewni mnóstwo przygód, wzruszeń, radości ale i niepewności co do kolejnych wydarzeń. Wszyscy miłośnicy literatury obyczajowej z pewnością będą zadowoleni z lektury, którą ze swojej strony polecam. To nie tylko piękna okładka, to również bardzo dopracowane, urzekające wydanie i wyjątkowa treść.

Marcelina niespodziewanie przyjeżdża do Anglii wesprzeć Natalię przed ślubem. Jej samej udało się wreszcie zyskać prawa adopcyjne do Uli. Będzie miała swoje dziecko. Tymczasem synek Lii i Jessie, Julian, jest ciężko chory. Suma potrzebna na jego leczenie jest niewyobrażalna. Do małżeństwa Marry i Arthura zgłasza się Michael Butler, odkrywając sekret z przeszłości, który może wiele zmienić w życiu Alexa. Tymczasem Radek i Sara nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Z kontynuacji "Siły przeznaczenia" dowiecie się jak informacja ujawniona przez Michaela wpłynie na Alexa, czy dojdzie do jego ślubu z Natalią i czy uda się uzbierać pełną kwotę na leczenie chłopca.

Autorka snuje opowieść o zwykłym życiu i kruchym szczęściu, które może zburzyć jedna niepomyślna wiadomość. Bohaterowie przekonują się co jest dla nich najważniejsze. To codzienna, spokojna egzystencja, zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych oraz znalezienie własnego miejsca na ziemi.

Bardzo spodobał mi się język powieści. Niestety nie czytałam pierwszej części cyklu, lecz pomimo mnogości bohaterów bez problemu zorientowałam się w zawiłościach fabuły. Na pewno sięgnę także po inne tytuły autorki.

• Przeczytane w 2022
  • REPLIKA
  • E-Booki
  • Od Wydawnictw/Autorów

Dodaj cytat z książki Tylko to, co ważne